99,7% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam8595Nie polecam25

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Toner HP 05A Black CE505A Toner HP 05A Black CE505A
Producent: HP
Cena: 408,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 05A Black Dual Pack CE505D Toner HP 05A Black Dual Pack CE505D
Producent: HP
Cena: 756,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 05X Black Dwupak CE505XD Toner HP 05X Black Dwupak CE505XD
Producent: HP
Cena: 1 381,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 117A Black W2070A Toner HP 117A Black W2070A
Producent: HP
Cena: 177,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 117A Cyan W2071A Toner HP 117A Cyan W2071A
Producent: HP
Cena: 194,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 117A Magent W2073A Toner HP 117A Magent W2073A
Producent: HP
Cena: 194,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 117A Yellow W2072A Toner HP 117A Yellow W2072A
Producent: HP
Cena: 200,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 124A Black Q6000A Toner HP 124A Black Q6000A
Producent: HP
Cena: 429,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 124A Cyan Q6001A Toner HP 124A Cyan Q6001A
Producent: HP
Cena: 468,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 124A Magenta Q6003A Toner HP 124A Magenta Q6003A
Producent: HP
Cena: 465,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 125A  Black Dual Pack CB540AD Toner HP 125A Black Dual Pack CB540AD
Producent: HP
Cena: 632,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 125A 3-Pack CMY CF373AM Toner HP 125A 3-Pack CMY CF373AM
Producent: HP
Cena: 901,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 125A Black CB540A Toner HP 125A Black CB540A
Producent: HP
Cena: 363,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 125A Cyan CB541A Toner HP 125A Cyan CB541A
Producent: HP
Cena: 333,00 zł
szt.
zobacz więcej
Toner HP 125A Magenta CB543A Toner HP 125A Magenta CB543A
Producent: HP
Cena: 333,00 zł
szt.
zobacz więcej

Tonery HP - wybierz pasujący do Twojego urządzenia!

Najczęściej wymianie podlegają właśnie tusze i tonery w drukarkach, co jest naturalnym następstwem użytkowania urządzeń. W naszym sklepie znajdziesz zarówno czarne, jak i kolorowe zamienniki, do takich popularnych marek jak HP czy Brother. Przed zakupem koniecznie upewnij się, czytając specyfikację produktu, czy będzie pasował do Twojego urządzenia.

Materiały eksploatacyjne

Aby urządzenie drukujące mogło pracować prawidłowo potrzebne są odpowiednio dobrane materiały eksploatacyjne. Bardzo ważne jest, by były one kompatybilne z modelem drukarki laserowej lub atramentowej, którą posiadamy. Spora ilość produktów dostępnych w ofercie rynkowej nie powinna odstraszać, ponieważ znalezienie właściwych produktów nie jest trudnym zadaniem. Dobre materiały eksploatacyjne gwarantują najwyższą jakość i trwałość wydruków, bogatych w szczegóły i odpowiednio nasyconych kolorami.

Rodzaj materiałów eksploatacyjnych dostępnych w sklepie Hanzo

Materiały eksploatacyjne to elementy, które zużywają się bądź mija termin ich ważności w czasie użytkowania urządzenia. Dotyczy to zarówno drukarek atramentowych jak i laserowych. W każdym przypadku wymiana materiałów eksploatacyjnych prędzej czy później będzie konieczna. Różnica dotyczy tylko elementów, które trzeba będzie wymieniać lub uzupełniać.

Hanzo w swojej ofercie posiada przede wszystkim oryginalne materiały eksploatacyjne, które gwarantują najlepszą jakość wydruków. W drukarkach atramentowych i laserowych są pewne elementy, które w trakcie pracy urządzenia trzeba wymieniać. Oto one:

- Tusza atramentowy – jest to materiał eksploatacyjny dla drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych. To specjalnym pojemnik zawierający atrament, który w niektórych modelach może być połączony z głowicą drukującą.

- Głowica drukująca - istotnym elementem drukarki atramentowej jest głowica drukująca. To element odpowiedzialny za nanoszenie wydruku na nośnik. Może stanowić oddzielny produkt lub być połączona z tuszem atramentowym.

- Butelki z atramentem – w najnowszych modelach drukarek producenci stosują zamiast wkładów atramentowych, butelki z atramentem. Butelki z odpowiednim płynem umożliwiają łatwe uzupełnianie pojemników wbudowanych w urządzeniach. Takie rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy przez firmę Epson, gwarantuje niskie koszty druku i wysoką wydajność.

Najważniejszą zasadą jest przechowywanie butelek z atramentem w bezpiecznym i zacienionym miejscu bez dostępu do światła.

- Bęben - to element sprzętu drukującego, który ma za zadanie przeniesienie tonera na powierzchnię papieru. W niektórych modelach wbudowany jest na stałe, w innych jest częścią wymienną, a czasami uzupełnieniem wkładu drukującego. Bęben wytwarza ładunek elektryczny, która pozwala wałkom przenosić toner na bęben światłoczuły. Następnie ciśnienie i temperatura sprawiają, że toner przytwierdza się do papieru.

- Toner - materiał eksploatacyjny dla drukarek urządzeń wielofunkcyjnych laserowych  oraz kserokopiarek

Materiały eksploatacyjne kompatybilne z drukarką? Jak wybrać odpowiedni model?

Rozpoczynając poszukiwania materiałów eksploatacyjnych, przede wszystkim należy ustalić model drukarki. Nie każdy tusz czy toner znaleziony w Internecie, będzie pasował do konkretnego sprzętu. By odnaleźć informację o nazwie modelu wystarczy obejrzeć dokładnie drukarkę, ponieważ firmy umieszczają je na boku, na górze lub spodzie sprzętu. Zazwyczaj opis modelu to nazwa firmy, a następnie kombinacja liter i cyfr. Kolejny wybór dotyczy rodzaju materiałów eksploatacyjnych do druku monochromatycznego lub kolorowego, które zakupić można osobno oraz w zestawie.

Oryginalny tusz jest droższy – dlaczego?

Tusz oryginalny czy zamiennik – na to pytanie każdy użytkownik w końcu musi odpowiedzieć. Dylemat czy pozostać przy oryginalnej marce, czy też spróbować nieco obniżyć koszty eksploatacji drukarki dotyczy wielu osób. Wszyscy też zastanawiają się czym różni się oryginalny produkt od zamiennika w niższej cenie?

Cena końcowa oryginalnych tuszy zawiera w sobie koszty badań i testów, które zapewniają spełnianie odpowiednich standardów jakości. By tusz był trwały i nie zasychał producenci muszą przeprowadzać wiele kosztownych badań w tym kierunku, co przekłada się na cenę. Tym różni się właśnie oryginalny tusz od zamiennika, na co w pierwszej kolejności zwracają uwagę użytkownicy.

Warto zaznaczyć, że oryginalne produkty oraz ich tańsze zamienniki powstają bardzo często z tych samych składników. Dotyczy to jednak dobrych zamienników. Na rynku jest wiele produktów cechujących się słabą wydajnością i niską trwałością wydruku.

Co wybrać: zamiennik czy oryginalny tusz?

Oryginalne tusze zawsze będą nieco droższe. To niestety przekonuje wiele osób do wyboru tańszych produktów, które są też łatwo dostępne. Ich minusem jest jednak brak testów, które gwarantowałyby jakość wydruku. To powoduje, że Ci, którzy oczekują najlepszych wydruków nie będą ryzykować zakupu zamienników z niesprawdzonych źródeł. Poza tym ilość wydrukowanych kopii z jednego zamiennika jest mniejsza niż z oryginalnego wkładu.

Zamienników przede wszystkim nie powinno się używać w czasie obowiązywania umowy gwarancyjnej. W razie awarii urządzenia, producent może odmówić prawa do gwarancji. Używanie zamienników zamiast zalecanych oryginalnych tuszów jest w tym okresie błędem.

Jeśli urządzenie jest już po okresie gwarancyjnym a nie zależy Ci na wyjątkowej jakości wydruku, to można wybrać zamienniki, ale warto wówczas sięgać tylko po sprawdzone firmy, które mają pozytywne opinie użytkowników.

Podsumowując: ceny zamienników do drukarek są dla wielu bardzo atrakcyjne. Ich cena oznacza przede wszystkim niższą jakość przez co narażamy drukarkę na szereg uszkodzeń. Niesprawdzone materiały eksploatacyjne zwiększają prawdopodobieństwo zepsucia drukarki, a w interesie właściciela powinno być jak najdłuższe i bezawaryjne użytkowanie. Warto zatem dbać o możliwie najlepszą jakość materiałów eksploatacyjnych. Producenci zawsze zalecać będą używanie oryginalnych materiałów, ponieważ mają na uwadze zapewnienie maksymalnej żywotności urządzenia i maksymalnie najlepszych jakościowo wydruków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium