Laptopy z wbudowanym napędem optycznym

W obecnej ofercie znanych i popularnych producentów coraz rzadziej można znaleźć laptop z napędem optycznym. Jeszcze kilka lat temu niemal wszystkie wyposażone były w ten element. Wynikało to przede wszystkim z faktu, że do każdego urządzenia dołączane było oprogramowanie i sterowniki zapisane na płytach CD lub DVD. Dziś wygodniejszym rozwiązaniem dla użytkownika jest zakup modelu z zainstalowanym systemem operacyjnym lub pobranie go ze strony internetowej.

Pomimo tego wciąż są użytkownicy, którzy cenią laptopy z CD. Jeśli należysz do tego grona, to nie mogłeś trafić lepiej. Po pierwsze zebraliśmy w tej kategorii świetne modele sygnowane logo światowych producentów. Ponadto, możesz liczyć na profesjonalną pomoc naszych specjalistów z działu obsługi klienta. Zdajemy sobie sprawę, że zakup laptopa to decyzja na lata – chcemy zatem, żebyś dokonał najlepszego wyboru.

 

 

Laptopy z wbudowanym napędem optycznym

 

Laptopy z napędem optycznym – nowoczesne urządzenie z klasyczną funkcją

W tym miejscu znajdziesz świetne i nowoczesne laptopy z DVD. W bogatej ofercie komputerów mobilnych trudno jest znaleźć takie właśnie warianty. Jak już wspominaliśmy – producenci nie korzystają już z tradycji zapisywania oprogramowania na płytach. Już samo to powoduje, że napęd optyczny nie jest nam potrzebny natychmiast po uruchomieniu. Współcześni użytkownicy chętniej korzystają z możliwości umieszczania plików w chmurze lub na pojemnych i wygodnych nośnikach danych, takich jak pendrive’y, karty pamięci czy zewnętrzne i przenośne dyski twarde.

Wydawać by się mogło, że nie potrzebne są już narzędzia do obsługi kompaktów. Ale nic bardziej mylnego, ponieważ nadal jest spora grupa ich odbiorców. Laptopy z CD wciąż są towarem poszukiwanym i co ważne potrzebnym. To urządzenia, które oferują nie tylko wydajność ale również wszystkie najnowocześniejsze udogodnienia w tym także tradycyjny napęd optyczny potrzebny do odtwarzania oraz zapisywania płyt.

 

Czym jest napęd optyczny - laptopy z CD

Napęd optyczny to - mówiąc prosto – urządzenie które umożliwia odczytywanie/zapisywanie danych z/na nośniki optyczne, takie jak płyty CD, DVD i Blu-ray. Wiązka światła laserowego umożliwia odczytywanie i zapisywanie informacji. Pamiętaj, że w sprzedaży są dwa podstawowe rodzaje tych urządzeń: wewnętrzne napędy i zewnętrzne napędy optyczne. Pierwsze z nich montowane są w laptopach lub komputerach stacjonarnych. Drugie są mobilnymi akcesoriami podłączanymi za pomocą złącza USB.

 

Dla kogo laptop z napędem optycznym?

Laptopy z napędem optycznym stanowią świetny wybór do zastosowań domowych. Zupełnie bez problemów można na takim urządzeniu oglądać zapisane na płytach filmy, słuchać ulubioną muzykę czy oglądać zdjęcia. Pamiętajmy, że nie tak dawno wszystkie takie pliki zapisywaliśmy na okrągłych nośnikach, a dziś pojawia się problem jak to odczytać. Warto mieć więc takie narzędzie, które pozwoli nam wrócić do wspomnień sprzed wielu lat. Laptop z DVD umożliwia także tworzenie kopii zapasowych oraz pozwala zainstalować system operacyjny przy użyciu wcześniej zakupionej płyty, gdybyś nie chciał jej stracić. Oczywiście, najnowsze oprogramowania dostępne są w Internecie a multimedia przechowujemy na innych nośnikach, ale nie zapominajmy, że tradycyjne rozwiązania bywają niezbędne dla niektórych użytkowników.

Grupą, która najprawdopodobniej również doceni laptopy z wbudowanym napędem optycznym są fani gier. Oczywiście mają oni do wyboru dwa rozwiązania: gry w wersji pudełkowej lub produkcje w dystrybucji cyfrowej. Nie wszyscy są jednak zwolennikami kodów i pobierania. Gry w pudełku stanowią dla niektórych formę cennych pamiątek, zatem powinni oni zainteresować się urządzeniem z napędem, które umożliwi im szybkie odtwarzanie zawartości.

Nie możemy także zapomnieć o dużej grupie, dla której laptopy z CD będą niezwykle potrzebne. Chodzi nam o uczniów i studentów. Wiele publikacji zawiera dodatkowe materiały do pracy i nauki bardzo często zapisane na płycie CD. To samo dotyczy programów biznesowych, programów antywirusowych, programów graficznych czy systemów sprzedaży.

 

Laptop z CD czy bez?

Pamiętaj, że nawet jeśli twój wymarzony laptop nie posiada napędu a Ty właśnie uświadomiłeś sobie, że będziesz go często potrzebował, bo jest Ci wręcz niezbędny do obecnych zadań, to masz alternatywne rozwiązanie. Zewnętrzny napęd optyczny to doskonałe rozwiązanie właśnie w takiej sytuacji. Jego zaleta jest także niska cena – zatem nie musisz się martwić, ze czekają cię kolejne spore wydatki. Te nowoczesne podzespoły do laptopów są lekkie, praktyczne i nie zabierają na biurku zbędnego miejsca. Niewielkie akcesorium podłączane przez przewód USB zapewni Ci możliwość odtwarzania i zapisywania danych na płytach CD/DVD. I to bez względu na to, czy w swoim urządzeniu masz napęd optyczny czy nie.

 

Czy warto kupić laptop z napędem optycznym?

Jak w przypadku zakupu każdego laptopa, tak i tym razem, wszystko zależy od Twoich własnych potrzeb, preferencji i oczywiście docelowych zastosowań tego sprzętu. Laptopy bez napędu o podobnej konfiguracji technicznej są z pewnością nieco tańsze. Jeśli jednak później okaże się, że odtwarzacz/nagrywarka CD jest Ci potrzebna do pracy lub nauki, to i tak będziesz zmuszony zakupić dodatkowe akcesorium. Faktem jest, że laptopy z wbudowanym napędem optycznym są znacznie większe. Tak więc fajnie sprawdzają się w domowych warunkach lub w sytuacji, gdy korzystamy z nich raczej w jednym miejscu. Jeśli szukasz modelu o jak najmniejszej konstrukcji, to chyba warto dokładnie przeanalizować wielkość obudowy, żeby pasowała Ci w stu procentach.

Zawsze jest też opcja w której możesz mieć dwa laptopy. Jeden niewielki i lekki, który będziesz zabierać ze sobą we wszystkie podróże służbowe czy na zajęcia na uczelnie. Drugi laptop z DVD możesz mieć w domu. Decyzję warto przemyśleć. Sprawdź opinie na temat konkretnego modelu, porównaj parametry. A jeśli nadal nie będziesz pewny, który mobilny komputer z napędem optycznym wybrać to napisz lub zadzwoń do Hanzo. Nasz team znajdzie dla Ciebie wymarzony laptop.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium