KRUX Neo PRO White RGB Wireless Gateron Yellow KRUX Neo PRO White RGB Wireless Gateron Yellow
Producent: Krux
Cena: 229,00 zł 249,00 zł
szt.
zobacz więcej
promocja
Logitech Craft US Logitech Craft US
Producent: Logitech
Cena: 740,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G613 Logitech G613
Producent: Logitech
Cena: 582,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G915 Tactile RGB Logitech G915 Tactile RGB
Producent: Logitech
Cena: 977,00 zł
zobacz więcej
Logitech G915 TKL RGB Mechanical Clicky Logitech G915 TKL RGB Mechanical Clicky
Producent: Logitech
Cena: 653,00 zł
zobacz więcej
Logitech G915 TKL RGB Mechanical Tactile Logitech G915 TKL RGB Mechanical Tactile
Producent: Logitech
Cena: 653,00 zł
zobacz więcej
Logitech K270 Logitech K270
Producent: Logitech
Cena: 135,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech K280E Black Logitech K280E Black
Producent: Logitech
Cena: 93,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech K360 Logitech K360
Producent: Logitech
Cena: 175,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech K375s MultiDev Logitech K375s MultiDev
Producent: Logitech
Cena: 198,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech K480 Bluetooth Logitech K480 Bluetooth
Producent: Logitech
Cena: 214,00 zł
szt.
zobacz więcej

Czy warto kupić klawiaturę bezprzewodową?

Dlaczego warto wybrać klawiaturę bezprzewodową – ponieważ jej największą zaletą jest mobilność, która pozwala na wygodne korzystanie z niej w różnych miejscach. Urządzenie tego typu gwarantuje swobodę w przenoszeniu oraz brak kabli, które plączą się na biurku, stwarzając wrażenie wiecznego bałaganu. Zastosowanie takiego rodzaju łączności w klawiaturze będzie wygodne dla tych użytkowników, którzy chcą za jej pomocą obsługiwać telewizor ze Smart TV lub laptop.

Rodzaj połączenia w klawiaturze bezprzewodowej

Sposób komunikacji z komputerem to jedna z ważniejszych kwestii, którą warto rozważyć przed dokonaniem zakupu odpowiedniej klawiatury. Producenci korzystają głównie z dwóch rozwiązań w klawiaturach bezprzewodowych:

- klawiatury, które łączą się z komputerem za pomocą technologii Bluetooth. Cieszą się popularnością wśród użytkowników, ale trzeba zaznaczyć, że są nieco droższe niż klawiatury przewodowe, podłączane za pomocą przewodu USB. Po konfiguracji bez problemów komunikują się z urządzeniami wyposażonymi w moduł Bluetooth. Nie wymagają do tego dodatkowych odbiorników. Ich wadą jest wyższa cena i mniejszy wybór.

- klawiatury, które łączą się z komputerem za pomocą fal radiowych. W tych urządzeniach korzysta się z małego odbiornika, który wpina się do portu USB. Umożliwia on połączenie/komunikację między komputerem a klawiaturą. W odróżnieniu od pierwszego rozwiązania, tutaj nie trzeba dodatkowej konfiguracji a uruchomienie następuje w tym samym momencie co komputera, dlatego też te klawiatury są bardziej popularne i wygodniejsze w użyciu. Trzeba tylko pamiętać, by nie zgubić odbiornika, gdyż bez niego klawiatura nie będzie działać.

Jaki typ klawiatury bezprzewodowej wybrać?

Wyróżniamy dwa typy klawiatur bezprzewodowych:

- klawiatury wyspowe - posiadają one klawisze typu wyspowego, pomiędzy którymi są spore odstępy. Klawiatury te są bardzo popularne wśród użytkowników z dwóch prostych powodów: są wygodniejsze w użytkowaniu i łatwo się je czyści.

- klawiatury klasyczne – w tych modelach między klawiszami są niewielkie odstępy, przez co trudniej się je czyści.

Klawiatury bezprzewodowe – jak wybrać odpowiedni model?

Wybierając odpowiednią klawiaturę bezprzewodową powinniśmy na początku określić do jakich zadań będzie ona używana. Klawiatury cechują się różnymi parametrami, w związku z tym niektóre modele sprawdzą się lepiej w biurze a inne na przykład u programistów. Jej przeznaczenie jest kluczowe i pozwoli określić jakie dodatkowe cechy powinna posiadać.

Klawiatury bezprzewodowe dla profesjonalistów mogą posiadać podstawki, których zadaniem jest stabilizacja nadgarstków. To pozwala pracować dużo wygodniej. Mogą mieć też dodatkowe cechy, które podniosą ich funkcjonalność: dodatkowe porty, podświetlane klawisze, antypoślizgowe stopki, regulację kąta nachylenia czy rolkę przewijania.

Klawiatury bezprzewodowe dla graczy są rzadziej spotykane niż przewodowe. Jeszcze do niedawna powszechnie uważało się, że nie są w stanie zagwarantować graczom stabilnego połączenia bez opóźnień. Obecnie producenci zapewniają, że bezprzewodowe urządzenia są tak samo niezawodne jak ich przewodowe odpowiedniki. Klawiatury bezprzewodowe dla graczy cechują się ciekawym wyglądem oraz specjalną i solidną budową z dobrych materiałów. Ich cechą rozpoznawczą jest gamingowe podświetlenie oraz klawisze rozmieszczone w taki sposób, by ułatwić prowadzenie rozgrywki. Odpowiednia klawiatura bezprzewodowa dla gracza lub grafika powinna mieć dodatkowe funkcje takie jak key rollover. Jest to zdolność klawiatury do prawidłowej obsługi kilku jednoczesnych naciśnięć klawiszy.

Dodatkowe funkcje i zabezpieczenia w klawiaturach bezprzewodowych

Wybierając klawiaturę bezprzewodową warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia i dodatkowe funkcje dostępne w danym modelu. Producenci oferują różne klawiatury wodoodporne. Są takie modele, które mogą przetrwać zalanie niewielką ilością płynu, są i takie, które można całkowicie zanurzyć w wodzie. W sprzedaży są również klawiatury odporne na kurz. Posiadają one specjalne osłonki z silikonu, które mają za zadanie chronić sprzęt przed przenikaniem kurzu i zabrudzeń do środka. Producenci oferują też klawiatury wykonane z giętkiego i elastycznego materiału, które dzięki takiemu rozwiązaniu są zabezpieczone przed płynami a praca klawiszy jest wyjątkowo cicha.

Klawiatury bezprzewodowe mogą mieć podświetlane klawisze, co dla wielu osób jest udogodnieniem w czasie nocnej pracy, oraz podświetlenie RGB, które stosowane jest w klawiaturach dla graczy. Komfort użytkowania zapewniają specjalne stopki, które chronią przed przesuwaniem się klawiatury. Fajnymi dodatkami w klawiaturach są też przyciski z możliwością programowania oraz dodatkowe porty USB czy rolka przewijania.

Wady klawiatur bezprzewodowych

Klawiatury bezprzewodowe nie różnią się wiele od swoich przewodowych odpowiedniczek. Posiadają indywidualne cechy, takie jak: rodzaj klawiszy, przełączników czy podświetlenie.

Klawiatury bezprzewodowe mają jednak pewne ograniczenia. Oto kilka najważniejszych z nich:

- czas pracy – różni się on w zależności od producenta i modelu. W zależności od tego, czy klawiatura zasilana jest wymienną baterią, czy przez akumulator należy pamiętać o wymianie lub ładowaniu, by móc spokojnie pracować bez ryzyka zakończenia pracy klawiatury w nieodpowiednim momencie.

- zasięg klawiatury – wiadomo, ze im większy on będzie, tym więcej swobody zyska użytkownik.

- zakłócenia – wybierając klawiaturę bezprzewodową, powinno się być przygotowanym na pewne niedogodności z tym związane, a więc na chwilową utratę połączenia klawiatury z komputerem. To czynnik niezwykle istotny dla graczy.

Zakup klawiatury bezprzewodowej - na co zwrócić uwagę?

Klawiatura bezprzewodowa powinna być dobierana pod kątem indywidualnych potrzeb. Tylko wtedy będzie dobrym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Przed zakupem powinno zwrócić się uwagę na konstrukcję oraz wielkość klawiatury, a także jej cenę. Należy pamiętać, że najtańsze klawiatury bezprzewodowe, szczególnie nieznanych marek, mogą nie oferować odpowiedniej jakości. Warto sięgać po produkty znanych, polecanych i sprawdzonych producentów. W ofercie Hanzo znajdują się klawiatury bezprzewodowe następujących firm: SPC Gear, Logitech oraz Microsoft.

Klawiatury bezprzewodowe cechują się bardzo nowoczesny designem. Każdy użytkownik znajdzie urządzenie, które będzie dopasowane do niego zarówno pod względem technicznym jak i kolorystycznym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium