Opcje przeglądania
Standardy sieci komórkowej
Standardy LAN, WAN, MAC
Cena
 • od
  do

ASUS 4G-AC86U ASUS 4G-AC86U
Producent: ASUS
Cena: 1 468,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS 4G-N12 B1 ASUS 4G-N12 B1
Producent: ASUS
Cena: 469,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS DSL-AC88U ASUS DSL-AC88U
Producent: ASUS
Cena: 1 078,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AC1200 V.2 ASUS RT-AC1200 V.2
Producent: ASUS
Cena: 128,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AC59U V2 ASUS RT-AC59U V2
Producent: ASUS
Cena: 249,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AX55 ASUS RT-AX55
Producent: ASUS
Cena: 348,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AX56U ASUS RT-AX56U
Producent: ASUS
Cena: 519,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AX58U ASUS RT-AX58U
Producent: ASUS
Cena: 649,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AX82U ASUS RT-AX82U
Producent: ASUS
Cena: 789,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AX86S ASUS RT-AX86S
Producent: ASUS
Cena: 998,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-AX86U ASUS RT-AX86U
Producent: ASUS
Cena: 1 188,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS RT-N12+ ASUS RT-N12+
Producent: ASUS
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASUS TUF AX5400 ASUS TUF AX5400
Producent: ASUS
Cena: 679,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link DIR-825 D-Link DIR-825
Producent: D-Link
Cena: 179,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link DWR-921 D-Link DWR-921
Producent: D-Link
Cena: 249,00 zł
szt.
zobacz więcej

Routery, które komfortowo podzielą Twoją sieć na wszystkie urządzenia

Internet w domu lub biurze nie wymaga już ciągnięcia wielu niewygodnych kabli. Dzięki temu, że istnieją routery, wystarczy jeden modem, z którego sieć rozgałęzi się do innych komputerów, telefonów i tabletów. Nowoczesne routery obsługują też telewizory i czujniki zainstalowane w systemie inteligentnego domu, a nawet urządzenia AGD. Takie obciążenie sprawia, że warto wybrać solidne urządzenie o dobrych parametrach.

By nie zabrakło internetu, zainstaluj router

Urządzenie to powinno znajdować się w centralnej części domu czy biura, tak aby docierało zasięgiem do każdego zakątka. W naszym sklepie znajdziesz modele odpowiednie do mieszkania, gdzie z internetu korzysta zazwyczaj kilka osób. Mamy też niezawodne routery gamingowe i takie, które sprawdzą się w Twojej firmie. Sieć Wi-Fi będzie teraz mogła być odpowiednio podzielona na wszystkich, by każdy mógł swobodnie z niej korzystać.

Routery Wi-Fi - zadba o internet w całym domu

Routery Wi-Fi to urządzenia niezwykle istotne w obecnym świecie. Każdemu zależy na tym, by mieć szybki, stabilny i bezpieczny dostęp do sieci w swoim domu, czy w miejscu pracy. Routery są właśnie tymi urządzeniami, które o tym decydują. Na rynku mamy spory ich wybór, w dosyć dużym przedziale cenowym. Zakup odpowiedniego jest istotny, jeśli zależy nam na jakości i stabilności sieci domowej lub biurowej. W dzisiejszych czasach ma to wpływ na poprawne funkcjonowanie wielu sprzętów użytku codziennego. I nie chodzi tylko o laptopy, komputery, smartfony, telewizory czy tablety, ale również o sprzęt AGD i wszystkie urządzenia wchodzące w skład Smartdomu.

Jaki router wybrać?

Routery to podstawowe urządzenia sieciowe wyposażone w złącza LAN, WAN oraz interfejs bezprzewodowy Wi-Fi. Każdy router jest przystosowany do pracy w innym miejscu i warunkach. Jeden będzie idealny do kawalerki, inny do wielopiętrowego domu czy biura a jeszcze inny dla zawodowego gracza. 

Jaki router wybrać do domu?

Do podstawowych zastosowań i pracy w domu polecane są routery DSL, oparte na cyfrowej transmisji danych. Takie urządzenia są w stanie zapewnić wystarczająco dużą prędkość Internetu dla standardowych, codziennych zadań i potrzeb. Warto też wybierać urządzenie, które będzie pracowało na odpowiednim pasmie częstotliwości. Do wyboru mamy urządzenia 2,4 GHz lub 5GHz.

Jeśli router będzie używany w niewielkim domu lub mieszkaniu to najprostsze modele działające w  standardzie Wi-Fi 4 zapewnią odpowiednią jakość sieci.

Routery do biura – na co zwrócić uwagę?

Sprzęty, które będą używane w biurze powinny cechować się znacznie wyższymi parametrami i większą niż w przypadku urządzeń do domu możliwością konfiguracji. Od takich routerów oczekuje się wysokich możliwości i wielu przydatnych funkcji, takich jak choćby funkcja VPN. Prawidłowe ustawienie tej funkcji zapewnia bezpieczeństwo sieci i prywatność. W biurze zwyczajowo wykorzystuje się routery ADSL, które są przewodowe a ich działanie oparte jest na analogowej transmisji danych. Bardzo ważne, by takie urządzenie do biura miało odpowiednio dużą ilość gniazd sieciowych (LAN) i porty USB.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobry router?

Wybierając model, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni musimy wziąć pod uwagę kilka parametrów:

 • rodzaj routera – stacjonarny (kablowy, przewodowy – modele zdecydowanie częściej wybierane do biur) lub mobilny (przenośny, bezprzewodowy).
 • typ łącza / porty WAN – warto na początku sprawdzić z jakiego typu korzysta nasz dostawca Internetu. U większości będzie to standardowa skrętka miedziana z końcówką RJ-45, czyli taka jak w PC. Jeśli jednak operator korzysta z łączy szerokopasmowych ADSL, VDSL lub ADSL2+, to należy wybrać router z wbudowanym gniazdem telefonicznym RJ-11. Mając dostępu do Internetu naziemnego można zakupić model z wbudowanym modemem sieci komórkowej 4G LTE.

  Ze względu na typ łącza wyróżnia się trzy rodzaje routerów:
  1. ADSL/VDSL – modele z wejściem na kabel telefoniczny RJ-11 (w sklepach są urządzenia z wejściem RJ-11 i RJ-45 w jednym urządzeniu).
  2. RJ-45 – routery, który łączą się przez port LAN i gwarantują wyjątkowo szybkie łącze (świetny jeśli mamy dostęp do Internetu światłowodowego oraz sieci lokalnych i kablowych). Często nazywane są routerami światłowodowymi.
  3. LTE – routery na kartę SIM. Dostępne są w wersji mobilnej i stacjonarnej z modemem GSM. Na rynku dostępne są także routery 4G LTE.

 • przepustowość Wi-Fi – najbardziej istotna kwestia w wyborze routera. Zależy od niej prędkość Internetu w urządzeniach, które korzystają z bezprzewodowego połączenia. Wybierając router musimy określić ile urządzeń będzie do niego podłączone i jakiej wydajności oczekujemy. Dobrą przepustowość zapewnia standard 802.11n, lepszą - standard 802.11ac a najlepszą obecnie oferuje standard Wi-Fi 6 – 802.11ax.
 • anteny – każdy router posiada przynajmniej jedną wbudowaną antenę, która ma służyć do wysyłania oraz odbierania danych. Mogą być one zewnętrzne (zazwyczaj od 2 do 6) lub wewnętrzne – bardziej dyskretne.  
 • oprogramowanie – routery wyposażone są w systemy operacyjne. Producenci oferują wiele różnych rozwiązań i funkcji. Wybierając router, sprawdź czy interfejs jest dla interesujący i czy jest intuicyjny w obsłudze.
 • obsługiwane częstotliwości – 2,4 GHz czy 5 GHz. Podstawowa częstotliwość wystarcza w zupełności do serfowania w sieci, korzystania z poczty a także różnych aplikacji. Wyższa częstotliwość jest lepsza do streamingu multimediów w jakości Full HD czy 4K a także do grania online w zaawansowane gry. Routery 5 GHz osiągają kilkukrotnie wyższe prędkości niż modele 2,4 GHz. 

  Na rynku możemy znaleźć kilka rodzajów urządzeń:
  1. Routery Dual Band, które mogą działać zarówno na obu częstotliwościach jak i na jednej z nich.
  2. Routery Tri-Band, modele w których pasmo 5 GHz jest rozgłaszane przez więcej niż jedną antenę.
  3. Routery Quad-Stream, które obsługują pasmo 60 GHz.


Znani producenci routerów

W naszym sklepie możecie znaleźć routery wielu znanych producentów. Wśród nich są takie firmy jak:

- Asus – firma posiada bardzo szeroki wachlarz urządzeń dla użytkowników o różnych potrzebach.

- D-Link – tajwański producent oferuje świetnej jakości routery oraz wszystkie urządzenia, które są niezbędne do funkcjonowania sieci.

- Netgear – amerykański producent, który w swojej ofercie ma bardzo dobrej jakości routery dla różnych klientów.

- Tenda – chiński producent sprzętu sieciowego, który od kilku lat działa także w Polsce i oferuje szeroka gamę urządzeń sieciowych.

- Xiaomi – firma w swojej bogatej ofercie posiada drobne akcesoria do użytku codziennego, takie jak  routery, wzmacniacze sygnału Wi-Fi i transmitery.

- TP-Link - chińskie przedsiębiorstwo, które działa już ponad 20 lat. W swym katalogu posiada niezawodne produkty dla każdego klienta niezależnie od wymagań i budżetu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium