Routery Wi-Fi 6 – routery 6 generacji

Routery Wi-Fi 6 generacji są najnowszym standardem wśród połączeń bezprzewodowych. To urządzenia wykorzystujące technologię mającą zmienić postrzeganie Internetu przez użytkownika. Szybka sieć z routera działającego w standardzie 802.11ax jest gwarancją wydajnego i stabilnego połączenia.

W sklepie internetowym Hanzo czekają na ciebie nowoczesne routery Wi-Fi 6 w różnych przydziałach cenowych, perfekcyjnie spełniające swoje zadanie zarówno w domowych sieciach jak i dużych firmach. Najlepsi producenci: ASUS, D-LINK, TP-LINK czy Tenda tworzą innowacyjny sprzęt charakteryzujący się zniewalającą szybkością i szeroką funkcjonalnością.

 

ASUS RT-AX53U ASUS RT-AX53U
Producent: ASUS
Cena: 349,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AX55 ASUS RT-AX55
Producent: ASUS
Cena: 348,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AX56U ASUS RT-AX56U
Producent: ASUS
Cena: 519,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AX58U ASUS RT-AX58U
Producent: ASUS
Cena: 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AX68U ASUS RT-AX68U
Producent: ASUS
Cena: 669,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AX86S ASUS RT-AX86S
Producent: ASUS
Cena: 998,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AX89X ASUS RT-AX89X
Producent: ASUS
Cena: 2 416,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS TUF AX5400 ASUS TUF AX5400
Producent: ASUS
Cena: 679,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link DIR-X5460 D-Link DIR-X5460
Producent: D-Link
Cena: 889,00 zł
szt.
zobacz więcej
TP-Link Archer AX23 TP-Link Archer AX23
Producent: TP-Link
Cena: 293,00 zł
szt.
zobacz więcej
TP-Link Archer AX53 TP-Link Archer AX53
Producent: TP-Link
Cena: 348,00 zł
zobacz więcej
TP-Link Archer AX55 TP-Link Archer AX55
Producent: TP-Link
Cena: 449,00 zł
szt.
zobacz więcej
TP-Link Archer AX72 TP-Link Archer AX72
Producent: TP-Link
Cena: 537,00 zł
szt.
zobacz więcej
TP-Link Archer AX73 TP-Link Archer AX73
Producent: TP-Link
Cena: 664,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS DSL-AX82U ASUS DSL-AX82U
Producent: ASUS
Cena: 1 199,00 zł
zobacz więcej

Routery 6 generacji – co to jest Wi-Fi 6?

Wi-Fi 6 poprawia jakość połączenia internetowego, aby użyć je można było z łatwością do dużej ilości sprzętów wykorzystujących połączenie bezprzewodowe do sprawnego działania. Czasy współczesne przyniosły zaskakująco szybki rozwój technologii. Coraz to nowe urządzenia tworzone są w myśl idei domu inteligentnego, z którym użytkownik może się porozumiewać i zdalnie lub głosowo uruchamiać i sterować podłączonymi do sieci sprzętami. Wszystko ze sobą współpracuje, ale, żeby taka współpraca była możliwa, konieczna jest dobra, szybka oraz stabilna sieć, która udźwignie łączność z dużą ilością urządzeń bez obawy o obciążenie. Rozwiązaniem stał się nowy standard Wi-Fi. Routery Wi-Fi 6 oraz routery Wi-Fi 6 na kartę SIM to modele, które zapewnią optymalne działanie naszego smart domu.

 

Routery 6 generacji – jaką prędkość osiągają routery Wi-Fi 6?

Routery bazujące na najnowszym standardzie 802.11ax mogą działać z szybkością do 10 Gb/s. Zaskakujący jest fakt, że to aż o 1/3 szybciej od modelów pracujących w standardzie 802.11ac! Co więcej, routery 6 generacji, zarówno klasyczne jak i routery Wi-Fi 6 na kartę SIM, mają czterokrotnie większą przepustowość. Oprócz możliwości przesyłu dużej ilości danych, do routera obsługującego Wi-Fi 6 można podłączyć zdecydowanie więcej urządzeń niż w przypadku wersji poprzedniej. Modulacja 1024-QAM zastosowana w Wi-Fi 6 zapewnia o 25% większą prędkość.

 

Dlaczego routery 6 generacji to najlepszy wybór?

Użytkownik korzystający z kanału o częstotliwości 160 MHz na routerze nowej generacji zyska szybsze i stabilniejsze połączenie pozwalające na oglądanie wideo w 8K, przesyłanie dużych plików jak i wspomniane podłączenie wielu sprzętów smart pod jedną sieć.

Routery Wi-Fi 6 na kartę SIM oraz modele klasyczne są zdecydowanie odporniejsze na zakłócenia. Potrafią dużo dokładniej ignorować nadchodzące z innych sieci sygnały, pozwalając na płynną i bezproblemową pracę wszystkich urządzeń. Nawet mieszkając w bloku, użytkownik nie powinien mieć problemu z wydajnością sieci.

Technologia TWT zastosowana w najnowszych routerach Wi-Fi 6 pomaga ograniczyć zużywanie energii przez podłączone sprzęty, wydłużając tym samym życie ich akumulatorów i baterii. To również najlepsza odpowiedź na wolne połączenia na lotniskach i innych miejscach o dużym zatłoczeniu.

 

Routery Wi-Fi 6 na kartę SIM – jak rozpoznać urządzenie działające w standardzie 802.11ax?

Zazwyczaj na opakowaniu routera oraz wszystkich urządzeń korzystających z sieci powinna znaleźć się naklejka -Wi-Fi 6- lub -Wi-Fi 6 Certified-. Zarówno telewizory, komputery, smartfony jak i pozostałe urządzenia smart, aby cieszyć się szybkością i wydajnością Wi-Fi 6, powinny posiadać kartę sieciową zgodną ze standardem 802.11ax. W sklepie Hanzo znajdziesz ogromny wybór produktów przystosowanych do Wi-Fi 6 generacji, takich jak laptopy, sprzęt drukujący czy routery Wi-Fi 6 na kartę SIM.

 

Jaki router wybrać do domu lub firmy?

Co jest najważniejsze przy wyborze routera z Wi-Fi 6?

  • Liczba i rodzaj portów (USB, LAN, WAN) – pozwalają zwiększyć funkcjonalność routera.
  • Ilość anten – im więcej anten tym większy i stabilniejszy zasięg.
  • Częstotliwość pracy – niektóre częstotliwości gwarantują lepsze osiągi.
  • Szybkość – jeżeli szukamy urządzenia do rozbudowanej sieci warto postawić na szybkie urządzenie.
  • Zasięg – gdy mamy duży dom, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy zasięg wybranego routera dotrze do każdego wnętrza.

 

Warto pamiętać, że wybór routera to nie wszystko, równie ważna jest kompatybilność posiadanych urządzeń z najnowszym standardem Wi-Fi. Oprócz modeli 802.11ax, ostatnio na rynek weszły urządzenia o zgodności z standardem 802.11axe. Routery z tą dodatkową literką -e- w nazwie pozwalają na pracę z częstotliwością 6 GHz, która przede wszystkim odkrywa nowe możliwości sieciowych potyczek wśród profesjonalnych graczy.

Wśród najlepszych routerów Wi-Fi 6 możemy wyróżnić sprzęty ASUS, które choć kosztowne charakteryzują się niedoścignionym zasięgiem i rewelacyjną prędkością oraz szeregiem funkcjonalnych dodatków. Ekonomicznym wyborem mogą być urządzenia TP-LINK. Za kilkaset złotych kupisz router obsługujący standard 802.11ax o dobrej przepustowości i ciekawych możliwościach.

To, jaki router Wi-Fi 6 wybrać często zależy od tego, do jakiego celu ma być wykorzystywane urządzenie. Specjaliści z Hanzo z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i rozwieją wątpliwości jaki router z Wi-Fi 6 sprawdzi się w twoim domu lub firmie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium