343:;354:;350:

Bestsellery
Amazfit GTS 3 Czarny
Amazfit GTS 3 Czarny

499,00 zł

szt.
Asus Rog Delta S Czarne
Asus Rog Delta S Czarne

697,00 zł

szt.
Corsair Voyager GT, 256 GB
Corsair Voyager GT, 256 GB

252,00 zł

szt.
Garett Kids Sun Pro 4G Granatowy
Garett Kids Sun Pro 4G Granatowy

579,00 zł

szt.
Corsair Dark Core RGB Pro SE
Corsair Dark Core RGB Pro SE

538,00 zł

LG 24MP60G-B
LG 24MP60G-B

499,00 zł

NAVITEL R600
NAVITEL R600

288,00 zł

Xblitz Master One
Xblitz Master One

75,00 zł

Xblitz UNLIMITED
Xblitz UNLIMITED

105,00 zł

Blog kategorie
Blog chmura tagów
 
Świąteczne prezenty dla miłośników gier 0
Świąteczne prezenty dla miłośników gier

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas, w którym radość i miłość rozprzestrzeniają się wokół nas. To właśnie wtedy zbieramy się w gronie najbliższych, wymieniając uściski, uśmiechy i... prezenty! To również okres, gdy wszyscy zaczynamy zastanawiać się, czym obdarować swoją rodzinę i przyjaciół. Dla wielu, poszukiwanie idealnych upominków może być niemałym wyzwaniem, szczególnie jeśli mają one trafić w ręce pasjonatów gamingowego uniwersum.

Odkryj razem z nami fascynujący świat prezentów obejmujący różnorodne kategorie produktów przydatnych dla graczy komputerowych, jak i oddanych fanów konsol. Bez względu na budżet, znajdziesz tu inspiracje, które sprawią, że te święta będą niezapomniane dla wszystkich miłośników wirtualnej rozgrywki!

czytaj całość »
Program „Laptop dla nauczyciela” – poznaj szczegóły dofinansowania zakupu laptopa dla nauczyciela 0
Program „Laptop dla nauczyciela” – poznaj szczegóły dofinansowania zakupu laptopa dla nauczyciela

Nauczyciel w życiu młodego człowieka pełni złożoną rolę, która wykracza daleko poza przekazywanie informacji. Jest kluczowym aktorem w procesie kształcenia, wspomagając nie tylko rozwój intelektualny, ale również emocjonalny, społeczny i moralny uczniów. Jako przewodnik w świecie wiedzy i wartości, ma niezaprzeczalny wpływ na kształtowanie przyszłości każdego wychowanka.

Laptop to narzędzie wielofunkcyjne, które wspomaga nauczycieli w prowadzeniu lekcji, organizacji pracy oraz w komunikacji, co przekłada się na efektywne nauczanie i rozwój uczniów. By praca pedagogów w Polsce była jak najbardziej wydajna Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z ministrem cyfryzacji– doceniając ich ciężką pracę – w październiku 2023 roku rusza z programem „Laptop dla nauczyciela”. Dzięki niemu dydaktycy szkół podstawowych i ponadpodstawowych otrzymają możliwość skorzystania z elektronicznego bonu, pozwalającego na zakup laptopa lub laptopa przeglądarkowego. Jego wartość to 2500 złotych – co ważne nie jest ona zależna od pełnionego stanowiska czy też wymiaru zajęć. W tym artykule dowiesz się jak ubiegać się o taki bon i w jaki sposób go efektywnie wykorzystać.

czytaj całość »
Rejestrator obrazu - czym jest i do czego służy 0
Rejestrator obrazu - czym jest i do czego służy

Rejestrator obrazu jest kluczowym elementem każdego systemu monitoringu wizyjnego i powinien być dostosowany do konkretnej konfiguracji oraz potrzeb użytkownika. Jego główne zadanie to zbieranie, przechowywanie i zarządzanie nagranymi obrazami oraz dźwiękiem z kamer monitoringu. Rejestrator obrazu odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na różnych obszarach – w domach, firmach, placówkach publicznych i w wielu innych miejscach. Warto pamiętać, że wybór odpowiedniego modelu może znacząco wpłynąć na skuteczność i niezawodność całego systemu do monitoringu.

W tym artykule postaramy się wyjaśnić czym rejestrator obrazu właściwie jest, jakie posiada funkcje oraz czym różni się od innych sposobów przechwytywania obrazów pochodzących z kamer – kart pamięci i miejscem w chmurze.

czytaj całość »
Kamera do monitoringu posesji - na jakie parametry zwrócić uwagę by czuć się bezpiecznie na terenie własnego domu 0
Kamera do monitoringu posesji - na jakie parametry zwrócić uwagę by czuć się bezpiecznie na terenie własnego domu

Dom stanowi przestrzeń zapewniającą poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Jest miejscem, w którym można schronić się przed różnymi niebezpieczeństwami – zarówno naturalnymi, jak i tymi ze strony społeczeństwa. Dodatkowo, pozwala wyrazić swoją tożsamość i styl życia, poprzez tworzenie jedynych w swoim rodzaju wnętrz, które odzwierciedlają osobiste preferencje i potrzeby. Posiadanie własnego domu z ogrodem pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne i emocjonalne, dając poczucie przynależności i komfortu. Wreszcie, jest to również inwestycja finansowa, mogąca zabezpieczyć przyszłość i stanowić źródło stabilności ekonomicznej. Właśnie dlatego warto chronić swoją nieruchomość oraz to co ją otacza. Pomocne w tym są bez wątpienia zewnętrzne systemy monitorujące. Czytając ten artykuł dowiesz się czym powinna wyróżniać się jakościowa zewnętrzna kamera do monitoringu i jakie zalety posiada.

czytaj całość »
Różnice między technologiami HD-CVI a IP w kamerach do monitoringu 0
Różnice między technologiami HD-CVI, a IP w kamerach do monitoringu

Posiadanie w domu kamery do monitoringu niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze, zapewnia dodatkowe poczucie bezpieczeństwa, pozwalając na monitorowanie swojego mieniana na bieżąco. Urządzenie może dostarczać obrazy w czasie rzeczywistym, co umożliwia szybką reakcję na ewentualne incydenty lub podejrzane sytuacje, odstrasza potencjalnych włamywaczy lub wandali, którzy boją się, że kamera zarejestruje ich działania oraz daje sposobność utrzymania dwustronnego kontaktu i gwarantuje kontrolę nawet wtedy, gdy jest się z dala od domu. Ważnym krokiem zaraz po podjęciu samej decyzji o zakupie urządzenia jest wybór tego najwłaściwszego. Pierwszym znakiem zapytania na jaki zdarza się natrafić szukając kamery dla siebie jest różnica między technologiami HD-CVI, a IP. Możesz być pewny, że w tym artykule znajdziesz odpowiedź dotyczącą tego zagadnienia!

czytaj całość »
Najlepsza elektroniczna niania - przegląd niezawodnych kamer do monitoringu marki IMOU 0
Najlepsza elektroniczna niania - przegląd niezawodnych kamer do monitoringu marki IMOU

Elektroniczne nianie stanowią ważny element wyprawki dla niemowlaka, a ich popularność wynika z wielu zalet. To niewielkie urządzenie tworzy nieprzerwane połączenie między opiekunem a maluszkiem, nawet wtedy, gdy znajdują się w oddzielnych pomieszczeniach. Kamera pomaga w monitorowaniu i wyczerpującej opiece nad dzieckiem, co przekłada się na możliwość zachowania komfortu przez rodziców oraz zwiększenie bezpieczeństwa pociechy. Wybór odpowiedniej niani może jednak wydawać się trudny, biorąc pod uwagę różnorodność proponowanych przez producentów modeli i funkcji.

W tym poradniku dowiesz się jakie są plusy posiadania elektronicznej niani, czym to niewielkie urządzenie powinno się wyróżniać oraz poznasz najlepsze modele kamer typu niania do monitoringu dzieci od niezawodnej marki IMOU.

czytaj całość »
Monitoring domowy – poczucie kontroli i ochrona swojego mienia, czy strata pieniędzy 0
Monitoring domowy – poczucie kontroli i ochrona swojego mienia, czy strata pieniędzy

Ochrona własnego mieszkania i domowników w nim przebywających to kwestia o dużym – jak nie kluczowym – znaczeniu dla każdego właściciela nieruchomości. Skuteczne zabezpieczenie swoich czterech ścian jest priorytetowym zadaniem nie tylko w kontekście zapobiegania kradzieżom. Dotyczy przede wszystkim możliwości poczucia ogólnego komfortu i bezpieczeństwa przez wszystkich mieszkańców domu. Obecnie istnieje wiele innowacyjnych rozwiązań umożliwiających efektywne zabezpieczenie mieszkania – mowa o systemach alarmowych, inteligentnych domofonach oraz coraz częściej stosowanym monitoringu. W niniejszym artykule skoncentrujemy się na jednym z najbardziej skutecznych środków, które dadzą Ci poczucie kontroli i pomogą zabezpieczyć swoje mienie – monitoringu. Omówimy, czy inwestycja w taki system jest uzasadniona i jakie korzyści przynosi jego wdrożenie.

czytaj całość »
Uwolnij swoją kreatywność z niezawodnym tabletem graficznym 0
Uwolnij swoją kreatywność z niezawodnym tabletem graficznym

Tablety graficzne to urządzenia, które od dawna zyskują na popularności wśród artystów, projektantów, grafików oraz wszystkich tych, którzy poszukują precyzyjnych narzędzi do pracy z grafiką cyfrową. Dzięki nim kreatorzy wszelkich treści mogą przenieść swoje pomysły na cyfrowy papier w sposób bardziej naturalny i płynny niż w przypadku użycia tradycyjnej myszki czy touchpada, co otwiera zupełnie nowe możliwości kreatywne.

W tym wpisie przyjrzymy się różnym rodzajom tabletów graficznych, ich budowie, grupom użytkowników, najchętniej po nie sięgających oraz kryteriom, którymi warto się kierować się podczas wyboru najodpowiedniejszego dla siebie urządzenia.

czytaj całość »
Niezawodne źródło energii w każdych okolicznościach – mobilne stacje zasilania 0
Niezawodne źródło energii w każdych okolicznościach – mobilne stacje zasilania

Wszyscy cenimy sobie mobilność i niezależność, dlatego urządzenia nazywane mobilnymi stacjami zasilania zyskują coraz większą popularność i zaczynają gościć w domach użytkowników na całym świecie. Mobilne stacje zasilania to przenośne urządzenia umożliwiające ładowanie sprzętów elektronicznych oraz tych zasilanych bateriami lub akumulatorami, do których należą: telefony komórkowe, tablety, laptopy, komputery, telewizory, lodówki, a nawet samochody elektryczne. Mobilne stacje zasilania zwykle posiadają własne baterie, które po wcześniejszym naładowaniu są gotowe do użycia czyli napełnienia energią urządzeń z zewnątrz, gdy te nie mają dostępu do tradycyjnych źródeł zasilania, takich jak gniazdka elektryczne. Są popularne podczas podróży, wyjazdów, eventów organizowanych na świeżym powietrzu lub w przypadkach nagłego braku zasilania w pomieszczeniach. Postaramy się wyjaśnić co to właściwie jest, jak działa i dlaczego warto zainwestować w przenośną stację zasilania, a także przestawimy jej najważniejsze funkcje i parametry techniczne.

czytaj całość »
Smartwatch Garett – idealny prezent komunijny dla dziecka 0
Smartwatch Garett – idealny prezent komunijny dla dziecka

Każdego roku wiele osób staje przed wyzwaniem zakupu najodpowiedniejszego prezentu dla dziecka z okazji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej. Jego dobór jest niemałym wyzwaniem, ponieważ każdy z zaproszonych gości chce, by upominek nie tylko upamiętniał ten jakże ważny dla małego człowieka dzień i sprawił mu ogromną przyjemność i radość, ale również był funkcjonalny. Często decyzja pada na klasykę i nie ma w tym nic dziwnego. Mimo wielu gadżetów łatwo dostępnych na rynku to właśnie zegarek jest jednym z tych prezentów, na które stawiają goście zaproszeni przez dziecko. By połączyć tradycję i jednocześnie iść z duchem czasu warto zdecydować się na smartwatch. Taki praktyczny i nowoczesny gadżet wyróżniający się licznymi wartościowymi funkcjami może okazać się nie tylko cennym podarkiem, ale również sprawi każdemu dziecku ogromną przyjemność! Jaki smartwatch dla niespełna dziesięciolatka będzie najlepszym wyborem? Przedstawiamy dziecięce smartwatche od niezastąpionego brandu Garett!

czytaj całość »
Premiera GeForce RTX 4070 - kontynuacja popularnych poprzedników? 0
Premiera GeForce RTX 4070 - kontynuacja popularnych poprzedników?

GeForce RTX 4070 – kwietniowy debiut na który wszyscy czekali

W pierwszej połowie miesiąca oficjalnie zadebiutowała karta graficzna GeForce RTX 4070 skierowana do graczy posiadających monitory 1440p. W dzisiejszym artykule dowiecie się co oferuje karta NVIDIA, jakimi technologiami dysponuje, jak radzi sobie z najnowszymi tytułami na rynku i czy cena GeForce RTX 4070 jest adekwatna do jej osiągów. A przede wszystkim czy kontynuuje tradycje wersji xx70, które zazwyczaj sięgały efektywności swoich flagowych poprzedników (jak wciąż popularna GeForce 3070).

 

 

czytaj całość »
Polowanie na wielkanocne pisanki czyli Easter Eggs w popkulturze 0
Polowanie na pisanki

Jeżeli uważasz, że jajko wielkanocne da się znaleźć wyłącznie w koszyku ze święconką to się grubo mylisz! Easter Eggi – czyli tak zwane pisanki – pojawiają się w grach, filmach, serialach i oprogramowaniu. Ich twórcy są w pewnym sensie synonimem wielkanocnego królika, który chowa kolorowe wydmuszki przed dziećmi. Ukrywanie zagadkowych niespodzianek dla najbardziej spostrzegawczych i wytrwałych użytkowników sprawia im wiele radości, dlatego w każdym szanującym się tytule z pewnością znajdziesz niejedną pisankę! Niektóre z nich bawią, inne stanowią sentymentalne nawiązanie do wydarzeń z przeszłości lub są swoistym hołdem na cześć konkretnych osób najczęściej w jakiś sposób związanych z branżą. Odpowiadamy na pytania czym Easter Eggi są, skąd wywodzi się ta nazwa i co mają wspólnego z technologią i współczesną popkulturą.

czytaj całość »
Bezprzewodowe głośniki przenośne – krótki przewodnik na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu 0
Bezprzewodowe głośniki przenośne – krótki przewodnik na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu

W dzisiejszych czasach wolność jest czymś, co dla każdego człowieka ma wyjątkową wartość – zatem nie ma nic dziwnego, że często w sklepach sięga się po takie urządzenia, które tę wolność gwarantują. Nawet najbardziej niepozorne gadżety mogą dać Ci swobodę, o którą walczysz każdego dnia. Jednym z takich przedmiotów jest bezsprzecznie mobilny głośnik bezprzewodowy. Każdy, kto wychodzi z założenia, że udane spotkanie bez ulubionej muzyki w tle nie ma racji bytu z pewnością doceni to niewielkie urządzenie, dzięki któremu nie trzeba iść na żadne kompromisy! Bezcenny akompaniament długo tworzonej playlisty w dowolnym miejscu bez plączących się dookoła kabli i konieczności dostępu do stałego źródła zasilania brzmi naprawdę dobrze? Jeśli tak, dowiedz się na co zwrócić szczególną uwagę wybierając bezprzewodowy głośnik przenośny dla siebie!

czytaj całość »
Co to jest serwer NAS i do czego służy 0
Co to jest serwer NAS i do czego służy

Czy serwer NAS to dobry zamiennik standardowego komputera, nośnika danych czy chmury? Dlaczego współcześnie coraz więcej firm oraz użytkowników prywatnych decyduje się na zakup tego urządzenia? Czym w ogóle jest taki serwer i w czym jest lepszy od innych sposobów przechowywania danych? Jakie serwery NAS są najpopularniejsze, i które modele spiszą się w dużym przedsiębiorstwie, a które będą najlepszym rozwiązaniem do domu? Wreszcie, na co zwracać uwagę podczas kupna serwera, aby spełnił swoje zadanie? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w naszym artykule! I pamiętajcie, że w Hanzo czeka na was szeroki wybór serwerów NAS.

czytaj całość »
Niezbędnik zimowego podróżnika 0
Niezbędnik zimowego podróżnika

Wakacje to nie jedyna pora, kiedy decydujemy się na podróże. Do sezonów wyjazdowych zalicza się również okres zimowy, a szczególnie te tygodnie, w których dzieci zaczynają ferie. To doskonały moment na spędzenie z rodziną wspólnych chwil wolnych od natłoku obowiązków dnia codziennego. Miłośnicy zimowych sportów ciągnął do górskich kurortów, by cieszyć się urokami białego szaleństwa. Do zaplanowanego na najzimniejsze miesiące w roku wyjazdu należy – tak samo jak do każdego innego – odpowiednio się przygotować i nie chodzi wyłącznie o zabookowanie hotelu, wykupienie skipasa online czy wybranie środka transportu. Każdego podróżnika czeka też pakowanie. Żebyś nigdy nie zapomniał o najistotniejszym sprzęcie i był przygotowany na każdą ewentualność przedstawiamy urządzenia, które zawsze warto mieć ze sobą w czasie zimowych wojaży.

czytaj całość »
Web3, sztuczna inteligencja i wyszukiwarki internetowe. Początki nowego początku? 0
Web3, sztuczna inteligencja i wyszukiwarki internetowe. Początki nowego początku?

Web3, sztuczna inteligencja i wyszukiwarki internetowe. Początki nowego początku?

Coraz głośniej mówi się w sieci na temat wykorzystania sztucznej inteligencji do zwiększenia możliwości odpowiedzi przeglądarek internetowych (głównie Google i Bing). Według koncepcji Microsoftu i Google czeka nas prawdziwa rewolucja, która oszczędzi użytkownikom Internetu czegoś, czego nie można kupić lub odzyskać – mowa, oczywiście o czasie.

Zdaje się, że oba giganty technologiczne mają podobne plany na wprowadzenie do swoich wyszukiwarek rozwiązań wykorzystujących chatboty: GPT (Microsoft we współpracy z OpenAI) oraz Bard (chatbot bazujący na modelu językowym Google – LaMBDA). Nie jest to jednak tak proste jak się mogłoby wydawać. Na drodze stoi wiele przeszkód, zazwyczaj bardzo kosztownych.

Zanim przyjrzymy się bliżej nowym ideom wyszukiwarek i tego, czego będziemy mogli się po nich spodziewać, warto wrócić do początku i zrozumieć, dlaczego wykorzystanie AI jest drogą do przyszłości sieci.

czytaj całość »
Wideorejestrator jazdy – dlaczego warto zainwestować w to niewielkie urządzenie i na jakie rozwiązania zwrócić szczególną uwagę 0
Wideorejestrator jazdy – dlaczego warto zainwestować w to niewielkie urządzenie i na jakie rozwiązania zwrócić szczególna uwagę

Mówiąc o najbardziej praktycznych akcesoriach samochodowych trudno nie wskazać na wideorejestrator jazdy – w końcu to niewielkie wielofunkcyjne urządzenie jest w stanie dostarczyć niepodważalnych dowodów, oczyścić Cię z niesprawiedliwych zarzutów i wskazać jedynego prawdziwego sprawcę zdarzenia drogowego. Wielu kierowców zwleka z zakupem tego gadżetu twierdząc, że nic złego nie może się stać. Nie zapominaj jednak, że bywają dni kiedy Twoja czujność jest osłabiona, co więcej, warto zdawać sobie sprawę, że możesz stać się ofiarą wypadku, która nie ma wpływu na przebieg stłuczki.

Kolizje drogowe, poważne wypadki komunikacyjne, potracenia – nikt nie chce być uczestnikiem tych przykrych i stresujących zdarzeń. Jeżeli jednak staniesz się ich częścią jako poszkodowany lub świadek warto mieć przy sobie urządzenie, które potwierdzi Twoje zeznania. Każdy rozsądny kierowca powinien potraktować wideorejestrator jazdy jako praktyczną polisę ubezpieczeniową – dlatego warto wybrać taki model, który da Ci poczucie bezpieczeństwa.

czytaj całość »
Luty – miesiąc rewelacyjnych promocji w Hanzo 0
Luty – miesiąc rewelacyjnych promocji w Hanzo

W lutym sklep internetowy Hanzo łączy w pary! Przez cały luty macie możliwość skorzystania z atrakcyjnych zniżek i promocji. Kolejny rok z rzędu przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe zestawy sprzętów w rewelacyjnych cenach w promocji „W parach taniej!”. Ale to nie wszystko! Wprowadzamy również akcję „LOVE ASUS”, która pozwala na zakup określonych laptopów ASUS ze stylową torbą na laptopa za 1 zł!

Luty to miesiąc zakochanych, energetyzujących imprez karnawałowych i zimowego szaleństwa. Sklep Hanzo również dodaje coś od siebie do tego wyjątkowego czasu! Nasze pary perfekcyjnie się uzupełniają i pasują do siebie jak ulał. Może któraś z nich będzie idealna właśnie dla ciebie?

czytaj całość »
Dlaczego słuchawki nie działają po podłączeniu do telefonu? - praktyczny poradnik 3

Słuchawki to jeden z ulubionych współczesnych gadżetów, który po podłączeniu do smartfonów pozwala słuchać muzykę, podcasty czy po prostu swobodnie rozmawiać. Oczywiście w idealnym świecie bierzemy oba urządzenia i wszystko działa. A rzeczywistość jak zawsze jest inna: bardzo często pojawia się problem, że telefon nie wykrywa słuchawek po podłączeniu.

Jest to powszechne zjawisko, które bywa niezwykle uciążliwe. Na szczęście nie musimy od razu oddawać telefonu do punktu usługowego, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem poradzimy sobie z tym sami. Oto kilka prostych sposobów, które radzimy wypróbować, jeśli wydarzy się taka sytuacja, czyli co zrobić, gdy telefon nie wykrywa słuchawek przewodowych?

czytaj całość »
Telefon nie widzi słuchawek Bluetooth - co zrobić? 5
Telefon nie widzi słuchawek Bluetooth - co zrobić?

Łączność Bluetooth to technologia, która jest standardem przesyłu danych metodą bezprzewodową na niewielkie odległości. Taką łączność stosuje się np. w telefonach komórkowych, zestawach słuchawkowych i głośnomówiących, tabletach, modemach, głośnikach bezprzewodowych a także wielu innych. Czasem nawiązywanie łączności (parowanie) powoduje pewne problemy, mimo, że to bardzo prosta i powszechnie stosowana technologia. Oto kilka wskazówek jak rozwiązać problemy z łącznością Bluetooth pomiędzy słuchawkami i telefonem.

czytaj całość »
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium