Opcje przeglądania
D-Link DUB-1340 D-Link DUB-1340
Producent: D-Link
Cena: 219,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-LinkD-Link DUBH7 D-LinkD-Link DUBH7
Producent: D-Link
Cena: 154,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-LinkD-Link DUB-H4 D-LinkD-Link DUB-H4
Producent: D-Link
Cena: 99,00 zł
zobacz więcej
D-LinkD-Link DUB-M420 D-LinkD-Link DUB-M420
Producent: D-Link
Cena: 179,00 zł
zobacz więcej
D-LinkD-LINK DUB-M520 D-LinkD-LINK DUB-M520
Producent: D-Link
Cena: 299,00 zł
zobacz więcej
D-LinkD-LINK DUB-M530 D-LinkD-LINK DUB-M530
Producent: D-Link
Cena: 199,00 zł
zobacz więcej
D-LinkD-LINK DUB-M610 D-LinkD-LINK DUB-M610
Producent: D-Link
Cena: 229,00 zł
zobacz więcej
D-LinkD-LINK DUB-M810 D-LinkD-LINK DUB-M810
Producent: D-Link
Cena: 299,00 zł
zobacz więcej
TP-Link UH400 TP-Link UH400
Producent: TP-Link
Cena: 44,00 zł
zobacz więcej
TP-Link UH700 TP-Link UH700
Producent: TP-Link
Cena: 122,00 zł
zobacz więcej
TP-Link UH720 TP-Link UH720
Producent: TP-Link
Cena: 142,00 zł
zobacz więcej

Huby USB - rozwiąż problem z ilością portów USB

Jeśli masz problem z małą ilością portów USB w swoim komputerze, a twoje stanowisko pracy lub rozrywki jest bardzo rozbudowane, to w tej kategorii znajdziesz profesjonalne urządzenie, które będzie idealnym rozwiązaniem.

Hub USB – czym jest?

Hub USB zazwyczaj jest urządzeniem zewnętrznym, które kupisz jako dodatkowe akcesorium. Niewielki rozdzielacz USB skonstruowany został w taki sposób, by można było jednocześnie korzystać z większej ilości urządzeń i gadżetów podpiętych do jednego komputera. Rozgałęźnik USB czasem znajduje się również w klawiaturach czy monitorach. Największą ich zaletą jest kompatybilność ze wszystkimi dostępnymi obecnie standardami USB. Trzeba jednak pamiętać, że każdy model oferuje inną prędkość wymiany danych. W związku z tym jeśli zależy nam na dobrych parametrach, to wybierając go trzeba zwrócić uwagę na standard w jakim pracuje konkretny model. Zazwyczaj im tańsze, tym słabszą transmisję danych będą oferowały i odwrotnie. Nie warto więc decydować się na pierwszy lepszy model, tylko wybierać mądrze i świadomie wysokiej jakości niezawodne akcesoria.

Ofertę sklepu Hanzo ciągle poszerzamy, by móc proponować Wam możliwie jak największy wybór urządzeń profesjonalnych marek. W tym momencie znajdziecie akcesoria w standardzie 3.0. od znanych producentów: TP-Link oraz D-Link gwarantujące wysoki komfort użytkowania.

Hub USB – ile portów?

Od 3 do 8 to liczba portów najczęściej spotykana w tych akcesoriach. W sprzedaży są również modele z większą ilością gniazd. Huby USB można jednak łączyć ze sobą, dzięki czemu mamy możliwość podłączenia naprawdę wielu urządzeń.

W sklepach można znaleźć huby USB wielofunkcyjne. Oprócz standardowych portów USB będą one miały także wejścia micro USB oraz wbudowane gniazda HDMI bądź audio (RJ45). Pozwala to zatem podpinać do nich kolejne typy urządzeń.

Hub USB – jakie są rodzaje?

Dowiedzmy się zatem, jakie są ich rodzaje:

  • Hub USB pasywny – ten rodzaj pobiera energię z portu USB komputera. Podłączyć do niego można urządzenia, które nie pobierają więcej niż 500 mA prądu. Może to być na przykład pendrive, myszka czy klawiatura. Gdy maksymalny zakres pobieranej energii zostanie przekroczony, to konieczne będzie odłączenie niektórych elementów.
  • Hub USB aktywny – obecnie są to częściej wybierane modele. Aktywne koncentratory z własnym zasilaczem są odpowiednie do podłączania urządzeń wymagających większego zapotrzebowania na energię, np. zewnętrzna karta tv, modem LTE bądź zewnętrzny dysk optyczny.

Producenci oferują w niektórych swoich modelach zabezpieczenia przeciwprzepięciowe zaprojektowane przez specjalistów, które chronią peryferia przed uszkodzeniem. Wybierając odpowiedni hub USB zwróć także uwagę na jego konstrukcję, by była w stanie wytrzymać drobne wstrząsy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium