Drukarki atramentowe – najpopularniejsze urządzenia do domu i biura

Drukarki atramentowe są niezwykle popularne, ponieważ świetnie drukują, są tanie w eksploatacji a ich cena jest często znacznie niższa od drukarek laserowych. W rankingach zajmują miejsce obok drukarek, które korzystają z technologii laserowej oraz żelowej. Mniej popularne wśród użytkowników są wciąż drukarki sublimacyjne i igłowe.

Urządzenia, które korzystają z atramentu, szczególnie kolorowego, są najbardziej odpowiednie do drukowania zdjęć i grafik. Wydruk atramentowy cechuje bardzo dobra rozdzielczość zarówno w kolorze jak i w czerni. Do codziennych zadań w domu i biurze sklep internetowy Hanzo poleca jednofunkcyjne drukarki atramentowe. Nasza oferta jest niezwykle szeroka i obejmuje sprzęty najlepszych marek. Zobacz co mamy dla ciebie.

 

 

Brother MFC-J6959DW Brother MFC-J6959DW
Producent: Brother
Cena: 3 453,00 zł
szt.
zobacz więcej
Canon Maxify GX3040 Canon Maxify GX3040
Producent: Canon
Cena: 1 317,00 zł
szt.
zobacz więcej
Canon Maxify GX5040 MegaTank Canon Maxify GX5040 MegaTank
Producent: Canon
Cena: 2 102,00 zł
szt.
zobacz więcej
Canon PIXMA G3430 Canon PIXMA G3430
Producent: Canon
Cena: 666,00 zł
szt.
zobacz więcej
Canon PIXMA G3470 Canon PIXMA G3470
Producent: Canon
Cena: 766,00 zł
szt.
zobacz więcej
Canon PIXMA TR150 + bateria Canon PIXMA TR150 + bateria
Producent: Canon
Cena: 1 405,00 zł
szt.
zobacz więcej
Canon PIXMA TS 8351a Canon PIXMA TS 8351a
Producent: Canon
Cena: 698,00 zł
szt.
zobacz więcej
Canon PIXMA TS8352A Canon PIXMA TS8352A
Producent: Canon
Cena: 886,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson C11CJ04402 EcoTank L11160 Epson C11CJ04402 EcoTank L11160
Producent: Epson
Cena: 4 651,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L1210 Epson EcoTank L1210
Producent: Epson
Cena: 710,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L1250 C11CJ71402 Epson EcoTank L1250 C11CJ71402
Producent: Epson
Cena: 758,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank L1300 Epson EcoTank L1300
Producent: Epson
Cena: 2 398,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank M1100 Epson EcoTank M1100
Producent: Epson
Cena: 995,00 zł
szt.
zobacz więcej
Epson EcoTank M1120 Epson EcoTank M1120
Producent: Epson
Cena: 1 060,00 zł
szt.
zobacz więcej

 

Kilka słów o historii drukarek atramentowych

Pierwszą drukarkę atramentową (ang. ink-jet printer) stworzyła znana wszystkim firma Hewlett Packard. HP już w latach 80. XX był gigantem technologicznym, którego w tworzeniu nowoczesnych i nowatorskich rozwiązań nic nie mogło zatrzymać. Pierwszy model z serii DeskJet pojawił się na ryku w roku 1988. Oczywiście od tamtego czasu urządzenie to przeszło szereg zmian konstrukcyjnych i technologicznych. Obecnie drukarki atramentowe różnią się budową, techniką drukowania a także zastosowaniem.

 

W jaki sposób działa drukarka atramentowa?

Drukarki atramentowe z napełniaczami, które dostępne są w sklepach najczęściej korzystają systemu CMYK opartego na czterech barwach atramentu – czarnym, żółtym, cyjan (niebieskim) i magenta (purpurowym/ciemny róż). Dzięki temu drukarka może drukować dokumenty, zdjęcia i obrazy w pełnej, ciepłej i intensywnej gamie kolorów. Wydruki powstają poprzez umieszczanie mikroskopijnych kropel (od kilku do kilkudziesięciu pikolitrów) tuszu na kartkach papieru lub innego materiału poligraficznego. Niektóre drukarki atramentowe z napełniaczami mogą korzystać ze specjalnych tuszy fotograficznych, które gwarantują lepsze odwzorowanie barw na drukowanych zdjęciach lub oferują możliwość drukowania na papierze fotograficznym.

Atrament w tego typu drukarkach nanoszony jest na papier w poziomych liniach za pomocą dysz w głowicy. Finalnie linie te układają się w dokument lub obraz.

Aby strona była odpowiednio wydrukowana potrzebne są sterowniki, które odpowiadają za analizę dokumentu przed wydrukiem a następnie precyzyjne rozłożenie kolorowych punktów na kartce papieru. Im wyższą rozdzielczością cechuje się konkretna drukarka atramentowa, tym bardziej dokładne będą druki.

Należy pamiętać, że drukarki atramentowe na kartridże nie lubią długich przestojów i nie powinno się ich odłączać od źródła zasilania. Najlepiej wybierać je wówczas, gdy mamy pewność, że będą często użytkowane. Tymi drukarkami trzeba regularnie drukować, żeby tusze znajdujące się w dyszach nie zasychały. Taka sytuacja może niestety skutkować bardzo drogą i często nieopłacalną naprawą urządzenia.

 

Jaką drukarkę atramentową wybrać do domu i do biura?

Jeśli szukasz odpowiedniego urządzenia, które zapewni Ci dobrej jakości wydruk i będzie tanie, to warto sprawdzić ofertę producentów drukarek atramentowych z napełniaczami. Jeśli w planach masz drukowanie barwnych obrazków dla dzieci, lub kolorowych grafik do pracy, to pamiętaj, żeby przed dokonaniem ostatecznego zakupu sprawdzić, czy drukarka nie oferuje tylko druku monochromatycznego.

W naszej ofercie znajdują się sprzęty solidnej firmy HP, które pomogą Ci usprawnić codzienne zadania w domu i biurze. Urządzenia atramentowe cechuje wysoka jakość kolorowych druków oraz przystępna cena. To sprawdzone rozwiązania, które potwierdzają dobre i liczne komentarze zadowolonych użytkowników.

 

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając drukarkę atramentową?

Drukarka atramentowa czy drukarki atramentowe z napełniaczami – w obu przypadkach, aby wybrać odpowiedni model trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Przede wszystkim warto sprawdzić jaką oferuje ona szybkość druku w kolorze i w czerni. Powinno się  doczytać w specyfikacji parametr mówiący o maksymalnej prędkości druku mono i kolorowego (liczba stron/min.). Drugą istotną informacją jest oferowana przez urządzenie rozdzielczość druku w czerni i w kolorze.

Wybierając odpowiedni model nie można zapomnieć także o tym, by sprawdzić koszty jego eksploatacji. W tym wypadku warto czytać opinie posiadaczy konkretnego modelu. Dobrze jest także porównać wartość zakupu tuszów bądź butelek (drukarki atramentowe z napełniaczami) z innymi, żeby nie sprawić sobie przykrej niespodzianki. Do modeli, które korzystają z kartridży wiele osób kupuje tanie zamienniki, nieznanych marek. Eksperci przestrzegają jednak przed takimi zakupami. Cena może być kusząca, jednak trzeba pamiętać, że tylko tusze od znanych i sprawdzonych producentów są w stanie zagwarantować odpowiednią i bezpieczną pracę drukarki. Potwierdzają to także liczne opinie internautów.

Drukarka atramentowa tak jak i laserowa ma zazwyczaj opcję drukowania na różnych formatach papieru. Podstawowym jest oczywiście A4, natomiast można także znaleźć tanie drukarki, które obsługują A3, A5, A6 i inne formaty niestandardowe. Jeśli zależy nam na takim drukowaniu, warto poszukać odpowiedniego modelu i dowiedzieć się ile wynosi maksymalne miesięczne obciążenie drukarki atramentowej. Niestety przekraczając tę liczbę, możemy uszkodzić głowicę drukującą i zepsuć urządzenie.

Na końcu warto również sprawdzić jaki wymiar ma standardowa drukarka bądź drukarki atramentowe z napełniaczami, by urządzenie zmieściło się na naszym biurku. Należy także zwrócić uwagę na dodatki od producenta takie jak: USB, Wi-Fi czy LAN/Ethernet, Bluetooth, NFC lub AirPrint.  Niektóre drukarki atramentowe posiadają także funkcję automatycznego druku dwustronnego. Sklep Hanzo ma w swojej ofercie klasyczne modele oraz drukarki atramentowe z napełniaczami, o których opinie w sieci są bardzo dobre.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium