Opcje przeglądania
Producent
Typ kart pamięci
Prędkość zapisu
Prędkość odczytu
Klasa pamięci
Standard pamięci SD / CF
Adapter
Cena
  • od
    do

Karty pamięci Compact Flash - bezpieczne przechowywanie dużych plików

Karty pamięci Compact Flash (CF) są najstarszym rozwiązaniem na rynku. Choć od jakiegoś czasu nie są już tak często wykorzystywane w urządzeniach jak karty Secure Digital (SD) i Micro Secure Digital (microSD), to nadal ich popularność nie słabnie. Od kart SD i microSD różnią się wyglądem, rozmiarem a także złączem.

Karty CF – rozwiązanie dla profesjonalistów

Karty pamięci CF to profesjonalne nośniki flash, których zadaniem jest tworzenie dodatkowej przestrzeni w urządzeniu na przechowywanie większej ilości plików. Są kompatybilne z różnymi urządzeniami elektronicznymi w których jest slot na kartę tego typu. Należą do nich kamery, aparaty cyfrowe oraz profesjonalne lustrzanki fotograficzne.

Kluczowe parametry kart pamięci Compact Flash (CF)

Kluczowym parametrem wyboru najlepszej karty pamięci CF jest jej pojemność. Od tego bowiem zależy ile zdjęć i filmów wideo w dużej rozdzielczości ( np. zdjęcia w formacie RAW czy filmy wideo w rozdzielczości Full HD lub 4K) będzie się mogło na niej zmieścić. W sklepie Hanzo oferujemy modele o pojemności 16 GB, 32 GB, 64 GB oraz 128 GB. Drugą równie ważną cechą tego typu kart pamięci jest maksymalna prędkość zapisu i odczytu danych. Oczywiście im wyższe będą te liczby, tym lepiej dla użytkownika. Ponadto, sprawdzając specyfikację karty CF warto zwrócić uwagę na zapis MTBF, który mówi o jej żywotności. W tym wypadku im większa, tym bardziej niezawodna będzie wybrana karta pamięci. Warto wiedzieć, że wysokie parametry oferują karty pamięci oznaczone skrótem CFast.

Wytrzymałe i niezawodne karty pamięci CF

Wielką zaletą kart CF jest duża wytrzymałość, niski pobór prądu a także bardzo często wysoka gwarancja producenta, która bywa określana mianem wieczystej gwarancji lub dożywotniej gwarancji. To daje pewność, że producent zadbał o najdrobniejszy szczegół na każdym poziomie ich tworzenia. Przykładem mogą być niektóre profesjonalne karty SanDisk, które są dodatkowo zabezpieczone silikonem RTV, by zapewnić dodatkową ochronę przed działaniem wstrząsów i drgań.

Wiele modeli kart pamięci CF posiada wysoką odporność na skrajne temperatury użytkowania (np. od -25°C do 85°C) oraz przechowywania (od -40°C do 85°C). Ponadto mogą być też odporne na wodę, wstrząsy i zapylenie a także promieniowanie RTG. Niektórzy producenci oferują właścicielom kart pamięci CF wsparcie techniczne w odzyskiwaniu skasowanych bądź utraconych zdjęć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium