Laptopy do Linuksa

Linux nie jest tak bardzo popularnym programem jak Windows mimo tego, że działa równie płynnie, oferuje zbliżoną funkcjonalność i równie intuicyjną obsługę programów i aplikacji. Ponadto zapewnia on niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa pracy jak również daje użytkownikowi dużo większa swobodę konfiguracji. Warto więc przyjrzeć się bliżej laptopom umieszczonym w tej kategorii. Laptop do Linuxa dla przeciętnego użytkownika może się okazać doskonałym uniwersalnym urządzeniem zarówno do pracy jak i do rozrywki – chodzi tutaj zarówno o przeglądanie multimediów jak i o gaming.

 

 

Linux – co oferuje ten system operacyjny?

Linux jest darmowym systemem operacyjnym wydanym pierwszy raz w 1991 roku. Jest on podobny do systemów z rodziny UNIX. Składa się z kilku elementów, które są niezbędne do prawidłowego działania: jadro, Bootloader, Deamony, powłoka, polecenia systemu Linux, graficzne środowisko użytkownika. Można go zainstalować na dowolnym komputerze stacjonarnym lub laptopie bez żadnych dodatkowych opłat. Jest to ogromna zaleta tego rozwiązania. Ponadto zapewnia on nieporównywalną swobodę i prywatność co w obecnych czasach jest szalenie istotne. Linux cechuje się mniejszą podatnością na infekcje wywołane przez złośliwe oprogramowanie. Trzeba wiedzieć, że bez wiedzy użytkownika i akceptacji nie zostanie zainstalowany żaden program. Ponadto nie pochłania zbyt dużych zasobów i bezproblemowo pobiera wszelkie aktualizacje. Oprogramowanie nie sprawia problemów podczas instalacji i oferuje ogromny wybór bezpłatnych narzędzi – to ostatnie sprawia, że po ten właśnie system bardzo często sięgają programiści czy administratorzy systemów i sieci.

 

Laptopy pod Ubuntu

Jaki laptop pod Linuxa? Przede wszystkim nie powinien mieć wgranego systemu, by jego pobieranie przebiegało sprawnie. Ponadto eksperci podpowiadają, że może to być dosłownie każdy model, ponieważ i tak będzie on działał sprawnie. Laptopy do Linuksa wybieramy w oparciu o takie same cechy jak w przypadku komputerów mobilnych z systemem Windows. Jedyną różnicą jest oszczędność na całkowicie bezpłatnym systemie operacyjnym.

 

Dystrybucje Linuksa

Linux nie ma jednego dostawcy, który zajął by się w pełni jego sprzedażą i dystrybucją, ponieważ jest systemem z otwartym kodem źródłowym. Dystrybucją nazywamy więc gotowy do użycia tuż po instalacji system operacyjny Linux dopracowany pod kątem specjalnych potrzeb. Dystrybucje w większości oferują organizacje non-profit. Do najbardziej znanych należy:

- Ubuntu

- SuSE

- Debian

- CentOS

- Arch Linux

- Mandriva

- Red Hat

- Fedora

- Oracle Linux

Dla początkujących użytkowników warto wybrać Linux Mint lub Ubuntu. Laptopy pod Ubuntu mogą być z najniższej półki cenowej. Przede wszystkim specjaliści potwierdzają, że najtańsze laptopy zyskują z takim systemem. Polecamy zatem bardzo dobre urządzenie marki Acer. Światowej klasy producent dba o jakość wszystkich swoich urządzeń. Dlatego jako klient możesz mieć pewność, że Ubuntu laptop Extensa 15 Intel Celeron 15,6 FHD 8GB 256 SSD UHD Graphics Dos spełni oczekiwania i świetnie poradzi sobie w codziennych zadaniach.

Dla nieco bardziej zorientowanych użytkowników dobrym wyborem jest Fedora oraz SuSE natomiast profesjonaliści powinni korzystać z Arch Linux.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem takiego laptopa a masz pytania bądź wątpliwości to zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące wyboru najlepszego laptopa do Linuksa.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium