99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam7090Nie polecam13

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania

Podstawki chłodzące pod laptopa

Laptopy, to urządzenia mobilne, które możemy przenosić i ustawiać tam, gdzie w danej chwili nam wygodnie. Jeśli przez dłuższy czas będziemy chcieli korzystać z laptopa postawionego np. na kanapie lub na kolanach, to możemy doprowadzić do przegrzania podzespołów. Dzieje się tak, ponieważ bardzo często dochodzi do zasłonięcie otworów wentylacyjnych. Brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza wpływa na wzrost temperatury wewnątrz urządzenia co w efekcie solidnie obniża efektywność jego działania – zmniejsza się częstotliwość pracy procesora i układu graficznego.

Po co podstawka chłodząca pod laptopa?

Laptopy, w szczególności starsze modele oraz nowoczesne, te bardzo wydajne, potrafią nagrzać się tak mocno, że komfortowe trzymanie ich na kolanach staje się wręcz niemożliwe. Zdarza się i tak, że wysoka temperatura doprowadza w efekcie do wyłączenia urządzenia lub nawet do jego trwałego uszkodzenia.

Dobrym rozwiązaniem w sytuacji gdy laptop notorycznie się przegrzewa może być zakup odpowiedniego akcesorium do laptopów, czyli podstawki chłodzącej. Dobrze dobrana, posiadająca właściwą wielkość, funkcje i parametry zapobiega przegrzewaniu się urządzeń mobilnych takich jak notebooki, ultraboooki oraz laptopy. Podstawki chłodzące polecane są najbardziej tym użytkownikom, których urządzenia są narażone na długą eksploatację przy jednoczesnym silnym obciążeniu. Dotyczy to głównie laptopów gamingowych.

Argumentem przemawiającym za zakupem podstawki chłodzącej pod laptopa jest możliwość ustawienia go pod odpowiednim kątem do dłoni, bez konieczności ciągłego poprawiania. Zwiększa to komfort pracy i rozrywki. Poza tym korzystanie z komputera przenośnego na kanapie lub w innych miejscach nie będzie niosło ryzyka przegrzania lub upadku.

W Hanzo.com.pl znajdziecie podstawki chłodzące pod laptopy od znanych producentów, którzy są cenieni za jakość i trwałość swoich produktów. W ofercie znajdują się więc produkty od firmy Thermaltake, MODECOM i Cooler Master.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając podstawkę chłodzącą pod laptopa?


Przy wyborze odpowiedniej podstawki należy mieć na uwadze kilka ważnych parametrów technicznych. Oto one:

- liczba wentylatorów, choć więcej w tym przypadku nie oznacza bardziej aktywnego chłodzenia. Często lepiej jest wybrać podkładkę z jednym dużym wentylatorem, który będzie generował mniej hałasu ze względu na niższe obroty niż 4 elementy chłodzące. W ofercie naszego sklepu znajdują się podstawki, które wyposażone są w 1, 2, 3 lub 5 wentylatorów. Każdy dobierze odpowiednio wydajny sprzęt do swojego laptopa. 

- głośność pracy urządzenia, która przez producentów podawana jest w decybelach. Oczywiście im ta wartość będzie mniejsza, tym ciszej będzie pracowała podkładka. W tym wypadku bardzo duże znaczenie ma indywidualna tolerancja na hałas. Wybierając odpowiednią podkładkę nie warto sugerować się opiniami innych osób dotyczących szumu urządzenia.

- kompatybilność z konkretnym modelem laptopa jest bardzo istotna. Podstawka powinna mieć odpowiednio dopasowany wymiar do rozmiaru laptopa np. notebooka w rozmiarze 15,6 cala, który posiadamy.

- tworzywo, z którego została wykonana podkładka i dodatkowe funkcje. Jakość podkładki i materiał z którego została zrobiona ma wpływ na jej żywotność. Niektóre modele oferują również regulację nachylenia laptopa, co z pewnością ułatwi pracę. W sprzedaży są podkładki antypoślizgowe oraz takie, które posiadają regulator prędkości obrotowej wentylatorów lub ich dodatkowe podświetlenie. Dodatkowe źródło światła będzie miało fajny efekt w ciemności i może ułatwić korzystanie ze sprzętu w godzinach nocnych.

- złącza: ich rodzaj oraz ilość (np. 1 x USB plus 1 x mini USB). Pamiętajmy, że zasilanie wentylatorów w tych urządzeniach odbywa się przez port USB.


Odpowiednia podstawka chłodząca pod laptopa zabezpieczy przed przegrzaniem nawet najbardziej wydajny komputer przenośny dla graczy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium