Opcje przeglądania
Dostępność

Patch panele do szafy RACK

Podstawą wszystkich serwerowni są profesjonalne urządzenia i elementy a także ich przemyślane ustawienie i zabezpieczenie. Zanim tak naprawdę uruchomimy urządzenia, to najpierw trzeba zadbać o elementy, które pozwolą na bezpieczną ich pracę w komfortowych warunkach. I tutaj bez znaczenia jest czy chodzi o prywatny dom czy wielkie przedsiębiorstwo – tworzenie sieci lokalnej wymaga odpowiednich sprzętów. Podstawą każdej dobrze zorganizowanej sieci lokalnej jest szafa RACK. To w niej umieszcza się wszystkie istotne przyrządy i akcesoria, które tworzą stabilną całość.

Te specjalistyczne szafy teleinformatyczne z pewnością widziałeś już w serwerowniach i innych pomieszczeniach technicznych. By szafa RACK była w pełni kompletna potrzebuje paneli krosowych, które stanowią punkt podłączeniowy urządzeń aktywnych.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 

Czym są Patch panele do szaf serwerowych RACK?

Profesjonalne Patch panele do szaf RACKOWYCH są urządzeniami pasywnymi z wieloma portami. W centrach danych czy biurach rachunkowych są bardzo popularnymi narzędziami, służącymi do zarządzania kablami. Nie maja one żadnych funkcji elektrycznych ani logicznych w odróżnieniu do przełączników sieciowych czy routerów. Oznacza to, że w żadnym stopniu panel krosowy nie może zastąpić żadnego z tych urządzeń sieciowych.

Patch panele szafy RACK potrzebne są do zakończenia najpopularniejszego typu kabla – skrętki. Dotyczy to zarówno okablowani pionowego jak i poziomego. Stanowi on punkt podłączeniowy urządzeń sieciowych znajdujących się i działających w jednej sieci. Patch panel w połączeniu z gniazdem końcowym nazywany jest torem kablowym.

Zatem zadaniem paneli krosowych jest ułatwienie zarządzania architekturą sieci poprzez zapewnianie utrzymania porządku i przejrzystości. Dzięki temu zwiększa się nie tylko efektywność ale też i bezpieczeństwo wszystkich akcesoriów oraz sprzętów znajdujących się w tej samej szafie technologicznej.  

Patch panele noszą także inne nazwy. Opisuje się je jako panele krosowe lub krosownice – pod takimi nazwami można je znaleźć na sklepowych półkach lub w sklepach internetowych. Niezależnie od nazwy jest to ten sam element pasywny w okablowaniu stosowanym w szafach RACK.

 

Patch panele do szaf serwerowych – zarządzaj przewodami w sieci

Zacznijmy od tego, że poszczególne modele paneli krosowych różnią się wysokością. Jest ona wyrażana w jednostkach U stosowanych w odniesieniu do szaf RACK. Ponadto krosownice różnią się także kompatybilnością z kategorią przewodów sieciowych RJ45. Najnowsze Patch panele tworzono z myślą o szybkich sieciach teleinformatycznych Fast Ethernet i Gigabit Ethernet . Ponadto przystosowane są one kompatybilne z szafami różnych producentów. Jeśli zależy Ci na najbardziej efektywnym i efektownym uporządkowaniu przewodów, to powinieneś wybrać warianty o pozłacanych stykach, które przez producentów wyposażone są w rozwiązania ułatwiające zarządzanie wspomnianymi przewodami.

 

Jak działają Patch panele?

Z pewnością nurtuje Cię też pytanie o to, jak działa panel krosowy? Otóż krosownice działają na różne sposoby, gdyż dzielą się na dwa typy: panele światłowodowe i panele miedziane. Zatem jak je rozróżnić?

- panel krosowy światłowodowy – w jego konstrukcji porty znajdują się zarówno z przodu jak i z tyłu. By uzyskać możliwość dobrego zarządzania kablami wystarczy do portów włożyć odpowiednie kable światłowodowe.

- panele krosowe miedziane – w odróżnieniu do wcześniejszego typu panelu krosowego z włókna ten miedziany dzieli się na dwa typy: panele przelotowe i panele dziurkowane. Pierwszy z nich ma porty RJ45 z dwóch stron, dzięki czemu bardzo wygodnie można do niego podłączać kable. Panel dziurkowany z kolei ma porty Rj45 z przodu natomiast końcówki dziurkowania i kodowanie kolorami są umieszczone z tyłu. 

 

Najważniejsze funkcje Patch Paneli

Podstawową i najważniejszą funkcją Patch Paneli jest zarządzanie kablami. Tworząc nową, rozbudowaną sieć z pewnością docenisz jego zalety, czyli lepszą organizację i łatwiejsze zarządzanie wspomnianą siecią. Szczególnie istotne jest to przy dużych infrastrukturach - gdy znajdować się w niej będzie tysiące kabli światłowodowych. Wówczas po odpowiednim oznaczeniu kabli i paneli krosowych będziesz wiedział do jakiego pomieszczenia biegnie dany przewód a i wprowadzanie zmian będzie znacznie łatwiejsze.

W szafie serwerowej w której zamontujesz panel krosowy kable są bardziej bezpieczne a ich żywotność może być znacznie wydłużona. Wszystko dlatego, że Patch panel zmniejsza promień zagięcia kabli. Dzięki temu zminimalizujesz średnicę wygięcia, a co się z tym wiąże, także ryzyko zerwania i awarię całej sieci.

 

 

Sklep internetowy Hanzo stale powiększa swoja bazę produktową. Pamiętaj, że nawet jeśli dziś nie znajdujesz urządzenia, które Cię interesuje, to nie znaczy, że nie pojawi się w naszej ofercie za jakiś czas. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące produktów znajdujących się u nas, to zawsze możesz liczyć na pomoc naszego teamu z działu obsługi klienta.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium