Opcje przeglądania
Wbudowane głośniki
Pivot - obrotowy ekran
Cena
  • od
    do

Rozmiary monitorów

Z całą pewnością monitor jest najważniejszym elementem zestawu komputerowego, który decyduje o jakości wyświetlanego obrazu a co za tym idzie - o komforcie podczas korzystania z komputera. Nie każdy wyświetlacz będzie odpowiedni do każdego zadania, ponieważ wymiary monitorów są tak zróżnicowane, że zdecydowanie warto mieć tę kwestię na uwadze. Za duży ekran lub za mały może mieć fatalny wpływa na jakość pracy. Przede wszystkim wielkość pomieszczenia i odległość oczu od monitora – nie mniej niż 50 centymetrów. To są właśnie dwie najważniejsze informacje, które pozwolą Ci wybrać monitor o odpowiedniej wielkości.

Pamiętaj, że optymalna wielkość monitora to taka, która w pełni dopasowana jest do miejsca, Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli na którymś etapie zakupów będziesz potrzebował pomocy, to pamiętaj, że nasi specjaliści z działu obsługi klienta w sklepie Hanzo chętnie udzielą Ci fachowej porady. Dzięki nim z pewnością znajdziesz idealny dla siebie monitor.

 

Acer B246HLymdpr Acer B246HLymdpr
Producent: Acer
Cena: 735,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer B248Ybemiqprcuzx Acer B248Ybemiqprcuzx
Producent: Acer
Cena: 1 204,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer B277bmiprzx Acer B277bmiprzx
Producent: Acer
Cena: 950,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer ED270RPbiipx Acer ED270RPbiipx
Producent: Acer
Cena: 823,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer ED320QRPbiipx Acer ED320QRPbiipx
Producent: Acer
Cena: 1 269,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer EG270Pbipx Acer EG270Pbipx
Producent: Acer
Cena: 912,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer HA240YAWI Acer HA240YAWI
Producent: Acer
Cena: 707,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro VG271UPbmiipx Acer Nitro VG271UPbmiipx
Producent: Acer
Cena: 1 484,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV252QFbmiiprx Acer Nitro XV252QFbmiiprx
Producent: Acer
Cena: 1 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV253QPbmiiprzx Acer Nitro XV253QPbmiiprzx
Producent: Acer
Cena: 1 102,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV270Pbmiiprx Acer Nitro XV270Pbmiiprx
Producent: Acer
Cena: 1 064,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV272Pbmiiprzx Acer Nitro XV272Pbmiiprzx
Producent: Acer
Cena: 1 219,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV272S Acer Nitro XV272S
Producent: Acer
Cena: 1 077,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV273Xbmiiprzx Acer Nitro XV273Xbmiiprzx
Producent: Acer
Cena: 1 677,00 zł
szt.
zobacz więcej
Acer Nitro XV322QUPbmiipphzx Acer Nitro XV322QUPbmiipphzx
Producent: Acer
Cena: 1 774,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

Jaki rozmiar monitora wybrać?

Jak dobrać wielkość monitora? Przede wszystkim należy dostosować ten parametr do wielkości pomieszczenia oraz rozmiaru biurka. Dlatego też pod tym względem trudno jest znaleźć uniwersalne rozwiązanie. Żaden bowiem ekran nie sprawdzi się idealnie w każdym zadaniu.

Wielu użytkowników myśli, że im większa przekątna ekranu tym lepiej dla nich. Sklep Hanzo nie poleca takiego podejścia, gdyż większa przekątna nie oznacza lepszego komfortu pracy. Nierzadko znacznie lepiej sprawdzi się monitor LED 22” niż ekran LED 32 cale i większy. Ważne byś pamiętał, że 50 cm to optymalna odległość jaka powinna dzielić twoje oczy i ekran. Ponadto dobrze, byś mógł ogarnąć wzrokiem cały obraz na raz - zamiast poruszać głową we wszystkie strony. Spróbuj wyobrazić sobie ogromny wyświetlacz i czterogodzinny seans filmowy – jeśli będziesz zmuszony do siedzenia w bliskiej odległości, to zafundujesz sobie nie tylko silny ból głowy ale też i karku.

 

Jak dobrać wielkość monitora?

Monitor ile cali – to pytanie pojawia się za każdym razem gdy konsument próbuje znaleźć dobry monitor. Przede wszystkim nie należy podchodzić do tego zakupu z przekonaniem, że większy ekran sprawdzi się lepiej u każdego. To bardzo duży błąd, który może obniżyć przyjemność z pracy czy nauki. Ta wartość powinna być zawsze indywidualnie dobrana do potrzeb konkretnego konsumenta.  

Wymiary monitorów dobierz tak, by odpowiadały Twoim potrzebom. Nie zapominaj jednak o kilku ważnych sprawach:

- miejsce, w którym ustawiony będzie docelowo monitor - musi być ono w odległości co najmniej 50 cm od oczu. Dodatkowo, gdy monitor będzie ustawiony na biurku, to powinieneś wzrokiem ogarnąć całą powierzchnię wyświetlacza bez konieczności poruszania głową.

- zastosowanie monitora – jeśli chcesz znaleźć monitor, który będzie służył domownikom do pracy, nauki oraz do rozrywki, to postaw na jak najbardziej uniwersalny rozmiar, czyli 21 cali, 24 cale czy np. 27”. Jeśli natomiast w pracy korzystasz z zaawansowanych programów graficznych lub arkuszy kalkulacyjnych to w takim wypadku znacznie lepiej wybrać duży ekran, który oferuje panoramiczny format.

- rozdzielczość ekranu – ten parametr powinien iść w parze z rozmiarem wyświetlacza. Przyjmuje się, że standardem we współczesnych urządzeniach jest wartość Full HD, która wystarczy do pracy, nauki a także do obsługi multimediów. Natomiast do takich zadań jak granie czy profesjonalne programy graficzne lepsze będą monitory QHD oraz 4K Ultra HD.

 

Optymalny rozmiar monitora – monitor ile cali wybrać?

Nie jest łatwo znaleźć odpowiedni monitor w szerokiej ofercie różnorodnych ekranów dostępnych na rynku. Jaki rozmiar monitora wybrać? Przede wszystkim taki, w którym przekątna będzie najbardziej odpowiadać twoim oczekiwaniom i miejscu na biurku.

Oto najbardziej popularne rozmiary monitorów:

- 21 cali – monitory te należą do grupy najczęściej wybieranych przez klientów naszego sklepu. Znajdują one zastosowanie zarówno w warunkach domowych jak i w biurach czy w urzędach. Świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, gdzie właściwie nie ma wielkiego pola manewru do dobrego ustawienia wyświetlacza pod kątem bezpieczeństwa wzroku.

- 24 cale – bardzo popularne monitory do użytku domowego, ponieważ daje komfortowe warunki do oglądania filmów czy przeglądania Internetu. Dobrze sprawdzi się także jako sprzęt dla graczy.

- 27 cali – spora powierzchnia użytkowa tych monitorów sprawia, że nie do każdego pomieszczenia będzie to odpowiedni wariant. Wyświetlacze te cechują się doskonałymi parametrami technicznymi i wysoką jakością wyświetlanego obrazu. To dobre ekrany dla profesjonalistów i graczy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium