Niezawodne drukarki do użytku domowego

W obecnych czasach drukarka stała się jednym z tych urządzeń, bez których ciężko wyobrazić sobie, tak zwany „inteligentny dom”. Coraz więcej osób pracuje i uczy się w trybie zdalnym co generuje potrzebę samodzielnego przygotowania niezbędnych dokumentów. Producenci drukarek wykorzystują technologie, które pozwalają na jakościowy wydruk materiałów graficznych. Z dobrym urządzeniem drukującym w domu, można zapomnieć nawet o konieczności wywoływania zdjęć.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zastanowić się do czego na co dzień urządzenie miałoby służyć. Pamiętaj, że najlepsza drukarka do domu to taka, która spełni Twoje wszystkie oczekiwania. W Hanzo posiadamy szeroki wybór drukarek laserowych oraz atramentowych charakteryzujących się niezawodnością i wysokim poziomem funkcjonalności. W naszej ofercie z pewnością znajdziesz najlepsze drukarki do domu.

 

Brother HL-1222WE Brother HL-1222WE
Producent: Brother
Cena: 739,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L2352DW Brother HL-L2352DW
Producent: Brother
Cena: 736,00 zł
zobacz więcej
Epson EcoTank L1250 Epson EcoTank L1250
Producent: Epson
Cena: 729,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3210 Epson EcoTank L3210
Producent: Epson
Cena: 819,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L4266 Epson EcoTank L4266
Producent: Epson
Cena: 1 339,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L6290 Epson EcoTank L6290
Producent: Epson
Cena: 1 982,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP Color LaserJet 179FNW HP Color LaserJet 179FNW
Producent: HP
Cena: 2 021,00 zł
zobacz więcej
HP Color LaserJet Pro M282NW HP Color LaserJet Pro M282NW
Producent: HP
Cena: 2 647,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP Color LaserJet Pro MFP M183fw HP Color LaserJet Pro MFP M183fw
Producent: HP
Cena: 2 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP DeskJet 2710e HP DeskJet 2710e
Producent: HP
Cena: 259,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP DeskJet 2720e HP DeskJet 2720e
Producent: HP
Cena: 265,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP DeskJet 3762 HP DeskJet 3762
Producent: HP
Cena: 299,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP DeskJet Plus 4120e HP DeskJet Plus 4120e
Producent: HP
Cena: 384,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP Envy 6020e HP Envy 6020e
Producent: HP
Cena: 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
HP Ink Tank Wireless 319 HP Ink Tank Wireless 319
Producent: HP
Cena: 594,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

Drukarka – domowy niezbędnik

Drukarka to urządzenie, które współpracuje z licznymi urządzeniami – komputerami, smartphonami, tabletami – i przenosi wskazane na nich dane na różne nośniki druku – zazwyczaj jest to papier. Domownicy najczęściej inwestują w drukarki A4 – stworzone do wydruków w takim właśnie formacie. Podczas zakupu drukarki do własnych potrzeb nie zapomnij odpowiedzieć sobie na parę ważnych pytań, które mogą Ci pomóc we właściwym wyborze. Przede wszystkim, czy potrzebujesz dodatkowych funkcji – Wi-Fi, dupleks, możliwość kolorowego wydruku – czy w zupełności wystarczający będzie podstawowy wariant? Na jakich cechach najbardziej Ci zależy – szybkość, rozdzielczość, żywotność lub, np. koszt eksploatacji? Ile jesteś w stanie przeznaczyć miejsca na biurku lub komodzie na nowy sprzęt oraz – co równie istotne – jaką kwotą na zakup drukarki do domu dysponujesz?

 

Rodzaje drukarek do domu

Każdy kto poświęcił chociaż moment na rozeznanie się w świecie drukarek z pewnością zauważył, że na rynku pojawiają się dwa rodzaje technologii wydruku. Mowa o drukarkach laserowych – nieco droższych, których późniejszy koszt eksploatacji jest w stanie zrekompensować większy wydatek podczas zakupu – oraz drukarkach atramentowych – tańszych i niezawodnych w doraźnej potrzebie. Oba modele posiadają zarówno swoich sympatyków jak i adwersarzy. Oczywiście można doszukiwać się innych rodzajów drukarek, np. drukarka UV – robiąca nadruki na różnego rodzaju materiałach, takich jak, tekstylia, drewno, PCV, itd. Szukając urządzenia drukującego do domu warto skupić się jednak na dwóch podstawowych rodzajach.

Zalety drukarki laserowej:

 • cena jednej strony wydruku jest stosunkowo niska,
 • duża szybkość wydruku – najlepsze modele są w stanie zadrukować do 40 stron w niecałą minutę – co przy konieczności drukowania dużych nakładów dokumentów jest niezwykle istotne,
 • brak problemu z zasychającym tuszem – drukarka laserowa w każdej chwili jest gotowa do działania,
 • nadrukowany tekst nie rozmazuje się i nie smuży w kontakcie z wilgocią,
 • imponująca żywotność – laserowe drukarki w trakcie okresu użytkowania bez problemu są w stanie wydrukować nawet 100 tysięcy stron,
 • zakup tonera jest bardziej ekonomiczną opcją od zakupu tuszu, ponieważ wystarcza na zdecydowanie dłużej.

Wady drukarki laserowej:

 • jakość wydruku nie należy do najbardziej szczegółowych,
 • wysoki koszt zakupu drukarek laserowych kolorowych – zazwyczaj drukarki laserowe wykorzystywane są do wydruku tekstu, więc najbardziej powszechne są modele monochromatyczne,
 • dość duży rozmiar urządzenia,
 • obsługa mniejszych rozmiarów papieru – drukarki laserowe to zazwyczaj drukarki A4.
 • głośna praca – niektóre drukarki laserowe są dość głośne.

Zalety drukarki atramentowej:

 • jakość wydruku jest doskonała – dysze są zdecydowanie bardziej szczegółowe niż bęben światłoczuły w drukarkach laserowych,
 • modele urządzeń z systemem butelkowym są najtańsze w eksploatacji,
 • możliwość użycia różnych rodzajów papieru, np. fotograficznego,
 • błyskawiczna gotowość do pracy – co sprzyja częstym i krótkim wydrukom,
 • niewielkie gabaryty – drukarki atramentowe sprawdzą się nawet tam, gdzie domownicy nie dysponują dużą ilością miejsca,
 • niski koszt urządzenia – za 200 zł da się znaleźć dobry model.

Wady drukarki atramentowej:

 • awaryjność – drukarki atramentowe z reguły psują się częściej – głównie przez zatykające się głowice – niż modele laserowe,
 • nieduża szybkość wydruku – „atramentówki” są w stanie wydrukować do 20 stron na minutę,
 • konieczność czyszczenia dysz – należy dbać o dysze drukarki atramentowej, by nie zasychał w nich tusz,
 • mała pojemność podajników na papier – w trakcie długich wydruków należy kontrolować urządzeni, by nie zabrakło papieru niezbędnego do wykonania zleconej pracy.

 

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu drukarki do domu

Drukarka do domu powinna sprawdzić się w trakcie wykonywania wszelkich zadań, które wyznaczają jej domownicy. By tak się stało – w trakcie wyboru modelu dla siebie – warto zapoznać się z najważniejszymi kryteriami, na jakie trzeba zwrócić szczególna uwagę.

Koszt eksploatacji – Zakup odpowiedniej drukarki to dopiero połowa sukcesu. Ważne by urządzenie podczas eksploatacji nie generowało zbyt dużych kosztów. Zwróć uwagę na ceny tonerów lub tuszy oraz części wymiennych.

Rozdzielczość – Wyrażana jest za pomocą jednostki dpi określającej liczbę punktów, które przypadają na jeden cal. Im wyższy poziom dpi, tym lepsza jakość wydruku. Jeśli planujesz drukować zdjęcia na swoim urządzeniu szukaj modelu o rozdzielczości 9600x2400 dpi. Przy wydrukach dokumentów tekstowych wystarczy 2400x600 dp.

Szybkość – W specyfikacji technicznej podawana jest jako liczba stron, które da się wydrukować w ciągu jednej minuty. Jeśli będziesz korzystał z domowej drukarki do celów zawodowych i potrzebujesz ograniczyć czas wydruku do minimum warto dokładnie przeanalizować tę wartość.

Limit miesięczny – Warto rozważyć jak dużo dokumentów miesięcznie zamierzasz drukować. Jeżeli ponad 600 stron zastanów się poważnie nad zakupem drukarki laserowej, gdyż w tej kwestii posiada zdecydowanie większe możliwości.

Dodatkowe użyteczne funkcje – Warto sprawdzić czy drukarka jaką planujesz kupić do domu ma dodatkowe funkcje, które z pewnością zwiększą komfort podczas jej codziennego użytkowania.

 • Łączność z Wi-Fi – pozwoli korzystać z drukarki wszystkim domownikom bez konieczności podpinania do urządzenia długich i plączących się kabli. Co więcej, funkcja Wi-Fi umożliwia połączenie drukarki nie tylko z komputerem, ale również innymi urządzeniami, np. smartphonem lub tabletem.
 • Dwustronne drukowanie – dupleks to opcja pozwalająca na łatwe i wygodne przygotowanie dużej ilości dokumentów, bez konieczności ręcznego przekładania papieru w urządzeniu. Jeśli drukujesz mało możesz wybrać model bez tej funkcji i zaoszczędzić parę groszy. Jeśli jednak drukujesz dużo i często taka oszczędność może okazać się jedynie pozorna i zdołasz jej szybko pożałować.
 • Drukowanie w kolorze – jak łatwo się domyślić to opcja pozwalająca drukować dokumenty w kolorze – materiały do nauki, rysunki dziecka, zdjęcia, prezentacje, itp. Jeśli jesteś przekonany, że nigdy nie będziesz potrzebował tej funkcji i pracujesz wyłącznie z plikami tekstowymi najlepszym wyborem dla Ciebie będzie drukarka monochromatyczna.

 

Hanzo to jedno z najbardziej profesjonalnych miejsc w sieci, gdzie znajdziesz najlepsze i najbardziej niezawodne drukarki. Niezależnie czy poszukujesz do domu urządzenia atramentowego czy laserowego u nas z pewnością odnajdziesz model spełniający Twoje oczekiwania. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniej dla siebie drukarki i nie wiesz, która spisze się najlepiej w Twoim domu, odezwij się do naszego wykwalifikowanego teamu Hanzo – chętnie pomożemy Ci w zakupach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium