Drukarki HP
Drukarki Lexmark
Drukarki EPSON

 

 

Szeroka oferta drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych

Drukarka to jedno z najważniejszych i bardziej przydatnych elementów wyposażenia w mieszkaniu oraz w biurze. Posiadanie prywatnie tego urządzenia pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Z roku na rok rodzice przekonują się, że zakup drukarki jest koniecznością nie tylko jeśli ma się w domu studenta. Wyjątkowy rok 2020 uświadomił nam jak bardzo potrzebne są drukarki w codziennym życiu.

Wybór odpowiedniej drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego

Oferta drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych jest niezwykle duża, dlatego przed wyborem właściwego sprzętu warto zastanowić się nad jego przeznaczeniem.  Powinno się go dobrać tak, by spełniał wszystkie nasze oczekiwania. W tej kategorii znajdują się również tusze i tonery, które zapewnią wysoką jakość wydruków i ciągłą pracę Twojego sprzętu.

Brother BT5000C Cyan Brother BT5000C Cyan
Producent: Brother
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BT5000M Magenta Brother BT5000M Magenta
Producent: Brother
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BT5000Y Yellow Brother BT5000Y Yellow
Producent: Brother
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BT6000BK Black Brother BT6000BK Black
Producent: Brother
Cena: 34,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother DCP-1610WE Brother DCP-1610WE
Producent: Brother
Cena: 949,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother DCP-B7520DW Brother DCP-B7520DW
Producent: Brother
Cena: 1 430,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-1110E Brother HL-1110E
Producent: Brother
Cena: 668,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-1210WE Brother HL-1210WE
Producent: Brother
Cena: 636,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-1222WE Brother HL-1222WE
Producent: Brother
Cena: 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-1223WE Brother HL-1223WE
Producent: Brother
Cena: 730,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L2312D Brother HL-L2312D
Producent: Brother
Cena: 819,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L2352DW Brother HL-L2352DW
Producent: Brother
Cena: 677,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother LC229XL Black Brother LC229XL Black
Producent: Brother
Cena: 131,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother LC525XLC Cyan Brother LC525XLC Cyan
Producent: Brother
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother LC525XLM Brother LC525XLM
Producent: Brother
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej

Drukarka do domu i firmy

Drukarki atramentowe są bardzo dobrym rozwiązaniem do użytku domowego. Dlaczego? Otóż często w domu drukowane są dokumenty zarówno kolorowe jak i czarno-białe, czasem zdjęcia czy barwne grafiki potrzebne uczniom do szkół.

Skoro mowa o drukarkach atramentowych to absolutnie trzeba mieć na uwadze, że dostępne na rynku modele korzystają z różnych technologii. Są drukarki na tradycyjne tusze oraz tzw. „wieczne tusze”, w których atrament znajduje się w pojemnikach przystosowanych do napełniania. Urządzenia, które oferują system stałego zasilania w atrament należą do najtańszych w eksploatacji. Prekursorem tej innowacyjnej metody, która ma na celu zmniejszenie kosztów drukowania jest firma Epson. Nazywana jest ona technologią EcoTank.  Marka Brother ma również w swojej ofercie podobne rozwiązanie.

Natomiast jeśli szukamy dobrego rozwiązania do domu czy do firmy gdzie drukowane będą głównie dokumenty, na dodatek w dużej ilości, to warto skupić się na drukarkach laserowych.

Oczywiście wybór pomiędzy drukarką a urządzeniem wielofunkcyjnym jest prosty. Jeśli drukowanie w naszym domu jest raczej sporadyczne i nie potrzebujemy dodatkowych funkcji, to wystarczy prosta drukarka, która będzie najtańszą opcją. Gdy potrzebujemy drukarki, skanera i kserokopiarki to naturalnym wyborem będzie urządzenie wielofunkcyjne.

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe

Druk atramentowy jest wyjątkowo popularny, choć wymaga nieco uwagi. Posiada więcej zalet niż wad, co sprawia, że wielu użytkowników wybiera właśnie ten sposób. Producenci oferują szeroki wybór drukarek atramentowych a także urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych. Na półkach sklepowych znajdują się sprzęty budżetowe oraz wydajne, przystosowane do profesjonalnych zadań urządzenia drukujące z najwyższej półki. Odpowiedni zakup może wpłynąć na szybszą i zarazem efektywniejszą pracę.

Zalety drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych

Większość użytkowników decyduje się na urządzenia atramentowe, które gwarantują świetny wydruk w kolorze, są tańsze w eksploatacji i przede wszystkim w zakupie. Współczesne modele gwarantują szybkość wydruku na podobnym poziomie jak drukarki laserowe. Często zaletą „atramentówek” jest ich mniejsza konstrukcja oraz możliwość drukowania zdjęć.

Do wad niektórych drukarek atramentowych trzeba zaliczyć głośniejszą pracę oraz potrzebę regularnego drukowania. Długie przestoje mogą powodować zasychanie tradycyjnego tuszu w dyszach. Jeśli do tego dopuścimy, to konieczna będzie kosztowna naprawa lub co gorsze wymiana urządzenia. Chcąc mieć pewność, że taka sytuacja się nie wydarzy można szukać modelu, który sam od czasu do czasu dba o czystość mechanizmów drukarki.

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne laserowe

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne laserowe w obecnym świecie są wykorzystywane nie tylko w ogromnych biurowcach i urzędach ale także w prywatnych mieszkaniach. Współczesne urządzenia laserowe ani kosztem, ani tym bardziej rozmiarem nie przypominają pierwszych urządzeń tego typu. Pierwsze modele drukarek laserowych do zastosowań w domu cieszyły się ogromną popularnością. W odróżnieniu od drukarek atramentowych, w których używa się tuszów, w laserówkach wykorzystywane są tonery, które zawierają proszek umożliwiający kopiowanie. Są polecane do drukowania i kopiowania dużych ilości tekstu i grafiki. Trzeba pamiętać, że koszt zakupu tonera laserowego jest znacznie wyższy niż klasycznego kartridża z atramentem. Niekwestionowaną zaletą drukarek laserowych jest jednak szybkość wydruku.

Wysoką jakość wydrukowanych zdjęć czy obrazów zapewnią jednak drukarki korzystające z technologii wykorzystującej atrament.

Drukarka laserowa: monochromatyczna czy kolorowa?

Drukarki monochromatyczne świetnie nadają się do biura czy domu, gdzie trzeba drukować spore ilości dokumentów. Oczywiście takie, które nie są potrzebne w kolorze. Jeśli tonery będą zawsze wysokiej jakości, to takie też będą cechy naszych wydruków.

W przypadku gdy nie zależy nam na dokumentach o najlepszym odwzorowaniu kolorów, a drukujemy bardzo dużo, to wówczas urządzenie laserowe z możliwością druku kolorowego z pewnością nam się opłaci. Cena początkowa kolorowej drukarki laserowej jest wyższa niż urządzenia, które oferuje tylko wydruk czarno – biały, ale przy wysokim i systematycznym wykorzystywaniu tego sprzętu do dużej ilości dokumentów, finalny koszt eksploatacji będzie dosyć niski. Poza tym oba rodzaje tych drukarek cechują się bardzo wysoką prędkością druku, która zazwyczaj rośnie proporcjonalnie do ceny urządzenia.

Od czego zależy szybkość druku?

Szybkość drukowania a więc maksymalna ilość zadrukowanych arkuszy na jedną minutę pracy drukarki, zależy od wielu rzeczy. Przede wszystkim od tego czy druk będzie kolorowy czy monochromatyczny. Na szybkość druku wpływ mają takie rzeczy jak: druk dwustronny, wybrana jakość drukowanej treści, liczba kopii czy rodzaj i grubość papieru. Warto porównać  w kilku modelach czas drukowania pierwszej strony, ponieważ ma to kluczowe znaczenie.

Dodatkowe funkcje w drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych?

Jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji w drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych jest obsługa interfejsów bezprzewodowych, takich jak Wi-Fi, Bluetooth, NFC czy AirPrint. Obsługa połączenia bezprzewodowego ułatwia dostęp do urządzenia z każdego niemal sprzętu w domu. W dzisiejszych czasach drukowanie dokumentu bezpośrednio ze smartfonu to ogromne ułatwienie.

Bardzo popularna, przydatna i oszczędna jest też funkcja drukowania dwustronnego, tzw. Dupleks. W nowoczesnych urządzeniach bardzo fajnym rozwiązaniem są także kolorowe wyświetlacze czy aplikacje na telefon, które ułatwiają obsługę drukarki.

Znani producenci drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych

Podczas wyboru warto wziąć pod uwagę jeszcze jedną ważną kwestię. Chodzi o popularność producenta. Dobre opinie o marce idą w parze z jakością urządzeń. Najczęściej wybierani i popularni producenci drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych, to:

- Epson — marka, która jest liderem w tej branży. Drukarki Epson są bardzo popularne i cieszą się dobrymi opiniami użytkowników. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest świetny stosunek jakości do ceny.

- HP — znana i bardzo lubiana przez użytkowników marka. W swojej ofercie posiada szeroki wybór urządzeń atramentowych dostępnych w różnych przedziałach cenowych. To powoduje, że są niezwykle popularne.

- Lexmark – amerykańska firma, która wprowadza na rynek innowacyjne technologie obrazowania. Tworzy wydajne, funkcjonalne, bezpieczne i oszczędne drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, dzięki czemu zdobywa coraz więcej zadowolonych klientów na całym świecie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium