ASUS ROG Gaming Wrist Rest ASUS ROG Gaming Wrist Rest
Producent: ASUS
Cena: 151,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krux Atax PRO RGB Outemu Blue Krux Atax PRO RGB Outemu Blue
Producent: Krux
Cena: 166,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krux Atax PRO RGB Outemu Brown Krux Atax PRO RGB Outemu Brown
Producent: Krux
Cena: 157,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krux Atax PRO RGB Outemu Red Krux Atax PRO RGB Outemu Red
Producent: Krux
Cena: 157,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krux Atax RGB Outemu Blue Krux Atax RGB Outemu Blue
Producent: Krux
Cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krux Atax RGB Outemu Brown Krux Atax RGB Outemu Brown
Producent: Krux
Cena: 140,00 zł
szt.
zobacz więcej
KRUX Solar TKL RGB KRUX Solar TKL RGB
Producent: Krux
Cena: 52,00 zł
szt.
zobacz więcej
nowość
Logitech G213 Prodigy RGB Logitech G213 Prodigy RGB
Producent: Logitech
Cena: 212,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G413 Carbon Logitech G413 Carbon
Producent: Logitech
Cena: 287,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G413 Silver Logitech G413 Silver
Producent: Logitech
Cena: 268,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G512 Carbon GX Brown Logitech G512 Carbon GX Brown
Producent: Logitech
Cena: 541,00 zł
szt.
zobacz więcej
Logitech G513 Carbon GX Brown Logitech G513 Carbon GX Brown
Producent: Logitech
Cena: 653,00 zł
szt.
zobacz więcej

Klawiatury przewodowe to nadal najpopularniejszy i najczęściej wybierany typ klawiatury.

Aby było możliwe korzystanie z nich muszą być podłączone do źródła zasilania, natomiast z komputerem łączy się je za pomocą przewodu zakończonego najczęściej portem typu USB. Dobrą stroną takiego rozwiązania jest to, że takie klawiatury zapewniają możliwie najszybszy czas reakcji – wynosi on 1000 Hz a więc 1 ms. Na rynku dostępnych jest wiele modeli w bardzo zróżnicowanych cenach i różnej specyfikacji. Dzięki temu każdy użytkownik znajdzie produkt, który będzie dla niego najlepszy.

Klawiatury przewodowe - zalety

Klawiatury przewodowe dla niektórych użytkowników mogą kojarzyć się z przestarzałym urządzeniem. Tymczasem właśnie one gwarantują najwyższą precyzję, jakość oraz niezawodność. Jeśli w swojej pracy oczekujesz skuteczności działania, to wybór jest tylko jeden – klawiatura przewodowa! Tradycyjne połączenie przewodowe jest mniej narażone na czynniki zewnętrzne i nie ma ryzyka występowania zakłóceń czy opóźnień działania. To niezwykle kluczowe dla profesjonalistów oraz graczy. Dobre parametry mają zarówno klawiatury ze złączem USB jak i nieco starsze z połączeniem typu PS/2.

Dużą zaletą klawiatur przewodowych jest oczywiście ich atrakcyjna cena. W porównaniu do modeli bezprzewodowych może ona wynosić nawet kilkadziesiąt złotych mniej. 

Klawiatury przewodowe – wady

Kabel- być może nie jest do jednoznaczna wada, ale z całą pewnością ograniczenie. Długość kabla będzie wymuszała korzystanie z tego typu klawiatury w nieco okrojonych warunkach. Nie będzie ona wygodna jeśli zależy nam mobilności, natomiast polecamy ja wszystkim, którzy mają stworzone jedno stałe miejsce pracy lub rozrywki. Jest to idealne rozwiązanie dla biur i dla graczy.

Jakie są typy klawiatur?

Na półkach sklepowych mamy do wyboru trzy podstawowe modele klawiatur, które dostosowane są do różnych zadań. Oto one:

  1. Klawiatury mechaniczne – są to klasyczne klawiatury, które pojawiły się na rynku w latach 70tych ubiegłego wieku. To pierwsze akcesoria dodawane do komputerów osobistych. Wraz z rozwojem rynku graczy, rośnie popularność tych produktów ze względu na ich niezawodność.
    W klawiaturach tego typu każdy klawisz ma oddzielny przełącznik, w których elementem roboczym jest stalowa sprężyna. To gwarantuje większą precyzję i wygodę pracy. Klawisze mogą charakteryzować się różnymi siłami aktywacji.
    Klawisze w klawiaturze mechanicznej wytrzymują do około 50 milionów kliknięć. Dlatego też taki zakup wart jest swojej wyższej ceny i nieco głośniejszego działania.
  1. Klawiatury membranowe - cechują się one niską ceną, dlatego też są bardzo popularne. Pod klawiszami rozciągnięta jest specjalna membrana, która tworzy obwód elektryczny. Po wciśnięciu konkretnego klawisza sygnał wysyłany jest do komputera. Najlepsze przyciski mogą wytrzymać maksymalnie do 20 milionów kliknięć. Ich zaletą jest atrakcyjna cena i cicha praca. Najczęściej są to klawiatury o niskim profilu, które cechują się szybka reakcją na „kliknięcie”, więc bardzo dobrze sprawdzają się podczas pisania. Cechuje je cichsza kultura pracy niż klawiatury mechaniczne.
  1. Klawiatury hybrydowe – łączą w sobie szybkość działania klawiszy mechanicznych oraz cichą pracę membrany. Stosuje się w nich przełączniki w których pomija się mechaniczne połączenie między sprężynką a czujnikiem. Czujnik elektrostatyczny już w połowie odległości rejestruje kliknięcie w klawisz, co zwiększa czułość klawiatury i zapobiega jej szybkiemu zużywaniu się. Dzięki zastosowaniu membrany klawiatury hybrydowe nie generują zbyt wysokiego hałasu podczas uderzania w klawisze.

Klawiatury przewodowe – jak wybrać odpowiedni model?

Wybierając odpowiednią klawiaturę powinniśmy na początku określić do jakich zadań będzie ona używana. Klawiatury cechują się różnymi parametrami, w związku z tym niektóre modele sprawdzą się lepiej w biurze a inne na przykład u programistów.

Klawiatury przewodowe dla profesjonalistów najczęściej posiadają podstawki, które mają za zadanie  stabilizację nadgarstków. To pozwala pracować dużo wygodniej. W tym wypadku warto też wybierać model mechaniczny klawiatury.

Klawiatury przewodowe dla graczy są bardzo wyjątkowe. Producenci dbają o ich wygląd, specjalną i solidną budowę z dobrych materiałów zaprojektowaną w taki sposób, by była jak najbardziej komfortowa. Takie urządzenia często mają dodatkowe gadżety i funkcje, więc nierzadko są droższe w zakupie. Cechą rozpoznawczą takich klawiatur jest gamingowe podświetlenie oraz klawisze rozmieszczone w taki sposób, by ułatwić prowadzenie rozgrywki.

Dodatkowe funkcje i zabezpieczenia w klawiaturach przewodowych

Wybierając klawiaturę przewodową warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia i dodatkowe funkcje dostępne w danym modelu. Producenci oferują różne klawiatury wodoodporne. Są takie modele, które mogą przetrwać zalanie niewielką ilością płynu, są i takie, które można całkowicie zanurzyć w wodzie. W sprzedaży są również klawiatury odporne na kurz. Posiadają one specjalne osłonki z silikonu, które mają za zadanie chronić sprzęt przed przenikaniem kurzu i zabrudzeń do środka. Producenci oferują też klawiatury wykonane z giętkiego i elastycznego materiału, które dzięki takiemu rozwiązaniu są zabezpieczone przed płynami a praca klawiszy jest wyjątkowo cicha.

Klawiatury przewodowe mogą posiadać podświetlane klawisze, co dla wielu osób jest udogodnieniem w czasie nocnej pracy, oraz podświetlenie RGB w klawiaturach dla graczy. Komfort użytkowania zapewniają specjalne stopki, które chronią przed przesuwaniem się klawiatury. Fajnymi dodatkami w klawiaturach są też przyciski z możliwością programowania oraz dodatkowe porty USB czy rolka przewijania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium