Opcje przeglądania
Technologia podświetlania
Wbudowane głośniki
Wbudowany tuner TV
Pivot - obrotowy ekran
Cena
  • od
    do

Monitory dla graczy

Odpowiedni monitor dla graczy sprawi, że każda rozgrywka i potyczka będzie jeszcze lepsza i da więcej satysfakcji. Wydajny komputer wpływa na jakość działania gry, ale to właśnie monitor jest najważniejszą częścią wchodząca w skład zestawu komputerowego. Dzieje się tak dlatego, że to na nim wyświetlany jest obraz. Nikt nie może mieć wątpliwości, że zależy od niego jakość rozrywki. Monitor gamingowy musi przede wszystkim współpracować z kartą graficzną, gdyż jest podłączony bezpośrednio do jej gniazda wideo. Powinien być również odpowiednio dobrany parametrami do rodzaju preferowanych gatunków gier. Dobrze, by był dostosowany także pod względem wielkości do naszych oczekiwań, miejsca oraz typu ulubionych tytułów. 

Monitory gamingowe – w Hanzo znajdziesz odpowiedni model

Rynek monitorów dla graczy jest bardzo szeroki. W sklepie komputerowym Hanzo oferujemy profesjonalny sprzęt od następujących producentów: ASUS, Samsung, AOC, LG, IIYAMA, HP, Lenovo i Gigabyte. Monitory do gier różnią się wieloma parametrami technicznymi, wymiarami i cechują wieloma dodatkowymi funkcjami. Wybór nie jest prosty – pamiętaj, że w każdej chwili możesz liczyć na pomoc naszego teamu z działu obsługi klienta.

 

Monitory dla graczy

Acer  Nitro VG252QPbmiipx Acer Nitro VG252QPbmiipx
Producent: Acer
Cena: 1 058,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer  Nitro VG272Sbmiipx Acer Nitro VG272Sbmiipx
Producent: Acer
Cena: 1 076,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer ED270RPbiipx Acer ED270RPbiipx
Producent: Acer
Cena: 1 063,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer ED270Xbiipx Acer ED270Xbiipx
Producent: Acer
Cena: 1 269,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer ED320QRPbiipx Acer ED320QRPbiipx
Producent: Acer
Cena: 1 223,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer KG241SBMIIPX Acer KG241SBMIIPX
Producent: Acer
Cena: 928,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro QG271bii Acer Nitro QG271bii
Producent: Acer
Cena: 808,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro RG240Ybmiix Acer Nitro RG240Ybmiix
Producent: Acer
Cena: 846,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro VG240Ybmiix Acer Nitro VG240Ybmiix
Producent: Acer
Cena: 651,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro VG252QXbmiipx Acer Nitro VG252QXbmiipx
Producent: Acer
Cena: 1 321,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro VG270UPbmiipx Acer Nitro VG270UPbmiipx
Producent: Acer
Cena: 1 586,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV272LVbmiiprx Acer Nitro XV272LVbmiiprx
Producent: Acer
Cena: 1 258,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV272Pbmiiprzx Acer Nitro XV272Pbmiiprzx
Producent: Acer
Cena: 1 177,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Acer Nitro XV272UPbmiiprzx
Producent: Acer
Cena: 1 464,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV282KKVbmiipruzx Acer Nitro XV282KKVbmiipruzx
Producent: Acer
Cena: 3 704,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

Co to jest monitor gamingowy?

Bardzo często użytkownicy, którzy nie maja na co dzień do czynienia ze światem gier nie wiedzą co to jest monitor gamingowy? Warto odpowiedzieć na to ważne pytanie. Najprościej mówiąc są to monitory przeznaczone dla graczy. Cała baza tych urządzeń została wyodrębniona ze względu na parametry techniczne i funkcjonalności, które mają wpływ na komfort grania. W odróżnieniu od klasycznych monitorów przeznaczonych do biura te już na pierwszy rzut okaz cechują się innymi możliwościami. Przede wszystkim ich konstrukcja jest dużo bardziej zaawansowana dzięki czemu gracz może regulować wysokość i odchylenie ekranu na wiele różnych sposobów. Ma to ogromne znaczenie w przypadku profesjonalistów i zaciętych fanów e-sportu, którzy przed monitorami spędzają długie godziny.

Szukając odpowiedzi na pytanie: co to jest monitor gamingowy musisz dojść do różnicy parametrów w porównaniu do monitorów do domu. Monitory gamingowe posiadają najczęściej ekran szerokokątny z matrycą wykonaną w technologii IPS LED bądź TN. Obie zapewniają dobre odwzorowanie kolorów i chronią oczy przed zbyt dużym zmęczeniem. W sklepie Hanzo znajdziesz monitory gamingowe z typem matrycy: E-LED VA, IPS, TN LED, Nano IPS, VA czy TFT TN.

 

Ile kosztuje monitor dla graczy?

Prawdopodobnie nawet najtańszy model z kategorii monitory dla graczy zapewni lepsze parametry a co za tym idzie: warunki do gry, niż uniwersalne monitory do domu. Ma na to wpływ specyfikacja techniczna i cechy takie jak czas reakcji matrycy, opóźnienie wejścia, częstotliwość odświeżania obrazu czy opóźnienia sygnału. Wymienione czynniki to klucz do płynnego i dynamicznego obrazu bez przycinania. Pytając ile kosztuje monitor dla graczy, musisz wiedzieć, ze płacisz w tym przypadku także za technologie. Chodzi tu przede wszystkim o te, których zadaniem jest ochrona wzroku.

Ile kosztuje monitor dla graczy w sklepie Hanzo? Najtańsze modele możesz nabyć za około 500 złotych. Najdroższym modelem w naszej ofercie jest w tym momencie Monitor Samsung 49" Odyssey G9. Inwestycja w niego to koszt prawie 6500 złotych.

 

Monitory gamingowe - najważniejsze cechy

Warto poznać najważniejsze cechy dotyczące monitorów. Przede wszystkim dzięki temu łatwiej w obszernym asortymencie odnaleźć właściwy produkt. Ponadto daje to wiedzę o tym, jakie są rodzaje monitorów gamingowych ale też tych do domu oraz do biura. Na co powinno się zwrócić uwagę wybierając monitor gamingowy?

 

Format ekranu a rodzaj gry?

Format ma istotne znaczenie w niektórych typach gier. Od proporcji zależy szerokość obrazu a więc przestrzeni na której wyświetla się obraz. Jakie są rodzaje monitorów gamingowych jeśli chodzi o format ekranu? Jest ich kilka a wybór zależy od osobistych preferencji. Oto nasze małe podpowiedzi:

- 16:9 i 16:10 – jeśli jesteś fanem strzelanek, to właśnie taki format o przekątnej około 27 cali sprawdzi się doskonale. Dodatkowo wielu użytkowników twierdzi, że to najbardziej uniwersalne ekrany, więc powinny dobrze spisywać się także przy wielu innych typach gier.

- 21:9 – format ultrapanoramiczny, inaczej nazywany UltraWide. Maksymalnie wykorzystać taką jakość pozwala monitor przynajmniej 27 calowy. Monitory o rozdzielczości 3440 x 1440 px o zakrzywionym panelu nazywa się curved i poleca się je do gier strategicznych, przygodowych, RPG i wszystkich, w których duży ekran pozwala poszerzyć wielkość planszy na której odbywa się rozgrywka. Format 21:9 to doskonały wybór dla fanów gier sportowych, takich jak wyścigi.

- 32:9 – wielkowymiarowe monitory dla graczy, wybierane głównie przez profesjonalistów. Cechują się one najwyższymi parametrami takimi jak: częstotliwość odświeżania czy ultra krótki czas reakcji.

 

Monitor dla graczy – rozdzielczość

Decydując o rozdzielczości monitora przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę przeznaczenie całego zestawu (czy będzie służył tylko do grania, czy też do pracy). O rozdzielczości decyduje iloczyn pikseli ułożonych w pionie z pikselami ułożonymi w poziomie. Należy również wspomnieć o DPI, czyli zagęszczeniu pikseli na cal. To oznacza, że powinno się wybierać monitor gamingowy o jak najwyższym DPI, gdyż zapewnia to lepsze wyświetlanie szczegółów.

Najtańszą wersją, którą stosuje się w monitorach przeznaczonych dla graczy jest 1080 x 1920 pikseli. Daje pewność odpowiednio dobrej jakości wyświetlanego obrazu. Rozdzielczość 1440 x 2560 pikseli pozwala wyświetlać jeszcze więcej detali w lepszej jakości niż na monitorach Full HD. Dobrze współpracują z komputerami oferującymi przynajmniej dobrą moc obliczeniową, wyposażonymi w wydajna kartę graficzną. Monitory 4K UHD o rozdzielczości 2160 x 3840 pikseli będą doskonałym wyborem dla graczy, którzy oczekują w grach najwyższego poziomu realizmu a ich komputer gwarantuje wysoką moc obliczeniową.

 

Rodzaj matrycy

Współczesne monitory dla graczy posiadają wiele różnych matryc. Ich wybór zależy tylko od tego, jakie masz oczekiwania w stosunku do odwzorowania kolorów. Jakie są rodzaje monitorów gamingowych z podziałem na trzy główne rodzaje matryc:

- monitory gamingowe z matrycą IPS – w takich modelach panel szerokokątny wynosić może nawet 178° (w pionie i w poziomie). Matryce IPS gwarantują najlepsze odwzorowanie barw oraz odpowiednie zachowanie jasności i kontrastów.

- monitory do gier z matrycą VA – cechują się najlepszym odwzorowaniem czerni i jej głębią.

- monitory dla graczy z matrycą TN – najbardziej polecane matryce dla graczy, gdyż oferują szybki czas reakcji oraz niski wskaźnik przycięć i opóźnień, a co za tym idzie najwyższą płynność obrazu.

Zdecydowana większość urządzeń tego typu wyposażona jest w matową powłokę matrycy, która zapewnia czytelny obraz w różnych warunkach.

 

Monitory do gier – płaski ekran czy zakrzywiony?

Szukając odpowiedniego modelu powinno zwrócić się uwagę także na jego budowę. Jakie są rodzaje monitorów gamingowych? Najlepsi producenci oferują klasyczne wersje panoramiczne, jak również ultrapanoramiczne.

Ekran płaski posiada większość monitorów gamingowych. Zaletą płaskich paneli jest dobrze widoczny oraz zarówno z bliska, jak i z daleka. Nie ma na to wpływu wielkość przekątnej ekranu. Są to ekrany uniwersalne, które sprawdzą się w różnych typach gier.

Ekrany ultrapanoramiczne zapewniają szeroką perspektywę widzenia. Taka konstrukcja pozwala eliminować odkształcenia i dysproporcje obrazu, a ponadto jest dostosowana do naturalnej krzywizny oka, dzięki czemu wzrok się nie męczy. Główną cechą tych modeli jest lepsze podświetlenie, które pozwala wyraźniej dostrzegać wyświetlane detale. To dobra propozycja dla graczy, choć nie w każdej grze taki ekran sprawdzi się równie dobrze.

 

Częstotliwość odświeżania i czas reakcji matrycy

Bardzo ważnym parametrem w monitorach dla graczy jest częstotliwość odświeżania matrycy, gdyż wpływa na płynność wyświetlanego obrazu. Fps mówi o tym jak często w ciągu jednej sekundy na ekranie pojawia się nowa klatka obrazu. Im wyższy będzie ten parametr, tym lepiej. Wysoka częstotliwość odświeżania matrycy gwarantuje brak opóźnień. Tanie monitory to 60 Hz, jednak dla graczy polecane są modele, które zapewniają odświeżanie na poziomie nie niższym niż 75Hz (np. 120 lub 144 Hz). Jeśli komputer należy do wysoko wydajnych urządzeń, to warto dobierać do niego monitor o wysokich parametrach. Np. w przypadku paneli 4K, powinien to być monitor 144Hz lub nawet 240 Hz.

Czas reakcji plamki monitora to parametr podawany w milisekundach, który również jest bardzo istotny dla graczy. Powinien wynosić 1ms lub przynajmniej poniżej 4ms jeśli wybierasz gry w których liczy się szybki refleks. Im niższy czas reakcji, tym także bardziej wyraźny zobaczymy obraz na ekranie. Ekrany o czasie reakcji od 5ms do 10 ms sprawdzą się w grach strategicznych lub typu MOBA, które nie cechują się wysoka dynamiką a gracz nie potrzebuje szybkiej reakcji.

 

Monitory gamingowe a dodatkowe i nowoczesne technologie

Producenci monitorów dla graczy korzystają z wielu technologii, które mają wpływa na jakość rozrywki. Oto kilka z nich:

  • HDR (High Dynamic Range), technologia, która zapewnia większą rozpiętość kolorów pomiędzy czernią a bielą, co wpływa na lepsze doświetlenie obrazu. Dotyczy to również światła, które rozprasza się w ciemności, więc mamy nawet w ciemnych kątach lepszą widoczność. Zastosowanie trybu HDR w monitorach, to pewność, że kolory będą lepiej odwzorowane.
  • Technologia synchronizacji obrazu stworzona specjalnie dla monitorów gamingowych, by zapewnić spójny obraz pozbawiony efektu szarpania w wyniku niedopasowania karty graficznej z monitorem. Liczba kletek obrazu generowana przez kartę graficzną powinna pokrywać się z częstotliwością odświeżania matrycy monitora, by zapewnić jednorodny obraz. AMD oraz NVIDIA stworzyły technologie, których zadaniem jest zrównanie fps-ów z częstotliwością odświeżania. Nazywają się AMD FreeSync (kompatybilne z kartami graficznymi AMD) oraz NVIDIA G-Sync (kompatybilne z kartami graficznymi NVIDIA).
  • Flicker Free, technologia, która chroni oczy i zapobiega migotaniu obrazu. W niektórych monitorach dostępny jest także filtr niebieskiego światła.

Monitory do gier bardzo często wyposażone są przez producentów w tryby gier w formie oprogramowania, które dostępne są w menu. Wybierając monitor gamingowy warto także zwrócić uwagę na jego ergonomię. Jeśli urządzenie będzie zapewniało regulację na kilku płaszczyznach: kąt pochylenia (tilt), wysokość (height), kąt obrotu (swivel), obrót w pionie (pivot), to gracz będzie mógł zmieniać ustawienie nawet w trakcie wielogodzinnej rozgrywki. Dodatkowe porty to również zaleta. Przed zakupem warto sprawdzić jakie porty dostępne są w konkretnym modelu, by swoją funkcjonalnością jak najbardziej dopasowany był do indywidualnych potrzeb.

Pamiętaj, że możesz skorzystać z pomocy naszego doświadczonego zespołu. Monitor dla graczy musi spełniać wiele potrzeb, dlatego nie dokonuj pochopnej decyzji. Hanzo to miejsce w którym pomagamy znaleźć wymarzone monitory dla graczy nawet najbardziej wymagających.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium