99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam7111Nie polecam12

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania

Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe

Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L6260 Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L6260
Producent: Epson
Cena: 1 672,00 zł
zobacz więcej

Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe - idealne do pracy

Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe są bardzo uniwersalne i wyjątkowo popularne. Łączą w sobie sporo funkcji i cech, mają dużo zalet, dzięki czemu wielu użytkowników wybiera właśnie je. Producenci rozpieszczają klientów oferując naprawdę szeroki wybór wielofunkcyjnych urządzeń atramentowych. Na sklepowych półkach znajdują się zarówno modele budżetowe, jak i niezwykle wydajne oraz profesjonalne sprzęty z najwyższej półki. Zakup odpowiedniego urządzenia wielofunkcyjnego atramentowego dopasowanego do potrzeb użytkownika może wpłynąć na szybszą i efektywniejszą pracę.

Zalety urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych

Wielu użytkowników po przeanalizowaniu kilku modeli laserowych i atramentowych, ostatecznie decyduje się na zakup tych ostatnich. Dlaczego cieszą się większą popularnością niż laserowe? Ponieważ atramentowe urządzenia gwarantują świetny wydruk kolorowy, są tańsze w eksploatacji i przede wszystkim w zakupie. Dodatkowo oferują także szybkie drukowanie, co dla wielu osób ma istotne znaczenie. Ponadto, zaletą „atramentówek” jest także mniejszy wymiar i możliwość drukowania zdjęć.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając urządzenie wielofunkcyjne atramentowe?

Wybierając urządzenie atramentowe należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów i odpowiedzieć sobie na pytanie: do czego ono będzie służyć i gdzie. Do biura powinno mieć nieco inne funkcje niż do domu. Oto najważniejsze z nich:

- Szybkość wydruku

O ile do zastosowań domowych nie będzie miało to wielkiego znaczenia, o tyle dla pracy w biurze, będzie to kluczowe. Wydruk jednej strony o kilka sekund krótszy w tym wypadku może mieć znaczny wpływ na jakość pracy. Szybkość wydruku wyraża się w ilości stron na minutę.

Zapamiętaj: nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne atramentowe drukują równie szybko, jak laserowe!

- Rozmiar drukarki

Rozmiar drukarki ma znaczenie, ponieważ bardzo często jesteśmy ograniczeni miejscem. Dzieje się tak zarówno w domu jak i w biurze. Urządzenia atramentowe mają bardzo różne wymiary i konstrukcje. W szczególności dotyczy to dużych sprzętów do użytku biurowego. Jedne mają podajnik papieru, który zabiera więcej miejsca, inne mają pojemnik. Warto dokładnie sprawdzić rozmiary i budowę konkretnego modelu, by wybrać najbardziej odpowiedni model.

- Jakość wydruków

Jakość wydruku jest zasadniczą kwestią wszędzie tam, gdzie drukuje się dokumenty dla klientów. Niewyraźne kopie mogą mieć wpływ na obniżenie prestiżu firmy. Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe zapewniają wysoką jakość i dobre odwzorowanie kolorów. Warto zaznaczyć, że materiały eksploatacyjne, również nie są bez znaczenia. Nieoryginalne zamienniki nie dorównają jakością wydruków tym oryginalnym.

W ofercie Hanzo.com.pl znajdują się najwyższej jakości materiały eksploatacyjne od sprawdzonych producentów.

- Koszty materiałów eksploatacyjnych

Dokonując wyboru i zakupu wielofunkcyjnego urządzenia atramentowego należy zawsze wziąć pod uwagę cenę materiałów eksploatacyjnych przeznaczonych do konkretnego modelu. Bywają one wysokie i niestety mogą przyprawiać o ból głowy. Dlatego jeszcze przed zakupem warto sprawdzić, na ile stron wystarczają wkłady i jakie są ich ceny. Dopiero wtedy można realnie oszacować koszt wydrukowanie jednej strony.

- Obciążenie drukarki

Informacja mówiąca o maksymalnym obciążenie drukarki jest szczególnie ważna w przypadku firm. Mówi ona o maksymalnej ilości stron, która może być wydrukowana w ciągu miesiąca przez dane urządzenie. Przekraczając ten narzucony przez producenta limit, trzeba spodziewać się szybszego wyeksploatowania urządzenia. Cena wielofunkcyjnego urządzenia atramentowego jest tym wyższa, im większe będzie dopuszczalne obciążenie.

- Format druku

Obsługiwany format druku nie będzie miał większego znaczenia w przypadku urządzenia przeznaczonego do domu. Standardem jest A4, który w zupełności wystarczy do podstawowych zadań. Wybierając najlepszy model do biura, warto zwrócić uwagę na maksymalne, minimalne oraz niestandardowe obsługiwane formaty druku, ponieważ są one wykorzystywane do różnych profesjonalnych zadań.

 

Popularni producenci wielofunkcyjnych urządzeń atramentowych

Bardzo ważną kwestią jeśli chodzi o wybór odpowiedniego urządzenia jest popularność producenta. Najczęściej wybierane urządzenia należą do takich marek, jak:

- Epson — urządzenia wielofunkcyjne atramentowe Epson są bardzo popularne i cieszą się dobrymi opiniami użytkowników. Cechą charakterystyczną tych urządzeń są nowoczesne rozwiązania. Wśród nich technologia EcoTank, która znacznie obniża koszty drukowania.

- HP — jest to lider tej branży. HP to znana i bardzo lubiana przez użytkowników marka, która w swojej ofercie posiada szeroki wybór urządzeń atramentowych dostępnych w różnych przedziałach cenowych.

Urządzenie wielofunkcyjne atramentowe

Są to uniwersalne urządzenia, które łączą w sobie różne rozwiązania i oferują wiele możliwości. Bardzo cenione na rynku przez klientów indywidualnych, oraz przez firmy.
Podstawowym elementem budowy jest drukarka, korzystająca z technologii atramentowej, która zapewnia wysoką jakość wydruków i stabilną pracę. Drugim elementem jest skaner, który pozwala na  tworzenie cyfrowych wersji dokumentów i na kserowanie dowolnych materiałów. W urządzeniach wielofunkcyjnych przeznaczonych do biur montowany jest również faks.

W naszej ofercie znajdziecie sprzęty, które ułatwia pracę każdemu użytkownikowi i sprawdzi się do drukowania dokumentów osobistych i profesjonalnych.

W wielofunkcyjnych urządzeniach atramentowych bardzo ważne są dodatkowe funkcje. Jedną z najbardziej oczekiwanych jest obsługa interfejsów bezprzewodowych, takich jak Wi-Fi, Bluetooth, NFC czy AirPrint. Obsługa połączenia bezprzewodowego ułatwia dostęp do urządzenia z każdego niemal sprzętu w domu. W dzisiejszych czasach drukowanie dokumentu bezpośrednio ze smartfonu to ogromne ułatwienie.

Bardzo popularna, przydatna i oszczędna jest też funkcja drukowania dwustronnego, tak zwany Dupleks. W nowoczesnych urządzeniach wielofunkcyjnych bardzo fajnym rozwiązaniem są także kolorowe wyświetlacze czy aplikacje na telefon, które ułatwiają obsługę sprzętu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium