Brother DCP-1610WE Brother DCP-1610WE
Producent: Brother
Cena: 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-1110E Brother HL-1110E
Producent: Brother
Cena: 615,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-1210WE Brother HL-1210WE
Producent: Brother
Cena: 636,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-1222WE Brother HL-1222WE
Producent: Brother
Cena: 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L2352DW Brother HL-L2352DW
Producent: Brother
Cena: 677,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L3270CDW Brother HL-L3270CDW
Producent: Brother
Cena: 2 149,00 zł
zobacz więcej
Epson EcoTank L1250 Epson EcoTank L1250
Producent: Epson
Cena: 729,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L1800 Epson EcoTank L1800
Producent: Epson
Cena: 3 254,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3210 Epson EcoTank L3210
Producent: Epson
Cena: 823,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3251 Epson EcoTank L3251
Producent: Epson
Cena: 929,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3256 Epson EcoTank L3256
Producent: Epson
Cena: 939,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L4260 Epson EcoTank L4260
Producent: Epson
Cena: 1 379,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L4266 Epson EcoTank L4266
Producent: Epson
Cena: 1 379,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L5290 Epson EcoTank L5290
Producent: Epson
Cena: 1 375,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L6260 Epson EcoTank L6260
Producent: Epson
Cena: 1 490,00 zł
szt.
zobacz więcej

Wybór drukarki do biura powinien być poparty dobrym rozeznaniem. Przede wszystkim cena nie powinna być wyznacznikiem, ponieważ to koszty późniejszej eksploatacji są w tej kwestii najważniejsze. Wśród bardzo dobrych sprzętów szczególne miejsce zajmują urządzenia marki Lexmark. Są to drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne laserowe oraz atramentowe, których cechą wyróżniającą jest wydajność i ekonomiczność.

Jak wybrać drukarkę do biura? Na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie wielofunkcyjne do biura, by zapewnić sobie odpowiednią jakość wydruków i niskie koszty eksploatacji? O tym przeczytasz w tym poradniku.

 

 

Drukarki Lexmark grafikaZdjęcie pochodzi ze strony Lexmark 

Jak wybrać drukarkę do biura?

Przed dokonaniem wyboru urządzenia, które chciałbyś by służyło Ci przez długi czas w biurze, powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Takie podejście do sprawy pozwoli zdobyć pewność, że wybrany sprzęt sprosta wszystkim oczekiwaniom. Wiadomo, że decyzja będzie się różnić w zależności od wielkości firmy i zadań jakie są w niej wykonywane. W małych najczęściej sprawdzają się modele w rozsądnych cenach i podstawowych możliwościach, natomiast w dużych korporacjach ważną cechą będzie wydajność. Oczywiście w obu przypadkach kluczową kwestią będzie też jakość wydruków i jak najniższe koszty eksploatacji.

Na jakie pytania warto sobie odpowiedzieć, by wybrać drukarkę do biura? Oto one:

 1. Czy w biurze potrzebna jest drukarka, czy także skaner i kserokopiarka?
 2. Jaka jest lub będzie średnia ilość wydruków w ciągu miesiąca?
 3. Co najczęściej drukujesz w biurze – kolorowe grafiki, ulotki, czy czarnobiałe dokumenty?
 4. W jakim formacie potrzebujesz drukować?
 5. Jaki budżet możesz przeznaczyć na nowe urządzenie?
 6. Jak działa i gdzie znajduje się serwis napraw konkretnego modelu?
 7. Gdzie kupić drukarkę?

W naszym sklepie znajdziesz doskonały sprzęt w konkurencyjnych cenach. Mamy bardzo szeroką ofertę drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych od najlepszych światowych producentów, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Wśród nich warto wyróżnić markę Lexmark. Jej produkty są niezwykle funkcjonalne i wydajne a urządzenia wielofunkcyjne tworzone dla przedsiębiorstw wyposażone są w specjalne funkcje i oprogramowanie ułatwiające pracę w dużym i wymagającym środowisku.

Jeśli chodzi o pozostałe pytania, to pomagają one ustalić użytkownikowi najważniejsze cechy, którymi powinien dysponować konkretny model.

 

W jaki sposób obniżyć koszty eksploatacji drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych?

Jak wiadomo cena zakupu samej drukarki nie jest ostatnim wydatkiem finansowym, który poniesiesz. Jeśli chcesz mieć pewność, że sprzęt będzie ekonomiczny, to wybierając go należy zwrócić uwagę na koszty eksploatacji tuszy i tonerów. Najczęściej im droższa drukarka, tym tańsze okazują się być materiały eksploatacyjne. Finalnie okazuje się, że czas poświęcony na szczegółowe rozeznanie i porównanie kilku modeli bardzo się opłaca.

Sposobem na obniżenie kosztów eksploatacji w przypadku „laserówek” jest kupowanie większych tonerów. Poza tym warto także korzystać z oryginalnych tuszy i tonerów lub zamienników od sprawdzonych i renomowanych producentów. Taka opcja pozwala znacznie obniżyć koszt druku jednej strony i zniwelować ryzyko uszkodzenia sprzętu wkładami nieznanego pochodzenia. W sklepie Hanzo znajdziesz oryginalne tonery Lexmark w atrakcyjnych cenach. Polecamy. 

 

Jak drukarka do biura - laserowa czy atramentowa?

Na rynku drukarek dominują drukarki laserowe i atramentowe. Przyjrzyjmy się im bliżej:

Drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne atramentowe – cechą rozpoznawczą tego typu urządzeń jest niska cena w stosunku do ich laserowych odpowiedników. Druk atramentowy jest wyjątkowo popularny, choć wymaga nieco uwagi jeśli weźmiemy pod uwagę, że nieużywane kartridże z tuszem mogą zasychać. Chcąc mieć pewność, że taka sytuacja się nie wydarzy można szukać modelu, który sam od czasu do czasu dba o czystość i bezpieczeństwo mechanizmów drukarki. Producenci oferują sprzęty budżetowe oraz wydajne, przystosowane do profesjonalnych zadań urządzenia drukujące z najwyższej półki.

Zalety drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych

Do największych zalet drukarek atramentowych należą:

 • gwarancja świetnego wydruku w kolorze,
 • niskie koszty eksploatacji i zakupu,
 • gwarancja szybkich wydruków na podobnym poziomie jak w drukarkach laserowych,
 • niewielka konstrukcja (drukarki),
 • możliwość drukowania zdjęć.

 

Drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne laserowe – najczęściej w biurach pojawiają się sprzęty laserowe ze względu na niskie koszty eksploatacji przy ogromnej liczbie drukowanych dokumentów. Z takich drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych korzysta się nie tylko w ogromnych biurowcach i urzędach, ale także w prywatnych mieszkaniach i małych firmach.

Współczesne urządzenia laserowe kosztem i rozmiarem nie przypominają pierwszych urządzeń tego typu. Niektóre z nich są niewielkie i kompaktowe, dzięki czemu wygodnie korzysta się z nich zarówno w biurach jak i w domach. Przykładem jest mała drukarka laserowa Lexmark MC3224DWE z wygodnym ekranem dotykowym z interfejsem e-Task. Urządzenie to pozwala drukować w kolorze do 22 stron na minutę a także skanować i kopiować.

Drukarka Lexmark MC3224dwe

Ten model posiada bardzo dużo zalet. Oto kilka z nich:

 • automatyczne drukowanie dwustronne,
 • zintegrowany tryb oszczędzania energii - przechodzenie ze stanu uśpienia do drukowania i z powrotem bez konieczności zmian w ustawieniach,
 • kompaktowy kształt,
 • trwałość i wydajność podzespołów,
 • najlepsze zabezpieczenia informacji zawartych w dokumentach i na urządzeniu oraz w punktach pomiędzy nimi.
 • porty USB i Ethernet, moduł Wi-Fi,
 • wydajność toneru Unison do 1500 stron oraz prosta wymiana wkładów drukujących.
 • technologie Mopria i AirPrint.

Zostańmy na chwilę przy usłudze Mopria, która umożliwia drukowanie z urządzeń przenośnych z system Android 4.4 lub nowszym. Dzięki niej użytkownik może bezpośrednio drukować na dowolnej drukarce kompatybilnej z usługą drukowania Mopria. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie do biur, które jest bardzo wygodne i pozwala oszczędzać sporo czasu.

 

Zalety drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych laserowych

 • możliwość masowego drukowania w przystępnej cenie,
 • szybkość wydruku już od pierwszej strony,
 • najlepszy wybór jeśli zależy nam na drukowaniu czarno-białych dokumentów,
 • najniższe koszty eksploatacji,
 • cicha i wydajna praca urządzenia,
 • niezawodność i jakość na którą nie ma wpływu częstotliwość użytkowania.

 

Szybkość wydruku – od czego zależy?

Szybkość wydruku jest jedną z ważniejszych kwestii mających wpływ na wybór konkretnego urządzenia do biura lub firmy. Maksymalna ilość zadrukowanych arkuszy w ciągu jednej minuty pracy drukarki zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ma na to wpływ rodzaj druku: kolorowy drukuje się dłużej, monochromatyczny zdecydowanie krócej. O szybkości wydruku decydują też takie kwestie jak: druk dwustronny, jakość i rozdzielczość drukowanej treści, liczba kopii oraz rodzaj i grubość papieru.

 

Czy warto wybrać drukarkę do biura oferującą wydruki w wielu formatach?

Czy warto wybrać drukarkę do biura oferującą wydruki w wielu formatach? Wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności. W jednej firmie korzysta się tylko z czarno-białych dokumentów A4 a w innej niezbędna do pracy jest możliwość drukowania w niestandardowych formatach, takich jak na przykład A5 czy A3.

Jeśli potrzebujesz wydajnej i funkcjonalnej drukarki, która umożliwi szybkie wydruki na różnych formatach, to warto sprawdzić urządzenie wielofunkcyjne Lexmark MB2236i. Zapewnia ono obsługę formatu A4, A5, A6, Legal, Letter oraz innych niestandardowych. MB2236i jest niezwykle kompaktowe – 41,5 cm x 36 cm x 35,2 cm, dlatego idealnie sprawdzi się w małym biurze. Oferuje druk monochromatyczny z prędkością do 34 stron na minutę.

Lexmark MB2236i

Oczywiście jak większość nowoczesnych urządzeń, MB2236i wyposażone jest w następujące funkcje i dodatki: drukowanie dwustronne, tryb oszczędzania energii, moduł Wi-Fi, skanowanie do sieci lub do wiadomości e-mail, port USB na panelu przednim, wygodny i czytelny ekran dotykowy z interfejsem e-Task. Firma Lexmark stworzyła także do wygodnej obsługi urządzenia intuicyjną aplikację Cloud Connector oraz korzysta z architektury bezpieczeństwa i technologii Mopria i AirPrint.

 

Drukarka bądź urządzenie wielofunkcyjne jest jednym z ważniejszych sprzętów w biurze niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. Odpowiednio dobrana, cechująca się wysoką funkcjonalnością, szybkością i wydajnością będzie służyć przez długi czas. Oczywiście warto kupić taki model, do którego ceny tuszy i tonerów nie będą wyższe od samego urządzenia. Niskie koszty eksploatacji = niskie koszty użytkowania, dlatego też cena sprzętu nie jest najważniejsza. Jeśli zależy Ci na ekonomicznym rozwiązaniu, to warto zdecydować się model laserowy. Drukarka laserowa Lexmark MC3224DWE oraz urządzenie wielofunkcyjne Lexmark MB2236i to trwałość i jakość, której można zaufać.

 

Sprawdź i porównaj nasze propozycje drukarek do biura:

 

Monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne do biura - Lexmark MB2236i

Model Lexmark MB2236i

Typ: urządzenie wielofunkcyjne

Funkcje: drukowanie, skanowanie, kopiowanie

Technologia druku i rodzaj: laserowa, monochromatyczna

Druk dwustronny: automatyczny

Obsługiwane formaty nośników: A4, A5, A6, Legal, Letter, Formaty niestandardowe

Pojemność podajnika papieru: 250 szt.

Maks. rozmiar nośnika: A4

Rozdzielczość druku w czerni: 2400 x 600 dpi

Maks. szybkość druku mono: 34 str./min.

Maksymalne obciążenie: 2500 arkuszy/miesiąc

Interfejs: USB, Wi-Fi, LAN (Ethernet)

 

 

Kolorowa drukarka laserowa do biura - Lexmark MC3224DWE

Model Lexmark MC3224DWE

Typ: urządzenie wielofunkcyjne

Funkcje: drukowanie, skanowanie, kopiowanie

Technologia druku i rodzaj: laserowa, kolorowa

Druk dwustronny: automatyczny

Obsługiwane formaty nośników: A4, A5, A6, B5, Legal, Letter, Formaty niestandardowe

Pojemność podajnika papieru: 250+1

Maks. rozmiar nośnika: A4

Rozdzielczość druku w czerni: 600 x 600 dpi

Maks. szybkość druku mono: 22 str./min.

Maks. szybkość druku kolor: 22 str./min.

Maksymalne obciążenie: 2500 arkuszy/miesiąc

Interfejs: USB, Wi-Fi, LAN (Ethernet)

 

Polecane artykuły:

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium