Opcje przeglądania
A4Tech PK-910H WebCam A4Tech PK-910H WebCam
Producent: A4 Tech
Cena: 88,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech C615 960-001056 Logitech C615 960-001056
Producent: Logitech
Cena: 184,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech C922 960-001088 Logitech C922 960-001088
Producent: Logitech
Cena: 339,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech HD Pro Webcam C920 Logitech HD Pro Webcam C920
Producent: Logitech
Cena: 318,99 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS WEBCAM C3 ASUS WEBCAM C3
Producent: ASUS
Cena: 242,00 zł
zobacz więcej

Kamery internetowe - doskonałe do nauki i pracy zdalnej

Kamery internetowe to obecnie bardzo popularne akcesoria komputerowe. Przydają się zarówno w czasie zajęć online, w pracy zdalnej oraz podczas telekonferencji. Oczywiście osobom korzystającym z różnych komunikatorów internetowych umożliwiają także połączenia wideo. To niewielkie, proste w obsłudze urządzenia, które podłącza się bezpośrednio do komputera stacjonarnego za pomocą złącza USB, Bluetooth lub Wi-Fi. Kamery internetowe to rozwiązanie przede wszystkim dla użytkowników tradycyjnych PC, w których, w odróżnieniu od laptopów czy smartfonów, nie ma takiego udogodnienia na wyposażeniu. Warto dodać, że dodatkowe kamery internetowe mają zazwyczaj dużo lepsze parametry od tych w komputerach mobilnych. Dlatego też, jeśli jakość rozmów wideo, gdy korzystasz z laptopa nie jest satysfakcjonująca, również powinieneś rozważyć zakup dodatkowej kamerki internetowej z mikrofonem.

Wybierając kamerę internetową należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Takie cechy jak rozdzielczość obrazu, liczba klatek na sekundę, regulacja ostrości, możliwość obracania obiektywem, czy wbudowany mikrofon, będą miały wpływ na jakość obrazu, komfort użytkowania i funkcjonalność.

Najważniejsze parametry kamer internetowych:

Rozdzielczość i jakość obrazu – jeden z najważniejszych parametrów na który musimy zwrócić uwagę. Im lepszą oferuje rozdzielczość, tym wyższą jakość obrazu możemy oczekiwać. Najbardziej popularne wśród użytkowników są kamery obsługujące rozdzielczość Full HD, gdyż zapewniają wyraźny obraz. Na rynku dostępne są także modele HD oraz nowoczesne urządzenia 4K.

Sposób montażu – wybierając kamerę internetową warto zwrócić uwagę na sposób jej mocowania i długość kabla, który nie powinien być krótszy niż 1,5 metra. Ważne, by po zamontowaniu kamera była stabilna. Tego typu urządzania montowane są najczęściej do monitora lub mają specjalną podstawkę.

Mikrofon – większość kamer internetowych posiada wbudowanym mikrofon (mono lub stereo). Są jednak i takie, które ich nie mają, więc warto sprawdzić tę informację przed zakupem, by mieć pewność, że wybrany model umożliwi prowadzenie rozmów.

Liczba klatek na sekundę – liczba FPS ma wpływ na płynność rejestrowanego obrazu. Im większa liczba klatek na sekundę, tym bardziej płynne wideo. Do prowadzenia komfortowych rozmów wystarczy kamera oferująca 24 klatki na sekundę. Wymagający użytkownicy powinni szukać modelu z wyższym parametrem.

Sposób komunikacji – kamera musi być podłączona kablem do komputera bądź innego urządzenia, które ma dostęp do Internetu. Producenci oferują kamery internetowe ze złączem USB 2.0, RJ-45 lub micro USB.

Sposób ustawiania ostrości obrazu – dobrze, by wybrany model zapewniał użytkownikowi możliwość przynajmniej ręcznej regulacji ostrości obrazu. Dlaczego przynajmniej? Ponieważ nadal mało jest kamerek internetowych z funkcją auto-fokusu. I choć wygodne w użytkowaniu, to niestety są też droższe.

Producent - klienci często sięgają po produkty znanej marki, gdyż wiedzą, że można jej zaufać. W sklepie Hanzo oferujemy urządzenia wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach firmy:  Xiaomi, A4 Tech oraz Tracer. Naszą ofertę nieustannie poszerzamy, by móc sprostać oczekiwaniom klientów.

Dla kogo kamerki internetowe?

Kamery internetowe mogą mieć wiele zastosowań. Te o podstawowych parametrach umożliwiają prowadzenie wielogodzinnych rozmów przez komunikatory internetowe. Z akcesoriów komputerowych tego typu, które cechują się wysoką rozdzielczością (przynajmniej Full HD) oraz dużą ilością FPS-ów, korzystają popularni w ostatnich latach vlogerzy oraz youtuberzy. Natomiast po kamery cechujące się najwyższymi parametrami z dodatkowymi funkcjami sięgają najczęściej gamerzy, którzy chcą prowadzić relacje z rozgrywek (streaming webcam).

Czy warto kupić kamerę internetową?

Warto wziąć pod uwagę zakup kamerki internetowej, nawet jeśli posiadamy laptop z wbudowaną kamerą, choćby z tego względu, że ta pierwsza oferuje lepsze parametry techniczne. Te niewielkie i łatwe w montażu kamerki najczęściej podłącza się do innego urządzenia za pomocą złącza USB. Dodatkowo większość z nich pracuje w systemie Plug and Play, co oznacza, że są gotowe do działania tuż po uruchomieniu.

Kamery internetowe stworzone zostały z myślą o posiadaczach komputerów stacjonarnych bądź innych sprzętów, które takich udogodnień nie mają. W obecnych czasach, gdy wiele zadań, rozmów i spotkań przeprowadza się zdalnie, takie kamery są wręcz niezbędne. Oczywiście za pomocą urządzeń tego typu można również nagrywać krótkie filmy wideo bądź monitorować przestrzeń w mieszkaniu lub biurze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium