99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam7090Nie polecam13

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Jaki laptop do pracy?

Żyjemy obecnie w czasach wielkiej rewolucji technologicznej. Ciężko sobie wyobrazić życie bez dostępu do Internetu, nowoczesnych telefonów i komputerów. Nowe technologie towarzyszą nam w codziennych zadaniach i odgrywają w nim kluczową rolę. Kompaktowa budowa laptopów pozwala na zabieranie ich zarówno w podróże, jak i w każde miejsce spotkań i konferencji. To inwestycja w Twoją wydajność i komfort pracy.

Laptopy biznesowe do pracy biurowej

Laptopy biznesowe

Podstawowym narzędziem do pracy stały się wszechobecne laptopy do pracy.

Komputery stacjonarne doskonale sprawdzają się w domu i w biurze, gdzie mają swoje stałe miejsce. Jednak to urządzenia przenośne są dziś częściej wykorzystywane do zadań biznesowych. Zapewniają parametry zbliżone do PC. Kompaktowa budowa mobilnych komputerów pozwala na zabieranie ich zarówno w podróże, jak i w każde miejsce spotkań i konferencji.

Jaki powinien być laptop do pracy?

Dlaczego funkcjonuje podział laptopów na różne kategorie? Ponieważ nie do wszystkich zastosowań wystarczy laptop o podstawowych parametrach. Są zawody w których narzędzia do pracy muszą charakteryzować się wysoką precyzją. Skoro więc laptopy są takim sprzętem, to niektóre z nich muszą posiadać świetne podzespoły, do wykonywania stawianych przed nimi zaawansowanych zadań. Tylko wtedy można liczyć na wysoki komfort pracy i jej odpowiednią jakość. 

Laptopy do pracy muszą się wyróżniać takimi cechami, jak: mocny procesor, dysk SSD, pamięć min. 8GB RAM lub możliwość rozszerzenia, bateria o dużej wytrzymałości, obudowa wysokiej jakości, matowy, antyodblaskowy ekran. W laptopach biznesowych powinna być odpowiednia liczba i jakość portów. Mile widziana jest karta sieciowa WiFi DualBand, która umożliwi bezprzewodową transmisję obrazu, do projektora lub TV. To muszą być urządzenia cechujące się wyjątkowo szeroką funkcjonalnością.

Ważną kwestią jest także wielkość laptopa. Dla osób wykonujących pracę, która wymaga ciągłej zmiany miejsca bądź wielu podróży, najlepszym wyborem będzie laptop biznesowy niewielkich rozmiarów. Dla grafików lepszym wyborem będzie natomiast laptop do pracy, który posiada 16 bądź 17,3 cali.

Najważniejsze cechy laptopów biznesowych

  1. Design – prosta i elegancka stylistyka. W biznesie liczy się sprzęt dobrej jakości bez zbędnych ozdób. Najpopularniejsze kolory stosowane przez producentów laptopów to: czarny, szary i srebrny.
  2. Wytrzymałość – powinien być trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Równie ważne jest, by pracował cicho i nie nagrzewał się.
  3. Mobilność – powinien być odpowiednio lekki, mieć wytrzymałą baterię, która w niektórych modelach wynosi nawet 12 h oraz wielkość ekranu dostosowaną do wykonywanej pracy.
  4. Wydajność – na wydajność mają wpływ mocne podzespoły
  5. Bezpieczeństwo danych – laptopy biznesowe cechują się ciekawymi rozwiązaniami, które maja wpływ na zabezpieczenie wrażliwych danych przechowywanych na urządzeniu. Można do nich zaliczyć: czytnik linii papilarnych, szyfrowanie danych TPM, czy Smart Card, czyli miejsce na specjalną kartę z chipem.
  6. Zabezpieczenia laptopa – laptopy do pracy coraz częściej zabezpieczane są przed wstrząsami, upadkami, czy też przed zalaniem płynami.
  7. Ekran – najlepsze ekrany do pracy, posiadają matową matrycę i podświetlenie LED, które nie będzie męczyło wzroku.

Znana marka – laptopy biznesowe produkowane są przez największych i najlepszych w branży producentów urządzeń mobilnych. Laptopy, które znajdziemy w kategorii „laptop do pracy”, to np. Laptop HP oraz Laptop Lenovo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium