Drukowanie z urządzeń mobilnych – szybkie, proste i niezawodne

Urządzenia mobilne coraz częściej wygrywają w starciu z komputerami stacjonarnymi, a nawet laptopami. Obecnie, stawia się na wygodę, szybkość, funkcjonalność i niezawodność – najlepiej jeśli wszystko będzie zamknięte w jak najbardziej poręcznym urządzeniu. Tak się składa, że dostępne na rynku urządzenia mobilne – wśród których prym wiodą smartphony – pozwalają wykonać niemal każdą czynność – w tym zlecić wydruk dokumentu z drukarki. Telefony komórkowe z roku na rok odznaczają się coraz bardziej rozbudowanymi funkcjami, wykorzystując najnowocześniejsze technologie. Jeszcze do niedawna nikomu nie mieściło się w głowie jak bardzo zaawansowane czynności można wykonać za pomocą smartfona – teraz drukowanie z urządzeń mobilnych już nawet nikogo specjalnie nie dziwi.

Sklep Hanzo przygotował szeroki wachlarz propozycji drukarek, dzięki którym wydruk zdjęć z telefonu będzie możliwy i łatwy do wykonania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Drukowanie z urządzeń mobilnych

Brother HL-1222WE Brother HL-1222WE
Producent: Brother
Cena: 739,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L2352DW Brother HL-L2352DW
Producent: Brother
Cena: 736,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother HL-L3270CDW Brother HL-L3270CDW
Producent: Brother
Cena: 1 602,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L1250 Epson EcoTank L1250
Producent: Epson
Cena: 729,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L14150 Epson EcoTank L14150
Producent: Epson
Cena: 3 168,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3251 Epson EcoTank L3251
Producent: Epson
Cena: 969,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L3256 Epson EcoTank L3256
Producent: Epson
Cena: 969,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L4260 Epson EcoTank L4260
Producent: Epson
Cena: 1 379,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L4266 Epson EcoTank L4266
Producent: Epson
Cena: 1 339,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L5290 Epson EcoTank L5290
Producent: Epson
Cena: 1 375,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L6260 Epson EcoTank L6260
Producent: Epson
Cena: 1 631,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L6290 Epson EcoTank L6290
Producent: Epson
Cena: 1 982,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L6550 Epson EcoTank L6550
Producent: Epson
Cena: 3 449,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L6570 Epson EcoTank L6570
Producent: Epson
Cena: 4 227,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L805 Epson EcoTank L805
Producent: Epson
Cena: 999,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

Drukowanie z urządzeń mobilnych

Druk bezprzewodowy w znacznym stopniu zwiększa komfort pracy użytkowników, którzy każdego dnia korzystają z funkcji urządzeń drukujących. Obecne na rynku smartphony – w niektórych sytuacjach – stanowią całkiem rozsądną alternatywę dla laptopów i dużych komputerów stacjonarnych. Zaawansowane technologie wykorzystywane przez topowych producentów drukarek umożliwiają łatwe i szybkie drukowanie z telefonów, tabletów a nawet aparatów fotograficznych. Dzięki dedykowanym aplikacjom można to zrobić w dosłownie kilka sekund, dlatego zarówno pracownicy biurowi jak i zwykli domownicy chętnie korzystają z tego wygodnego rozwiązania. Wspaniałe jest to, że – w zależności od funkcji, jakie posiada drukarka – przez cały dzień można zlecać jej zadania nie martwiąc się o kabel i odległość jaka ją dzieli od naszego urządzenia mobilnego – polecenie wydruku możesz zlecić z dowolnego miejsca znajdującego się w domu lub biurze.

 

Drukarka do telefonu – jak wybrać urządzenie, które pozwoli na drukowanie ze smartphona?

Mnogość dostępnych na rynku modeli urządzeń drukujących z pewnością nie ułatwia wyboru najlepszej drukarki do zdjęć z telefonu. Jedno jest pewne. Jeżeli oczekujesz łączności bezprzewodowej musisz szukać drukarki z Wi-Fi. Warto rozeznać się również w dostępnych – najlepiej darmowych – aplikacjach stworzonych przez producentów drukarek umożliwiających wydruk zdjęć z telefonu. Rzuć okiem na to co może zagwarantować Ci drukarka danej firmy i czy będzie to odpowiedź na Twoje potrzeby. W tym celu zajrzyj do AppStore lub Google Play. Nie zapomnij również sprawdzić, czy wybrane przez Ciebie urządzenie drukujące będzie kompatybilne z Twoim smartphonem lub tabletem.

Kolejną istotną rzeczą podczas wybierania drukarki do drukowania z urządzeń mobilnych jest zwrócenie uwagi na mnogość opcji połączenia i wsparcia jakie urządzenie drukujące oferuje. Jeśli drukarka ma Ci służyć przez wiele lat dobrze, by jej Wi-Fi pozwalało na wykorzystywanie częstotliwości 2,4 i 5 Ghz.

Cała reszta dylematów związanych z wyborem dotyczy wyłącznie Twoich indywidualnych preferencji – drukarka atramentowa czy laserowa, jeśli ta pierwsza to na kartridże czy z wydajnym systemem stałego zasilania atramentem, monochromatyczna czy kolorowa – wszystko zależy już tylko od Ciebie.

 

Drukowanie z telefonu – jak połączyć urządzenie mobilne z drukarką

Istnieje kilka sposobów, które pozwolą Ci połączyć Twój smartphone z urządzeniem drukującym. To w jaki sposób uda Ci się to zrobić w dużej mierze zależy od funkcji jakimi dysponuje drukarka.

  • używając kabel USB – to standardowy sposób na połączenie drukarki z urządzeniem mobilnym.
  • podłączając się do sieci Wi-Fi – warunkiem jest posiadanie drukarki wyposażonej w moduł Wi-Fi,
  • łącząc się przez Bluetooth – będzie możliwe tylko jeśli urządzenie drukujące posiada łączność Bluetooth,
  • łącząc się bezpośrednio przez NFC z pominięciem sieci lokalnej – ta opcja również dostępna jest jedynie w tych drukarkach, które posiadają taką funkcję.

 

Bezprzewodowe drukowanie z telefonu i tabletu

Wybierając drukarkę spośród wielu dostępnych na rynku modeli warto wiedzieć, że to indywidualne potrzeby użytkownika a nie cena i opinie innych powinny decydować o zakupie. Im więcej funkcji posiada drukarka, tym więcej oczekiwań jest w stanie spełnić. W obecnych czasach jedną z ważniejszych funkcji w drukarce jest możliwość połączenia bezprzewodowego, które pozwala urządzeniom mobilnym korzystać z jej dobrodziejstw. Byś – po podłączeniu urządzenia drukującego do sieci – mógł wydrukować coś ze smartphona musisz skorzystać z Google Cloud Print dla urządzeń z androidem, AirPrint dla urządzeń Apple lub dostępnych do ściągnięcia od producentów drukarek dedykowanych aplikacji.

Google Cloud Print

Usługa została stworzona z myślą o użytkownikach dysponujących telefonami z Androidem oraz komputerami z systemem Windows. Można ją ściągnąć z Google Play. Jeśli Twoja drukarka ma możliwość pracy w chmurze możesz od razu rozpocząć drukowanie. Jeśli nie, powinieneś dodać model swojej drukarki do konta usługi. Pamiętaj, posiadanie konta Google jest warunkiem korzystania z Google Cloud Print.

Apple AirPrint

Dzięki wbudowanej funkcji druku bezprzewodowego niemal wszystkie urządzenia Apple nie wymagają instalacji żadnej dodatkowej aplikacji – jedynie drukarka musi obsługiwać tę funkcję. Jeżeli w instrukcji obsługi urządzenia widnieje informacja, że AirPrint jest obsługiwane, wystarczy otworzyć aplikacje na swoim smartphonie i znaleźć opcje drukowania. Warto pamiętać o podłączeniu drukarki do tej samej sieci Wi-Fi z którą został połączony telefon.

Dedykowane aplikacje umożliwiające drukowanie z urządzeń przenośnych

Producenci drukarek zawsze wiedzą co robią, dlatego istnieje wiele darmowych autorskich aplikacji mobilnych, które ratują sytuacje wtedy, kiedy Google Cloud Print i Apple AirPrint zawodzi.

  • HP ePrint, HP Smart, Print Chrome, HP Voice Actived, HP Print Service – aplikacje HP pozwalają na obsługę dowolnej drukarki HP w tej samej sieci bezprzewodowej, drukowanie, skanowanie oraz kopiowanie, zdobywanie informacji o ilości zużytego atramentu w drukarce, druk z komputera Chromebook oraz przeglądarki Chrome oraz druk przy wykorzystaniu poleceń głosowych.
  • Brother iPrint&Scan – ta bezpłatna aplikacja umożliwia drukowanie i skanowanie oraz drukowanie plików z iTunes.
  • Canon PRINT Business & Canon PRINT Inkjet/SELPHY – pozwala na drukowanie, kopiowanie i skanowanie oraz monitorowanie stanu drukarki – w tym poziomu atramentu. Jest narzędziem bezpłatnym.
  • Epson iPrint – aplikacja od topowego producenta występuje w anglojęzycznej wersji. Dzięki niej można kontrolować poziom tuszu w drukarce oraz wgrać nowe oprogramowanie do drukarki.
  • Samsung Mobile Print/Print Service – ta bezpłatna aplikacja, która sprawdza się doskonale w przypadku urządzeń mobilnych pracujących w środowisku Android. Pozwala drukować, skanować, a nawet wysyłać faxy. Niestety nie występuje w języku polskim.

 

Nasz sklep w swojej ofercie posiada wyłącznie najlepsze urządzenia topowych marek, które umożliwiają drukowanie z urządzeń mobilnych. Opinie klientów są dla nas bezcenne, dlatego jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości napisz lub zadzwoń do nas. Niezawodny team Hanzo chętnie odpowie na Twoje wszystkie pytania i – jeśli potrzebujesz wsparcia podczas zakupów – chętnie udzieli Ci pomocy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium