Switche, które zwiększają liczbę możliwych połączeń

Wygodne przełączniki sieciowe, dzięki którym możesz połączyć ze sobą kilka urządzeń działających w ramach jednej sieci, to popularne switche. W zależności od Twoich potrzeb, możesz wybrać prosty model z pięcioma portami. Istnieją jednak narzędzia dla wymagających, w których znajduje się kilkanaście portów. Switche można też łączyć ze sobą, co pozwala zwiększyć jeszcze bardziej ilość możliwych połączeń.

By rozbudować swoją sieć, wykorzystaj switche

Od ilości portów zależy wielkość Twojej sieci. W naszym sklepie przygotowaliśmy różnorodne modele tych urządzeń, dzięki czemu możesz dopasować switche do swoich potrzeb. Zaufaliśmy największym i najbardziej znanym markom. Naszego asortyment to produkty takich producentów jak TP-Link, D-Link, Tenda oraz Asus. Dobry sprzęt z pewnością usprawni funkcjonowanie Twojej firmy.

Przełączniki sieciowe (switche)

D-Link DES-1008PA D-Link DES-1008PA
Producent: D-Link
Cena: 339,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link DES-105 D-Link DES-105
Producent: D-Link
Cena: 74,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link DES-108 D-Link DES-108
Producent: D-Link
Cena: 88,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link DGS-1005D D-Link DGS-1005D
Producent: D-Link
Cena: 79,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link DGS-1008D D-Link DGS-1008D
Producent: D-Link
Cena: 99,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link DGS-105 D-Link DGS-105
Producent: D-Link
Cena: 108,00 zł
szt.
zobacz więcej
D-Link DGS-108 D-Link DGS-108
Producent: D-Link
Cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tenda S108 Tenda S108
Producent: Tenda
Cena: 39,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tenda SG105 Tenda SG105
Producent: Tenda
Cena: 54,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tenda SG108 Tenda SG108
Producent: Tenda
Cena: 91,00 zł
szt.
zobacz więcej
TP-Link LS1005 TP-Link LS1005
Producent: TP-Link
Cena: 32,00 zł
zobacz więcej
TP-Link LS1005G TP-Link LS1005G
Producent: TP-Link
Cena: 58,00 zł
szt.
zobacz więcej
TP-Link LS105G TP-Link LS105G
Producent: TP-Link
Cena: 66,00 zł
szt.
zobacz więcej
TP-Link TL-SF1005D TP-Link TL-SF1005D
Producent: TP-Link
Cena: 40,00 zł
szt.
zobacz więcej
TP-Link TL-SF1006P TP-Link TL-SF1006P
Producent: TP-Link
Cena: 198,00 zł
szt.
zobacz więcej

Co to jest Switch i jak działa?

Switch sieciowy z języka angielskiego przełącznik, pozwala łączyć ze sobą kilka mikrosegmentów w jednej sieci. Mówiąc inaczej, switch to urządzenie wyposażone w porty, do których można przydzielić po jednym urządzeniu. Taka konstrukcja umożliwia szybką rozbudowę sieci internetowej w domach i firmach.

Praca tego akcesorium elektronicznego opiera się na analizie adresów MAC nadawcy i odbiorcy w przychodzącej ramce. Urządzenie sieciowe zapisuje tak zwaną tablicę skojarzeń, a po otrzymaniu odpowiednich informacji szuka w niej adresu MAC adresata i w zależności od sytuacji przekazuje odpowiednią wiadomość do portu źródłowego. Przełącznik generuje oddzielny kanał transmisyjny dla każdego hosta.

Mówiąc prosto: Switche odbierają dane od nadawcy na jednym porcie i przekazują je na konkretny port, do którego podłączony jest odbiorca danych.

Łącząc switche ze sobą, można zwiększyć całkowitą liczbę możliwych połączeń sieciowych. To urządzenie niezwykle istotne dla poprawnego działania sieci i sprawnego przekazywania w niej informacji. Każdy administrator powinien zalety przełączników oraz możliwości ich zastosowania do połączenia, rozbudowywania czy uporządkowywania tejże sieci.                                    

Switch – istotne informacje

Switch nie jest całkiem nowym rozwiązaniem. Model pierwszego przełącznika LAN pojawił się w sprzedaży blisko 30 lat temu. Oczywiście przez te wszystkie lata producenci udoskonalali swoje urządzenia, by dostosowane były do rosnących potrzeb i zapewniały większą funkcjonalność np. powiązania nie tylko między komputerami. Mimo, że po licznych modyfikacjach, switche wciąż ułatwiają tworzenie rozbudowanych systemów i są niezwykle popularne wśród użytkowników.

Switche występują w różnych rozmiarach i kolorach. Ponadto sprzedaży dostępne są akcesoria podstawowe oraz profesjonalne modele PoE tworzone z myślą o dużych sieciach w których pracować może imponująca liczba urządzeń. W sklepie Hanzo oferujemy przełączniki o maksymalnej całkowitej liczbie portów wynoszącej 48 lub nawet 52 wyposażonymi w zaawansowane systemy konfiguracji i kontroli.

Przełącznik sieciowy – najważniejsze cechy switcha?

Segment przełączników sieciowych jest bardzo rozbudowany. Jeśli chcesz kupić urządzenie sieciowe, które będzie idealnie dopasowane do potrzeb, musisz przeanalizować kilka ważnych elementów. Będą one miały przełożenie zarówno na cenę jak i na działanie. Oto cechy na które trzeba zwrócić uwagę:

- liczba dostępnych portów jest to główna cecha brana pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego akcesorium. Liczba dostępnych portów jest bardzo różna. W naszym sklepie dostępne są modele w których jest od 5 do 52 portów. To ile minimalnie powinien mieć portów przełącznik jest kwestią indywidualną. Zawsze jednak warto kupić model, który ma ich więcej od ilości posiadanego w danej chwili sprzętu. To pozwoli mieć parę wolnych portów w zapasie.

- obudowa - jakość wykonania obudowy, jej wytrzymałość i odporność na uszkodzenia jest w przypadku przełączników bardzo ważna.

- funkcja zabezpieczenia sieci przed atakami – to bardzo istotna kwestia. Switche w zależności od producenta i modelu, mogą być wyposażone technologie zabezpieczające takie jak kontrola adresów MAC oraz IP bądź blokowanie dostępu do portów.

- rodzaj switchy:

- zwykłe/niezarządzalne – najprostsze przełączniki sieciowe, które nie dają możliwości wprowadzenia własnych ustawień przez użytkownika. Są dobrym rozwiązaniem do domu i do małych biur.
- inteligentne/zarządzalne - posiadają więcej funkcji i dają większe możliwości. To najbardziej profesjonalne przełączniki a dzięki rozbudowanemu modułowi konfiguracyjnemu pozwalają personalizować ustawienia dokładnie do konkretnych potrzeb. 

- prędkość transmisji - warto pamiętać, że im większą prędkość oferuje przełącznik, tym drożej za niego zapłacimy.

- typ przełącznika – w sprzedaży znajdziemy następujące typy przełączników: PoE (Power over Ethernet), PoE+ oraz PoE++.

Co to jest PoE i jakie są typy przełączników?

Na początku dowiedzmy się: co to jest PoE? Power over Ethernet (PoE) jest to funkcja sieciowa zdefiniowana przez standardy IEEE 802.3af i 802.3at. Umożliwia kablom Ethernet dostarczanie zasilania do urządzeń sieciowych w ramach istniejącej transmisji danych.

Przełącznik PoE odnosi się do zastosowania technologii PoE. Jego funkcja polega na przesyłaniu danych a także zasilania do końcowego urządzenia (np. WiFi Acces Point). Switche PoE mają zazwyczaj  9 wejść i najczęściej także wewnętrzne zabezpieczenia antyprzepięciowe. Pozwalają przenosić dane do 150 metrów.

Przełącznik PoE+ (standard IEEE 802.3at), jest ulepszoną wersją technologii PoE. Switche PoE+ mogą zapewnić blisko dwa razy tyle energii za pośrednictwem pojedynczego kabla Ethernet co PoE..

Dla kogo przełącznik sieciowy?

Przełącznik sieciowy ma wbudowane porty LAN. Współpracuje z siecią Ethernet, by zwiększyć jej wydajność poprzez rozszerzanie pasm transmisji danych. Switch doskonale sprawdza się w biurach i miejscach, gdzie współpracuje ze sobą wielu użytkowników. Dzięki temu, że przydziela części pasma sieciowego każdemu urządzeniu, umożliwia szybszy przesył danych. Kluczową cechą przełącznika jest obsługa sieci LAN i WLAN oraz zapewnianie wydajności sieci nawet przy bardzo dużych obciążeniach. 

Przełączniki sprawdzą się przy rozbudowywaniu sieci domowej lub firmowej, gdy chcemy korzystać z różnych urządzeń niezależnych od siebie. Switche pozwalają łączyć urządzenia w sieć, gwarantują szybką i płynną transmisję oraz zasilanie w miejscach, w których nie można korzystać z zasilacza.

W ofercie Hanzo znajdziecie wiele urządzeń do różnych zastosowań (do dużych powierzchni, na zewnątrz) od najlepszych producentów. Wśród nich są takie marki jak: TP-Link, D-Link, Tenda czy Asus. Każdy użytkownik może z tej oferty wybrać urządzenie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium