ASUS ROG CHAKRAM CORE ASUS ROG CHAKRAM CORE
Producent: ASUS
Cena: 506,00 zł
zobacz więcej
ASUS ROG GLADIUS II CORE ASUS ROG GLADIUS II CORE
Producent: ASUS
Cena: 303,00 zł
zobacz więcej
ASUS ROG GLADIUS II ORIGIN ASUS ROG GLADIUS II ORIGIN
Producent: ASUS
Cena: 455,00 zł
zobacz więcej
ASUS ROG STRIX IMPACT II ASUS ROG STRIX IMPACT II
Producent: ASUS
Cena: 253,00 zł
zobacz więcej
Krux Scorpius Mous Bungee Krux Scorpius Mous Bungee
Producent: Krux
Cena: 34,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logic Concept LM-12 Logic Concept LM-12
Producent: Logic Concept
Cena: 9,99 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech B100 OEM Black Logitech B100 OEM Black
Producent: Logitech
Cena: 23,88 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech B110 Silent Logitech B110 Silent
Producent: Logitech
Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G102 Lightsync Black Logitech G102 Lightsync Black
Producent: Logitech
Cena: 136,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G102 Lightsync White Logitech G102 Lightsync White
Producent: Logitech
Cena: 136,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G402 Hyperion Fury Logitech G402 Hyperion Fury
Producent: Logitech
Cena: 192,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G403 Hero RGB Logitech G403 Hero RGB
Producent: Logitech
Cena: 248,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G502 Hero RGB Logitech G502 Hero RGB
Producent: Logitech
Cena: 242,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech M100 Gray Logitech M100 Gray
Producent: Logitech
Cena: 32,00 zł
szt.
zobacz więcej

Myszki przewodowe - stabilność pracy

Przewodowe myszy komputerowe to klasyczne akcesoria, które od lat cenione są przez użytkowników. Pomimo tego, że od wielu lat na rynku dostępne są bezprzewodowe urządzenia to jednak nie oferują one takiej precyzji ruchów. Przewodowe myszy gwarantują stabilność pracy i pewność, że nie przestaną działać w trakcie rozgrywki czy wykonywania ważnych zadań.

Zalety i wady myszek przewodowych

Największą zaletą myszek przewodowych jest pewna i doskonała stabilność połączenia i brak zakłóceń w przekazywaniu sygnału z myszy do komputera lub laptopa. W przypadku gdy korzystamy z nich w domu, podczas przeglądania multimediów może nie być to ważne, jednak dla niektórych ten parametr będzie kluczowy. Chodzi np. o osoby, które zajmują się zaawansowanymi programami lub aplikacjami graficznymi a także o profesjonalnych graczy. Tutaj będzie się liczył czas reakcji i precyzja, która może mieć wpływ na efekt końcowy wykonywanego zadania i rozgrywki. Myszy przewodowe mają w porównaniu do bezprzewodowych konkurentek znacznie mniejsze opóźnienia w reakcji, dlatego polecane są do grania szczególnie w rozgrywki wieloosobowe.

Myszy komputerowe posiadające przewód są bardzo lubiane, ponieważ działają w systemie plug-and-play. To oznacza, że aby akcesorium zaczęło działać, to wystarczy podłączyć je do portu USB.

Wybierając tradycyjne myszy przewodowe nie musimy martwić się o ładowanie akumulatora lub wymianę baterii, ponieważ stałe źródło zasilania zapewnione jest poprzez złącze USB. Takie rozwiązanie pozwala skupić się tylko na pracy lub rozgrywce. Dodatkowo są także lżejsze od modeli bezprzewodowych co przy dłuższym używaniu może mieć istotne znaczenie.

Minusem w korzystaniu z myszek przewodowych w pewnym stopniu jest właśnie kabel. Po pierwsze może to nieco ograniczać ruchy. Po drugie chwilami może przeszkadzać sam fakt, że on jest i trzeba o nim pamiętać, by się nie zaplątał albo nie pociągnął za coś. Myszki przewodowe nie sprawdzą się na przykład w czasie wykładów lub w trakcie prezentacji multimedialnych.

Jaką wybrać mysz przewodową?

By móc wygodnie korzystać z komputera stacjonarnego potrzebujemy odpowiedniej myszki komputerowej. Użytkownicy laptopów też lubią używać tego typu akcesoriów, ponieważ nie zawsze touchpad jest wygodny. Podłączenie jest bardzo proste, więc nikt, nawet laik nie będzie miał z tym problemu. Do wyboru są różne typy myszek a poszczególne modele cechują się innym wyglądem, rozdzielczością oraz liczbą przycisków.

Akcesoria, które oferują więcej zaawansowanych funkcji są polecane dla graczy komputerowych. Jedną z kluczowych ról w funkcjonowaniu myszy pełnią przyciski, których może być od dwóch (plus rolka do przewijania stron) aż do kilkunastu w tych przeznaczonych dla graczy. W niektórych modelach przyciski można konfigurować według własnych potrzeb. To bardzo przydatne dla gamerów, bo pozwala na szybszy dostęp do niektórych funkcji potrzebnych w konkretnej grze. Najbardziej niezawodne myszy to te, które mają mechaniczne przełączniki. Jeśli zależy Ci na niezawodności, postaw na myszkę z przełącznikami mechanicznymi, ponieważ takie są najbardziej wytrzymałe. Ilość kliknięć, które są w stanie wytrzymać sięga kilkudziesięciu milionów. Warto też wiedzieć, że można kupić myszy pozwalające na zmianę wagi i balansu, co przydaje się profesjonalnym graczom, którzy mają ściśle wypracowany styl gry. Myszy, tak jak i inne akcesoria oraz sprzęty samingowe mają różny design, więc nawet w tak małych urządzeniach nie dziwi możliwość ustawiania kolorowego podświetlania.

By wybrać odpowiednią mysz komputerową powinniśmy zwrócić uwagę na to czy jest wygodna, czy jej kształt nam odpowiada, czy jest odpowiednio wyprofilowana do naszej dłoni oraz czy jej powierzchnia ma powłokę antypoślizgową.

Pamiętajmy, że myszy komputerowe mają modele przeznaczone typowo dla osób leworęcznych, praworęcznych oraz takie, które są uniwersalne. Żeby myszka mogła precyzyjnie pracować potrzebuje dobrej podkładki, ponieważ na innej powierzchni może dochodzić do zaburzeń pracy sensora. Warto o tym pamiętać, że dzięki temu ślizgacze będą się wolniej ścierać.

Sensory - rodzaje i rozdzielczość

Myszy komputerowe można podzielić według rodzajów sensorów w nich stosowanych. Wyróżniamy wiec przede wszystkim myszy optyczne i laserowe. Technologia w nich użyta bazuje na systemie optycznym a więc na analizie emitowanej wiązki światła, która odbija się od powierzchni a następnie przekazuje informację o precyzyjnym określeniu myszki względem komputera. Modele które korzystają ze specjalnych diod LED nie mają elementów mechanicznych, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe i łatwo utrzymać ich czystość. Dobrze radzą sobie na różnych podłożach. Laserowe różnią się tym, że zamiast światła jest laser. Jest to nowocześniejsza technologia, która gwarantuje precyzyjność i płynność ruchów. Laserowe myszki to akcesoria po które sięgają osoby poszukujące wysokiej wydajności. Trzecim rodzajem sensora jest Blue Track - wiązka niebieskiego światła cechuje się wysoką precyzją, której używać można na różnych powierzchniach bez spadku precyzji.

Bardzo ważna szczególnie dla profesjonalistów jest rozdzielczość sensora. Wartość ta podawana jest w dpi a im będzie wyższa, tym lepiej, bo przekłada się to na szybsze przesuwanie kursora po ekranie. Najlepiej dla graczy wybierać taką mysz, która pozwala zmieniać tę wartość i dostosowywać do własnych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium