Organizery do kabli – uporządkuj kable krosowe w szafie instalacyjnej

Współczesne szafy teleinformatyczne zapewniają sporą funkcjonalność. Z szaf RACK 19” korzysta się miedzy innymi w serwerowniach, firmach teleinformatycznych oraz energetycznych ale również w studiach nagraniowych czy po prostu w dużych przedsiębiorstwach. Oczywiście coraz częściej korzysta się z nich także w prywatnych domach, ponieważ również tam pomagają odpowiednio organizować lokalną sieć, tylko na nieco mniejsza skalę. Szafy typu RAC zaprojektowane są przede wszystkim do zabudowy i lepszego uporządkowania aparatury teleinformatycznej. Ponadto nie bez znaczenia jest funkcja ochronna szaf IT. Wszystkie znajdujące się w niej urządzenia zabezpieczysz przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych ale też przed dostępem nieuprawnionych osób. Generalnie jeśli chcesz zapewnić optymalne warunki pracy urządzeniom informatycznym to powinieneś wybrać szafę RACK i zadbać o odpowiedniej jakości akcesoria do niej. 

Mamy tu między innymi na myśli organizery na kable, które pozwalają na czytelne ułożenie bądź uporządkowanie kabli krosowych w szafach typu RACK.

 

 

Organizery kabli – dostosuj akcesoria do swojej szafy RACK

Najczęstszym problemem podczas tworzenia domowej lub biurowej sieci lokalnej jest chaos i plątanina kabli, która po jakimś czasie staje się tak połączona, że odnalezienie właściwego przewodu zajmuje mnóstwo czasu. A teraz spróbuj sobie wyobrazić ogromną ilość kabli w serwerowni, gdyby miały zostać totalnie nieuporządkowane. Nie do pomyślenia. Właśnie dlatego warto korzystać z organizatorów kabli – lepiej zapobiegać takim sytuacjom i już od początku tworzenia infrastruktury sieciowej dbać o odpowiedni układ przewodów. Tyko wtedy jakiekolwiek naprawy, bądź próby podłączenia nowego lub odpięcia starego sprzętu będą komfortowe i nie zajmą zbyt dużo czasu.

Organizery kabli do szaf RACK pozwolą utrzymać porządek we wszystkich przewodach w momencie tworzenia instalacji oraz w przyszłości gdy niezbędna będzie jakakolwiek rozbudowa.

W sprzedaży są różne organizery kabli i uchwyty kablowe specjalnie dostosowane do szaf teleinformatycznych 19". Między innymi są to organizery o wysokości 1U-2U do wyboru z uchwytami standardowymi lub też przepustami grzebieniowymi. Doskonale nadają się one do uporządkowania oraz zarządzania wiązkami kabli i przewodów w szafach IT.

 

Dwa rodzaje organizerów do szaf RACK

W sprzedaży dostępne są dwa typy organizerów kabli do szaf IT. Pierwsze z nich wykonane są z metalu, natomiast drugie z plastiku. Podczas tworzenia sieci musisz odpowiednio dostosować organizery wytrzymałością do wagi przewodów. Ponadto istotną kwestią jest też sama wytrzymałość organizerów na takie czynniki jak chociażby temperatura – ta w szafach RACK może być wysoka w zależności oczywiście od urządzeń, które znajdą się w szafie. Organizery różnią się między sobą liczbą uchwytów ale bez problemu dopasujesz je do szaf teleinformatycznych zarówno wiszących jak i stojących czy dwusekcyjnych.

Projektując zawartość i ilość połączeń w każdej szafie RACK musisz koniecznie wziąć pod uwagę zakup organizerów kabli. Dzięki nim całość okablowania będzie dobrze zorganizowana.

 

Organizery do kabli pod biurko – dobra organizacja przestrzeni to lepszy komfort pracy

Oczywiście organizery do kabli to grupa nie tylko metalowych organizerów dostosowanych do szaf RACK, ale też takich, które przydają się po prostu do przewodów w domu czy przy biurku. Dzięki nim zadbasz o porządek w swojej przestrzeni, szczególnie jeśli tym miejscem jest biuro do którego przychodzą klienci. Warto zadbać o to, by kable nie leżały poplątane na wierzchu, ponieważ źle to o nas świadczy. Ponadto odsłonięte kable na podłodze mogą być przyczyną upadku – lepiej unikać takich sytuacji. Akurat organizery do kabli nie stanowią wielkiego kosztu, zatem warto o ten szczegół zadbać choćby ze względu na bezpieczeństwo.

Oto najpopularniejsze organizery na kable pod biurko:

  • Rzep – najpopularniejszy organizer wykonany z materiału syntetycznego znany niemal wszystkim. Korzystają z niego niemal wszyscy producenci – często dołączany jest do zasilaczy laptopów czy drukarek.
  • Uchwyt na kable – tani, ponieważ najczęściej jest wykonany z miękkiego silikonu, by zapewnić elastyczność dla przewodów o różnych slotach.
  • Osłona na kable – tutaj także zastosowana jest elastyczna forma, która pozwala na organizację kabli w kątach i wszędzie tam gdzie wymagają one zagięcia.
  • Osłona z klipsem – tego typu elastyczna osłona na kable chroni przewody. Jej zaleta jest możliwość dowolnego skracania.
  • Kanał kablowy – wykonany z aluminium kanał kablowy można dowolnie skracać i jest przystosowany by pomieścić kilka przewodów.

 

Wsparcie i pomoc w wyborze najlepszych urządzeń

Musisz wiedzieć, że nasz sklep online Hanzo stale poszerza swoją bazę o kolejne produkty, które mają zapewnić kompleksowe wsparcie naszym klientom. Jeśli nie ma urządzeń, które Cię interesują, to pamiętaj, że za jakiś czas organizery przewodów powinny się znaleźć w naszej ofercie.

W każdej chwili możesz liczyć na pomoc ze strony naszego doświadczonego zespołu z działu obsługi klienta. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w wyborze szafy RACK bądź też akcesoriów niezbędnych przy jej wyposażaniu – za każdym razem z chęcią udzielimy porady. Zadzwoń do nas lub napisz a my pomożemy Ci dobrać najlepszy sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb. Oprócz wsparcia technicznego możesz też liczyć na dostęp do produktów znanych marek w najwyższej jakości.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium