99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam7090Nie polecam13

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Bęben HP 57A Black CF257A Bęben HP 57A Black CF257A
Producent: HP
Cena: 614,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tusz HP 11 Yellow C4838AE Tusz HP 11 Yellow C4838AE
Producent: HP
Cena: 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tusz HP 15 Black C6615DE Tusz HP 15 Black C6615DE
Producent: HP
Cena: 215,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tusz HP 21 Black C9351AE Tusz HP 21 Black C9351AE
Producent: HP
Cena: 96,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tusz HP 21+22 Combo Pack SD367AE Tusz HP 21+22 Combo Pack SD367AE
Producent: HP
Cena: 221,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tusz HP 22 Colour C9352AE Tusz HP 22 Colour C9352AE
Producent: HP
Cena: 126,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tusz HP 300 Black CC640EE Tusz HP 300 Black CC640EE
Producent: HP
Cena: 84,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tusz HP 300 Black XL CC641EE Tusz HP 300 Black XL CC641EE
Producent: HP
Cena: 188,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tusz HP 300 Colour CC643EE Tusz HP 300 Colour CC643EE
Producent: HP
Cena: 102,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tusz HP 300 Colour XL CC644EE Tusz HP 300 Colour XL CC644EE
Producent: HP
Cena: 222,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tusz HP 301 Black XL CH563EE Tusz HP 301 Black XL CH563EE
Producent: HP
Cena: 149,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tusz HP 301 Colour XL CH564EE Tusz HP 301 Colour XL CH564EE
Producent: HP
Cena: 149,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tusz HP 302 Black F6U66AE Tusz HP 302 Black F6U66AE
Producent: HP
Cena: 63,00 zł
szt.
zobacz więcej

Tusze HP - wybierz pasujący do Twojego urządzenia!

Najczęściej wymianie podlegają właśnie tusze i tonery w drukarkach, co jest naturalnym następstwem użytkowania urządzeń. W naszym sklepie znajdziesz zarówno czarne, jak i kolorowe zamienniki, do takich popularnych marek jak HP czy Brother. Przed zakupem koniecznie upewnij się, czytając specyfikację produktu, czy będzie pasował do Twojego urządzenia.

Materiały eksploatacyjne

Aby urządzenie drukujące mogło pracować prawidłowo potrzebne są odpowiednio dobrane materiały eksploatacyjne. Bardzo ważne jest, by były one kompatybilne z modelem drukarki laserowej lub atramentowej, którą posiadamy. Spora ilość produktów dostępnych w ofercie rynkowej nie powinna odstraszać, ponieważ znalezienie właściwych produktów nie jest trudnym zadaniem. Dobre materiały eksploatacyjne gwarantują najwyższą jakość i trwałość wydruków, bogatych w szczegóły i odpowiednio nasyconych kolorami.

Rodzaj materiałów eksploatacyjnych dostępnych w sklepie Hanzo

Materiały eksploatacyjne to elementy, które zużywają się bądź mija termin ich ważności w czasie użytkowania urządzenia. Dotyczy to zarówno drukarek atramentowych jak i laserowych. W każdym przypadku wymiana materiałów eksploatacyjnych prędzej czy później będzie konieczna. Różnica dotyczy tylko elementów, które trzeba będzie wymieniać lub uzupełniać.

Hanzo w swojej ofercie posiada przede wszystkim oryginalne materiały eksploatacyjne, które gwarantują najlepszą jakość wydruków. W drukarkach atramentowych i laserowych są pewne elementy, które w trakcie pracy urządzenia trzeba wymieniać. Oto one:

- Tusza atramentowy – jest to materiał eksploatacyjny dla drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych. To specjalnym pojemnik zawierający atrament, który w niektórych modelach może być połączony z głowicą drukującą.

- Głowica drukująca - istotnym elementem drukarki atramentowej jest głowica drukująca. To element odpowiedzialny za nanoszenie wydruku na nośnik. Może stanowić oddzielny produkt lub być połączona z tuszem atramentowym.

- Butelki z atramentem – w najnowszych modelach drukarek producenci stosują zamiast wkładów atramentowych, butelki z atramentem. Butelki z odpowiednim płynem umożliwiają łatwe uzupełnianie pojemników wbudowanych w urządzeniach. Takie rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy przez firmę Epson, gwarantuje niskie koszty druku i wysoką wydajność.

Najważniejszą zasadą jest przechowywanie butelek z atramentem w bezpiecznym i zacienionym miejscu bez dostępu do światła.

- Bęben - to element sprzętu drukującego, który ma za zadanie przeniesienie tonera na powierzchnię papieru. W niektórych modelach wbudowany jest na stałe, w innych jest częścią wymienną, a czasami uzupełnieniem wkładu drukującego. Bęben wytwarza ładunek elektryczny, która pozwala wałkom przenosić toner na bęben światłoczuły. Następnie ciśnienie i temperatura sprawiają, że toner przytwierdza się do papieru.

- Toner - materiał eksploatacyjny dla drukarek urządzeń wielofunkcyjnych laserowych  oraz kserokopiarek

Materiały eksploatacyjne kompatybilne z drukarką? Jak wybrać odpowiedni model?

Rozpoczynając poszukiwania materiałów eksploatacyjnych, przede wszystkim należy ustalić model drukarki. Nie każdy tusz czy toner znaleziony w Internecie, będzie pasował do konkretnego sprzętu. By odnaleźć informację o nazwie modelu wystarczy obejrzeć dokładnie drukarkę, ponieważ firmy umieszczają je na boku, na górze lub spodzie sprzętu. Zazwyczaj opis modelu to nazwa firmy, a następnie kombinacja liter i cyfr. Kolejny wybór dotyczy rodzaju materiałów eksploatacyjnych do druku monochromatycznego lub kolorowego, które zakupić można osobno oraz w zestawie.

Oryginalny tusz jest droższy – dlaczego?

Tusz oryginalny czy zamiennik – na to pytanie każdy użytkownik w końcu musi odpowiedzieć. Dylemat czy pozostać przy oryginalnej marce, czy też spróbować nieco obniżyć koszty eksploatacji drukarki dotyczy wielu osób. Wszyscy też zastanawiają się czym różni się oryginalny produkt od zamiennika w niższej cenie?

Cena końcowa oryginalnych tuszy zawiera w sobie koszty badań i testów, które zapewniają spełnianie odpowiednich standardów jakości. By tusz był trwały i nie zasychał producenci muszą przeprowadzać wiele kosztownych badań w tym kierunku, co przekłada się na cenę. Tym różni się właśnie oryginalny tusz od zamiennika, na co w pierwszej kolejności zwracają uwagę użytkownicy.

Warto zaznaczyć, że oryginalne produkty oraz ich tańsze zamienniki powstają bardzo często z tych samych składników. Dotyczy to jednak dobrych zamienników. Na rynku jest wiele produktów cechujących się słabą wydajnością i niską trwałością wydruku.

Co wybrać: zamiennik czy oryginalny tusz?

Oryginalne tusze zawsze będą nieco droższe. To niestety przekonuje wiele osób do wyboru tańszych produktów, które są też łatwo dostępne. Ich minusem jest jednak brak testów, które gwarantowałyby jakość wydruku. To powoduje, że Ci, którzy oczekują najlepszych wydruków nie będą ryzykować zakupu zamienników z niesprawdzonych źródeł. Poza tym ilość wydrukowanych kopii z jednego zamiennika jest mniejsza niż z oryginalnego wkładu.

Zamienników przede wszystkim nie powinno się używać w czasie obowiązywania umowy gwarancyjnej. W razie awarii urządzenia, producent może odmówić prawa do gwarancji. Używanie zamienników zamiast zalecanych oryginalnych tuszów jest w tym okresie błędem.

Jeśli urządzenie jest już po okresie gwarancyjnym a nie zależy Ci na wyjątkowej jakości wydruku, to można wybrać zamienniki, ale warto wówczas sięgać tylko po sprawdzone firmy, które mają pozytywne opinie użytkowników.

Podsumowując: ceny zamienników do drukarek są dla wielu bardzo atrakcyjne. Ich cena oznacza przede wszystkim niższą jakość przez co narażamy drukarkę na szereg uszkodzeń. Niesprawdzone materiały eksploatacyjne zwiększają prawdopodobieństwo zepsucia drukarki, a w interesie właściciela powinno być jak najdłuższe i bezawaryjne użytkowanie. Warto zatem dbać o możliwie najlepszą jakość materiałów eksploatacyjnych. Producenci zawsze zalecać będą używanie oryginalnych materiałów, ponieważ mają na uwadze zapewnienie maksymalnej żywotności urządzenia i maksymalnie najlepszych jakościowo wydruków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium