AKCESORIA DO MONITORÓW

Datacolor ColorReader Datacolor ColorReader
Producent: Datacolor
Cena: 659,00 zł
szt.
zobacz więcej
Datacolor ColorReader EZ Datacolor ColorReader EZ
Producent: Datacolor
Cena: 323,00 zł
szt.
zobacz więcej
Datacolor ColorReader PRO Datacolor ColorReader PRO
Producent: Datacolor
Cena: 1 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Datacolor Spyder Shelf Datacolor Spyder Shelf
Producent: Datacolor
Cena: 74,00 zł
szt.
zobacz więcej
Datacolor Spyder Tripod Pro Datacolor Spyder Tripod Pro
Producent: Datacolor
Cena: 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
Datacolor Spyder USB-C Datacolor Spyder USB-C
Producent: Datacolor
Cena: 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
Datacolor SpyderCheckr 24 SCK200 Datacolor SpyderCheckr 24 SCK200
Producent: Datacolor
Cena: 179,00 zł
szt.
zobacz więcej
Datacolor SpyderCheckr SCK100 Datacolor SpyderCheckr SCK100
Producent: Datacolor
Cena: 539,00 zł
szt.
zobacz więcej
Datacolor SpyderLensCal Datacolor SpyderLensCal
Producent: Datacolor
Cena: 267,00 zł
szt.
zobacz więcej
Datacolor SpyderX PRO Datacolor SpyderX PRO
Producent: Datacolor
Cena: 699,00 zł
szt.
zobacz więcej
Datacolor SpyderX PRO SXP100 Datacolor SpyderX PRO SXP100
Producent: Datacolor
Cena: 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
Dell Ramię do monitora MSA20 Dell Ramię do monitora MSA20
Producent: Dell
Cena: 639,00 zł
szt.
zobacz więcej
Dell Ramię na dwa monitory  MDA20 Dell Ramię na dwa monitory MDA20
Producent: Dell
Cena: 1 205,00 zł
szt.
zobacz więcej
EIZO Hood CH2400 EIZO Hood CH2400
Producent: Eizo
Cena: 719,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

Wyjątkowe monitory dla najbardziej wymagających w bogatej ofercie Hanzo

Strona z monitorami Hanzo, to przede wszystkim stale poszerzana oferta najlepszych urządzeń na rynku. Kupiony monitor online – jak najbardziej. Taki sprzęt jest stałym elementem zestawu komputerowego. Ponadto coraz częściej stosowany jest przez użytkowników laptopów jako rozszerzenie ekranu. Zakup powinien być więc dobrze przeanalizowany. Sklep stacjonarny zazwyczaj posiada mniejszy wybór a jednocześnie trudniej jest porównać choćby parametry techniczne kilku wybranych modeli. Sklep online z monitorami pozwala nam w zaciszu własnego domu sprawdzić każdy element, poszukać opinii użytkowników i sprawdzić miejsce, w którym cena będzie najbardziej korzystna. Monitory na raty – sklep Hanzo umożliwia swoim klientom taki zakup. Jest on wygodny, prosty i możesz z niego skorzystać w każdej chwili.

Sklep Hanzo to ogromna baza monitorów, które zapewniają najwyższą jakość obrazu, wysoką rozdzielczość ekranu, umożliwiają komfortową pracę, granie w najnowsze produkcje, oglądanie filmów a także korzystanie z Internetu. Oferujemy urządzenia cenionych na świecie marek. Pamiętaj, że zakup odpowiedniego modelu wymaga zwrócenia uwagi na wiele elementów. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na właściwe dostosowanie monitora do jego przeznaczenia. Przeglądając sklep online z monitorami z pewnością zwrócisz uwagę na różnice pomiędzy sprzętem dla gracza a narzędziem do pracy w biurze. Nasz wyspecjalizowany team pomoże Ci dobrać przekątną ekranu, typ matrycy a także kontrast i kąt widzenia do Twoich potrzeb. Nie wahaj się skorzystać  z pomocy ekspertów.

 

Monitory komputerowe - najważniejsze cechy?

Oto cechy na które warto i trzeba zwrócić uwagę wybierając monitor online. Przyjrzyjmy się im:

Format ekranu, czyli proporcja obrazu, która ma istotny wpływ na jakość naszej pracy i rozrywki. Od niego zależy szerokość obrazu a więc przestrzeni na której wyświetla się obraz. Monitor do komputera - jaki wybrać format ekranu? Do wyboru mamy:

4:3 i 5:4 – jeszcze niedawno jedne z najpopularniejszych monitorów, które kształtem zbliżone były do kwadratów.

16:9 i 16:10 – wielu użytkowników twierdzi, że to najbardziej uniwersalne ekrany, które dobrze sprawdzają się  w większości zastosowań. Monitory 16:9 są idealne dla rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px) a najbardziej popularne w domowym i biurowym zastosowaniu są te o przekątnej 24”.

21:9 – format ultrapanoramiczny, który nosi też nazwę UltraWide. By móc optymalnie korzystać z tej jakości, warto wybierać monitory komputerowe przynajmniej 27 calowe lub 29 calowe. Często mają one rozdzielczość 3440 x 1440 px i zakrzywiony panel, tak zwany Curved. Są odpowiednie do pracy w biurze, gdyż pozwalają ustawić nawet 4 okna jednocześnie oraz jak najbardziej dobre do grania. Na forach dla graczy można się dowiedzieć, że w strzelanki na ultrapanoramicznych monitorach nie będzie się dobrze grało, ale już w wyścigi czy sportowe rozgrywki jak najbardziej.

32:9 – monitory o naprawdę dużych rozmiarach, często wybierane są przez profesjonalistów (fotografów, twórców video, graczy czy zaawansowanych pracowników branży finansowej). Cechują się najwyższymi parametrami takimi jak: częstotliwość odświeżania czy ultra krótki czas reakcji. Ich cena, ze względu na wysoką jakość i sporo funkcjonalności jest znacznie wyższa od niskobudżetowych modeli.

 

Rozdzielczość ekranu, to iloczyn pikseli ułożonych w pionie z pikselami ułożonymi w poziomie. Przyjmuje się, że im większa będzie rozdzielczość tym więcej szczegółów zdołamy dostrzec na wyświetlanym obrazie. Jaką rozdzielczość ekranu wybrać? Oto one:

  • Full HD– rozdzielczość o wartości 1920 x 1080 px pozwala mieć pewność odpowiednio dobrej jakości wyświetlanego obrazu zarówno w domu, w pracy jak i podczas grania.

 

  • WQHD– ta rozdzielczość wynosi 2560 x1440 px. Wyższe parametry zapewniają więcej detali i lepszą jakość. By cieszyć się płynnie wyświetlanym obrazem warto zainwestować w komputer, który gwarantuje dobrą moc i wydajną kartę graficzną.

 

  • 4K– wyższy poziom oferuje rozdzielczość 4K UHD, aż 3840 x 2160 px. Dzięki najnowocześniejszym grom i filmom, które tworzone są właśnie w tej rozdzielczości, monitory komputerowe 4K zyskują ogromną popularność. Polecane dla grafików, fotografów oraz twórców video. Dla graczy, którzy oczekują w grach najwyższego poziomu realizmu, te panele również będą doskonałym wyborem. Warto pamiętać, że aby uzyskać odpowiedniej jakości obraz w tej rozdzielczości, potrzebna będzie bardzo dobra karta graficzna.

 

Rodzaj matrycy wśród których wyróżniamy trzy rodzaje:

- matryca IPS – jest to panel szerokokątny, który zapewnia najlepsze możliwości ponieważ zachowuje kolory, jasność i kontrast. I to wszystko także pod szerokim kątem widzenia, który wynosić może nawet 178°, zarówno w pionie jak i w poziomie. Matryce IPS gwarantują najlepsze odwzorowanie barw.

matryca VA – są to matryce, które cechują się najlepszą głębią czerni, przez co polecane są do pracy w biurze. Są bardzo popularne ze względu na przystępną cenę.

matryca TN – matryce, które najbardziej polecane są dla graczy, ze względu na szybki czas reakcji oraz niski wskaźnik przycięć i opóźnień.

 

Powłoka matrycy ma wpływ na to, jaka będzie widoczność wyświetlanych informacji i elementów grafiki na ekranie przy bardzo jaskrawym świetle sztucznym lub słonecznym. Do wyboru również mamy trzy możliwości:

Powłoka matowa – najlepsza dla osób pracujących przy oknie, mocnym oświetleniu lub takich, które często musza pracować w podróży. Mamy pewność, że obraz zawsze będzie czytelny, choć odwzorowanie kolorów i ich intensywność nie będzie na najwyższym poziomie.

Powłoka błyszcząca – jest to najlepsza powłoka dla profesjonalistów pracujących przy obróbce zdjęć i grafiki, ponieważ zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów żywe i nasycone. Wybierając monitor z taką powłoką matrycy wygodnie będzie się pracowało w zaciemnionych pomieszczeniach.

Powłoka półmatowa – zwana także antyrefleksyjną. Stanowi idealny balans pomiędzy dwoma poprzednimi rodzajami powłok.

 

Jaki wybrać monitor do komputera: płaski czy zakrzywiony?

Szukając właściwego monitora zwracamy także uwagę na jego budowę. Hanzo – strona z monitorami oferuje klasyczne modele z płaskim ekranem oraz te zakrzywione. Zaletą zakrzywionych monitorów jest rzeczywista proporcja oraz szeroka i możliwie najbardziej realna perspektywa widzenia, dużo większa niż w przypadku płaskich paneli. Konstrukcja ekranu jest dostosowana do naturalnej krzywizny oka dzięki czemu wzrok mniej się męczy. Jedną z głównych cech odróżniających te modele od monitorów z płaskim ekranem, jest lepsze podświetlenie. To pozwala wyraźniej dostrzec szczegóły i detale wyświetlane na ekranie. By cieszyć się prawdziwym efektem głębi warto wybrać przynajmniej 27 calowy model. Monitory z zakrzywionym ekranem polecane są grafikom, fotografom i osobom pracującym nad montażem video. Dla graczy również jest to dobra propozycja, choć nie w każdej grze taki ekran sprawdzi się równie dobrze. Panel CURVED zapewnia lepsze odwzorowanie kolorystyki, co ma wpływ na zwiększenie poziomu realizmu w rozgrywkach. Monitor to bardzo ważne narzędzie pracy. Jeśli potrzebujesz dobrego sprzętu ale niestety jego cena jest za wysoka a ty masz ograniczony budżet, to zwróć uwagę na opcję: monitory na raty.

W płaskie panele wyposażona jest większość urządzeń dostępnych na rynku. Zasadniczą zaletą płaskich monitorów jest to, że obraz jest tak samo dobrze widoczny z każdej odległości, bez względu na wielkość przekątnej ekranu. Ma to znaczenie jeśli zależy nam na dobrej jakości wyświetlanych filmów, czy zdjęć dla większej grupy osób. Klasyczne modele to bogata oferta zawierającą mnóstwo propozycji w każdym przedziale cenowym. Zapewniają dobry obraz dostosowany niemal do każdego rodzaju pracy.

 

Na jakie jeszcze funkcje warto zwrócić uwagę w monitorze przeglądając sklep online z monitorami?

Strona z monitorami może przyprawić swoim asortymentem o zawrót głowy. Na co powinieneś zwrócić uwagę jako przyszły użytkownik? Przede wszystkim na częstotliwość odświeżania matrycy. Ma ona wpływ na płynność wyświetlanego obrazu, ponieważ określa jak często w ciągu jednej sekundy na ekranie pojawia się nowa klatka obrazu. Im wyższy będzie ten parametr, tym lepiej. Wysoka częstotliwość odświeżania matrycy gwarantuje brak opóźnień. W biurze i do codziennych zadań wystarczy monitor  z odświeżaniem 60Hz. Dla fanów gier i montażystów wideo polecane są monitory, które zapewniają odświeżanie na poziomie nie niższym niż 75Hz. Jeśli nasz komputer należy do wysoko wydajnych urządzeń to warto dobierać do tego monitor o wyższych parametrach. W przypadku paneli 4K, powinien ten wskaźnik powinien wynosić przynajmniej 144Hz.

Warto także sprawdzić ile wynosi czas reakcji monitora. Jest to parametr wyrażany w milisekundach, istotny dla graczy oraz montażystów i powinien wynosić poniżej 4ms a najlepiej 1ms. Im niższy czas reakcji, tym bardziej wyraźny zobaczymy obraz na ekranie. Ekrany o czasie reakcji od 5ms do 10 ms z powodzeniem poradzą sobie w biurze.

Na liście ważnych funkcji znajdziemy także High Dynamic Range, czyli tryb HDR. Ten parametr oznacza szeroki zakres dynamiki, a więc jeszcze większą rozpiętość kolorów pomiędzy czernią a bielą. Funkcja ta wpływa na lepsze doświetlenie obrazu i dotyczy również światła, które rozprasza się w ciemności.

Odwzorowanie kolorów na poziomie jak najbardziej naturalnym jest ważne we wszystkich zawodach w których pracuje się z obrazem. Profesjonaliści od początku powinni celować w Adobe RGB.

Istotna jest także dobra ergonomia monitora na którą ma wpływ wiele dodatków. Dobrze by było aby monitor zapewniał odpowiednią regulację na kilku płaszczyznach: kąt pochylenia (tilt), wysokość (height), kąt obrotu (swivel), obrót w pionie (pivot).

Technologia synchronizacji obrazu to funkcja istotna dla graczy. Zapewnia obraz pozbawiony efektu szarpania w wyniku niedopasowania karty graficznej z monitorem. Firmy AMD oraz NVIDIA stworzyły technologie, których zadaniem jest zrównanie fps-ów z częstotliwością odświeżania. Nazywają się odpowiednio: FreeSync oraz G-Sync.

Dobrze by monitor wykorzystywał technologię Flicker Free, która ma chronić oczy i zapobiegać migotaniu obrazu, lub taką funkcję jak filtr niebieskiego światła. Dodatkowe porty takie jak wbudowany port USB Typu C będą mile widziane.

 

Popularne monitory sklep internetowy Hanzo:

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium