Drukarki / Urządzenia Wielofunkcyjne

Brother DCP-B7520DW Brother DCP-B7520DW
Producent: Brother
Cena: 1 297,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-1110E Brother HL-1110E
Producent: Brother
Cena: 714,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-1222WE Brother HL-1222WE
Producent: Brother
Cena: 739,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-1223WE Brother HL-1223WE
Producent: Brother
Cena: 799,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-B2080DW Brother HL-B2080DW
Producent: Brother
Cena: 1 097,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L2312D Brother HL-L2312D
Producent: Brother
Cena: 847,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L2352DW Brother HL-L2352DW
Producent: Brother
Cena: 736,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L2372DN Brother HL-L2372DN
Producent: Brother
Cena: 847,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L3270CDW Brother HL-L3270CDW
Producent: Brother
Cena: 1 602,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L1250 Epson EcoTank L1250
Producent: Epson
Cena: 729,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L1300 Epson EcoTank L1300
Producent: Epson
Cena: 2 419,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L14150 Epson EcoTank L14150
Producent: Epson
Cena: 3 168,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3210 Epson EcoTank L3210
Producent: Epson
Cena: 819,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3251 Epson EcoTank L3251
Producent: Epson
Cena: 969,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3256 Epson EcoTank L3256
Producent: Epson
Cena: 969,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

Kilka urządzeń w jednym modelu wielofunkcyjnym

Drukarkę z opcją skanowania, kopiowania, a nawet faksowania jeszcze do niedawna można było spotkać jedynie w biurowej przestrzeni. Kojarzyła się z urządzeniem o pokaźnych gabarytach i nie było mowy, żeby mogła stanowić część domowego wyposażenia. Niezwykle szybki postęp technologiczny – jakiego w ostatnich latach jesteśmy świadkami – doprowadził do sytuacji, w której każdy może pozwolić sobie na zakup urządzenia wielofunkcyjnego. Co więcej, nie kosztuje ono dużo więcej niż jego jednofunkcyjne odpowiedniki.

Nie da się ukryć, że możliwość zakupu sprzętu o rozbudowanej funkcjonalności w cenie monochromatycznej drukarki jest niebywale kuszący. Posiadamy w swojej ofercie najlepsze na rynku urządzenia wielofunkcyjne w różnorodnym przedziale cenowym. Każdy, kto chce zainwestować w niezawodny sprzęt z pewnością znajdzie go w Hanzo.

 

Urządzenie wielofunkcyjne a drukarka

Podczas kupna urządzenia spełniającego wiele funkcji może się mocno zakręcić w głowie! Ogromna ilość zróżnicowanych produktów oferowanych przez licznych producentów sprawia, że wybór jednego, najlepszego i najbardziej dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika produktu jest naprawdę trudny. Jaka jest różnica między drukarką a urządzeniem wielofunkcyjnym? Tak naprawdę bardzo niewielka. Nie trudno się domyślić, że drukarki posiadają jedynie opcję druku, a urządzenia wielofunkcyjne 3w1 i 4w1 mogą drukować, kserować, skanować i faksować – zdarza się, że wysyłają również maile. Zarówno jedne jak i drugie mogą mieć wbudowane Wi-Fi i NFC, korzystać z opcji druku dwustronnego oraz być wyposażone w ekstra podajniki papieru i kartę sieciową. Jednym słowem urządzenia wielofunkcyjne to rozbudowane w imponujący sposób drukarki. By wybrać najlepszy produkt dla siebie niezbędna jest skrupulatna analiza własnych potrzeb.

Zdecydowanie ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne 3w1. Każda z opcji będzie odpowiednia dla kogoś innego. Jeśli nie zależy Ci na profesjonalnym urządzeniu z jasno określonym wskazaniem – np. drukarka do profesjonalnego wydruku zdjęć – dobrym pomysłem może okazać się inwestycja w urządzenie wielofunkcyjne, którego wielozadaniowość w pewnych momentach może okazać się niezwykle pożyteczna.

 

Urządzenie wielofunkcyjne – cena, opinie, sklep

Obecne na runku urządzenia wielofunkcyjne 3w1 i 4w1 zaskakują nie tylko swoją ceną, ale również multifunkcjonalnością. Niektórzy twierdzą, że to prawdziwe wielozadaniowe kombajny, które jeszcze do niedawna ratowały z opresji wyłącznie pracowników biurowych a dzisiaj na stałe goszczą w prywatnych domach zadowolonych użytkowników.

 

Urządzenie wielofunkcyjne w domu i biurze

By cieszyć się z niezawodności urządzenia wielofunkcyjnego i przez długi czas nie myśleć o wymianie na nowe, warto poświęcić czas na odpowiednie przygotowanie się do zakupu. Aby wybrany model dobrze służył całej rodzinie i spełniał oczekiwania współpracowników warto zainwestować w produkt spełniający określone funkcje.

Wydajność i komfort podczas pracy zapewniają modele, które:

 • umożliwiają łączność bezprzewodową – czyli są wyposażone w Wi-Fi. To ogromne ułatwienie, kiedy większa liczba osób korzysta z jednego urządzenia. Pozwala to również ograniczyć do minimum wykorzystanie niechcianych, plączących się kabli,
 • posiadają funkcję nazywaną dupleksem – czyli umiejętność automatycznego drukowania dwustronnego bez potrzeby każdorazowego, ręcznego przekładania kartek.
 • są energooszczędne – coraz więcej użytkowników określa się mianem świadomych konsumentów. Jeśli chcesz być jednym z nich zwróć uwagę na stopień zużycia prądu, który znajduje się w specyfikacji technicznej każdego urządzenia wielofunkcyjnego,
 • wspierają druk ze smartphonów i tabletów oraz aplikacji, takich jak Google Cloud Print – to ważne jeśli zamierzasz drukować z wykorzystaniem urządzeń mobilnych,
 • gwarantują stosunkowo pojemny podajnik na papier – ta opcja będzie przydatna dla wszystkich, którzy drukują długie dokumenty. W trakcie pracy nie będzie trzeba kontrolować urządzenia z obawy przed kończącym się papierem,
 • umożliwiają skanowanie w jak najlepszej rozdzielczości – czyli minimum 1200 dpi. Nikomu nie będzie potrzebne urządzenie wielofunkcyjne, z którego funkcji nie da się skorzystać w satysfakcjonujący sposób,
 • są ciche – Bez względu na to czy pracujemy w domu czy w biurze hałas jest czynnikiem rozpraszającym. Głośne urządzenia wielofunkcyjne są problemem jeśli w domu śpią małe dzieci a w biurze dzielimy przestrzeń z innymi osobami. Wybierając model dla siebie warto celować w taki, który posiada 50 dB lub mniej.

 

Zalety i wady urządzeń wielofunkcyjnych

Urządzenia wielofunkcyjne – podobnie jak wszystko inne – posiadają szereg zalet, ale też nie są wolne od wad. Warto zapoznać się z tymi informacjami, by w świadomy i przemyślany sposób dokonać właściwego wyboru podczas zakupu.

Urządzenia wielofunkcyjne – zalety

 • Kilka urządzeń w cenie jednego – podstawowe urządzenie wielofunkcyjne można nabyć w cenie drukarki monochromatycznej. Gdybyś chciał kupić każdy z produktów osobno – drukarkę, skaner, kopiarkę i faks – z pewnością musiałbyś zapłacić dużo więcej niż za jeden produkt oferujący cały wachlarz funkcjonalności.
 • Mniejsze zużycie prądu – urządzenie wielofunkcyjne będzie zużywało więcej prąd niż drukarka, jednak już zdecydowanie mniej niż drukarka i skaner. Warto pamiętać, że urządzenia nie pobierają prądu jedynie w trakcie pracy, ale także podczas czuwania – i w tym przypadku energooszczędność wielofunkcyjnych modeli jest znacznie większa. Pamiętaj, że mniej zużytej energii oznacza niższe rachunki za prąd.
 • Więcej zaoszczędzonej przestrzeni – jedno urządzenie zajmie zdecydowanie mniej miejsca niż trzy lub cztery. Co więcej, pozwala uniknąć całej plątaniny kabli.
 • Wsparcie środowiska naturalnego – jedno urządzenie wielofunkcyjne to jeden odpad czyli znacznie mniej elektrośmieci zagrażających środowisku.
 • Pojedyncza konfiguracja – dla wielu użytkowników obowiązkowa konfiguracja każdego nowego urządzenia nie jest niczym przyjemnym. Kupując jedno urządzenie o wielu funkcjach ograniczasz ilość koniecznych konfiguracji do jednej – co jest sporym udogodnieniem.
 • Oszczędność na materiałach eksploatacyjnych – przy drukowaniu i kserowaniu używa się tych samych wkładów z tonerem lub tuszem.

Urządzenia wielofunkcyjne – wady

 • Większa podatność na usterki – posiadając jedno urządzenie wykonywujące wiele zadań zwiększa się prawdopodobieństwo, że jedna z dostępnych funkcjonalności w końcu zacznie odmawiać posłuszeństwa.
 • Wielofunkcyjność nie idzie w parze z wydajnością – jeśli zależy Ci na czasie musisz zdawać sobie sprawę, że jedno urządzenie wielofunkcyjne jest w stanie wykonywać jedną czynność w danym momencie. Oznacza to, że jeżeli drukujesz pewne dokumenty nie będziesz w stanie zeskanować ani skopiować innych.
 • Wielkość – urządzenie wielofunkcyjne może – lecz nie musi – być większe od klasycznej drukarki.

 

Jeżeli szykujesz się do zakupu urządzenia wielofunkcyjnego o dużej wydajności dobrze trafiłeś! W Hanzo posiadamy szeroki wachlarz opcji z różnej półki cenowej. Jeśli nie jesteś w stanie sam poradzić sobie z wyborem najlepszego względem własnych oczekiwań urządzenia wielofunkcyjnego – napisz lub zadzwoń do nas! Wykwalifikowani pracownicy Hanzo potrafią profesjonalnie dobrać sprzęt idealnie dopasowany do indywidualnych preferencji każdego użytkownika.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium