D-Link COVR-X1862 (2pak) D-Link COVR-X1862 (2pak)
Producent: D-Link
Cena: 689,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link COVR-X1863 (3pak) D-Link COVR-X1863 (3pak)
Producent: D-Link
Cena: 989,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link M15-2 (2pak) D-Link M15-2 (2pak)
Producent: D-Link
Cena: 559,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link M15-3 (3pak) D-Link M15-3 (3pak)
Producent: D-Link
Cena: 839,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link COVR-1102 (2pak) D-Link COVR-1102 (2pak)
Producent: D-Link
Cena: 469,00 zł
zobacz więcej
D-Link COVR-1103 (3pak) D-Link COVR-1103 (3pak)
Producent: D-Link
Cena: 589,00 zł
zobacz więcej
D-Link COVR-2200 (1pak) D-Link COVR-2200 (1pak)
Producent: D-Link
Cena: 331,00 zł
zobacz więcej
D-Link COVR-2202 (2pak) D-Link COVR-2202 (2pak)
Producent: D-Link
Cena: 626,00 zł
zobacz więcej
D-Link COVR-C1202 (2pak) D-Link COVR-C1202 (2pak)
Producent: D-Link
Cena: 641,00 zł
zobacz więcej
D-Link COVR-C1203 (3pak) D-Link COVR-C1203 (3pak)
Producent: D-Link
Cena: 969,00 zł
zobacz więcej

Co to jest System Mesh?

Systemy Mesh Wi-Fi to nowoczesne rozwiązanie, zapewniające szybkie oraz niczym niezakłócone działanie Wi-Fi w każdym dużym domu i biurze. Chcąc zapewnić wszystkim użytkownikom sieci wysoką wydajność i maksymalną prędkość nie można eksperymentować. System Mesh gwarantuje Internet bezprzewodowy na naprawdę dużych powierzchniach, gdzie tradycyjny router nie byłby w stanie sobie poradzić.

Decydując się na takie rozwiązanie mamy pewność, że dzięki kilku połączonym ze sobą w jedną sieć Wi-Fi nadajnikom sygnału, tzw. martwe strefy nie będą już problemem.

Jak działa system Mesh?

System Mesh zbudowany jest z kilku routerów, które zasięgiem obejmują naprawdę duże powierzchnie. Mówi się często, że jest to sieć kratowa, ponieważ urządzenia stale się komunikują i tworzą siatkę. Do określenia tego sytemu używa się także sformułowania łańcuch, ponieważ pojedyncze ogniwa sieci łączą się i są w stanie przekazywać zasięg dalej niż mógłby zrobić to jeden router.

Użytkownik przemieszczając się w systemie Mesh ze swoim urządzeniem mobilnym, łączy się z kolejnymi routerami w tej samej sieci. By zapewnić prawidłowe działanie Wi-Fi Mesh kolejne elementy nie muszą, ale mogą być połączone kablem sieciowym.

Kiedy wybrać system Mesh?

System Mesh powinniśmy wybrać, gdy przestrzeń, w której chcemy stworzyć stabilna sieć Wi-Fi jest bardzo duża, ma liczne i grube ściany, lub gdy powierzchnia jest nietypowa. Wi-Fi Mesh to przede wszystkim inny sposób działania sieci bezprzewodowej. Dzięki temu, że wykorzystuje do rozgłaszania sieci dwa lub więcej urządzeń, zapewnia użytkownikowi kilka źródeł sygnału Wi-Fi dostępnych w ramach jednej i tej samej sieci.

Najważniejsze cechy systemu Mesh?

Systemy Mesh charakteryzują się nowoczesnym i minimalistycznym wyglądem. Taki system będzie pasował do każdego wnętrza. Przed dokonaniem zakupu należy przyjrzeć się specyfikacji kilku urządzeń, by wybrać najlepszy model. Oto kilka najważniejszych cech systemu Mesh Wi-Fi:

  1. Porty LAN– ważna jest ich ilość (więcej znaczy lepiej) oraz wydajność. Optymalna wydajność portów wynosi 1000 Mb/s.
  1. Prędkość Wi-Fi– im większa, tym lepiej dla użytkownika.
  1. Tryb pracy– dwa tryby pracy: router i repeater.
  1. Ochrona danych– zabezpieczenia WEP, WPA, WPA2, WPA3.
  1. Wygoda użytkowania - aplikacja do konfiguracji urządzenia.

W specyfikacji urządzenia możemy także znaleźć informacje na temat pokrycia powierzchni mieszkania oraz o maksymalnej ilości obsługiwanych urządzeń. Warto zwrócić na to uwagę.

Zalety sytemu Mesh Wi-Fi?

Jednolita sieć Mesh Wi-Fi przede wszystkim zapewnia stabilny i większy zasięg oraz lepszy sygnał bez opóźnień. Do najważniejszych jej zalet zaliczyć można także wysoki poziom bezpieczeństwa, możliwość łatwego rozbudowywania poprzez dokładanie kolejnych routerów, łatwe zarządzanie z poziomu aplikacji oraz prostą konfigurację.

Za pomocą systemu Mesh można stworzyć rozbudowaną sieć. Za routery, które są w stanie zagwarantować równy i płynny dostęp do sieci na dużej przestrzeni bardzo często także trzeba zapłacić nieco więcej niż za tradycyjny router. Ta inwestycja jest jednak warta swojej ceny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium