Blog kategorie

Smartfony Xiaomi – czy warto je kupować?

0

Xiaomi redmi 9 - kolory

 

Smartfony Xiaomi zrobiły ogromną rewolucję na rynku telefonów komórkowych. Z zupełnie nowej marki do nr 1 na świecie pod względem sprzedaży w ciągu zaledwie 10 lat. To spektakularny sukces tego producenta, na który niewątpliwie ogromnie pracował wprowadzając na rynek bardzo ciekawe, technologicznie zaawansowane i nowoczesne smartfony dla każdego. Urządzenia mobilne Xiaomi cieszą się ogromną popularnością choćby ze względu na atrakcyjność cenową w stosunku do bardziej promowanych marek. Czy warto kupić smartfon Xiaomi?

 

Wyprzedaż smartfonów Xiaomi >>

Co wyróżnia smartfony Xiaomi ?

Smartfony Xiaomi to coraz częściej spotykane urządzenia mobilne. Wiele osób zastanawia się, czy niższa cena w porównaniu do urządzeń konkurencji nie wpływa znacząco na jakość urządzenia. Nadal panuje przekonanie, że czasem warto wydać sporo gotówki na model o którym wszyscy mówią, niż na produkt mniej znany. Po pierwsze, to jeśli weźmiemy pod uwagę parametry tych urządzeń, to w wielu przypadkach wyprzedzają one o wiele droższe topowe urządzenia innych marek. Po drugie nie są one z pewnością mniej wytrzymałe. Jest to przekonanie błędne, bo przecież każdy smartfon jest podatny na uszkodzenia mechaniczne i nie mamy pewności, który z nich wytrzyma dłuższy okres użytkowania.

Przede wszystkim smartfony Xiaomi zdobyły tak liczną grupę zwolenników, ponieważ oferują urządzenia w zdecydowanie niższych cenach. To jedna z kluczowych cech Xiaomi – wybitny stosunek jakości do ceny. Producent dokłada wszelkich starań, by każdy model miał jak najlepsze komponenty i parametry w porównaniu do urządzeń konkurencyjnych oraz by był bardziej atrakcyjny cenowo. Dlatego też te smartfony są uważane za jedne z najbardziej opłacalnych na rynku.

Jeśli chodzi o parametry, to tutaj można się momentami zachwycać. Świetne aparaty 63 Mpx, duże baterie o pojemności np. 5000 Ah czy też mocne procesory, to tylko część tego co mogą oferować nam najnowsze smartfony od tego producenta. To naprawdę urządzenia, które dają większe możliwości niż inne flagowe modele. Poza tym każdy smartfon cechuje się nowoczesnymi rozwiązaniami. Xiaomi to marka, która nie zwalnia. Ciągle pracuje nad nowymi pomysłami i reaguje na rynkowe zmiany po to, by każdy produkt spełniał oczekiwania użytkowników.

 

Redmi note 9 - procesor

 

Czy warto kupić smartfon Xiaomi?

Xiaomi robi dobre smartfony, które spokojnie konkurują z takimi potęgami jak Apple czy Samsung. Swoją niską cenę zawdzięczają przede wszystkim genialnej polityce cenowej firmy. Po pierwsze Xiaomi wykorzystuje tańsze komponenty, które jednocześnie nie odbiegają jakością od tych, które używają pozostali producenci. Spory wpływ na ceny ma także sposób projektowania wszystkich modeli Xiaomi – mają bardzo zbliżony wygląd, co obniża koszty ich produkcji. Dodatkowo, co jest najważniejsze, producent stawia przede wszystkim na sprzedaż internetową oraz rezygnuje z reklam zarówno w telewizji jak i na bilbordach, co w ogromnym stopniu obniża globalne koszty.

Dlatego też patrząc w jaki sposób tnie koszty marka Xiaomi i jak wiele nowoczesnych rozwiązań wprowadza do swoich urządzeń, warto się zastanowić, czy szukając nowego telefonu dla siebie, nie dać szansy smartfonowi właśnie od tej marki. Katalog produktów jest ogromny i bardzo ciekawy – każdy znajdzie coś dobrego.

 

Smartfony Xiaomi >>

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl