Opcje przeglądania
Producent
Technologia druku
Maks. rozmiar nośnika
LAN (Ethernet)
Wbudowany faks
Dostępność
Cena
  • od
    do

srukarki Lexmark

Lexmark B2236DW Lexmark B2236DW
Producent: Lexmark
Cena: 815,00 zł
zobacz więcej
Lexmark B3340DW Lexmark B3340DW
Producent: Lexmark
Cena: 1 029,00 zł
zobacz więcej
Lexmark B3442DW Lexmark B3442DW
Producent: Lexmark
Cena: 1 129,00 zł
zobacz więcej
Lexmark C3224DW Lexmark C3224DW
Producent: Lexmark
Cena: 996,00 zł
zobacz więcej
Lexmark C3326DW Lexmark C3326DW
Producent: Lexmark
Cena: 1 049,00 zł
zobacz więcej
Lexmark C3426DW Lexmark C3426DW
Producent: Lexmark
Cena: 1 349,00 zł
zobacz więcej
Lexmark MB2236ADW Lexmark MB2236ADW
Producent: Lexmark
Cena: 1 199,00 zł
zobacz więcej
Lexmark MB2236i Lexmark MB2236i
Producent: Lexmark
Cena: 1 157,00 zł
zobacz więcej
Lexmark MB3442i Lexmark MB3442i
Producent: Lexmark
Cena: 2 299,00 zł
zobacz więcej
Lexmark MC3224DWE Lexmark MC3224DWE
Producent: Lexmark
Cena: 1 999,00 zł
zobacz więcej
Lexmark MC3326i Lexmark MC3326i
Producent: Lexmark
Cena: 2 299,00 zł
zobacz więcej
Lexmark MC3426i Lexmark MC3426i
Producent: Lexmark
Cena: 1 999,00 zł
zobacz więcej

 

Drukarki Lexmark – synergia wysokiej jakości z wydajnością

Lexmark to producent drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych znany i szanowany za wysoką jakość sprzętu na całym świecie. Firma została stworzona w 1991 roku, jednak na rynek konsumencki i giełdę weszła 4 lata później w roku 1995.

Ta amerykańska marka specjalizuje się w projektowaniu sprzętów wielofunkcyjnych bazujących na technologii laserowej. W jej repertuarze znajdziemy, m.in. drukarki Lexmark ze skanerem czy drukarki Lexmark z Wi-Fi. Każde urządzenie łączy w sobie innowacyjne technologie z troską o środowisko – głęboko zakorzenioną w historii firmy Lexmark i będącą jednym z jej priorytetów.

Drukarki Lexmark dostępne są na całym świecie, dzięki fantastycznie rozwiniętej sieci sprzedaży hurtowej i detalicznej.

 

Sklep internetowy Hanzo w swojej ofercie posiada sprzęt marki Lexmark: drukarki laserowe, kolorowe i monochromatyczne oraz zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne. U nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do drukowania – mamy najlepszy sprzęt i oryginalne materiały eksploatacyjne o wysokiej wydajności.

 

Lexmark drukarki kolorowe i monochromatyczne – krótka historia firmy

W porównaniu z innymi top firmami zajmującymi się projektowaniem i produkcją urządzeń do drukowania – Lexmark jest stosunkowo młodą marką, która powstała w 1991 roku w Lexington, Kentucky jako wydzielony człon IBM odpowiedzialny za sprzęt drukujący wykupiony przez grupę inwestycyjną Clayton & Dubilier. W roku rozpoczęcia pracy – Marvin Mann – późniejszy dyrektor generalny zaprezentował logo firmy, które zastąpiło zupełnie znak IBM w czasie wejścia Lexmarka na rynek komercyjny. Choć początki firmy nie były najłatwiejsze to dzięki agresywnemu sposobowi zarządzania połączonemu z innowacyjnym systemem motywacyjnym, marka szybko i na trwałe znalazła miejsce na rynku drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych.

Lexmark produkował sprzęt drukujący dla firm takich jak Dell czy IBM InfoPrint. W swojej historii przejął wiele marek z całego świata nie tylko skupionych wokół szeroko pojętego obszaru drukowania, ale również twórców oprogramowania zajmującego się inteligentnym wczytywaniem dokumentów oraz zarządzaniem treścią, jak Perceptive Software.

W 2012 roku Lexmark zakończył produkcję drukarek atramentowych na rzecz zaangażowania w badania nad obrazowaniem oraz analizą obrazu. Lexmark drukarki kolorowe tuszowe sprzedał firmie Funai (wieloletni partner amerykańskiego producenta) – która od tego czasu produkuje sprzęt atramentowy, wykorzystując patenty i technologie stworzone przez markę Lexmark.

W 2016 roku amerykański Lexmark został przejęty za 3,6 mld dolarów przez chińską grupę inwestycyjną składającą się z firmy: Apex Technology (producenta elementów głowic atramentowych i kaset tonerowych) oraz funduszy inwestycyjnych PAG Asia Capital i Legend Capital Management.

 

Lexmark drukarki laserowe, drukarki igłowe, urządzenia wielofunkcyjne – dla każdego!

Nazwa Lexmark jest skrótem od Lexington Marketing a pierwszymi modelami stworzonymi przez firmę były drukarki igłowe jeszcze pod logiem IBM o numerach – 2380 oraz 4226.

Pierwsza kolorowe urządzenie drukujące w technologii atramentowej powstało rok później w 1992 roku i był to model IBM Color Jetprinter PS 4079. Od 1995 roku marka zaczęła produkować urządzenia już pod logiem Lexmark w tym model kolorowej drukarki laserowej (pierwszej w repertuarze Lexmarka) o nazwie Optra C.

Lexmark urządzenie wielofunkcyjne po raz pierwszy wypuściło w połowie lat 90-tych XX wieku – i był to pierwszy sprzęt tego typu dostępny w sprzedaży komercyjnej – umożliwiający faksowanie, skanowanie i kopiowanie oraz oczywiście drukowanie w kolorze. Drukarki Lexmark ze skanerem były innowacją w tamtych czasach i dopiero po kilku latach stały się standardem także wśród innych producentów.

Firma w roku 1997 jako pierwsza na świecie zaoferowała regularnym konsumentom sprzęt atramentowy drukujący w kolorze za mniej niż 100$! W swoim asortymencie Lexmark zawsze miał i nadal posiada bardzo atrakcyjne modele drukarek, świetnym przykładem jest Lexmark 5770 Photo Jetprinter, pozwalający na edycję i wydruk zdjęć bezpośrednio z aparatu cyfrowego z pominięciem komputera.

 

Lexmark – urządzenia wielofunkcyjne, drukarki i materiały eksploatacyjne stworzone w zgodzie z naturą.

W XXI wieku firma Lexmark bardzo się rozbudowała a jej fabryki, biura i centra innowacji znajdziemy na całym świecie. Obecnie marka zatrudnia tysiące pracowników na kilku kontynentach i ciągle odnosi kolejne sukcesy.

Producent, spostrzegając dużą konkurencję zamienników eksploatacyjnych, stworzył program zwracalnych oraz regenerowalnych kaset z tonerami. Kupując kasety do zwrotu, użytkownik zobowiązuje się do oddania pustych tonerów, dzięki czemu otrzymuje kilkudziesięcioprocentową zniżkę na zakup. Ten sposób skierowany jest zwłaszcza do firm, gdzie drukuje się w dużych ilościach a tonery wymienia się często. Kasety dostosowane do regenerowania kosztują drożej, jednak w późniejszym okresie możemy je oddać do oficjalnego serwisu, gdzie ponowne napełnienie tonera będzie już znacznie tańsze. Oba sposoby na walkę z podróbkami lub zamiennikami materiałów eksploatacyjnych biorą pod uwagę jak najmniejszą ingerencję w środowisko naturalne.

Kasety z tonerami Lexmark powstają często przy użyciu zrecyclingowanych surowców, co sprzyja strategii firmy dotyczącej zrównoważonego rozwoju.

 

Lexmark – zaawansowana funkcjonalność

Marka jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek drukarki z ekranami dotykowymi, pozwalające na obsługę Internetu. Drukarki Lexmark z Wi-Fi to współcześnie standard, który znacząco ułatwia pracę w biurze, w momencie podłączenia więcej niż jednego użytkownika do sprzętu drukującego.

Zajmując się przede wszystkim urządzeniami laserowymi – drukującymi monochromatycznie oraz w kolorze – firma skupia całą swoją wiedzę na precyzyjnym wykończeniu drukarek oraz maszyn wielofunkcyjnych, aby były jak najprzydatniejsze nie tylko w warunkach domowych, ale przede wszystkim, żeby spisywały się znakomicie w przedsiębiorstwach z różnych segmentów gospodarczych i o zróżnicowanej wielkości. Wprowadzone usługi dotyczące zarządzania obiegiem dokumentów w dużym stopniu przyczyniły się do w pełni kompleksowego podejścia do systemu i stylu drukowania w firmach, zwiększając wydajność i efektywność pracy.

Do najciekawszych rozwiązań dla firm Lexmark przygotował:

  • Back Office – rozwiązania związane z zarządzaniem wydrukami (obsługa faktur, wydatków, dokumentacji HR) w firmach i organizacjach.
  • Zwalnianie wydruków – ciekawa funkcja pozwalająca na wydruk z dowolnego kompatybilnego źródła (komputer, telefon, tablet) na przystosowanym do obsługi tej technologii urządzeniu.
  • Ochrona wydruków – szereg bezpiecznych interfejsów sieciowych zapewniający w pełni bezpieczny dostęp do drukowanych plików w Internecie.
  • Współpraca z urządzeniami przenośnymi – Lexmark stworzył aplikację Print Release – gwarantującą możliwość druku, monitorowania i zarządzania dokumentami z tabletów czy smartfonów. Program Document Accounting zapewnia pełny dostęp do aktywności urządzeń wyjściowych oraz kompleksowego raportowania. Każdy użytkownik może być w tym samym stopniu monitorowany (zarówno mobilny jak i stacjonarny).

 

Drukarki Lexmark – wybierasz najlepszych

Lexmark stara się, aby globalne rozwiązania stosowane przez firmę wpłynęły pozytywnie na użytkowników sprzętów drukujących, którzy otrzymują urządzenia i usługi najlepszej jakości, innowacyjne technologicznie i zarazem zaprojektowane odpowiedzialnie zarówno w obszarze ekologicznym jak i społecznym.

Marka Lexmark to producent drukarek laserowych oraz urządzeń wielofunkcyjnych z Wi-Fi, skanerem, ksero, faksem, dodatkowym podajnikiem ADF, drukowaniem i skanowaniem dwustronnym i wieloma innymi opcjami i technologiami ułatwiającymi pracę użytkownikom na całym świecie.

Jeżeli jesteś zainteresowany sprzętem Lexmark, wykwalifikowany personel Hanzo z przyjemnością udzieli ci wszystkich informacji i pomoże w wyborze sprzętu skrojonego na miarę twoich potrzeb.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium