LG

logo LG

 

LG – słynny południowokoreański czebol składa się aż z 69 firm, zajmujących się niezwykle szerokim zakresem produktów i usług. W Polsce nazwa LG kojarzy się z telewizorami i smartfonami, jednak to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej. W grupie LG są bardzo zróżnicowane przedsiębiorstwa. Najsłynniejsze z nich – LG Electronics, zajmuje się produkcją elektroniki.

Firma LG Corporation została założona w 1958 roku przez Koo In-Hwoi, a rok później pierwsze radio LG A-501 trafiło do sprzedaży. W latach 70 tych. LG po połączeniu z Lucky Chemical Company zmieniło nazwę na Lucky Goldstar Group, pod którą działało aż do 1995 roku.

Od słów „Lucky Goldstar” pochodzi skrót LG, a telewizory z logo  Goldstar z pewnością kojarzą się wielu użytkownikom.

 

Przenośny i mały projektor

Mały i przenośny projektor >>

LG – ponadprzeciętna trwałość

Markę LG w Polsce kojarzymy najbardziej z produkcji smartfonów, telewizorów oraz urządzeń audio-video. Natomiast w Korei Południowej jest to marka Premium, z której korzystają najbardziej wymagający klienci poszukujący rozwiązań na domu z zakresu bardzo wielu urządzeń i technologii. Firma produkuje telewizory w jakości LED, OLED, Ultra HD oraz 4K – co sprawia, że każdy klient znajdzie produkt dla siebie. Oprócz tego wyposażone są również w inteligentny system operacyjny Smart TV LG WebOS, który przez wielu uznawany jest za najlepszy na rynku. W ofercie firmy znajdują się głośniki bezprzewodowe, zestawy HiFi, oraz kina domowe, wśród których warto wyróżnić listwy i panele dźwiękowe z serii Soundbar oraz Soundplate.

Oczywiście jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów są nowoczesne telefony komórkowe marki LG z systemem Android. W katalogu produktów, które rozpozna każdy, znajdują się również tablety, monitory biurowe, monitory gamingowe, akcesoria komputerowe, projektory i wiele innych.

W 2018 roku aż 32% przychodów koncernu LG wygenerował pion Home Appliance & Air Solution w LG Electronics, odpowiedzialny za segment AGD. Produkty takie jak: pralki czy lodówki, to urządzenia, które stają się bardzo znane i cenione za swoją ponadprzeciętną trwałość i jakość wykonania.

                                              

Life’s Good

LG prowadzi politykę firmy w oparciu o filozofię, która mówi o tym, że nie rywalizacja ze wszystkimi a właśnie współpraca z konkurencją i korzystanie z ich doświadczeń pozwoli tworzyć produkty lepsze i doskonalsze z punktu widzenia odbiorcy. Produkty firmy LG uznawane są za najlepsze pod względem technologicznym, a ich cenowe zróżnicowanie pozwala każdemu klientowi znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

 

Monitory Lg >>

Projektory LG >>

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium