Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
 • od
  do

Komputery stacjonarne z procesorem Intel Core i9

Intel Core i9 to na ten moment najnowocześniejsze procesory od czołowego producenta tego typu podzespołów na rynku. Zostały zaprojektowane i stworzone z myślą o wytrawnych użytkownikach. Procesory Intel Core i9 są przez nich doceniane, przede wszystkim ze względu na wysoką jakość wykonania oraz godne podziwu parametry działania. Ze względu na dużą ilość rdzeni – najlepsze wersje charakteryzują się aż 18 – oraz częstotliwość taktowania na wyjątkowo imponującym poziomie – w trybie turbo to nawet 4300 MHz – procesory Intel Core i9 są montowane głównie w komputerach miłośników gamingowych wrażeń zapewniając im płynne działanie nawet najbardziej wymagających i najnowszych gier na rynku.

Komputery wyposażone w niezawodny, wysokowydajny procesor Inter Core i9 – z wbudowanym gniazdem Socket 2066 będącym gwarancją zgodności z najpopularniejszymi, powszechnie dostępnymi płytami głównymi na rynku oraz odblokowanym mnożnikiem – z powodzeniem kupisz w Hanzo.

 

 

Procesor najważniejszym elementem każdego komputera

Procesor to układ, którego praca polega na przetwarzaniu procesów obsługiwanych przez desktop. Oznacza to, że ten komponent – będący sercem każdego komputera – odpowiada za wykonywanie na nim zadań: odczytuje dane, dokonuje ich interpretacji a następnie je realizuje. W specyfikacjach technicznych sprzętu procesor może być oznaczany skrótem CPU – pochodzi on od angielskiej nazwy podzespołu: Central Processing Unit. Procesor ma baczenie na wszystkie procesy bez wyjątku – zarówno te proste, jak np. ruch kursora, jak i znacznie bardziej skomplikowane.

 

Na jakie parametry procesora zwracać uwagę kupując komputer

Kupując komputer stacjonarny nie wolno zapomnieć o dokładnym zapoznaniu się z jego specyfikacją techniczną. Zawsze warto drobiazgowo prześledzić listę wszystkich najważniejszych komponentów. Procesor jest zazwyczaj oznaczany serią – mogłoby się wydawać – przypadkowych cyfr i liter. Nic bardziej mylnego! Każda z nich niesie za sobą niezwykle istotne dla użytkownika informacje. Biorąc jako przykład procesor Intel Core i9-12900K:

 • Intel Core – marka
 • i9 – rodzina procesorów
 • 12900 – kod produktu (SKU):
  • 12 – numer generacji – zazwyczaj numer generacji określa pierwsza lub dwie pierwsze cyfry kodu produktu,
  • 900 – numer procesora – cyfry występujące po numerze generacji.
 • K – linia produktów – litery na samym końcu oznaczają jaką częścią określonej serii jest procesor:
  • K ‒ odblokowany mnożnik procesora,
  • X ‒ odrębna rodzina procesorów do platform HEDT,
  • T ‒ niższy pobór mocy i mniejsza wydajność,
  • U ‒ procesor ultraniskonapięciowy,
  • Y ‒ procesor niskonapięciowy,
  • H ‒ wydajna grafika,
  • G ‒ zewnętrzna karta graficzna w urządzeniach przenośnych,
  • F ‒ brak zintegrowanego układu graficznego,
  • HK ‒ wydajna grafika i odblokowany mnożnik,
  • HQ ‒ grafika cechująca się wysoką wydajnością oraz czterordzeniowym procesorem – oznaczenie występujące w procesorach dedykowanych jednostkom mobilnym.

Sprawdzając specyfikę komputera dobrze jest także rzucić okiem na ilość rdzeni i wątków procesora – to właśnie od nich zależeć będzie wydajność całego układu – jego zegary – bazowe lub w trybie turbo – i pamięć cache – mini dysk pomagający przechować dane.

 

Komputer z procesorem Intel Core i9

W skład rodziny procesorów Intel Core i9 wchodzi sześć głównych modeli. Dla najbardziej wymagających użytkowników powstała seria X – składająca się na 14 dodatkowych modeli – niezawodna dla wszystkich, którzy profesjonalnie zajmują się tworzeniem grafiki, e-sportem, szeroko rozumianą obsługą wirtualnej rzeczywistości czy zaawansowaną obróbką wideo.

Komputer stacjonarny z procesorem Intel Core i9 wyróżnia się:

 • wysokim poziomem wydajności – bez względu na poziom zaawansowania działań podjętych przez użytkownika,
 • szybką i niezwykle dynamiczną pracą,
 • błyskawicznym ładowaniem gier,
 • łatwością w edytowaniu filmów w rozdzielczości 4K,
 • wielozadaniowością – pokaźna liczba rdzeni oraz wątków umożliwia jednoczesne wykonywanie kilku procesów na raz czyli, tak zwaną pracę wielowątkową,
 • odblokowanym mnożnikiem – jeżeli potrzeby użytkownika wzrosną, w dowolnej chwili może podkręcić procesor dla jeszcze wyższego poziomu taktowania, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku jednostek gamingowych.

Komputery z procesorem Intel Core i9 doskonale sprawdzą się podczas wirtualnych rozgrywek, oglądania filmów online oraz szybkiej pracy z udziałem aplikacji i stron internetowych. Mówiąc krótko, desktop wyposażony w Intel Core i9 oraz kompatybilne z nim inne podzespoły sprawdzi się w zasadzie we wszystkim – będą z niego zadowoleni zarówno wszyscy domownicy, pracownicy biznesowi, jak również ci działający w branży kreatywnej. By procesor Intel Core i9 mógł w pełni rozwinąć skrzydła musi tworzyć idealną symbiozę z innymi podzespołami.

 

Intel Core i9 – charakterystyka serii

Intel Core i9 to seria mikroprocesorów topowej marki Intel. Linia zadebiutowała 28 sierpnia 2017 roku, bazuje na architekturze x86-64 i została wykonana w ulepszonym procesie technologicznym 14 nanometrów. Procesory z rodziny i9 zostały stworzone z myślą o wysokowydajnych desktopach, technologii VR jak i segmencie mobilnym. Ponadto, obsługują pamięć RAM typu DDR, wykorzystują technologię Intel Turbo Boost i Hyper-threading.

Procesory Intel Core i9 to:

 • Gra bez kompromisów – dzięki wydajnej architekturze hybrydowej te niezawodne procesory dwunastej generacji – mogące obejmować nawet do ośmiu rdzeni Performance i ośmiu typu Efficient – oraz inteligentnemu kierowaniu obciążeń – za sprawą technologii Intel Thread Director – są niezastąpione w maszynach stworzonych do gamingu.
 • Technologia wspierająca miłośników mobilnego grania – procesory Intel Core i9 są przeznaczone również dla użytkowników korzystających z wydajnych komputerów mobilnych, zapewniając im obsługę najnowszych gier oraz gwarantując satysfakcjonujące wykonywanie innych wymagających zadań.
 • Wyjątkowe możliwości podkręcenia – procesory od Intela wyróżniają się niezwykle elastyczną architekturą oraz wyjątkowo dobrymi narzędziami do podkręcania dla uzyskania najwyższej wydajności.
 • Inteligentne rozwiązania dla twórców – CPU Intel Core i9 to gwarancja najlepszej, niezwykle wydajnej hybrydowej architektury oraz obsługa DDR5 oraz PCIe 5.0 – wszystko to pozwoli użytkownikowi uzyskać platformę umożliwiającą swobodne dostosowanie do indywidualnych preferencji w każdej chwili.
 • Niemal trzy razy szybsza łączność – technologia Intel Wi-Fi 6E oraz Thunderbolt 4 oznacza szybkie kanały Wi-Fi oraz dotychczas najbardziej uniwersalny port.

 

Komputery z procesorem z rodziny Intel Core i9 są urządzeniami przyszłościowymi. Dlaczego? Wybierając desktop z tak wydajnym procesorem oraz kompatybilnymi z nim podzespołami – co ma ogromne znaczenie – jego możliwości obliczeniowe będą znacznie wykraczały poza potrzeby stawiane przez obecnie wykorzystywane oprogramowanie. Jeżeli szukasz komputera przeznaczonego do profesjonalnych zdań lub gamingu koniecznie rozważ zakup desktopa z procesorem dwunastej generacji od światowej marki Intel. Towarzyszą Ci jakiekolwiek wątpliwości? Skontaktuj się z nami! Wykwalifikowany zespół Hanzo odpowie na każde z Twoich pytań.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium