Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB Peach Pink Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB Peach Pink
Producent: Xiaomi
Cena: 2 017,00 zł
szt.
zobacz więcej
Xiaomi 12 8/128GB Blue Xiaomi 12 8/128GB Blue
Producent: Xiaomi
Cena: 3 477,00 zł
szt.
zobacz więcej
Xiaomi 12 8/128GB Grey Xiaomi 12 8/128GB Grey
Producent: Xiaomi
Cena: 3 477,00 zł
szt.
zobacz więcej
Xiaomi 12 8/128GB Purple Xiaomi 12 8/128GB Purple
Producent: Xiaomi
Cena: 3 477,00 zł
szt.
zobacz więcej
Xiaomi 12 8/256GB Blue Xiaomi 12 8/256GB Blue
Producent: Xiaomi
Cena: 3 660,00 zł
szt.
zobacz więcej
Xiaomi 12 8/256GB Grey Xiaomi 12 8/256GB Grey
Producent: Xiaomi
Cena: 3 660,00 zł
szt.
zobacz więcej
Xiaomi 12 8/256GB Purple Xiaomi 12 8/256GB Purple
Producent: Xiaomi
Cena: 3 660,00 zł
szt.
zobacz więcej
Xiaomi 12 Pro 12/256GB Blue Xiaomi 12 Pro 12/256GB Blue
Producent: Xiaomi
Cena: 4 996,00 zł
szt.
zobacz więcej
Xiaomi 12 Pro 12/256GB Grey Xiaomi 12 Pro 12/256GB Grey
Producent: Xiaomi
Cena: 4 899,00 zł
szt.
zobacz więcej
Xiaomi 12 Pro 12/256GB Purple Xiaomi 12 Pro 12/256GB Purple
Producent: Xiaomi
Cena: 4 996,00 zł
szt.
zobacz więcej
Xiaomi 12X 8/128GB Gray Xiaomi 12X 8/128GB Gray
Producent: Xiaomi
Cena: 2 928,00 zł
szt.
zobacz więcej
Xiaomi 12X 8/128GB Purple Xiaomi 12X 8/128GB Purple
Producent: Xiaomi
Cena: 2 928,00 zł
szt.
zobacz więcej
Xiaomi POCO F3 5G 6/128 Deep Ocean Blue Xiaomi POCO F3 5G 6/128 Deep Ocean Blue
Producent: Xiaomi
Cena: 1 653,00 zł
szt.
zobacz więcej

Dlaczego warto wybrać smartfon zamiast klasycznego telefonu komórkowego?

Smartfony to nowoczesne urządzenia, które działają w oparciu o popularne i zaawansowane systemy operacyjne takie jak:

- Android, który jest najpopularniejszym systemem operacyjnym, dostępnym w urządzeniach we wszystkich przedziałach cenowych i z tego względu posiada go najwięcej użytkowników. Pozwala on na wprowadzanie różnych zmian przez producentów za pomocą aplikacji czy nakładek systemowych. To system, który także użytkownikowi daje dużą możliwość personalizacji osobistego telefonu.

- IOS jest to zamknięty system używany tylko w urządzeniach marki Apple - iPhone. Użytkownicy tych urządzeń mogą instalować aplikacje pochodzące wyłącznie ze sklepu AppStore.

Dzięki rozwiniętym systemom operacyjnym ich funkcjonalność i możliwości są bardzo duże. Dla wielu ludzi na całym świecie oprócz narzędzia do komunikacji, stały się też czymś na kształt miniaturowych komputerów osobistych. Klasyczne telefony zawierają najprostsze oprogramowanie, dlatego też większość z nich oferuje raptem kilka lub kilkanaście funkcji, które instalowane są przez producenta. W dzisiejszych czasach to zdecydowanie za mało. Każdy szuka najbardziej praktycznych urządzeń, które będą ułatwiać codzienne życie.

Smartfony towarzyszą ludziom w wielu miejscach. Umożliwiają korzystanie z Internetu a przy tym także z wielu zaawansowanych aplikacji i programów, które służą do nauki i rozrywki i są możliwe do pobrania z platform dystrybucji cyfrowej. W XXI wieku nowoczesnym smartfonem z funkcją NFC  zapłacisz w sklepie, dzięki wbudowanemu modułowi GPS nie zgubisz się w drodze na spotkanie, technologia Wi-Fi pozwoli bez przeszkód rozmawiać z bliskimi mieszkającymi na innym kontynencie a jeśli wybierzesz model zapewniający pyłoszczelność i wodoszczelność (IP68), to nie straszne Ci będą różne przygody i wyjazdy z nowym telefonem w kieszeni.

Od klasycznych telefonów smartfony różnią się także budową. W nowoczesnych urządzeniach standardem są dotykowe wyświetlacze w bardzo dobrej jakości, zajmujące często cały przedni panel, wirtualne klawiatury oraz aparaty, które swoimi parametrami potrafią zachwycić największego sceptyka. To też sprawia, że są to ulubione sprzęty do robienia pamiątkowych zdjęć i filmów. Smartfony są z nami w każdej sytuacji, więc jeśli dzieje się coś ważnego, co chcielibyśmy uwiecznić to wystarczy wyjąć go, włączyć i pstrykać lub nagrywać. Trzeba przyznać, że jest to wygodniejsze niż noszenie dużego aparatu. Gdyby nowoczesne telefony nie miały możliwości robienia takich dobrych zdjęć, to wiele pięknych chwil nie udało by się uwiecznić.

Wygodne i praktyczne smartfony wyposażone w dobre aparaty dostępne są w różnym przedziale cenowym. Ze względu na ich funkcjonalność, jakość podzespołów czy markę ceny mogą się wahać od około 400 złotych do kilku tysięcy. Decydując się na zakup idealnego smartfona, warto przemyśleć na jakich funkcjach i cechach zależy nam najbardziej.

Parametry w smartfonach – na jakie zwrócić uwagę?

Smartfony, tak jak wiele innych urządzeń elektronicznych, różnią się miedzy sobą podzespołami. Dla niektórych użytkowników jakość i wydajność poszczególnych ma ogromne znaczenie. Najważniejsze z nich to:

  1. Podzespoły takie jak procesor czy układ graficzny odpowiadają za wydajność, funkcjonalność i grafikę konkretnego modelu. Jednym z podstawowych parametrów w telefonie jest pamięć RAM, od której zależy maksymalna ilość programów z których będziemy mogli korzystać. Każdemu użytkownikowi potrzebna jest zupełnie inna pojemność. Dobrze jest się nad tym zastanowić przed dokonaniem zakupu i wybrać model odpowiedni dla nas, ponieważ nie wszystkie modele mają slot na dodatkową kartę pamięci. Za mało miejsca w telefonie bywa problemem i pewnie większość użytkowników już się z tym spotkała.
  1. O systemach operacyjnych wspominaliśmy wyżej. Każdy system operacyjny działa nieco inaczej. To też ważna kwestia, o której powinniśmy pomyśleć wybierając nowy smartfon.
  1. Ekrany, podobnie jak w przypadku monitorów komputerowych, także te powinny mieć rozdzielczość przynajmniej Full HD, by zapewnić odpowiednio wysoką jakość wyświetlanych obrazów i informacji. Na rynku są dostępne także modele o wyższych parametrach: QHD, WQHD czy 4K. Dobrym dodatkiem będzie także obsługa trybu HDR, która zapewni lepszą jakość filmów i zdjęć. Aby smartfon był wygodny w użytkowaniu należy zwrócić uwagę na jego wielkość i dopasować go do rozmiaru naszych dłoni.
  1. Aparaty fotograficzne w nowoczesnych smartfonach pozwalają robić zdjęcia i filmy w bardzo dobrej jakości. Posiadają świetne obiektywy i wysokie parametry, które przekładają się na spore możliwości. Aparaty fotograficzne w tych urządzeniach oferują wiele funkcji i ustawień, często bardzo profesjonalnych. Jeśli zależy nam na dobrych zdjęciach to warto sprawdzić ilość matryc, następnie przyjrzeć się matrycy głównej i jej specyfikacji. Przede wszystkim liczy się wielkość pikseli oraz wartość przysłony. Ta druga powinna być jak najniższa i wynosić f/10 (to najmniejsza liczba). By móc robić piękne i nierozmazane zdjęcia warto wybierać modele smartfonów, które posiadają funkcję stabilizacji obrazu.
  1. Bateria a właściwie jej wytrzymałość to cecha o której często się wspomina. Nowoczesne telefony wyposażone są w duże wyświetlacze, korzystają ze standardu Wi-Fi, łączności Bluetooth i wielu aplikacji, które całą dobę działają w tle i zużywają bardzo dużo energii. Jeśli dodamy do tego normalne korzystanie z telefonu plus jeszcze jakąś rozrywkę, to słabsze smartfony mogą potrzebować ładowania częstszego niż raz na dobę. Dlatego warto wybierać mądrze, w oparciu o nasze potrzeby. Akumulator o pojemności 3000 mAh to minimum, które można zaakceptować przy normalnym użytkowaniu.

Współczesne smartfony obsługują nowoczesne technologie takie jak: system szybkiego ładowania, który bardzo często odbywa się poprzez złącze USB typu C, bądź ładowanie indukcyjne. Jeśli zależy nam na większym komforcie użytkowania, warto mieć to na uwadze.


Smartfon z Dual SIM – czy warto?

Funkcja Dual SIM daje możliwość korzystania z dwóch kart SIM na jednym telefonie, nawet jeśli będą od dwóch różnych operatorów sieci komórkowej. Dzięki temu możemy odbierać zarówno połączenia głosowe jak i wiadomości tekstowe na numer prywatny i służbowy. Nie każdy smartfon obsługujący tę technologię będzie działał w taki sam sposób. W wybranych modelach użytkownik sam może zdecydować w jaki sposób mają być obsługiwane karty, jak również jest opcja jednoczesnej aktywacji obu.

Telefony obsługujące technologię Dual SIM działają w kilku trybach:

aktywny - zapewnia aktywne działanie obu kart jednocześnie, nawet podczas prowadzenia rozmowy. By umożliwić działanie dwóch kart w tym samym momencie i dowolne przełączanie pomiędzy nimi, smartfon musi być wyposażony w dwie anteny. Takie rozwiązanie nosi nazwę Active Dual SIM.

pasywny – zapewnia aktywne działanie tylko jednej karty SIM w danym momencie, i wymaga ręcznego przełączenia jeśli chcemy skorzystać z drugiej.

standby – zapewnia aktywne działanie obu kart, ale tylko do momentu kiedy jedna z linii nie zostanie zajęta przez np. połączenie telefoniczne. To rozwiązanie nazywa się Standard Standby Dual SIM i działa w telefonach z jedną anteną.

- smart – zapewnia automatyczne przekierowanie połączeń oraz wiadomości z numeru nieaktywnego na aktywny.

Znani producenci smartfonów

Bardzo często klienci wybierając smartfon sugerują się jego marką. Jest kilku bardzo popularnych producentów, którzy od lat zajmują czołówki rankingów sprzedażowych na całym świecie. Należą do nich takie firmy jak:

- Apple - od lat tworzy świetne smartfony oferujące najnowocześniejsze technologie. Moda na te urządzenia trwa niezmiennie w wielu krajach.

- Huawei - dostarcza smartfony, których ogromna zaletą są bardzo dobre aparaty fotograficzne oraz wiele przydatnych funkcji.

- Samsung - znany z nowoczesnych telefonów, które są bardzo popularne wśród użytkowników. Marka ta oferuje szeroki wybór urządzeń w każdym przedziale cenowym, więc każdy znajdzie ciekawy model dla siebie.

- Xiaomi, to marka, która od dekady intensywnie się rozwija tworząc coraz lepsze smartfony. Zaletą nowoczesnych telefonów Xiaomi są bardzo dobre parametry i świetne podzespoły, a co bardzo istotne: w konkurencyjnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium