Brother HL-1222WE Brother HL-1222WE
Producent: Brother
Cena: 739,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L2352DW Brother HL-L2352DW
Producent: Brother
Cena: 736,00 zł
zobacz więcej
Epson EcoTank L1250 Epson EcoTank L1250
Producent: Epson
Cena: 729,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L1300 Epson EcoTank L1300
Producent: Epson
Cena: 2 419,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L14150 Epson EcoTank L14150
Producent: Epson
Cena: 2 810,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3210 Epson EcoTank L3210
Producent: Epson
Cena: 819,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3251 Epson EcoTank L3251
Producent: Epson
Cena: 969,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3256 Epson EcoTank L3256
Producent: Epson
Cena: 969,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L4260 Epson EcoTank L4260
Producent: Epson
Cena: 1 379,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L4266 Epson EcoTank L4266
Producent: Epson
Cena: 1 339,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L5290 Epson EcoTank L5290
Producent: Epson
Cena: 1 375,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L6290 Epson EcoTank L6290
Producent: Epson
Cena: 1 982,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L6550 Epson EcoTank L6550
Producent: Epson
Cena: 3 439,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L6570 Epson EcoTank L6570
Producent: Epson
Cena: 4 270,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L805 Epson EcoTank L805
Producent: Epson
Cena: 999,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

Drukarki – funkcje – nowy charakter drukowania

Wybierając drukarkę, użytkownik najczęściej kieruje się ceną, rodzajem urządzenia, wydajnością i szybkością druku. Jednak coraz częściej brane pod uwagę są różnorodne funkcje drukarek – dostępne w nowoczesnych urządzeniach i ułatwiające korzystanie ze sprzętu.

Ze względu na dużą konkurencję najlepsi producenci urządzeń drukujących prześcigają się w tworzeniu nowych parametrów – poprawiających komfort pracy.

W zależności od tego czy potrzebujesz drukarki do domu czy do biura, w jakiej ilości i jakie treści drukujesz oraz ile osób korzysta z jednego urządzenia – istnieją rodzaje drukarek, które spełnią wszystkie twoje wymagania.

 

Sklep Hanzo to przedstawiciel znanych marek: HP, Epson, Lexmark, Brother czy Xerox, który w swojej ofercie posiada wiele modeli drukarek laserowych i atramentowych skierowanych zarówno do osób prywatnych, jak i do firm.

 

Parametry drukarek – najciekawsze przykłady

Popularne funkcje w drukarkach z pewnością kuszą użytkowników do wyboru tego jednego, najpraktyczniejszego modelu. Warto jednak przyjrzeć się bliżej czym się charakteryzują poszczególne opcje i wybrać urządzenie, którego możliwości będziemy w pełni wykorzystywać:

 

 • Drukarki z Wi-Fi – to urządzenia, które posiadają opcję łączenia bezprzewodowego. Przestaje być konieczne połączenie poprzez USB, nie generujemy więc dużej ilości kabli zalegających w przestrzeni roboczej. Dodatkowo, do takiej drukarki może być podłączone wiele osób, co ułatwia pracę, np. w firmach. Należy jednak pamiętać, aby dokładnie sprawdzić czy interesująca nas drukarka posiada wbudowany adapter sieci Wi-Fi, czy tylko posiada możliwość rozbudowy (dokupienie adaptera bezprzewodowego jest kosztowne).

 

 • Drukarki z faxem – to urządzenia wielofunkcyjne z możliwością wysyłania faksów. Do działania tej opcji użytkownik musi mieć już usługę telefonii stacjonarnej, do której podłącza sprzęt z funkcją faksu. Przyjęło się, ze wysyłanie faksu jest bezpieczniejszą opcją od przesyłania dokumentów e-mailem czy pocztą tradycyjną. Zazwyczaj każda drukarka zawierająca faks w swojej instrukcji obsługi ma dokładnie opisany sposób korzystania z tego parametru.

 

 • Drukarki mobilne – świetna alternatywa dużych i masywnych urządzeń, których nie przenosimy ze względu na gabaryty i ciężar. Urządzenia mobilne możemy zabrać ze sobą wszędzie. Budowa drukarki mobilnej sprawia, że mieści się do torby laptopa i będzie doskonałym uzupełnieniem spotkania biznesowego z klientem czy wyjazdu konferencyjnego. Sprawdzi się także u pracowników medycznych, urzędników bezpieczeństwa publicznego i wszystkich osób pracujących w terenie. Taki sprzęt przenośny najczęściej łączy się z laptopem czy telefonem przez Bluetooth i drukuje w formacie A5 lub nawet A4.

 

 • Drukarki A3 – gdy użytkownik potrzebuje wydruków o większej skali na pomoc przychodzą właśnie modele do druku w formacie A3. Niezastąpione zwłaszcza w biurach projektowych i pracowniach graficznych.

 

 • Drukarki termiczne – to rodzaj drukarek monochromatycznych pozwalających, np. na wydruki etykiet samoprzylepnych. Działanie drukarki termicznej polega na wypalaniu przez system grzałek specjalnie powleczonego papieru – w kontakcie z ciepłem papier ciemnieje i tak powstaje wydruk. Ze względu na małe gabaryty drukarka termiczna świetnie sprawdza się jako urządzenie przenośne, np. dla handlowców czy do drukowania kwitów.

 

 • Małe drukarki – to niewielkie urządzenia – specjalnie zaprojektowane do małych wnętrz. Nawet posiadając nieduże mieszkanie z łatwością znajdziesz miejsce dla tych zgrabnych modeli.

 

 • Duplex – druk dwustronny – co w momencie, kiedy drukujemy wiele treści a nie chcemy zużywać ogromnych ilości papieru? Warto postawić na urządzenie drukujące dwustronnie w sposób automatyczny – użytkownik nie musi myśleć, aby ręcznie przekładać w odpowiednią stronę papier – ponieważ drukarka zrobi to za niego. Oszczędność papieru to jednocześnie oszczędność miejsca (cieńsze o połowę pliki dokumentów) i dbanie o środowisko naturalne.

 

 • Drukarki do zdjęć – to zaawansowane urządzenia pozwalające na wydruk doskonałej jakości zdjęć. Budowa drukarki często opiera się na technologii atramentowej. Użycie tuszu zapewnia żywe i intensywne barwy oraz szczegółowość i wyrazistość detali. Rodzaje drukarek do zdjęć obejmuje urządzenia drukujące w formacie A4 oraz A3.

 

 • Drukarki na butelki – to urządzenia z systemem stałego napełniania tuszem. Te rodzaje drukarek posiadają wbudowany kartridż a użytkownik w odpowiednim czasie napełnia go z butelek z tuszami. Jest to niezwykle oszczędny i wydajny sposób korzystania z drukarek atramentowych, kilkukrotnie zmniejszający koszty eksploatacyjne urządzenia.

 

 • Z dodatkowym podajnikiem ADF – to bardzo popularne funkcje w drukarkach zaprojektowanych zwłaszcza do wykorzystania komercyjnego w dużych firmach i urzędach. Automatyczny podajnik papieru pozwala na szybkie skanowanie, kserowanie i faksowanie wielu dokumentów bez konieczności wkładania każdej kartki papieru pojedynczo. ADF pozwala na automatyczny skan jednostronny.

 

 • Automatyczne skanowanie dwustronne to bardziej zaawansowana opcja poprzedniej funkcji, określana mianem SPDF – jednoprzebiegowy podajnik dokumentów przy pojedynczym przebiegu skanuje/kseruje obie strony. Zdecydowanie oszczędza czas i zwiększa komfort pracy z dużą ilością pism, faktur i umów.

 

 • Drukowanie w sieci LAN – świetne rozwiązanie w domowej lub biurowej sieci lokalnej. Wystarczy podłączyć przewodowo drukarkę do routera Wi-Fi – poprzez złącze sieciowe Ethernet, aby udostępnić urządzenie większej liczbie użytkowników.

 

 • Drukowanie z urządzeń mobilnych – niektóre drukarki posiadają Bluetooth oraz specjalne oprogramowania pozwalające na bezpośredni wydruk z urządzeń mobilnych (jak telefony, tablety, czy nowoczesne aparaty cyfrowe). Ułatwia to i przyspiesza korzystanie ze sprzętu drukującego.

 

Funkcje drukarek – wielozadaniowość pojedynczego urządzenia

Oczywiście, drukarki posiadają jeszcze wiele więcej ciekawych i praktycznych funkcji, jak: OCR (zmiana grafiki w tekst), skanowanie do chmury, czytnik kart pamięci, Bluetooth, NFC, autoryzacja druku, wyświetlacz LCD, możliwość druku na płytach czy wiele podajników. Najnowocześniejsze modele mają zazwyczaj większość wymienionych tu funkcji – często od budżetu zależy – jak bardzo wielofunkcyjna będzie nasza drukarka.

Teraz wysokiej jakości wydruk to nie wszystko. Aby użytkownik zdecydował się na drukarkę, jej parametry muszą odpowiadać coraz wyższym oczekiwaniom. Częściej użytkownicy wybierają urządzenia wielofunkcyjne ze względu na ich duże możliwości i atrakcyjną cenę. To ten sprzęt jest najbardziej rozbudowany i posiada różnorodne parametry drukarek, skanerów czy kserokopiarek. Zakup urządzeń wielofunkcyjnych jest również opłacalny ze względu na niewielką przestrzeń, którą zajmują. Kilka produktów w jednym sprzęcie oszczędza miejsce i łatwiej znaleźć dla niego przestrzeń w domu i biurze.

 

Parametry drukarek laserowych i atramentowych – podsumowanie

Do użytkownika należy ostateczny wybór urządzenia drukującego – z odpowiednio dobranymi parametrami. Sklep internetowy Hanzo zawsze służy profesjonalnym doradztwem. Jeżeli tylko posiadasz dodatkowe pytania, chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o poszczególnych funkcjach drukarek lub dobrać urządzenie w 100% dopasowane do twoich potrzeb zadzwoń lub napisz e-maila. Doświadczony zespół Hanzo udzieli ci wszystkich informacji.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium