Myszki bezprzewodowe 

ASUS P704 ROG CHAKRAM ASUS P704 ROG CHAKRAM
Producent: ASUS
Cena: 861,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ROG PUGIO II ASUS ROG PUGIO II
Producent: ASUS
Cena: 557,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS ROG STRIX IMPACT II WIRELESS ASUS ROG STRIX IMPACT II WIRELESS
Producent: ASUS
Cena: 405,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech B170 Black Logitech B170 Black
Producent: Logitech
Cena: 38,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech B330 Silent Plus Black Logitech B330 Silent Plus Black
Producent: Logitech
Cena: 159,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G Pro Wireless RGB Logitech G Pro Wireless RGB
Producent: Logitech
Cena: 584,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G Pro X Superlight Black Logitech G Pro X Superlight Black
Producent: Logitech
Cena: 735,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G Pro X Superlight White Logitech G Pro X Superlight White
Producent: Logitech
Cena: 722,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G305 LightSpeed Black Logitech G305 LightSpeed Black
Producent: Logitech
Cena: 187,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G305 LightSpeed White Logitech G305 LightSpeed White
Producent: Logitech
Cena: 273,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G502 Lightspeed RGB Logitech G502 Lightspeed RGB
Producent: Logitech
Cena: 471,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G603 LightSpeed Logitech G603 LightSpeed
Producent: Logitech
Cena: 364,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G604 Lightspeed Black Logitech G604 Lightspeed Black
Producent: Logitech
Cena: 313,00 zł
szt.
zobacz więcej

Myszki komputerowe - wybierz odpowiednią dla siebie

Myszka komputerowa jeśli jest odpowiednio dobrana wpływa na komfort pracy przed monitorem komputerowym. O ile dla przeciętnego użytkownika, który korzysta z komputera tylko od czasu do czasu nie będzie to miało większego znaczenia, o tyle dla profesjonalistów, graczy oraz dla ludzi, którym zależy na precyzyjności i szybkości, będzie to kwestia kluczowa. W ich wypadku o zacinaniu się akcesorium nie ma mowy. Przez takie coś spowalnia się ich praca, a w przypadku gamerów, gdzie liczą się sekundy i nanosekundy, może chodzić o losy rozgrywki.

Dla wielu użytkowników wybór dobrej myszy jest bardzo ważny. Od tej decyzji zależy komfort pracy przed ekranem komputera stacjonarnego bądź laptopa. Tylko w pełni sprawne, odpowiednio dobrane urządzenie jest w stanie usprawnić codzienne zdania w biurze, w pracy i podczas rozrywki. Warto zainwestować w dobrą mysz komputerową od producentów, którzy są cenieni i polecani przez użytkowników. Hanzo.com.pl oferuje urządzenia od takich marek jak: Logitech, MODECOM, Microsoft, Tracer, Asus i kilku innych.

Jaką myszkę komputerową wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Producenci oferują szeroką ofertę akcesoriów komputerowych. Niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujemy mamy szansę dobrać odpowiednią myszkę komputerową do naszych wymagań. Najważniejszym kryterium jest zastosowanie urządzenia a wiec odpowiedź na pytanie czy to będzie mysz dla gracza, do biura czy do domu. Jeśli ma to być akcesorium do codziennego użytkowania, to znajdziemy mnóstwo ciekawych, kolorowych i funkcjonalnych mysz w różnym przedziale cenowym. Do podstawowych zadań w zupełności wystarczy tańszy sprzęt od renomowanych firm, który sprawdzi się podczas przeglądania stron Internetowych, pisania notatek do szkoły czy na uczelnię a także do nauki i pracy zdalnej.

Osobom, których obowiązki bądź pasje polegają na dużo bardziej zaawansowanych zadaniach, są grafikami lub graczami polecamy myszy komputerowe, które oferują więcej rozbudowanych funkcji niż podstawowe urządzenia.

Wybierając myszkę komputerową należy zwrócić uwagę na ilość przycisków oraz ich przemyślane i logiczne rozmieszczenie. Każdy model jest inny i potrzebujemy czasu, żeby nasze dłonie w pełni przyzwyczaiły się do formy, która czasami może być bardzo oryginalna. Może się jednak zdarzyć i tak, że kształt czy wymiar nie będzie nam odpowiadał. Wybierając mysz należy postawić na komfort oraz wygodę a więc wybierać tak wyprofilowane urządzenie, które w trakcie pracy nie będzie powodowało zmęczenia naszych rąk. Klasyczne myszy mają dwa przyciski i rolkę do przewijania stron. Na rynku są również modele, które mają różną ilość miejsc do naciskania i na dodatek można je programować według własnych potrzeb.

To ostatnie dotyczy myszy dla graczy. Producenci dbają aby akcesoria tworzone dla tej grupy odbiorców były wykonane z trwałych materiałów najlepszej i najwyższej jakości, by mogły służyć przez długi czas. Materiał na powierzchni mysz komputerowych dla graczy powinien też być odpowiednio dobrany, by palce nie ślizgały się po nich w trakcie pracy lub grania. Ponadto muszą być niezwykle precyzyjne i czułe, a więc muszą cechować się wysoką rozdzielczością.

Przewodowa czy bezprzewodowa – jaką myszkę komputerową wybrać?

Bardzo istotną kwestią przy wyborze odpowiedniej myszki komputerowej jest jej łączność. W bogatej ofercie rynkowej od wielu producentów znajdziemy myszy przewodowe i bezprzewodowe. Zakup powinien być uzależniony od własnych preferencji.

Wybierając tradycyjne myszy przewodowe nie musimy martwić się o ich ładowanie. Podłączane są do komputera lub laptopa przewodem poprzez złącze USB. Takie rozwiązanie pozwala skupić się tylko na pracy lub rozgrywce. Są lekkie a dzięki świetnej i płynnej łączności minimalizują wszelkie opóźnienia, co gwarantuje użytkownikowi precyzję działania.

Bezprzewodowe myszki komputerowe są bardzo popularne i niezwykle wygodne w użytkowaniu. Przede wszystkim dlatego, że żaden przewód nie ogranicza użytkownika a to z kolei pozwala na szerszy zakres ruchu i komfortową pracę. Ich działanie oparte jest na łączności radiowej lub Bluetooth. Instalacja takiej myszy jest niezwykle prosta: wystarczy wpiąć niewielki odbiornik myszy do gniazda USB i gotowe. Wybierając takie myszy trzeba pamiętać o tym, że są one cięższe od poprzedników, ponieważ wyposażone są w baterię o której wymianie należy pamiętać, lub w akumulator, który co jakiś czas trzeba naładować. Wybierane są do codziennego użytkowania w domu, w biurze oraz do obsługi laptopów czy telewizorów. Niestety może zdarzyć się tak, że mysz wyłączy się w trakcie ważnego zadania czy rozgrywki, dlatego dla graczy polecane są myszy przewodowe.

Bardzo dobrym wyborem są też myszki hybrydowe, które łączą w sobie oba sposoby działania.

Myszki komputerowe laserowe czy optyczne?

Myszy komputerowe można podzielić na typy według sposobu działania: optyczne, laserowe. Technologia w nich zastosowana bazuje na systemie optycznym, który analizuje emitowaną wiązkę światła, która odbija się od powierzchni a następnie przekazuje informację o położeniu do komputera.

Bardziej precyzyjna w tym wypadku jest mysz laserowa, która będzie odpowiednia dla osób, którym najbardziej zależy właśnie na idealnej dokładności. Aby mogła poprawnie działać wymaga podłoża, które będzie odpowiednio odbijać światło. Powierzchnia na której będziemy z niej korzystać powinna być równa, dosyć twarda i przede wszystkim ma mieć jedną barwę. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się dobra podkładka pod mysz komputerową.

Mysz optyczna w tym zestawieniu wypada nieco gorzej. Dokładność działania nie będzie tak idealna jak w przypadku laserowych urządzeń. Jej zaletą natomiast będzie niższa cena i fakt, że może pracować na różnych powierzchniach, od gładkich po chropowate. Poza tym jest wytrzymała na zabrudzenia czy uszkodzenia, ponieważ nie posiada mechanicznych elementów. Jej cechą rozpoznawczą jest czerwona poświata, którą widać pod spodem w trakcie używania. Dobrze poradzi sobie w podstawowych zadaniach w domu i w biurze.

Wady i zalety mysz komputerowych

Zaletą myszek komputerowych jest ich powszechna dostępność, różnorodność dopasowana do różnych zastosowań a także rozpiętość cenowa. Niezależnie od naszej decyzji nie będzie to wydatek, który poważnie naruszy nasz budżet.

Jeśli chodzi o ich różnorodność, to mamy wiele typów do wyboru. W sprzedaży znajdziemy kolorowe, podświetlane, przewodowe lub bezprzewodowe modele myszek – słowem, każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie.

Trzeba tylko pamiętać żeby dobrać ją zgodnie z przeznaczeniem. Nieodpowiednia mysz może nie spełniać swoich zadań i wręcz przeszkadzać użytkownikowi. Jeśli np. gracz kupi słabej jakości mysz, może z powodu opóźnień stracić przewagę nad przeciwnikiem w grze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium