Programy komputerowe

Oprogramowanie komputera stanowi kompletny zestaw informacji, jaki otrzymuje urządzenie. Ma ono postać instrukcji, zaimplementowanych interfejsów oraz danych, które można realizować tylko w określony przez producenta sposób. Jest to efekt twórczej pracy programistów, dlatego podlega ochronie prawami autorskimi. Istnieje wiele rodzajów oprogramowania, do części z nich należy opłacać specjalną licencję.

Oprogramowanie i ochrona danych

Kategoria oprogramowania to licencjonowane produkty, obejmujące sprawne funkcjonowanie komputera, jak również jego ochronę przed wirusami. Niezależnie od urządzenia, z jakiego się korzysta, warto inwestować w programy, dzięki którym zakupy internetowe, jak również bankowość online są całkowicie bezpieczne. Oferta obejmuje także najlepsze rozwiązania do profesjonalnej edycji zdjęć i projektowania graficznego.

Adobe Acrobat Pro 2020 Adobe Acrobat Pro 2020
Producent: Adobe
Cena: 2 579,00 zł
szt.
zobacz więcej
Adobe Acrobat Standard 2020 Adobe Acrobat Standard 2020
Producent: Adobe
Cena: 1 623,00 zł
szt.
zobacz więcej

Programy komputerowe - wygoda i bezpieczeństwo

Odpowiednie oprogramowanie Komputerowe jest bardzo ważne w każdej pracy i niejako stanowi jego podstawę. Szczególnie ważne jest to w przypadku firm i przedsiębiorstw. Pomimo tego, że korzystanie z nielegalnego oprogramowania może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji a w skrajnych wypadkach nawet do postępowania karnego, to nadal jest to dość częsty proceder. Czy wynika to z braku funduszy czy tylko z pozornego lenistwa, to i tak może być przyczyną problemów, szczególnie dla prowadzących działalność, choć dotyczy to także użytkowników domowych.

Czym jest oprogramowanie?

Dzięki oprogramowaniu możliwa jest prawidłowa i komfortowa praca, nauka i zabawa z komputerem. Pozwala uruchamiać wszelkie aplikacje, edytory tekstów czy gry. Odpowiednio dobrane oprogramowanie chroni urządzenie przed wirusami i pilnuje bezpieczeństwa wrażliwych i prywatnych danych.

Można pobierać je z Internetu albo instalować na komputerze z nośników danych typu CD-ROM. To, jakie oprogramowanie może być zainstalowane na komputerze lub laptopie jest uzależnione od systemu operacyjnego (Windows, Linux, Mac OS) oraz dostępnej mocy obliczeniowej.

Osobną kategorię stanowi oprogramowanie stworzone dla urządzeń marki Apple. Polecane są dla miłośników nowoczesnych technologii, dla grafików ale dobrze poradzą sobie także w zadaniach biurowych. Osoby, które potrzebują laptop lub komputer do konfiguracji powinny wybrać urządzenie z systemem operacyjnym Windows.

Podstawowe rodzaje oprogramowania komputerowego

Oprogramowanie stanowi podstawę funkcjonowania komputera i można podzielić je na różne kategorie. W Hanzo wyróżniamy kolejno:

- Programy biurowe

Programy biurowe instaluje się by sprawnie wykonywać podstawowe czynności biurowe. Wśród nich wyróżniamy Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Chmura OneDrive, magazyn osobisty oraz zaawansowane funkcje zabezpieczeń. Najpopularniejszym oprogramowaniem biurowym jest pakiet Office firmy Microsoft.

- Systemy operacyjne

Systemy operacyjne są niezbędne do pracy z komputerem. Dzięki nim można obsługiwać programy za pomocą myszki komputerowej, możemy także podłączać i konfigurować urządzenia peryferyjne takie jak klawiatura oraz drukarki, napędy zewnętrzne i inne. Najbardziej znane systemy operacyjne to: Windows (Microsoft), Mac OS (Apple) i Linux.

- Programy antywirusowe

Programy antywirusowe to najważniejsze oprogramowanie zabezpieczające. Oprócz nich są jeszcze zapory, zapobiegające niedozwolonemu dostępowi do komputera przez Internet a także programy szyfrujące. W naszej ofercie znajdziecie zestawy firmy ESET, Kaspersky i Symantec, które posiadają licencję na rok, dwa lub trzy lata. Dostępne są one w polskiej wersji językowej.

- Programy graficzne

W naszej ofercie znajdują się programy graficzne firmy Corel, które służą do użytku domowego, dla firm, a także do projektowania grafiki. W tej kategorii znajdziecie profesjonalne narzędzia z wieloma przydatnymi funkcjami. Programy zawierają proste a także wymagające mechanizmy, które ułatwią pracę i sprawdzą się w tworzeniu banerów reklamowych, ilustracji, logotypów i innych elementów graficznych.

- Systemy sprzedaży

Systemy sprzedaży usprawniają działanie w firmie. Jest odpowiednie do zarządzania fakturami, ewidencji dokumentów, czy obsługi kartotek towarów, usług i kontrahentów. Takie oprogramowanie, jest pomocne w funkcjonowaniu firmy i stanowi kompletną bazę danych. Produkty marki InsERT mają wieczystą licencję i są dostępne w polskiej wersji językowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium