Wydajne drukarki do biura – wielofunkcyjne profesjonalne drukarki biznesowe

Choć współcześnie coraz częściej wykorzystujemy elektroniczne sposoby na przesyłanie dokumentów – wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na fizyczne kopie pism, faktur czy umów. W każdej firmie bez względu na jej wielkość – drukarka biurowa to niezbędne urządzenie pozwalające na sprawną pracę i efektywniejsze wykonywanie czynności zawodowych.

Zatem jaka drukarka do biura będzie najlepsza i najwydajniejsza? Czy jest jakaś znacząca różnica między modelami najchętniej wybieranymi do mniejszych i większych przedsiębiorstw? Jakie funkcje powinna posiadać duża drukarka do biura, żeby spełniła większość oczekiwań pracowników? Każde z tych pytań zasługuje na odpowiedź – i pozwoli nakreślić obraz najlepszego urządzenia do wykorzystania komercyjnego.

 

Brother DCP-1510E Brother DCP-1510E
Producent: Brother
Cena: 838,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother DCP-1610WE Brother DCP-1610WE
Producent: Brother
Cena: 1 060,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-1110E Brother HL-1110E
Producent: Brother
Cena: 667,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-1222WE Brother HL-1222WE
Producent: Brother
Cena: 739,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L2352DW Brother HL-L2352DW
Producent: Brother
Cena: 668,00 zł
zobacz więcej
Epson EcoTank L1210 Epson EcoTank L1210
Producent: Epson
Cena: 714,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L1250 Epson EcoTank L1250
Producent: Epson
Cena: 819,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L1300 Epson EcoTank L1300
Producent: Epson
Cena: 2 429,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L14150 Epson EcoTank L14150
Producent: Epson
Cena: 2 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L1800 Epson EcoTank L1800
Producent: Epson
Cena: 2 920,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3210 Epson EcoTank L3210
Producent: Epson
Cena: 849,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3251 Epson EcoTank L3251
Producent: Epson
Cena: 969,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3256 Epson EcoTank L3256
Producent: Epson
Cena: 969,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L4260 Epson EcoTank L4260
Producent: Epson
Cena: 1 459,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L4266 Epson EcoTank L4266
Producent: Epson
Cena: 1 459,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

 

Sklep internetowy Hanzo ma w swojej ofercie szereg profesjonalnych urządzeń drukujących cenionych marek jak HP, Epson czy Brother. U nas znajdziesz najlepsze drukarki biurowe, które cechują pozytywne opinie i atrakcyjna cena. W Hanzo z pewnością dostaniesz to, czego potrzebujesz.

   

Drukarka do małego biura czy do wieloosobowej firmy – jak wybierać?

Czym kierujesz się, wybierając nowy sprzęt do przedsiębiorstwa? Ceną? To ważny element – jednak nie od niego powinien zależeć wybór praktycznego urządzenia, które będzie służyło wielu pracownikom przez lata. Dobranie drukarki do indywidualnych potrzeb danej firmy to najlepsze rozwiązanie, które przyspieszy tępo wykonywanych obowiązków i usprawni pracę w każdym biurze.

Choć może się wydawać, że drukarka biurowa w atrakcyjnej cenie będzie najoszczędniejszym wyborem – wcale tak nie jest – użytkownik musi bowiem zwrócić uwagę na drukarki do biura tanie w eksploatacji. To właśnie koszty późniejsze są tymi, które w szczególności powinny interesować przyszłego nabywcę sprzętu drukującego. Materiały eksploatacyjne zazwyczaj generują największe koszty w związku z korzystaniem z drukarki.

Oczywiście, gdy drukarka do biura jest używana od czasu do czasu i drukujemy tylko dokumenty tekstowe – nie ma potrzeby zaopatrywać się w drogie wielofunkcyjne urządzenie, jeżeli większość jego funkcji będzie dla nas bezużyteczna.

 

Duża drukarka do biura – jak podjąć decyzję?

Pytania, na które musisz znać odpowiedź przy wyborze drukarki biznesowej to:

 • Czym zajmuje się twoja firma?
 • Jak często wykorzystuje się w twoim przedsiębiorstwie fizyczne dokumenty?
 • Jaki budżet posiadasz do zakupu nowego sprzętu?
 • Jak dużą przestrzeń jesteś w stanie wygospodarować na nowe urządzenie?
 • Do czego przede wszystkim będzie używana drukarka biurowa?
 • Jakiej jakości wydruku oczekujesz?
 • Czy ważna jest dla ciebie szybkość wydruku?

Wybierając sprzęt do firmy, warto poradzić się specjalisty, który pomoże dobrać idealny model. Sklep Hanzo posiada profesjonalnie przygotowany zespół, który z chęcią udzieli wszystkich informacji koniecznych do zakupu urządzenia i doradzi, jakie drukarki biurowe spełnią twoje wysokie oczekiwania.

 

Drukarki biznesowe – rodzaje urządzeń

Wśród drukarek, które spiszą się w pracach biurowych – wyróżniamy trzy typy: drukarki atramentowe, laserowe oraz urządzenia igłowe. Warto bliżej poznać ich działanie, aby dobrać najlepszy sprzęt do naszych aktualnych potrzeb.

 

Drukarka atramentowa – najchętniej wybierana do miejsc, w których konieczne jest drukowanie w kolorze. Obrazy i grafiki drukowane przez urządzenia zasilane tuszem mają świetną jakość, żywe barwy i są wyjątkowo szczegółowe. Jeżeli w firmie drukuje się ulotki, foldery i wielobarwne wykresy – najlepszym rozwiązaniem będzie drukarka atramentowa.

 

Plusy drukarki atramentowej w firmie:

 • Niski koszt urządzenia – cena drukarki atramentowej jest zazwyczaj niższa niż sprzętu laserowego.
 • Mniejszy koszt pojedynczego wydruku kolorowego w porównaniu z drukiem laserowym.
 • Świetna jakość wydruku w kolorze.
 • Cicha praca.
 • Energooszczędność.
 • Mniejszy rozmiar – który pozwoli z łatwością znaleźć miejsce dla sprzętu nawet w niewielkim biurze.

 

Minusy drukarki atramentowej do biura:

 • Większy koszt wydruku dokumentów czarno-białych – w porównaniu z drukarkami laserowymi.
 • Wolniejsze działanie – najnowsze drukarki atramentowe są szybkie, jednak nadal zostają nieco w tyle za dobrej jakości modelami laserowymi.
 • Słabsza jakość wydruków czarno-białych.
 • Możliwość zasychania głowic, przy rzadkim używaniu urządzenia.

 

Drukarka laserowa – jeżeli w twojej firmie drukowanie dużych ilości dokumentów tekstowych jest codziennością to twój wybór powinien paść właśnie na sprzęt wykorzystujący technologię laserową. Wydruki z takiej drukarki gotowe są praktycznie natychmiast. W zależności od modelu drukarka laserowa drukuje z prędkością 20-50 stron na minutę! Do wyboru użytkownik ma drukarki laserowe kolorowe i monochromatyczne. Drukarki czarno-białe są tańsze, dlatego gdy w biurze drukowane są przede wszystkim umowy, pisma i faktury to warto wybrać właśnie ten typ urządzenia.

 

Plusy drukarki laserowej:

 • Szybkość wydruku – zadrukowane strony są suche, nie ma możliwości rozmazania jak w przypadku tuszu, a prędkość oscyluje wokół kilkudziesięciu kartek na minutę (zarówno w urządzeniach mono jak i kolorowych).
 • Bardzo wysoka jakość wydruku (zwłaszcza w czerni).
 • Odporność wydruku na warunki atmosferyczne (wilgoć, promienie słoneczne).
 • Opłacalność wydruku monochromatycznego – duża wydajność (nawet kilka tysięcy stron) na pojedynczym tonerze (urządzenia mono) sprawia, że koszt wydruku laserowego jest kilkakrotnie mniejszy od druku atramentowego.
 • Bardzo często producenci wypuszczają na rynek laserowe drukarki wielofunkcyjne do biura, które łączą opcję wydruku ze skanerem czy kserokopiarką.

 

Minusy urządzenia laserowego do biura:

 • Koszt samego urządzenia (zwłaszcza drukującego w kolorze) jest sporo wyższy od atramentowych odpowiedników.
 • Jakość wydruku w kolorze może być słabsza w przypadku tańszych drukarek laserowych – te, które nie odbiegają jakością od wydruków atramentowych są dużo droższe.
 • Drukarki laserowe potrafią być głośniejsze od atramentowych.
 • Duże gabaryty urządzenia – użytkownik musi znaleźć odpowiednie miejsce dla drukarki laserowej.
 • Zaawansowana technologia laserowa jest bardziej energochłonna niż technologia atramentowa.

 

Drukarka igłowa – to ostatni typ drukarek, które możemy wykorzystać w firmie. Sprzęt igłowy najczęściej swoje miejsce znajduje w magazynie, gdzie drukuje się szybko duże ilości paragonów, potwierdzeń czy faktur.

 

Plusy drukarki igłowej:

 • Urządzenia igłowe są bardzo szybkie.
 • Niezawodność w działaniu.
 • Niskie koszty eksploatacyjne.
 • Możliwość wydruku kilku kopii jednocześnie.

 

Minusy sprzętu igłowego podczas użytku komercyjnego:

 • Głośne działanie.
 • Słaba jakość wydruku.

 

Drukarki do biura wielofunkcyjne – czy warto?

Jeżeli oprócz drukowania, w firmie często konieczne jest skanowanie i kserowanie poszczególnych dokumentów – należy pomyśleć nad zakupem urządzenia wielofunkcyjnego łączącego wszystkie te funkcje. Kupno osobnych urządzeń jest oczywiście możliwe, jednak generuje nie tylko wysokie koszty, ale również konieczność przygotowania odpowiednio dużej przestrzeni na kilka sprzętów. Wybór jednego urządzenia wielofunkcyjnego pozbawia nas tych kłopotów – choć będzie droższe od samej drukarki, to wyniesie znacznie mniej niż zwykły skaner i ksero. Również znalezienie dla niego wolnej przestrzeni będzie łatwiejsze – zwłaszcza w niewielkim biurze.

 

Drukarki do biura tanie w eksploatacji – czy to wystarczy?

Wydajność drukarki jest oczywiście bardzo ważna, na co jednak zwrócić jeszcze uwagę, aby urządzenie służyło nam sprawnie przez długi czas? Pamiętajmy, że sprzęt idealny do biura notariusza, może okazać się niewystarczający w pracowni architekta czy grafika. Na co więc warto szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze drukarki biurowej?

 • Format wydruku – choć najpopularniejszym formatem jest A4 – istnieją firmy, w których drukarki i urządzenia wielofunkcyjne obsługujące format A3 będą bardziej przydatne.
 • Rozdzielczość – jeżeli zależy nam na jakości wydruku i możliwości jego modyfikacji pamiętajmy, aby zakupić urządzenie mające rozdzielczość 1200 dpi (standardowe 600 dpi sprawdzi się w klasycznych wydrukach dokumentów).
 • Szybkość wydruku – jeżeli w firmie drukuje się dużo i często – warto wybrać urządzenie laserowe pozwalające na zadruk kilkudziesięciu stron na minutę.
 • Maksymalne obciążenie – większe firmy drukujące w dużych ilościach powinny wybrać urządzenia umożliwiające wydruk 10000 stron miesięcznie.
 • Dodatkowe funkcje – lista dodatkowych opcji w drukarkach jest długa i warto przemyśleć, która z nich będzie w twojej firmie niezbędna.

 

Drukarki wielofunkcyjne do biura – najprzydatniejsze opcje

Nowoczesne wydajne drukarki do biura mają dużą ilość dodatkowych opcji, trybów i technologii, które ułatwiają codzienną pracę i zwiększają ogólny komfort użytkowania urządzenia. Do funkcji najczęściej wykorzystywanych w biurze możemy zaliczyć:

 • Wielofunkcyjność – jak wspomnieliśmy wyżej połączenie drukarki ze skanerem, ksero czy faksem to rewelacyjny sposób na oszczędzenie miejsca i kosztów związanych z zakupem oddzielnych urządzeń.
 • Wbudowany moduł Wi-Fi – upraszcza pracę z drukarką. Pozwala na połączenie się z urządzeniem i bezprzewodowe przesyłanie plików do wydruku wielu użytkownikom. Dodatkowo nie zagraca biura kolejnymi kablami.
 • System Duplex – czyli możliwość automatycznego drukowania dwustronnego, bez potrzeby manualnego przekładania kartek. Oszczędza papier i tym samym dba o środowisko naturalne.
 • Automatyczny podajnik papieru – ułatwia pracę, gdy mamy wiele dokumentów do zeskanowania lub skserowania.
 • Wyświetlacz LCD – pozwala na zmianę podstawowych preferencji drukowania.
 • Tryb oszczędzania tonera – dobra opcja w systemach laserowych, gdy chcemy zwiększyć ilość drukowanych stron a nie zależy nam zbytnio na ich jakości.
 • Drukarki na butelki – opcja urządzeń atramentowych z wbudowanym kartridżem, który uzupełniamy tuszem ze specjalnych butelek – to oszczędne rozwiązanie znacznie zmniejszające koszty eksploatacyjne drukarek atramentowych.

 

Najlepsza drukarka do biura - podsumowanie

Warto postawić na sprzęt znanego producenta – wtedy będziemy mieć pewność, że nawet drukarka do małego biura sprawdzi się znakomicie i będzie szybka i wydajna. Kolejne zalety wyboru markowych sprzętów to łatwy dostęp do serwisu oraz mnogość materiałów eksploatacyjnych.

Aby dobrze wybrać urządzenie do biura, musisz dokładnie przeanalizować wszystkie potrzeby firmy i osób, które z drukarki będą w przyszłości korzystały. Pamiętaj, ze wybierasz sprzęt na lata. Jeżeli nadal nie jesteś pewny a opinie o drukarkach do użytku komercyjnego nie pomagają ci podjąć decyzji – zadzwoń albo napisz do naszego sklepu internetowego Hanzo! Tutaj z przyjemnością zaangażowani i doświadczeni pracownicy wesprą cię i będą towarzyszyć w wyborze urządzenia, które spełni twoje wszystkie wymagania.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium