WD Ultrastar DC HC310 6TB 3.5" SATA 6Gb/s 0B36039

Cena: 1 171,00 zł 1171.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

ULTRASTAR DC HC310 6TB

Seria Ultrastar DC HC300 to dyski o małej i średniej pojemności i atrakcyjnej cenie zapewniające szybki i niezawodny dostęp w tradycyjnych centrach danych.
 
 
Ultrastar DC HC310 6TB
 
 

Atrakcyjna Cena, Pojemność I Szybkość Dostępu To Kluczowe Wymagania Wobec Dysków Twardych W Centrach Danych

Menedżerowie działów IT muszą dbać o spełnienie wymagań związanych z przechowywaniem danych lokalnie, poza placówką oraz w chmurze. W tym celu opracowują rozwiązania dostosowane do konkretnych zastosowań. Mimo że dyski wypełnione helem umożliwiają uzyskanie największych pojemności, dyski wypełnione powietrzem mają inne ważne zalety. Dzięki niższemu całkowitemu kosztowi pozyskania, opcjom zgodnym ze starszymi rozwiązaniami i większej gęstości zapisu (IOPs/TB) są idealne do utrzymania żądanego poziomu wydajności i dodatkowo dają klientom możliwość dopasowania budżetów do konkretnych potrzeb. Dyski z serii Ultrastar DC HC300 pomagają sprostać wymaganiom centrów danych dzięki pojemności od 4 TB do 10 TB i jednocześnie zapewniają większą wydajność niż rozwiązania poprzednich generacji. Zostały opracowane z myślą o różnych zastosowaniach: od tradycyjnych macierzy pamięci masowej, dysków montowanych na stelażach i w obudowach oraz serwerowych rozproszonych magazynów danych, aż po rozproszone i skalowalne rozwiązania obliczeniowe, takie jak struktury do obsługi bloków i plików. Cechują się prędkością 7200 obr./min, są wyposażone w interfejs 6 Gb/s SATA lub 12 Gb/s SAS oraz obsługują 4 Kn i 512e w zaawansowanym formacie. Modele o pojemności 4 TB są też dostępne w opcji 512n przystosowanej do potrzeb starszych systemów o natywnym rozmiarze sektora wynoszącym 512 bajtów.

Innowacje Technologiczne Zwiększają Efektywność I Wydajność W Tradycyjnych I Starszych Systemach

Dyski z serii Ultrastar DC HC300 o formacie 3,5 cala bazują na sprawdzonej i ekonomicznej technologii dysków HDD wypełnionych powietrzem oraz tradycyjnym zapisie magnetycznym (CRM). Te dyski twarde wykorzystują popularne rozwiązania sprzętowe i oprogramowanie układowe, a jednocześnie są wyposażone w podwójny mikroserwomechanizm drugiej generacji zwiększający dokładność pozycjonowania głowicy i wydajność dysku. Ponadto na prędkość zapisu korzystnie wpływa architektura pamięci podręcznej multimediów Western Digital – oparta na dysku technologia pamięci podręcznej gwarantująca dostępność dużej ilości miejsca na pamięć tymczasową oraz zwiększająca niezawodność i integralność danych. Z kolei dodanie nieulotnej pamięci (NVC) flash zarówno w modelach SATA, jak i SAS, pomaga zwiększyć wydajność zapisu.

Dane techniczne

Przeznaczenie
Wewnętrzny
Model
Ultrastar DC HC310
Pojemność
6 TB
Format
3,5"
Prędkość obrotowa
7200 obr/min
Interfejs
SATA 6Gb/s
Pamięć podręczna
256 MB
Dodatkowe informacje
Dual Stage Actuator (DSA), funkcja Secure Erase, HelioSeal, ciągła praca 24x7, Enhanced Rotational Vibration Safeguard (RVS), zaawansowany format 4Kn, technologia Dynamic fly height
Wysokość
26.1 mm
Głębokość
147 mm
Szerokość
101.6 mm
Waga
715 g
Gwarancja
60 miesięcy (gwarancja producenta)
Kod produktu: 0B36039
Kod producenta: 0B36039

Opinie o produkcie (0)

 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium