Automatyczne skanowanie dwustronne – pracuj mądrze

druku dwustronnym/dupleksie słyszy się coraz więcej. Zyskuje on popularność w firmach, poprzez ograniczenie zużycia papieru i tym samym przyjazność środowisku. Jednak samo drukowanie dwustronne to za mało, aby zadowolić i odciążyć pracowników biurowych. Dlatego producenci drukarek opracowali skaner dwustronny, który oszczędza czas i pozwala na zwiększenie efektywności pracy.

Skanowanie dwustronne to specjalna opcja w drukarce wielofunkcyjnej pozwalająca na jednoczesne zeskanowanie lub skserowanie obu stron dokumentu. Najczęściej urządzenia z tą funkcją posiadają automatyczny podajnik (ADF, ARDF), do którego wystarczy odpowiednio włożyć dokumenty i czekać na efekty skanowania, zajmując się innymi czynnościami zawodowymi.

 

Epson EcoTank L6550 Epson EcoTank L6550
Producent: Epson
Cena: 3 449,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L6570 Epson EcoTank L6570
Producent: Epson
Cena: 4 227,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP Color LaserJet M479FDN HP Color LaserJet M479FDN
Producent: HP
Cena: 3 709,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP LaserJet M234sdne HP LaserJet M234sdne
Producent: HP
Cena: 1 229,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP LaserJet M428FDW HP LaserJet M428FDW
Producent: HP
Cena: 2 373,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP LaserJet Pro M428FDN HP LaserJet Pro M428FDN
Producent: HP
Cena: 2 229,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP OfficeJet Pro 9010e HP OfficeJet Pro 9010e
Producent: HP
Cena: 932,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP OfficeJet Pro 9012e HP OfficeJet Pro 9012e
Producent: HP
Cena: 1 056,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP OfficeJet Pro 9022e HP OfficeJet Pro 9022e
Producent: HP
Cena: 1 218,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP PageWide 477DW HP PageWide 477DW
Producent: HP
Cena: 3 938,00 zł
zobacz więcej
Brother DCP-L6600DW Brother DCP-L6600DW
Producent: Brother
Cena: 4 999,00 zł
zobacz więcej
Brother InkBenefit Professional MFC-J3930DW Brother InkBenefit Professional MFC-J3930DW
Producent: Brother
Cena: 3 999,00 zł
zobacz więcej
Brother MFC-J5945DW Brother MFC-J5945DW
Producent: Brother
Cena: 2 999,00 zł
zobacz więcej
Brother MFC-J6945DW Brother MFC-J6945DW
Producent: Brother
Cena: 3 699,00 zł
zobacz więcej
Brother MFC-J6947DW Brother MFC-J6947DW
Producent: Brother
Cena: 4 299,00 zł
zobacz więcej

 

 

Firma Hanzo poleca drukarki i urządzenia wielofunkcyjne z funkcją skanowania dwustronnego cenionych na całym świecie producentów sprzętu elektronicznego. W naszym sklepie znajdziesz zaawansowany sprzęt HP, Epson, Brother czy Lexmark.

 

Skaner dwustronny automatyczny – najlepszy pomocnik

Ułatwienia w pracy nie tylko zwiększają komfort pracowników, ale również poprawiają efektywność wykonywanych czynności. Automatyczne skanowanie dwustronne, jest jedną z tych funkcji, które w znaczący sposób wpływają na wykonywanie zadań biurowych związanych z powielaniem dokumentów – zwłaszcza zadrukowanych dwustronnie. Brak automatycznego podajnika sprawia, że użytkownik samodzielnie musi wykonywać całe skanowanie (kładąc pojedynczo materiały na szybie skanera), co jest nie tylko uciążliwe, ale także bardzo pracochłonne i zajmuje miejsce przy urządzeniu wielofunkcyjnym innym pracownikom. Odpowiedzią są tutaj automatyczne podajniki ADF, do których pracownik odpowiednio wkłada oryginały dokumentów, a skanowanie wszystkich stron rozpoczyna i kończy się automatycznie.

 

Wielofunkcyjna drukarka – skaner dwustronny – rodzaje podajników

Firmy coraz częściej odchodzą od jednostronnego skanowania, ze względów ekonomicznych i poprzez zwiększoną świadomość ekologiczną. Często również musimy zeskanować lub skserować już istniejące dwustronne dokumenty, chcąc zachować je w tej samej formie. Jest to oczywiście możliwe do wykonania ręcznie, jednak jeśli skanujemy regularnie duże ilości materiałów warto zastanowić się nad inwestycją w urządzenie wielofunkcyjne posiadająca jeden z dwóch rodzajów podajników – umożliwiających automatyczne skanowanie dwustronne większej liczby dokumentów.

Automatyczny dwustronny podajnik dokumentów (ARDF – czyli Automatic Reverse Document Feeder) – jest to rodzaj podajnika obsługującego dwustronne oryginalne dokumenty. Połączenie podajnika ARDF z funkcją dupleksu gwarantuje proste i szybkie skanowanie i kserowanie dwustronnych dokumentów. Jego nazwa wskazuje na technologię działania – dokument zostaje zeskanowany z jednej strony, potem automatycznie się obraca i zostaje zeskanowany z drugiej strony, wszystko bez ingerencji użytkownika.

Jednoprzebiegowy skaner dwustronny z podajnikiem ADF – pozwala na skan przedniej i tylnej strony dokumentu jednocześnie. Urządzenie posiada dwa skanery, co umożliwia jeden przebieg dokumentu i szybkie otrzymanie skserowanej lub zeskanowanej treści całego dwustronnego pisma czy umowy.

 

Skaner dwustronny automatyczny – czego nie robić podczas skanowania?

Aby skanowanie dwustronne szło szybko i sprawnie – warto przestrzegać zasad dotyczących tego, jakie dokumenty oryginalne mogą być skanowane lub kserowane. Warto przewertować dokumenty, sprawdzić czy kartki się nie posklejały, czy nie mają pogiętych rogów (wszelkie zagięcia staramy się wygładzić, przed włożeniem do tacki podajnika). W przypadku umieszczenia w podajniku materiałów nieprzygotowanych do kopiowania czy skanowania, może dojść do zacięcia, zniszczenia dokumentów, lub nawet uszkodzenia maszyny. Czego nie możemy automatycznie skanować (możemy to robić ręcznie podnosząc pokrywę skanera i kładąc dokumenty kolejno na szybie)?

 • Pozszywanych i spiętych spinaczami dokumentów.
 • Fizycznie uszkodzonych materiałów (dziurawych, rozerwanych, pogiętych, zwiniętych).
 • Dokumentów posklejanych i naelektryzowanych.
 • Pism, na których są inne materiały (jak klej, taśma, mokry korektor) niż zupełnie suchy tusz.
 • Dokumentów na papierze powlekanym, półprzezroczystym, termoczułym, perforowanym, na foliach czy kalce maszynowej.
 • Dokumentów w niestandardowym rozmiarze, o wystających elementach.
 • Materiałów za grubych, zbyt cienkich, o dużej elastyczności lub oprawionych.
 • Materiałów zapisanych ołówkiem – może to doprowadzić do zabrudzenia dokumentu poprzez roztarcie grafitu.

 

Jak umieścić oryginały w podajniku ARDF

Ważne, aby dokumenty starannie wkładać do podajnika – bo to zapewni najlepszą jakość dwustronnego skanowania. Nie rób niczego na siłę, nie wpychaj i nie gnij oryginałów, nie zasłaniaj dłońmi czujników.

 • Wybierz dokumenty o tym samym rozmiarze, wyrównaj cały plik.
 • Dopasuj prowadnice do wielkości oryginałów.
 • Na tacce podajnika umieść dokumenty pierwszą stroną skierowaną do góry (ostatnia strona powinna znaleźć się na samym dole) – dosuń prowadnice.
 • Nie wkładaj za dużej ilości dokumentów (zwróć uwagę na znak ograniczający).

 

Urządzenie wielofunkcyjne, drukarka, skaner dwustronny – co wybrać

Urządzenie wielofunkcyjne posiadające masę funkcjonalnych rozwiązań – jest niezastąpionym elementem nowoczesnego biura. Technologia dwustronnego skanowania to innowacyjny sposób pozwalający zadbać o środowisko, zmniejszając nadmierne zużycie papieru. Każdy pracownik będzie wdzięczny za zautomatyzowanie często najmniej lubianej czynności w biurze, czyli skanowania i kserowania dokumentów.

A jak wybrać sprzęt, który będzie dopasowany do twoich potrzeb? Skontaktuj się z Hanzo. Nasi profesjonalni eksperci z przyjemnością odpowiedzą na każde twoje pytania dotyczące urządzeń wielofunkcyjnych do domu i firmy oraz pomogą wybrać optymalny model, który sprosta twoim oczekiwaniom.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium