PODSTAWKI CHŁODZĄCE POD LAPTOPA

Cooler Master NotePal XL Cooler Master NotePal XL
Producent: Cooler Master
Cena: 147,00 zł
szt.
zobacz więcej
Modecom MC-CF18 RGB Modecom MC-CF18 RGB
Producent: MODECOM
Cena: 182,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spire Amaro USB Spire Amaro USB
Producent: Spire
Cena: 20,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cooler Master Ergostand IV Cooler Master Ergostand IV
Producent: Cooler Master
Cena: 169,00 zł
zobacz więcej
Cooler Master NOTEPAL A200 Cooler Master NOTEPAL A200
Producent: Cooler Master
Cena: 140,00 zł
zobacz więcej
Cooler Master Notepal CMC3 Cooler Master Notepal CMC3
Producent: Cooler Master
Cena: 50,00 zł
zobacz więcej
Cooler Master NotePal ErgoStand III Cooler Master NotePal ErgoStand III
Producent: Cooler Master
Cena: 176,00 zł
zobacz więcej
Cooler Master NotePal U2 Plus Cooler Master NotePal U2 Plus
Producent: Cooler Master
Cena: 136,00 zł
zobacz więcej
Cooler Master Notepal U2 Plus V2 Cooler Master Notepal U2 Plus V2
Producent: Cooler Master
Cena: 133,00 zł
zobacz więcej
Modecom CF-13 Modecom CF-13
Producent: MODECOM
Cena: 5 000,00 zł
zobacz więcej

Podstawki chłodzące pod laptopa

Laptopy, to urządzenia mobilne, które możemy przenosić i ustawiać tam, gdzie w danej chwili nam wygodnie. Jeśli przez dłuższy czas będziemy chcieli korzystać z laptopa postawionego np. na kanapie lub na kolanach, to możemy doprowadzić do przegrzania podzespołów. Dzieje się tak, ponieważ bardzo często dochodzi do zasłonięcie otworów wentylacyjnych. Brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza wpływa na wzrost temperatury wewnątrz urządzenia, co w efekcie solidnie obniża efektywność jego działania – zmniejsza się częstotliwość pracy procesora i układu graficznego. To samo dotyczy sprzętów intensywnie eksploatowanych. Laptopy, które użytkuje się przez wiele godzin, bardzo często przegrzewają się. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup podstawki do laptopa z wentylatorem lub bez. Wybór należy do Ciebie. Obie mają takie samo zadanie: sprawić, żeby nie wzrastała temperatura komputera przenośnego.

 

Po co podstawki chłodzące pod notebooka?

Laptopy, w szczególności starsze modele oraz nowoczesne, te bardzo wydajne, potrafią nagrzać się tak mocno, że komfortowe trzymanie ich na kolanach staje się wręcz niemożliwe. Zdarza się i tak, że wysoka temperatura doprowadza w efekcie do wyłączenia urządzenia lub nawet do jego trwałego uszkodzenia.

Dobrym rozwiązaniem w sytuacji gdy urządzenie notorycznie się przegrzewa może być zakup odpowiedniego akcesorium, czyli podstawki pod laptopa. Dobrze dobrana, posiadająca właściwą wielkość, funkcje i parametry, zapobiega przegrzewaniu się urządzeń mobilnych takich jak notebooki, ultraboooki oraz laptopy. Podstawki chłodzące pod laptopa polecane są najbardziej tym użytkownikom, których urządzenia są narażone na długą eksploatację przy jednoczesnym silnym obciążeniu. Dotyczy to w dużej mierze mocnych i wydajnych laptopów gamingowych – gracze z pewnością znają ten problem.

Argumentem przemawiającym za zakupem podstawki pod notebooka jest możliwość ustawienia go pod odpowiednim kątem do dłoni, bez konieczności ciągłego poprawiania. Zwiększa to komfort pracy i rozrywki. Poza tym korzystanie z komputera przenośnego na kanapie lub w innych miejscach nie będzie niosło ryzyka przegrzania lub upadku.

W sklepie internetowym Hanzo.com.pl znajdziesz podstawki do laptopa znanych producentów, którzy są cenieni za jakość i trwałość swoich produktów. W ofercie znajdują się więc produkty o różnym designu, z wentylatorem lub bez od firmy Krux, MODECOM, SilentiumPC oraz Spire.

 

Podstawki chłodzące pod laptopa – zasady działania?  

Podstawka pod notebooka chłodząca to akcesorium, które działa jak system chłodzenia – tyle, że na zewnątrz urządzenia. Zostały stworzone by zmniejszyć lub zniwelować problem z przegrzewaniem laptopa. Głównym ich zadaniem jest utrzymanie urządzenia w optymalnej temperaturze, która zapewni najlepszą wydajność – stabilną i bezpieczną pracę. Podstawki pod notebooka to szeroka oferta na rynku: mają różne konstrukcje i ceny. Tylko od preferencji użytkownika zależy jej wybór. Sprawdzą się zarówno podczas wielogodzinnej pracy przy profesjonalnych programach jak i podczas intensywnego grania w popularne tytuły.

 

Podstawka pod notebooka chłodząca – najważniejsze parametry

Przy wyborze odpowiedniej podstawki pod laptopa musisz mieć na uwadze kilka ważnych parametrów technicznych. Oto one:

- podkładki chłodzące z wentylatorem lub podkładki chłodzące bez wentylatora. Te pierwsze są bardziej popularne. Działające jednocześnie wentylatory generują maksymalny przepływ powietrza. Drugi rodzaj podkładek nie posiadają mechanicznych wentylatorów tylko są wykonane z materiałów odpornych na ciepło, takich jak aluminium. 

liczba wentylatorów (jeśli wybór dotyczy podstawki z wentylatorami). W tym przypadku więcej nie oznacza bardziej aktywnego chłodzenia. Często lepiej jest wybrać podkładkę z jednym dużym wentylatorem, który będzie generował mniej hałasu ze względu na niższe obroty, niż 4 elementy chłodzące. W ofercie naszego sklepu znajdują się podstawki, które wyposażone są w 1, 2 lub 5 wentylatorów. Każdy dobierze odpowiednio wydajny sprzęt do swojego laptopa. 

głośność pracy urządzenia, która przez producentów podawana jest w decybelach. Oczywiście im ta wartość będzie mniejsza, tym ciszej będzie pracowała podstawka pod notebooka chłodząca. W tym wypadku bardzo duże znaczenie ma indywidualna tolerancja na hałas. Wybierając odpowiednią podkładkę nie sugeruj się opiniami innych osób dotyczących szumu urządzenia.

kompatybilność z konkretnym modelem laptopa jest bardzo istotna. Podstawka powinna mieć odpowiednio dopasowany wymiar do rozmiaru urządzenia, które posiadasz np. notebook w rozmiarze 15,6 cala.

materiał wykonania - tworzywo, z którego została wykonana podkładka i dodatkowe funkcje. Jakość podkładki i materiał z którego została zrobiona ma wpływ na jej żywotność. Niektóre modele oferują również regulację nachylenia laptopa, co z pewnością ułatwi pracę. W sprzedaży są podstawki pod notebooka antypoślizgowe oraz takie, które posiadają regulator prędkości obrotowej wentylatorów lub ich dodatkowe podświetlenie. Dodatkowe źródło światła będzie miało fajny efekt w ciemności i może ułatwić korzystanie ze sprzętu w godzinach nocnych.

złącza: ich rodzaj oraz ilość (np. 1 x USB plus 1 x mini USB). Pamiętaj, że zasilanie wentylatorów w tych urządzeniach odbywa się przez port USB.


Podstawki chłodzące pod notebooka zabezpieczą przed przegrzaniem nawet najbardziej wydajne komputery przenośne dla graczy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium