Monitory komputerowe z HDR

Monitory są nieodłączną częścią każdego zestawu komputerowego. Korzystanie z peceta byłoby niemożliwe bez odpowiedniego wyświetlacza. Zakup tego elementu nie należy do najłatwiejszych. Pod uwagę należy brać kilka bardzo istotnych parametrów. Dotyczy to m.in. rozdzielczości ekranu czy częstotliwości odświeżania, które mają bezpośredni wpływ na jakość wyświetlanego obrazu. Do tego nie można zapomnieć o nowoczesnych technologiach. Sklep Hanzo w tej kategorii zebrał wszystkie monitory HDR, a więc te, które oferują wsparcie High Dynamic Range.

Monitory z HDR to bardzo popularne w ostatnich latach urządzenia. Ich cena dostosowana jest do różnych możliwości a więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Opinie użytkowników są bardzo dobre a porównania z wariantami bez obsługi tej technologii nie pozostawiają złudzeń w który produkt warto zainwestować. Jeśli będziesz potrzebować pomocy nasz team pomoże Ci dobrać odpowiedni model. Znajdziesz tutaj szeroki asortyment z logo najlepszych liderów branży IT.

 

Acer B248Ybemiqprcuzx Acer B248Ybemiqprcuzx
Producent: Acer
Cena: 1 204,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro VG271UPbmiipx Acer Nitro VG271UPbmiipx
Producent: Acer
Cena: 1 484,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV252QFbmiiprx Acer Nitro XV252QFbmiiprx
Producent: Acer
Cena: 1 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV253QPbmiiprzx Acer Nitro XV253QPbmiiprzx
Producent: Acer
Cena: 1 102,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV270Pbmiiprx Acer Nitro XV270Pbmiiprx
Producent: Acer
Cena: 1 064,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV272Pbmiiprzx Acer Nitro XV272Pbmiiprzx
Producent: Acer
Cena: 1 219,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV272S Acer Nitro XV272S
Producent: Acer
Cena: 1 077,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV273Xbmiiprzx Acer Nitro XV273Xbmiiprzx
Producent: Acer
Cena: 1 584,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV322QUPbmiipphzx Acer Nitro XV322QUPbmiipphzx
Producent: Acer
Cena: 1 774,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XZ322QPbmiiphx Acer Nitro XZ322QPbmiiphx
Producent: Acer
Cena: 1 520,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ProArt PA328CGV ASUS ProArt PA328CGV
Producent: ASUS
Cena: 3 399,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ROG Strix XG27AQ ASUS ROG Strix XG27AQ
Producent: ASUS
Cena: 2 649,00 zł
zobacz więcej
ASUS ROG Strix XG27WQ Curved HDR ASUS ROG Strix XG27WQ Curved HDR
Producent: ASUS
Cena: 1 939,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ROG Strix XG32VC ASUS ROG Strix XG32VC
Producent: ASUS
Cena: 2 299,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ROG STRIX XG438QR 4K ASUS ROG STRIX XG438QR 4K
Producent: ASUS
Cena: 5 299,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

Monitory z HDR – zadbaj o szczegółowe obrazy

Monitor z HDR – jeden z bardziej pożądanych produktów ostatnich lat. Zdecydowanie warto w niego zainwestować, gdyż znacznie podnosi jakość efektów wizualnych, zarówno w standardowych zastosowaniach jak i najbardziej profesjonalnych. Oczywiście w grach także. Musisz jednak wiedzieć, że oznaczenie nie dotyczy tylko monitorów komputerowych ale wszystkich wyświetlaczy. Zatem możesz trafić na taką informację podczas przeglądania telewizorów, czy nawet smartfonów.

 

Czym jest technologia HDR?

High Dynamic Range, w skrócie HDR ma wpływ na zakres podświetlania i tonalny – zwiększa rozpiętość pomiędzy jasnymi a ciemnymi kolorami na ekranie. W efekcie przekłada się to na możliwość wyświetlania znacznie ciemniejszych oraz jaśniejszych barw. Ponadto niezależnie od rodzaju sceny – jasny dzień czy ciemna noc – zachowana zostaje pełna szczegółowość. Monitory HDR zapewniają po prostu naturalny obraz – rozwiązanie to próbuje naśladować jakość widzianą przez człowieka gołym okiem.

Dzięki temu rozwiązaniu otrzymujemy też lepszy kontrast, a więc różnica pomiędzy najciemniejszymi i najjaśniejszymi miejscami będzie bardziej uwydatniona. Doskonale widać te szczegóły i niesamowite odwzorowanie barw podczas oglądania zachodów słońca i filmów przyrodniczych – nie można zaprzeczyć, że przyroda zapewnia nam chyba największą rozpiętość niesamowitych kolorów w które czasem aż trudno uwierzyć. HDR na stałe weszło do użycia. Wielu twórców tworzy specjalne materiały, które mają jak najbardziej realizować możliwości tej funkcji. Nie inaczej jest z producentami gier. Jednak w tym przypadku, do pełni możliwości fanom e-sportu potrzebna jest dodatkowo dobra karta graficzna lub najnowsza konsola: PlayStation 5 oraz Xbox Series.

 

Monitor z HDR – poznaj standardy HDR

HDR jest bardzo ogólnym terminem. By lepiej zrozumieć tą technologię musisz wiedzieć czym różnią się standardy HDR, gdyż nie wszystkie zapewniają takie same efekty. Oto nazewnictwo dotyczące najpopularniejszych standardów:

- HDR10 – podstawowy, darmowy i popularny standard wśród producentów, oferujący bardzo dobre efekty. Korzysta z 10-bitowego kodowania i statycznych metadanych.

- HDR10+ – nieco bardziej udoskonalony standard w porównaniu do HDR10. Korzysta bowiem z 10-bitowego kodowania, ale z dynamicznych metadanych. Tak jak poprzedni – udostępniany jest za darmo. Opracowała go firma Samsung, Panasonic i 20th Century Fox.

- Dolby Vision – jest to płatna, zaawansowana technologia. Stosuje 12-bitowe kodowanie i dynamiczne metadane. Ma to wpływ na znacznie lepsze efekty wizualne. Warto pamiętać, że wszystkie monitory komputerowe HDR Dolby Vision obsługują format HDR10. Odwrotnie – nie. Zatem nawet jeśli cena sprzętu Dolby Vision będzie nieco wyższa, to warto w niego zainwestować, by otrzymać ekstra jakość i dodatkową opcję.

- Advanced HDR by Technicolor – mało znany standard, który jest płatny. Korzysta z dynamicznych metadanych.

- HLG - Hybrid Log Gamma – standard stworzony na potrzeby telewizji na żywo, dlatego nie jest wykorzystywany przez producentów monitorów.

 

Czy warto wybrać monitor z HDR?

Zdecydowanie warto postawić na urządzenia z tej kategorii – opinie zadowolonych użytkowników to dodatkowe potwierdzenie, że to dobry wyświetlacz do komputera stacjonarnego. Monitory komputerowe HDR oferują znacznie lepszą jakość obrazu od wariantów bez tej funkcji. Ich cena w naszym sklepie zaczyna się od 650 złotych – tak więc już w najniższym przedziale jesteś w stanie znaleźć sprzęt, który zapewni Ci obsługę nowoczesnego standardu. Nie wahaj się - monitory HDR podniosą komfort Twojej pracy i rozrywki.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium