Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
 • od
  do

Komputery stacjonarne z kartą RTX 3080 Ti

Nie od dziś wiadomo, że gracze pragnął ultrawydajności a karta graficzna RTX 3080 Ti napędzana architekturą Ampere – zaliczaną do drugiej generacji układów RTX NVIDIA – jest w stanie ją zapewnić. Niespotykana płynność, fantastyczne wrażenia jak i niesamowity komfort gamingu to rezultat przemyślanej konstrukcji stworzonej w oparciu o zoptymalizowane rdzenie RT, rdzenie Tensor udoskonalone multiprocesory strumieniowe oraz błyskawiczną pamięć G6X. RTX 3080 Ti wspiera nowatorskie technologie, takie jak Ray Tracing czy DLSS, gwarantując wysoki poziom FPS oraz fotorealistyczną grafikę. Ponadto, designerskie wzornictwo tej karty graficznej podkręci wygląd każdej gamingowej – i nie tylko – maszyny.

W Hanzo kupisz niezawodne, wielozadaniowe komputery stacjonarne wyposażone w kartę graficzną RTX 3080 Ti, z pracy których będziesz mógł cieszyć się latami.

 

 

Karta graficzna w komputerze stacjonarnym – jakie spełnia zadanie

To jeden z kluczowych komponentów jednostki stacjonarnej odpowiedzialny za generowanie i wyświetlanie obrazów. Szukając specyfiki karty graficznej w opisie komputera można natrafić na określenie GPU. Jest to skrót od angielskiej nazwy: Graphics Processing Unit i choć nie do końca oznacza to samo – GPU to jedna z części karty graficznej – to właśnie tak jest często nazywana. Kartę rozszerzeń komputera należy podłączyć do płyty głównej. Z budowy oraz zasady działania GPU jest podobne do procesora – oba podzespoły przetwarzają i obsługują dane – natomiast karty graficzne są stworzone do zdecydowanie węższego zakresu obliczeń w porównaniu do dużo bardziej wszechstronnych procesorów. GPU pełni role wspomagającą dla CPU – zwiększając szybkość jego obliczeń. Podczas wyboru komputera – szczególnie przez fanów e-sportowych zmagań na najwyższym poziomie jak i specjalistów z branży kreatywnej, np. grafików – absolutnie nie można zbagatelizować rangi tego jakże istotnego komponentu.

 

Charakterystyka serii RTX 3080 Ti

Jeżeli użytkownik spodziewa się po nowym komputerze stacjonarnym spektakularnej efektywności musi poszukać takiego, który został wyposażony w kartę graficzną najwyższej klasy. Warto zapoznać się z możliwościami RTX 3080 Ti, która znacznie zwiększy wydajność desktopa.

Wyjątkowy design:

Innowacyjna bryła wykorzystująca dwa wentylatory osiowe gwarantuje wyjątkową wydajność termiczną bez negatywnego wpływu na cichą pracę karty graficznej. Specjalna konstrukcja ułatwia przepływ powietrza, wspomagając tym samym wydajne działanie RTX 3080 Ti.

NVIDIA DLSS – jeszcze wyższa wydajność:

Zwiększenie wydajności staje się możliwe dzięki wykorzystaniu techniki NVIDIA DLSS. Bezkompromisowa jakość obrazu podczas pracy i gry to zasługa rdzeni Tensor wyspecjalizowanych pod kątem SI i umiejscowionych w układach karty RTX 3080 Ti. Wszystko to umożliwia podniesienie poziomu ustawień oraz rozdzielczości tak, by cieszyć się spektakularnymi wrażeniami wizualnymi.

Maksymalna wydajność Ray Tracingu:

Dzięki wykorzystaniu tej technologii przez RTX 3080 Ti użytkownik może cieszyć się najbardziej realistyczną i wciągającą grafiką , która symuluje zachowanie światła w prawdziwym świecie.

NVIDIA Reflex – błyskawiczne zwycięstwo:

Komputer wyposażony w kartę graficzną RTX 3080 Ti to gwarancja totalnej przewagi nad przeciwnikiem dzięki najniższym opóźnieniom i niespotykanej responsywności. Błyskawiczne namierzanie celu, szybkie reagowanie i zwiększona precyzja celowania – wszystko dzięki innowacyjnemu zestawowi technik redukcji i pomiaru opóźnień systemowych.

Game Ready – zapierające dech w piersiach wrażenia:

Najlepsze wrażenia z gier zapewniają sterowniki GeForce Game Ready gwarantujące wysoką wydajność oraz niezawodność. Dzięki nim wystarczy jedno kliknięcie, by zoptymalizować ustawienia w grze oraz udostępnić moc wyjątkowej technologii NVIDIA.

Jeszcze wyższy poziom kreatywności:

Dzięki akceleracji SI każdy projekt kreatywny wzniesie się na zupełnie inny poziom. Niezależnie od tego czy użytkownik zechce renderować złożone sceny 3D, edytować materiał wideo 8K, czy płynnie łączyć się ze swoimi współpracownikami – dzięki platformie NVIDIA Omniverse – RTX 3080 Ti zapewnia wydajność pozwalającą dać z siebie wszystko.

 

Zalety komputera wyposażonego w kartę RTX 3080 Ti

Komputer stacjonarny, którego jednym z komponentów jest wysokowydajna karta graficzna RTX 3080 Ti pozwala, między innymi na:

 • rejestrowanie i udostępnianie materiałów wideo, zrzutów ekranu oraz transmisji ze swoich gier – dzięki oprogramowaniu GeForce Experience – aplikacji stworzonej do karty graficznej RTX 3080 Ti,
 • stosowanie w grach niezwykle realistycznych efektów wizualnych oraz zapewnienie wyższych częstotliwości generowania klatek – dzięki zaawansowanym funkcjom DX12, Ray Tracingowi oraz technice Variable Rate Shading polegającej na cieniowaniu ze zmiennym współczynnikiem wypełnienia,
 • płynną rozgrywkę pozbawioną efektu rozchodzenia się obrazu przy częstotliwościach odświeżania nawet do 360 Hz,
 • obsługę techniki HDR i wielu innych,
 • najbardziej płynne i wciągające wrażenia rzeczywistości wirtualnej,
 • wykonywanie zrzutów ekranowych w trybie 360, HDR i superrozdzielczości – dzięki NVIDIA Ansel, potężnemu i dostępnemu z poziomu gry trybowi fotograficznemu, każdy zrzut ekranu może okazać się wyjątkowym obrazem,
 • zwiększenie wydajności w wielu grach – dzięki Resizable BAR, zaawansowanej funkcji PCI Express, umożliwiającej procesorowi dostęp do całego bufora ramki układu graficznego naraz,
 • aktualizowanie sterowników i optymalizowanie ustawień w grach - dzięki oprogramowaniu GeForce Experience – aplikacji stworzonej do karty graficznej RTX 3080 Ti.

 

Karta graficzna RTX 3080 Ti to jeden z tych modeli, który jeszcze przez kawał czasu będzie znajdował się na szczycie długiej listy polecanych produktów. Komputery wyposażone w tę kartę graficzną są mocno wyróżniane i polecane zarówno przez zwykłych użytkowników jak i wszelkich ekspertów – i nie ma co się temu dziwić. Warto pamiętać, że wydajne działanie RTX 3080 Ti – podobnie jak każdego innego podzespołu – oraz osiągnięcie jej pełni możliwości jest realne wyłącznie wtedy, gdy wszystkie komponenty mieszczące się w obudowie komputera będą ze sobą idealnie współgrały! Masz pytania lub jakiekolwiek wątpliwości, co do wyboru właściwego desktopa odpowiadającego Twoim potrzebom? Poświęć kilka chwil na kontakt z profesjonalnym teamem Hanzo. Pomożemy Ci w zakupie najlepszego dla Ciebie komputera stacjonarnego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium