Tylko w Hanzo – oryginalne, najtańsze tusze do drukarek znanych marek

Mimo, że świat przeżywa epokę cyfryzacji – to nadal w ogromnych ilościach drukuje się dokumenty i istnieje duży popyt zarówno na sprzęt drukujący jak i na materiały eksploatacyjne do drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Drukarki dzielimy przede wszystkim ze względu na to, jakiego materiału używają do wydruku. W przypadku drukarek atramentowych mowa o tuszu, jeżeli chodzi zaś o drukarki laserowe – to używają one tonera.

Tusz – a raczej jego obudowa (kartridż) posiada wbudowaną elektronikę, która pozwala komunikować się z drukarką, tym samym umożliwiając wydruk. Jeżeli chodzi o materiał, to tusz jest połączeniem barwnika ze złożoną mieszanką chemiczną składników, odpowiedzialnych za trwałość, wiązanie wody czy gęstość.

 

 Canon PGI-72MBK Matte Black Canon PGI-72MBK Matte Black
Producent: Canon
Cena: 63,00 zł
szt.
zobacz więcej
 HP 651 C2P10AE Black HP 651 C2P10AE Black
Producent: HP
Cena: 96,00 zł
szt.
zobacz więcej
 HP 912 3YL77AE Cyan HP 912 3YL77AE Cyan
Producent: HP
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BT5000C Cyan Brother BT5000C Cyan
Producent: Brother
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BT5000M Magenta Brother BT5000M Magenta
Producent: Brother
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BT5000Y Yellow Brother BT5000Y Yellow
Producent: Brother
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BT6000BK Black Brother BT6000BK Black
Producent: Brother
Cena: 33,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother BTD60BK Black Brother BTD60BK Black
Producent: Brother
Cena: 33,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother LC-1100BK Black Brother LC-1100BK Black
Producent: Brother
Cena: 92,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother LC-1100C Cyan Brother LC-1100C Cyan
Producent: Brother
Cena: 45,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother LC-1100HYBK Black Brother LC-1100HYBK Black
Producent: Brother
Cena: 114,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother LC-1100HYY Yellow Brother LC-1100HYY Yellow
Producent: Brother
Cena: 61,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother LC-1220BK Black Brother LC-1220BK Black
Producent: Brother
Cena: 73,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother LC-1240BK Black Brother LC-1240BK Black
Producent: Brother
Cena: 112,00 zł
szt.
zobacz więcej
Brother LC-1240C Cyan Brother LC-1240C Cyan
Producent: Brother
Cena: 64,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

Hanzo to sklep z tuszem do drukarki, tonerami, sprzętem drukującym i wszystkim czego potrzebujesz. Mamy najtańsze tusze do drukarek znanych marek, jak: Brother, HP, Epson, Lexmarki i wiele więcej.

 

Tusz – to warto wiedzieć

Tusz to wynalazek, który zupełnie odmienił technikę piśmiennictwa na świecie – ułatwił utrwalanie i przekazywanie treści kolejnym pokoleniom. I choć już pięć tysięcy lat temu w Chinach powstał pierwszy tusz łączący sadzę z drzew iglastych z olejami i klejem rybnym, to w różnych częściach świata ta mieszanka różniła się składnikami, a w końcu u schyłku XIX w August Leonardi (producent perfum z Niemiec) stworzył przepis na trwały, odporny na wodę i światło tusz. Współcześnie w tuszu używa się barwników i składników syntetycznych – podobnie jeżeli chodzi o tusze do drukarek.

Tusz w drukarce pierwszy raz zastosowano w 1977 r. Firma Siemens użyła go w swojej monochromatycznej drukarce PT 80i. Natomiast pierwszą drukarką drukującą tuszem kolorowym był sprzęt Hewlett Packard – model 500C z 1991 r.

 

Tusz do drukarek – z czego się składa?

Tusz to połączenie wielu składników, nie tylko pigmentu czy barwnika, a są to przede wszystkim: humektanty, konserwanty, substancje higroskopijne, polimery, związki chelatowe, koagulanty, surfaktanty, anty-curle oraz anty-kogationy. Choć większość słów zapewne widzimy po raz pierwszy – bazą dobrego tuszu do drukarki są świetnie dobrane proporcje każdego elementu, tworzące materiał, który optymalnie wchłonie wilgoć, zachowa odrębność cząsteczkową, między kolorami oraz nie będzie zbytnio moczył i zawijał papieru. Do najważniejszych składników tuszu możemy zaliczyć:

  • Humektanty – to elementy wiążące się z wodą i w strukturze tuszu odpowiedzialne za pochłanianie wilgoci;
  • Surfaktanty – odpowiadają za odrębność cząsteczkową pomiędzy kolorami – czyli ich głównym celem jest dbanie o niemieszanie się tuszu na nośniku;
  • Związki chelatowe – ułatwiają powiązanie cząsteczek;
  • Anti-kogationy – to ciekawe substancje dbające o nie osiadanie cząsteczek pigmentu na dnie całej mieszanki – wykorzystujące pobudzane przez napięcie głowicy urządzenia jony obecne w strukturze tuszu.

 

Tusze do drukarek – rodzaje

W drukarkach atramentowych przede wszystkim stosuje się tusz ciekły, chociaż można spotkać również tusze w żelu lub bazujący na żywicy solid ink, czyli tusz stały.

Najczęściej występujące tusze do drukarek w stanie ciekłym można podzielić na:

  • Tusz barwnikowy – który posiada postać jednorodnej cieczy z rozpuszczonymi barwnikami, jest przenoszony na papier poprzez mikroskopijne krople. Niezastąpione podczas drukowania grafik i zdjęć – tusze barwnikowe dają żywy obraz o intensywnym kontraście i wyjątkowej szczegółowości. Są jednak mniej trwałe na czynniki zewnętrzne i dłużej zasychają w porównaniu z drugim rodzajem stosowanego w drukarce atramentu.
  • Tusz pigmentowy – składa się z mikrocząsteczek pigmentu, który wtapia się w papier, stając się jego częścią. Tusz ten umożliwia drukowanie dwustronne, jest również trwały i odporny na ścieranie oraz na wszelkie czynniki zewnętrzne, jak wilgoć czy promieniowanie UV. Treści wydrukowane tym atramentem będą czytelne przez długie lata.

Warto jeszcze wspomnieć o tuszach w żelu, które są ciekawą alternatywą dla standardowo stosowanych atramentów w stanie ciekłym. Tusz w żelu dużo szybciej zostaje przeniesiony na papier i wysycha praktycznie natychmiast – jego wydajność i koszt są przybliżone do klasycznych tuszów. Japońska marka Ricoh jako pierwsza w 2005 roku przedstawiła drukarkę na atrament w żelu. Drukarka taka jest bardziej energooszczędnym rozwiązaniem w porównaniu z innymi a wydruki są odporniejsze na wilgoć. Choć mało popularna to całkiem ciekawa propozycja dla poszukiwaczy nowinek technicznych.

 

Dlaczego stawiać na oryginał?

Każdy profesjonalny sklep z tuszem do drukarki – w tym sklep internetowy Hanzo – poleca oryginalne materiały eksploatacyjne. Tylko oryginalne atramenty będą charakteryzować się najwyższą jakością wydruku i wydajnością. Nie od dziś wiadomo, że zamienniki mają zdecydowanie mniejszą objętość. Często także nieodpowiednio dobrane proporcje i zła gęstość atramentu mogą być powodem wydruków złej jakości a w granicznych przypadkach – nawet zapchać dysze. W Hanzo kupisz najlepsze i najtańsze tusze do drukarek od wiodących producentów.   

 

Tusz i toner – czy to to samo?

Obie substancje są wykorzystywane do wydruku. Tusz jednak bazuje na wodzie, toner natomiast jest wytwarzany w formie proszku. Służą również do innych urządzeń. Tusz do drukarki atramentowej, a toner do drukarki laserowej.

 

Drukarka atramentowa – jakość jak z salonu

Tylko kolorowa drukarka atramentowa zapewnia najwyższą jakość wydruku zdjęcia i grafiki o wyrazistych kolorach i szczegółowych detalach. Aby nie popełnić błędu przez zakupem odpowiedniego tuszu – należy dokładnie sprawdzić model drukarki i zakupić odpowiadający jej produkt. Sklep z tuszem do drukarki HP, Lexmark i Brother – Hanzo posiada najszerszy asortyment w świetnych cenach.

 

Zalety atramentu:

- wysokie nasycenie barw i rewelacyjna jakość wydruku

- drukarki atramentowe są tańsze niż ich laserowe odpowiedniczki

- oryginalne tusze do drukarek są szybkoschnące i wydajne

- wkład z tuszem jest prosty w instalacji

- świetny do domu i do małego biura

- trwałość wydruku i odporność na czynniki zewnętrzne (tusz pigmentowy)

- nowsze tusze są odporniejsze na zasychanie (choć najlepszym sposobem na niezaschnięcie tuszu jest regularne korzystanie z urządzenia)

 

W sklepie Hanzo znajdziesz to, czego potrzebujesz. Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas lub napisz e-mail. Nasz przeszkolony personel zatroszczy się o twoje potrzeby i odpowie na każde pytanie dotyczące tuszów do drukarek oraz całego asortymentu naszego sklepu. Zapraszamy!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium