Dedykowane wyposażenie do szaf RACK

Szafy serwerowe i teleinformatyczne typu RACK to niezbędny sprzęt do firmowej serwerowni czy do instalowania urządzeń kontrolujących inteligentny dom. Aby móc w odpowiedni sposób zainstalować całą aparaturę sieciową, konieczne jest nam wyposażenie szaf RACK. Umożliwia ono szybki i bezpieczny montaż wszystkich sprzętów, sprawne i wydajne działanie oraz łatwą konserwację każdego elementu systemu. Sklep internetowy Hanzo w swojej bogatej ofercie posiada nie tylko wytrzymałe szafy rackowe, ale również nowoczesne i funkcjonalne wyposażenie do szaf serwerowych RACK  – międzynarodowych, wysoce cenionych firm, jak Lanberg, APC, Acar czy HSK DATA.

Wyposażenie do szaf serwerowych rack

Lanberg AK-1501-B 10" 19" 120mm Lanberg AK-1501-B 10" 19" 120mm
Producent: LANBERG
Cena: 35,00 zł
szt.
zobacz więcej

Wyposażenie szaf RACK – charakterystyka

Tylko w pełni wyposażona szafa RACK umożliwia komfortową eksploatację zamontowanych w niej urządzeń sieciowych. W naszym sklepie stworzysz kompletną i praktyczną szafę serwerową, która osłoni bazę sprzętową instalacji sieciowej przed negatywnymi warunkami zewnętrznymi (wilgoć, zbyt wysoka suchość, dostęp osób trzecich) oraz zapewni porządek i proste dojście do każdego urządzenia.

Nasza oferta obejmuje następujące wyposażenie do szaf RACK:

 • akcesoria,
 • gniazdka,
 • keystone,
 • listwy rack,
 • narzędzia,
 • obudowy serwerowe,
 • panele szczotkowe,
 • organizery kabli,
 • patch panele,
 • półki,
 • szyny,
 • UPS,
 • listwy antyprzepięciowe.

 

Decydując się na szafę rackową – przede wszystkim powinniśmy dokładnie zdecydować, co będziemy wewnątrz niej trzymali, jak duża powinna być i w jaki sposób oraz w jakiej kolejności włożymy do niej sprzęt. W ułatwieniu tego procesu pomogą nam specjalne oprogramowania, które pozwalają na wizualizację oczekiwanego projektu szafy. Dostępne są zazwyczaj u producentów szaf, jednak znajdziemy także takie programy w Internecie. Warto ich używać – wyklarują nam bowiem, jakie wyposażenie przyda się podczas instalacji naszych urządzeń.

Oto krótka charakterystyka głównych akcesoriów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania szafy RACK.

Warto podkreślić, że elementy do szaf możemy podzielić na te obowiązkowe i nieobowiązkowe. Do obowiązkowych części wyposażenia szaf serwerowych zaliczymy:

 

Półki do szafy RACK

Stabilne i posiadające wysoką jakość wykonania półki rackowe pozwalają bezpiecznie przechowywać urządzenia, zapewniając im stabilność i zabezpieczając przed przesunięciem.

Szyny montażowe

Umożliwiają bezpieczny montaż urządzeń wewnątrz szafy RACK. Warto pamiętać o wyborze odpowiedniego typu prowadnicy względem rodzaju szafy, rozmiaru montowanego sprzętu oraz jego ciężaru.

Uchwyty do szafy RACK

Uchwyt to wymagany element podstawowego wyposażenia szafy IT – pozwala na przymocowanie osprzętu do ściany lub podłogi. Odpowiednie uchwyty zapobiegną zerwaniu lub upadkowi szafy.

Listwy zasilające

To zasilacze posiadające różne ilości gniazd, różne długości, kolory, czy nawet zróżnicowaną wagę. Mimo istnienia na rynku listw bez ochrony antyprzepięciowej – polecamy zaopatrzenie się w zasilacz posiadający tę funkcję i chroniący podłączone urządzenia przed przegrzaniem i spięciami.

 

Do nieobowiązkowego, jednak zdecydowanie zwiększającego wygodę pracy, wyposażenia szaf RACK można zaliczyć:

 

Obudowy serwerowe

Osłony, które dodatkową zabezpieczają sprzęt przed czynnikami zewnętrznymi i dostępem niepowołanych osób do ważnych urządzeń sieciowych.

Panele wentylacyjne i wentylatory

Zapobiegające przegrzaniu się urządzeń podczas długotrwałej jednoczesnej pracy.

Organizery kabli

Niewielki element szafy, który robi wielką różnicę. Uporządkowane kable i złącza w szafie RACK nie tylko dobrze wyglądają, ale zapobiegają odłączaniu się wtyczek i pozwalają na szybki dostęp do poszczególnych urządzeń oraz ich restart czy konserwację.

Panele szczotkowe

Panele nazywane przepustami szczotkowymi, także odpowiadają za organizację przewodów, ułatwiając czyste wprowadzenie przewodów do szafy. Ich budowa chroni kable przed uszkodzeniami.

Patch panele

To pasywne urządzenia posiadające wiele portów, przydające się do zarządzania kablami wewnątrz szaf RACK.

Zasilacze awaryjne UPS

Specjalnie przystosowane do szaf RACK – zasilacze ochronią twoje urządzenia sieciowe przed spadkami napięcia czy chwilowym brakiem prądu, gwarantując stabilną pracę i zapobiegając awariom czułego sprzętu.

 

Oprócz wymienionego wyposażenia, warto wspomnieć o akcesoriach i narzędziach do szafy RACK – które umożliwią jej montaż (narzędzia do nakrętek klatkowych, klucze nasadowe, Torx T30)  oraz prawidłowe funkcjonowanie (kółeczka, nóżki, zamki, zabezpieczenia).

 

Wyposażenie szaf RACK – podsumowanie

Każda pracownia komputerowa, firma czy nowoczesny dom powinny posiadać swoją szafę IT. W jej wnętrzu zainstalujemy serwery, dyski serwerowe, modemy, routery oraz cały sprzęt wykorzystywany podczas tworzenia systemu sieci teleinformatycznej. Wybierając najlepsze wyposażenie do szaf serwerowych RACK, mamy większą gwarancję bezpieczeństwa, bezproblemowego działania i wydajności całej instalacji wewnątrz szafy. Warto pamiętać, że tylko idealne dopasowanie akcesoriów do wnętrza szafy zapobiegnie pojawianiu się zwarć, przepięć, przegrzań lub innych usterek związanych z błędnym dobraniem wyposażenia.

Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące szaf RACK oraz ich wyposażenia – zapraszamy do kontaktu z wyspecjalizowanym zespołem sklepu internetowego Hanzo.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium