Materiały eksploatacyjne do drukarek – co to jest?

Dziś, drukarki są urządzeniami, które znajdują zastosowanie w większości firm, gdzie obieg dokumentów jest bardzo duży i gdzie drukuje się ogromne ilości treści. Równocześnie w domowych gabinetach, pokojach ucznia lub studenta obecność drukarki w ogóle nie dziwi, ułatwiając młodym osobom pracę i naukę. Jednak sam zakup drukarki to nie wszystkie koszty, które ponosi jej użytkownik. Aby sprzęt, działał przez długi czas bez zarzutu – konieczne są materiały eksploatacyjne. Czym jednak są materiały eksploatacyjne do drukarek?

Jak sama nazwa wskazuje to akcesoria do drukarek i ich części, które z biegiem czasu wyczerpują się lub zużywają – to nie tylko papier, tusz czy toner, czasami użytkownik musi wymienić konkretny element drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego.

 

MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE

 Brother TN-328 Cyan Brother TN-328 Cyan
Producent: Brother
Cena: 831,00 zł
szt.
zobacz więcej
 Canon PGI-72MBK Matte Black Canon PGI-72MBK Matte Black
Producent: Canon
Cena: 63,00 zł
szt.
zobacz więcej
 HP 651 C2P10AE Black HP 651 C2P10AE Black
Producent: HP
Cena: 96,00 zł
szt.
zobacz więcej
 HP 912 3YL77AE Cyan HP 912 3YL77AE Cyan
Producent: HP
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Actis Black Zamiennik TN-2421 Actis Black Zamiennik TN-2421
Producent: ACTIS
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bęben 101R00555 PH3330 Bęben 101R00555 PH3330
Producent: XEROX
Cena: 271,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother A4 75g 250 arkuszy Brother A4 75g 250 arkuszy
Producent: Brother
Cena: 17,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother Bęben DR-B023 Brother Bęben DR-B023
Producent: Brother
Cena: 173,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BT5000C Cyan Brother BT5000C Cyan
Producent: Brother
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BT5000M Magenta Brother BT5000M Magenta
Producent: Brother
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BT5000Y Yellow Brother BT5000Y Yellow
Producent: Brother
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BT6000BK Black Brother BT6000BK Black
Producent: Brother
Cena: 33,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BTD60BK Black Brother BTD60BK Black
Producent: Brother
Cena: 33,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother DR-1090 Brother DR-1090
Producent: Brother
Cena: 95,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother DR1030 Brother DR1030
Producent: Brother
Cena: 211,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

 

Sklep Hanzo w swoim asortymencie posiada tusze i tonery najlepszych producentów na rynku, jak HP, Lexmark, Epson czy Brother oraz pozostałe, wysokiej jakości materiały eksploatacyjne do drukowania, które pozwolą na długą i bezawaryjną pracę urządzeń.

 

Materiały eksploatacyjne – jakie wybierać

Użytkownik wymaga od swojego sprzętu płynnego działania, efektywnej pracy oraz wydruków na wysokim poziomie. To wszystko jest możliwe, należy jednak pamiętać, że nie tylko odpowiednie akcesoria do drukarek i materiały eksploatacyjne są wskaźnikiem jakości (choć mają ogromne znaczenie i zdecydowanie zwiększają żywotność drukarki i urządzenia wielofunkcyjnego). Warto również zwrócić uwagę na codzienne użytkowanie urządzenia, oraz zadbać o jego dobry stan. Odpowiednie umieszczenie drukarki, w miejscu nienarażonym na działanie promieni słonecznych oraz oddalone od głównych ciągów komunikacyjnych (aby zminimalizować możliwość szturchania, bądź uderzania w drukarkę) – jest bardzo ważną częścią jej świadomego użytkowania. Kolejnym obowiązkowym elementem długowieczności drukarki jest jej regularne czyszczenie. Dbałość o czystość urządzenia przekłada się na wysoką jakość wydruku.

Oczywiście, pierwsze skrzypce w utrzymaniu naszego sprzętu w szczytowej formie grają odpowiednie materiały eksploatacyjne do drukowania. Tylko najwyższej jakości materiały eksploatacyjne, jak: papier, tonery, atramenty, głowice, bębny czy kasety konserwacyjne gwarantują najwyższy poziom zadruku oraz długie bezawaryjne działanie. Dlatego warto postawić na oryginalne akcesoria do drukarek – dostępne w naszym sklepie internetowym Hanzo.

 

Materiały eksploatacyjne do drukarek laserowych

Każda drukarka może różnić się od siebie budową oraz częściami, które po pewnym czasie użytkownik powinien wymienić na nowe. Czas wymiany również zależy od modelu urządzenia. Potrzeba zakupu jakiejś zużywającej się części jest w większości drukarek laserowych sygnalizowana, nie musimy więc sprawdzać manualnie aktualnego stanu poszczególnych elementów urządzenia.

Do materiałów, które się wyczerpują/zużywają w drukarkach laserowych zaliczamy:

  • Kasety z tonerem – główny element drukarki odpowiadający za wydruk. Jest to proszek zawierający pigment umieszczony dla bezpieczeństwa i łatwości montażu w kasecie. Czasami połączony z całym modułem bębna.
  • Bęben światłoczuły – może występować jako integralny element kaset z tonerem – wtedy przy każdej wymianie barwnika – automatycznie wymieniamy również bęben. Często jednak jest osobnym elementem (ze względu na wolniejsze zużycie niż toner). Odpowiada za przenoszenie tonera na nośnik – papier.
  • Pas transferowy – pojawia się najczęściej w kolorowych drukarkach laserowych – gdzie poszczególne kolory obrazu najpierw nakładane są na niego, by później w całości trafić na kartkę papieru.
  • Pojemniki na zużyty toner – zazwyczaj drukarka laserowa sama informuje, kiedy pojemnik kwalifikuje się do wymiany. W jego wnętrzu zbierają się zanieczyszczenia i resztki tonera, które nie trafiły na wydruk.
  • Zespół utrwalający – ten element odpowiada za utrwalenie obrazu – jest to najczęściej system rolek grzewczych – wymiana ich jest jednak skomplikowana, więc w większości modeli zaleca się, aby czynność tę wykonywać w serwisie. Utrwalacz jednak bardzo rzadko się zużywa – dlatego użytkownik nie musi martwić się jego częstą wymianą.
  • Materiały eksploatacyjne do drukarek laserowych to również odpowiedni papier, który sprawi, że każdy wydruk będzie się prezentował znakomicie. Warto dobrać jego gramaturę, połysk i powłokę do treści jakie zamierzamy wydrukować.

Sklep Hanzo posiada w swojej ofercie rewelacyjnej jakości oryginalne materiały eksploatacyjne do drukarek laserowych, które zapewnią twojemu rządzeniu długą, efektywną i bezproblematyczną pracę.

 

Materiały eksploatacyjne do drukarek atramentowych

Urządzenia atramentowe najchętniej wybierane są do domów i niewielkich biur. Jeżeli nie potrzebujesz ogromnej ilości wydruków, to kupno drukarki na tusz oraz jej materiały eksploatacyjne nie naciągną zbytnio twojego budżetu. Oczywiście, także drukarki atramentowe potrzebują odpowiednich akcesoriów, które z biegiem czasu się zużywają i kończą. Aby sprzęt działał bez zarzutu i codziennie drukował faktury, wypracowania, zdjęcia z wakacji czy notatki z wykładu online, warto zaopatrzyć się w:

  • Odpowiedni papier – niezbędny nośnik do wszystkich rodzajów drukarek. Najczęściej wystarcza standardowy papier o gramaturze 80 g/m­­2. Kiedy jednak zależy nam na wydruku specjalnym – chcemy na przykład wydrukować zdjęcia z wakacji – warto wybrać papier fotograficzny, który posiada specjalną powłokę, odpowiedni połysk i większą grubość (min. 160 g/m2).
  • Tusze – to element, który w drukarce atramentowej wymieniamy najczęściej. Jego wykorzystanie powiązane jest z częstotliwością drukowania. Odpowiedni rodzaj tuszu kupujemy w specjalnych kasetach zwanych kartridżami. Należy dokładnie sprawdzić kompatybilność tuszu z modelem drukarki, aby nie narazić się na, np. niewymiarowy kartridż czy w skrajnych przypadkach – uszkodzenie urządzenia. Na rynku dostępne są oryginalne tusze znanych producentów, stworzone specjalnie do konkretnych drukarek oraz ich zamienniki – które choć tańsze, ustępują jakością i wydajnością oryginałom. Aby zapewnić najlepszą, bezawaryjną pracę sprzętu, postaw na najlepsze materiały eksploatacyjne do drukarek atramentowych dostępne na rynku.
  • Głowice – część drukarki atramentowej odpowiedzialna na szybkie wydruki i natychmiastowe schnięcie tuszu na papierze. Oryginalne głowice zapewniają świetną rozdzielczość i wyraźną, ostrą grafikę.
  • Kasety konserwacyjne – usprawniają działanie urządzeń drukujących, zapewniając fantastyczny poziom wydruku i płynne działanie. Gdy urządzenie drukuje, zbiera niewykorzystany atrament. Również w przypadku czyszczenia głowicy – kaseta konserwacyjna pochłania resztki atramentu. Drukarka zazwyczaj sygnalizuje zapełnienie kasety, więc z łatwością dowiemy się, kiedy zainstalować nową.

Pamiętaj, że tylko najwyższej jakości materiały eksploatacyjne do drukarek atramentowych w 100% spełnią swoje zadanie i zagwarantują wysoki poziom wydruku, oraz będą w pełni bezpieczne i kompatybilne z twoim urządzeniem.

 

Materiały eksploatacyjne do drukarek – podsumowanie

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne to dziś standard w każdym biurze i domu. Oryginalne materiały eksploatacyjne do drukowania, firm takich jak: Brother, HP, Lexmark czy Epson dostępne w sklepie Hanzo, zapewniają bezawaryjną pracę urządzeń, dla których specjalnie powstały.

Jeżeli masz pytania o, np.: materiały eksploatacyjne do drukarek atramentowych, chcesz się czegoś dowiedzieć o wydruku laserowym lub zakupić jedno z naszych urządzeń wielofunkcyjnych – zadzwoń lub napisz – specjaliści z Hanzo z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie wiadomości.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium