Opcje przeglądania
Wbudowane głośniki
Pivot - obrotowy ekran
Cena
  • od
    do

Monitory do biura

Monitor to jedno z tych urządzeń, które zobaczymy w każdym biurze. Bez niego nawet najbardziej wydajne komputery będą stały bezużytecznie. Monitor biurowy musi być w stanie zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki do pracy – w której nierzadko spędza się od kilku do nawet kilkunastu godzin dziennie. Z uwagi na zagadnienia zdrowotne, jakość oraz wygodę pracownika, warto zainwestować w niezawodny monitor do pracy. Najlepszy będzie ekran nowej generacji, który poza właściwymi parametrami technicznymi i technologią ochrony wzroku zapewni możliwie jak najlepszą ergonomię wymagającym użytkownikom.

W Hanzo posiadamy szeroki wachlarz ofert monitorów do pracy biurowej. Modele topowych marek – które oferujemy naszym klientom – to niezawodne urządzenia z najwyższej półki. Doskonała jakość wykonania w połączeniu z walorami użytkowymi pozwala na radość z zakupu przez długie lata.

 

Acer B246HLymdpr Acer B246HLymdpr
Producent: Acer
Cena: 735,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer B248Ybemiqprcuzx Acer B248Ybemiqprcuzx
Producent: Acer
Cena: 1 204,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer B277bmiprzx Acer B277bmiprzx
Producent: Acer
Cena: 950,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer SA220QAbi Acer SA220QAbi
Producent: Acer
Cena: 603,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer V277bip Acer V277bip
Producent: Acer
Cena: 735,00 zł
szt.
zobacz więcej
AOC 24B1H AOC 24B1H
Producent: AOC
Cena: 590,00 zł
szt.
zobacz więcej
AOC 24P1 AOC 24P1
Producent: AOC
Cena: 903,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS BE24EQK ASUS BE24EQK
Producent: ASUS
Cena: 929,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS BE24EQSB ASUS BE24EQSB
Producent: ASUS
Cena: 999,00 zł
zobacz więcej
ASUS BE24EQSK ASUS BE24EQSK
Producent: ASUS
Cena: 1 049,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS BE279QSK ASUS BE279QSK
Producent: ASUS
Cena: 1 353,00 zł
zobacz więcej
ASUS ProArt PA247CV ASUS ProArt PA247CV
Producent: ASUS
Cena: 1 299,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ProArt PA248QV ASUS ProArt PA248QV
Producent: ASUS
Cena: 1 149,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ProArt PA278QV ASUS ProArt PA278QV
Producent: ASUS
Cena: 1 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS VA249HE ASUS VA249HE
Producent: ASUS
Cena: 622,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

Monitory do biura - charakterystyka

Komfort pracy w biurze zapewnia nie tylko ergonomiczne stanowisko z wygodnym obrotowym fotelem i regulowanym biurkiem ale również sprzęt, na którym wykonujemy zlecone zadania. Zatem dobór właściwego monitora do biura jest zadaniem kluczowym. By usprawnić swoją pracę warto, zwrócić uwagę na:

Przekątną ekranu:

Pracownicy biurowi najchętniej sięgają po monitory z ekranem powyżej 23 cali. Większy monitor to więcej przestrzeni roboczej, co może przyczynić się do podniesienia komfortu. Jednak wybór przekątnej ekranu musi być w dużej mierze podyktowany ilością miejsca, jakim użytkownik dysponuje na swoim stanowisku pracy oraz odległością, która będzie dzieliła go od wyświetlacza – ekran powinien znajdować się nie bliżej niż pięćdziesiąt centymetrów od oczu osoby, która z niego korzysta. Kolejnym, niezwykle istotnym elementem jest możliwość ogarnięcia wzrokiem całego monitora, bez potrzeby ruszania głową – jeśli za każdym razem chęć spojrzenia w prawo lub w lewo będzie się z tym wiązała można mieć pewność, że po kilku godzinach pracy szyja zostanie nadwyrężona a głowa zacznie boleć.

Rodzaj matrycy:

W tym wypadku wiele zależy od oczekiwań danego użytkownika oraz miejsca w jakim ustawione jest biurko. Mimo wszystko najlepsze monitory do pracy biurowej dysponują matrycą matową lub antyrefleksyjną. Obie nie odbijają światła i świetnie sprawdza się w różnych warunkach oświetleniowych, nawet jeśli na ekran będą padały promienie słońca.

Typ matrycy:

Monitory do biura najczęściej korzystają z matrycy IPS lub VA. Pierwsza odznacza się doskonałą jakością obrazu, idealnym odwzorowaniem kolorów, szerokim kątem widzenia zarówno w pionie jak i poziomie oraz dobrym czas reakcji. Dla drugiej charakterystyczny jest niezły poziom odwzorowania barw, świetny stopień odtworzenia czerni, wysoki kontrast kolorów, w miarę szeroki kąt widzenia i – co ważne – dobry stosunek jakości do ceny. Matryca IPS – choć najbardziej wielozadaniowa – jest dość droga. Dlatego jeśli nasz budżet jest ograniczony, matryca VA będzie również dobrym wyborem.

Rozdzielczość:

Standardowo, w monitorach biurowych wystarcza Full HD. To najczęściej stosowana rozdzielczość, która pozwala na wykonanie zleconych zadań. Rozdzielczość 1920x1080 najlepiej sprawdza się w monitorach do 25 cali i jest najbardziej przyjazna dla portfela. Użytkownicy o większych wymaganiach powinni postawić na QHD. Rozdzielczość 2560x1440 gwarantuje większą przestrzeń roboczą oraz wysokojakościową szczegółowość obrazu. Wyświetlacz QHD najlepiej spełnia się w monitorach większych niż 27 cali. Monitory 4K Ultra HD są rzadziej wybierane do pracy biurowej, choć posiadają spektakularną szczegółowość obrazu i pozwalają na otworzenie wielu okien jednocześnie. Na rozdzielczość 3180x2160 decydują się profesjonaliści, np. fotografowie, graficy i architekci.

Proporcje ekranu:

Mowa o stosunku szerokości do długości boków monitora. Najbardziej popularną i uniwersalną proporcją, spełniającą się w pracy biurowej jest 16:9. Osoby dysponujące większą ilością miejsca na biurku mogą pozwolić sobie na monitor biurowy o proporcji 21:9, czyli tak zwany ekran ultrapanoramiczny, który dzięki swojej szerokości pozwala na wyświetlenie dwóch okien przeglądarki obok siebie – pozbawiając użytkownika problemu pracy na dwóch oddzielnych monitorach.

Jasność wyświetlacza:

Jasność wpływa bezpośrednio na jakość obrazu. Sugeruje się, by monitory do biura cechowały się minimum 140 kandelami na metr kwadratowy (cd/m²). Dla porównania najlepsze ekrany mogą poszczycić się jasnością na poziomie 300 cd/m².

Częstotliwość odświeżania:

To parametr, na który zwracają uwagę przede wszystkim osoby wybierające monitory gamingowe. Im większa częstotliwość odświeżania, tym płynniejsza praca wyświetlacza. Monitory do pracy biurowej powinny cechować się częstotliwością o wartości miedzy 144 a 165 Hz.

Czas reakcji plamki:

Wskazuje na jakość pracy monitora z dynamicznym obrazem. Wiele osób o nim zapomina i chociaż rzeczywiście nie jest to jeden z fundamentalnych parametrów, bywa dość istotny w przypadku monitorów do biura, na których będą odtwarzane grafiki oraz prezentacje multimedialne. Szybki wyświetlacz posiada czas reakcji plamki na poziomie 4 ms i mniejszym.

Użyte złącza:

Zdecydowaną podstawą są złącza HDMI, DisplayPort oraz USB – pozwalające na podpięcie urządzeń peryferyjnych – myszki, klawiatury, dysku zewnętrznego, itd. – bez konieczności szukania wolnych gniazd miedzy plątaniną kabli podłączonych do komputera.

Ergonomię:

Odpowiednio ułożony ekran pozwala na duży komfort podczas pracy. Ogromnym atutem każdego monitora jest możliwość ustawienia jego wysokości i kąta nachylenia. W przypadku ekranów do biura, dużym plusem będzie opcja umożliwiająca obracanie ekranu w lewo lub w prawo – dzięki temu łatwiej podzielić się wyświetlanym obrazem z innymi. Nierzadko monitory do pracy są wyposażone w funkcję pivot. To nic innego jak możliwość obrócenia ekranu o dziewięćdziesiąt stopni z pozycji horyzontalnej – poziomej – do pozycji wertykalnej – pionowej. Funkcja pivot jest coraz bardziej popularna, zwłaszcza w kręgach osób pracujących w branży kreatywnej. Bywa, że monitory do pracy biurowej są wyposażane są w system montażu VESA, który pozwala na lepsze zorganizowanie miejsca pracy poprzez umieszczenie monitora na ścianie, dzięki dedykowanym do tego celu uchwytom.

Technologie ochrony oczu:

Pracując po kilka lub kilkanaście godzin dziennie przed ekranem monitora warto dopilnować, by posiadał redukcję emisji światła niebieskiego oraz funkcję FlickerFree pozwalająca na minimalizację migotania obrazu.

Picture in Picture oraz Picture by Picture:

To nowatorskie funkcje, dzięki którym monitory do biura są w stanie wyświetlić na ekranie obrazy pochodzące z dwóch różnych źródeł – komputera, smartfona lub laptopa – jednocześnie.

Energooszczędność:

Zakup monitora, który posiada dobry stosunek ceny do możliwości to gratka dla niejednego użytkownika, choć dla tych, którzy spędzają po kilkanaście godzin na dobę przed ekranem równie ważna jest energooszczędność. Monitory do pracy powinny cechować się niskoemisyjnością nie tylko ze względu na racjonalne podejście do swojego domowego budżetu, ale również szacunek do środowiska naturalnego.

 

Wysokojakościowy monitor biurowy to „must have” w wielu miejscach pracy. Rynek jest zasypywany ofertami producentów, którzy proponują coraz bardziej nowoczesne rozwiązania różniące się od siebie rozdzielczością, rodzajami złącz, matrycą, przekątną ekranu i innymi podstawowymi parametrami. Dlatego wybór odpowiedniego monitora do biura może okazać się dość trudnym zadaniem. To normalne, że niektóre hasła mogą wydawać Ci się trudne i niezrozumiałe. Jeśli jednak jesteś zdecydowany na zakup monitora do pracy, ale masz problem z podjęciem ostatecznej decyzji nasi pracownicy chętnie Ci pomogą podsumować Twoje potrzeby i dobrać monitor idealnie dopasowany do Twoich indywidualnych preferencji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium