Opcje przeglądania
Technologia druku
Maks. rozmiar nośnika
Wi-Fi
LAN (Ethernet)
Wbudowany faks
Dostępność
Cena
 • od
  do

Drukarki mobilne – drukuj z każdego miejsca

Minimalizm, wygoda, funkcjonalność – to cechy na których zależy coraz większej części społeczeństwa. Rynek sprzętów i gadżetów jest ogromny ale popularność w ostatniej dekadzie zyskują te, które zapewniają mobilność. Dotyczy to niemal wszystkich rodzajów produktów elektronicznych – laptopów, smartfonów czy urządzeń sieciowych. Producenci urządzeń drukujących nie pozostają w tyle - drukarki przenośne tworzone są przez największe firmy tej branży, między innymi Epson i HP.

Sklep Hanzo wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów stale poszerza ofertę na niewielkie mobilne drukarki. Ich cena ze względu na wbudowany akumulator jest nieco wyższa od modeli budżetowych jednak warto inwestować sprzęty umożliwiające pracę poza tradycyjnym biurem. Drukarka przenośna z akumulatorem potrzebna jest w wielu zawodach, w których pracę z klientem wykonuje się poza biurem (np. przedstawiciel handlowy). Drukarka mobilna sprawdzi się podczas podróży, w czasie delegacji służbowej a także w domu. Niewielka i lekka konstrukcja tych urządzeń wprost idealnie sprawdzi się podczas studiów – przewożenie jej z akademika do domu i z powrotem nie będzie problemem a ponadto można ją schować do szafki, jeśli na biurku zabraknie miejsca.

 

Epson WorkForce WF-100W Epson WorkForce WF-100W
Producent: Epson
Cena: 1 315,00 zł
zobacz więcej
HP OfficeJet 202 HP OfficeJet 202
Producent: HP
Cena: 1 242,00 zł
zobacz więcej
HP OfficeJet 252 HP OfficeJet 252
Producent: HP
Cena: 1 599,00 zł
zobacz więcej

 

Drukarka przenośna – najważniejsze informacje

Urządzenia tego typu posiadają akumulator, dzięki któremu można uruchomić sprzęt w każdym miejscu, ponieważ niepotrzebne jest do tego źródło prądu. Łatwy transport w plecaku czy torbie zapewnia lekka waga urządzenia i kompaktowa budowa. Bateria, która starczy na kilka godzin pracy umożliwi drukowanie ważnych dokumentów nawet podczas awarii prądu. Sklep Hanzo ma w swojej ofercie modele zapewniające różne możliwości. Między innymi jest to drukowanie bezprzewodowe ze smartfonów i tabletów, tworzenie wydruków bez marginesów czy wielokrotne kopiowanie. Maksymalny format druku obsługiwany przez atramentowe drukarki przenośne to A4. Warto mieć więc na uwadze, że takie urządzenie nie będzie aż tak niewielkie – musi bowiem zmieścić dużą kartkę papieru. Mniejsze od tradycyjnych drukarek z pewnością będą drukarki do etykiet i fotografii.

 

Podział drukarek przenośnych ze względu na łączność

Jeśli chodzi o interfejs to drukarki przenośne w zależności od modelu oferują kilka sposobów łączenia się z poszczególnymi urządzeniami. Oto one:

 • drukarki przenośne Bluetooth– opcja, która jest najrzadziej wykorzystywana przez producentów. Po nawiązaniu połączenia pomiędzy wybranymi urządzeniami można przystąpić do drukowania. Tanie modele często mają problem z utrzymaniem dobrej jakości połączenia zatem bywa to mocno uciążliwe w pracy.
 • drukarki mobilne USB – bardzo tania opcja z której chętnie korzystają producenci budżetowych urządzeń. Ma ona jednak pewnego rodzaju wadę – użytkownik musi posiadać kabel, który nieco ogranicza obszar działania.
 • przenośne drukarki Wi-Fi lub drukarki LAN - najwygodniejsze rozwiązanie, choć najdroższe. Każda z tych opcji ułatwia korzystanie ze sprzętu. Mając taki typ drukarki mobilnej będziesz mógł drukować bezprzewodowo z różnych urządzeń lub z poczty elektronicznej.

 

Cena materiałów eksploatacyjnych do drukarki mobilnej

Drukarki przenośne tak jak i standardowe wersje oferują różne szybkości druku. Najczęściej spotkać można modele, które potrafią drukować około 15 stron monochromatycznych na minutę oraz około 10 stron kolorowych. Parametry szybszych urządzeń pozwalają na drukowanie do 20 stron w kolorze i w czerni. Zanim wybierzesz dla siebie odpowiednią drukarkę, to pamiętaj o porównaniu cen materiałów eksploatacyjnych. Nie są to najpopularniejsze urządzenia zatem ceny tuszy mogą być dosyć spore. Warto sprawdzić to wcześniej, żeby przeliczyć sobie koszty użytkowania, gdyż przy dużym zapotrzebowaniu na wydruki może się okazać, że korzystniej będzie zakupić drukarkę stacjonarną.

 

Drukarki przenośne – jak je wybierać?

Szybkość wydruku, obsługiwane formaty, technologia a także rozdzielczość to czynniki na które musisz zwrócić uwagę, gdy wybierasz urządzenie do drukowania. Bardzo ważne kwestie dotyczące drukarek przenośnych to także komunikacja, pojemność akumulatora i waga drukarki. Sklep Hanzo oferuje urządzenia tworzone przez liderów branży zatem jedno jest pewne – jakość obudowy i materiałów będzie bardzo wysoka. Mimo wszystko w drukarkach są delikatne elementy – trzeba bardzo uważać na nie i za każdym razem zadbać o prawidłowy transport.

Drukarki mobilne są droższe od urządzeń stacjonarnych. Opinie zadowolonych posiadaczy takich narzędzi do pracy sprawiają, że rośnie ich popularność a co za tym idzie - cena może ulec zmianie. Jeśli dużo pracujesz poza biurem, twoja praca wymaga częstych podróży albo jesteś studentem, który ciągle jeździ pomiędzy stancją a domem to drukarka przenośna z akumulatorem jest dla ciebie. Niewątpliwą zaletą urządzeń tego typu jest fakt, że do nie potrzebują one stałego zasilania do pracy.

Zalety drukarek przenośnych:

 • wysoka jakość wydruków często porównywalna do urządzeń stacjonarnych,
 • spora ilość dodatkowych funkcji,
 • możliwość drukowania w każdym miejscu,
 • obsługa łączności Wi-Fi i Bluetooth,
 • pojemny akumulator, który umożliwia długą pracę bez konieczności podpinania do zasilania czy podczas awarii prądu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium