Komputery z procesorem Intel Core i3 – wysoka jakość pracy

Komputery Intel Core i3 (wykorzystujące jednostkę CPU Intel i3) są skierowane do wszystkich tych, którzy szukają stabilnego sprzętu do podstawowej pracy i wykonywania codziennych czynności przy komputerze, jak serfowanie po Internecie, używanie dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy spędzanie czasu wolnego przy mniej wymagających grach czy oglądaniu filmów. Komputery stacjonarne Intel Core i3 będą znakomitym wyborem dla osób, które czasami lubią włączyć grę i zanurzyć się w niesamowitym wirtualnym świecie. Nowsze generacje CPU i3 marki Intel posiadają już cztery rdzenie, a nie jak początkowe modele dwa. Co więcej – poczynając od produktów z rodziny Coffee Lake – komputery z procesorem Intel Core i3 pozwalają oglądać filmy w jakości 4K a także wspierają technologię VR (rzeczywistości wirtualnej). W zależności od rodzaju – CPU i3 mają szybkie taktowanie zegara w okolicach 3,6 GHz. Wszystko to gwarantuje bezproblemowe, płynne i szybkie działanie komputera o przeznaczeniu domowym i biurowym. Sklep internetowy Hanzo posiada w swojej ofercie szeroką gamę komputerów wyposażonych w procesory serii i3.

 

W jakich komputerach możemy znaleźć procesor Intel Core i3

Intel Core i3, dzięki szerokim możliwościom i dużej ilości rodzajów modeli CPU znajdziemy zarówno w komputerach stacjonarnych o różnej wielkości obudów (Desktop, Midi Tower, Mini Tower, SFF), komputerach All In One czy laptopach. Procesor Intel Core i3 to mózg każdego z tych urządzeń, który, dzięki sporej mocy obliczeniowej i kompatybilności z większością podzespołów na rynku, będzie szybko i wydajnie zarządzał całą jednostką – dając użytkownikowi komfort korzystania ze sprzętu PC.

Dzięki możliwości zastosowania i3 w laptopach oraz urządzeniach stacjonarnych – procesor ten zyskał dużą popularność wśród zwykłych konsumentów. Nowsze modele posiadają wbudowany zaawansowany układ graficzny Intel HD Graphics, dzięki któremu możliwe będzie granie w mniej wymagające lecz popularne tytuły.

Komputery z procesorem Intel Core i3 posiadają bardzo dobry stosunek jakości do ceny, więc warto się nimi zainteresować. Nie musisz przepłacać za mocniejsze procesory, jeżeli wykorzystujesz komputer do przeglądania Internetu, oglądania filmów, nauki i pracy biurowej, czy prostej edycji zdjęć. PC z procesorem i3 w zupełności wystarczy. Czterordzeniowy model poradzi sobie nawet z wieloma grami.

 

Komputery stacjonarne Intel Core i3 – od czego wszystko się zaczęło

Core i3 to procesor, który zawitał na rynku już w 2010 roku. Został stworzony i dopuszczony do sprzedaży przez markę Intel. To pierwsze procesory marki Intel z wbudowanym układem graficznym (a raczej dodanym, ponieważ jest on osobnym układem zamontowanym na tej samej podstawie).

Na samym początku swojej drogi i3 wyposażony był w dwa rdzenie i cztery wątki – od ósmej generacji procesor wykorzystuje cztery rdzenie oraz cztery wątki. Taktowanie procesora i3 różni się w zależności od modelu. Zazwyczaj jednak (zwłaszcza w nowszych generacjach) ma on wartość 3,6 GHz lub nawet wyższą. Istotna jest również pamięć podręczna procesora, która w początkowych modelach wynosiła 3-4 GB, by w najnowszych generacjach osiągnąć 6 i 8 GB. Dlatego komputery Intel Core i3 to doskonały sprzęt do biur i domowych gabinetów, pozwalając użytkownikowi na wygodną i płynną pracę z wieloma dokumentami i programami biurowymi otwartymi jednocześnie.

 

Komputery stacjonarne Intel Core i3 – działanie

Kupując komputer z jednostką Intel Core i3, użytkownik powinien zwrócić uwagę na pozostałe komponenty zainstalowane w pececie. Każdy z nich ma istotne przeznaczenie – i może poprawić jakość działania całego urządzenia. Oto dwa najciekawsze przykłady:

  • RAM – im wyższa pamięć podręczna (wykorzystywana do chwilowego przechowywania danych) – tym szybciej i sprawniej działa komputer i tym więcej jest w stanie zrobić procesor. Zanim jednak wybierzemy wysoką ilość pamięci RAM – musimy zorientować się jaką wartość będzie w stanie obsłużyć procesor i płyta główna. Kupienie większej kości pamięci niż procesor jest w stanie wykorzystać – ma odwrotny efekt i dodatkowo spowalnia działanie CPU.
  • Płyta główna – musi być kompatybilna z procesorem oraz posiadać odpowiednie gniazdo, do którego zostanie podpięty Intel Core i3 (są to różne wejścia w zależności od modelu).

Komputery z procesorem Intel Core i3 zużywają tym więcej energii im większą mają prędkość taktowania. Tak więc, modele o prędkości powyżej 3 GHz zużywają 35 W i więcej.

 

Komputery z CPU marki Intel – czy warto?

Komputery stacjonarne Inel Core i3 to synonim wysokiej niezawodności i wydajności na bardzo dobrym poziomie. Będą niezastąpionymi urządzeniami do firmowych biur, ale również do domowych gabinetów czy pokoju młodego ucznia. To świetne urządzenia o wielowymiarowym zastosowaniu. Jeżeli nie szukasz mocnych, specjalistycznych maszyn lub masz trochę mniejszy budżet, komputery Intel Core i3 będą fantastycznym wyborem. W ofercie sklepu Internetowego Hanzo znajdziesz pecety bazujące na procesorach i3 ze świetnie dobranymi komponentami, które wspomagają i usprawniają działanie CPU, gwarantując użytkownikowi płynną i bezawaryjną pracę. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o komputerach stacjonarnych – nasza wykwalifikowana kadra czeka pod e-mailem i telefonem.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium