Samsung

logo Samsung

Droga do sukcesu

Samsung to globalna marka, która u nas znana jest przede wszystkim z produkcji elektroniki, choć korzenie tego potężnego koncernu nie są z nią absolutnie związane. Zaczęło się od niewielkiej firmy założonej w 1938 roku przez południowokoreańskiego przedsiębiorcę. Założyciel, Lee Byung-Chull wybrał nazwę Samsung, która oznacza „trzy gwiazdy”, by zagwarantować firmie sukces. Na początku zajmowała się eksportem suszonych ryb, warzyw i owoców do Mandżurii i Pekinu. Do roku 1969 eksport poszerzył się także o mąkę i cukier po tym jak właściciele firmy stali się posiadaczami młynów zbożowych i urządzeń do wytwarzania cukru. Po kilku latach doszły do tego także polisy ubezpieczeniowe. Samsung Life Insurance działa nieprzerwanie od 1963.

W 1969 roku powstała firma Samsung Electronics (po podziale Samsung Group), która w tym momencie jest jedną z największych w branży elektronicznej na całym świecie. Na początku zajmowała się ona tylko produkcją telewizorów i w miarę upływu lat poszerzała w ogromnym stopniu swoją szeroką produkcję i działalność. Pierwszy model P-3202 czarno-białego telewizora pojawił się na rynku w 1970 roku.

 

Słuchawki Samsung Galaxy Buds+ - parowanie
Zdjęcie: Samsung

 

Samsung – solidność i trwałość

W katalogu produktów firmy Samsung Electronics znajdziemy sprzęt wysokiej jakości. Już od ponad 40 lat zaopatruje ona klientów na wszystkich kontynentach w wysokowydajne urządzenia, których jakość stale poprawia.

Najbardziej znane to telewizory z technologią Smart TV, monitory, drukarki, tablety i smartfony działające w oparciu o system operacyjny Android. Oprócz tego laptopy, aparaty cyfrowe, pamięci SDRAM, DRAM czy flash oraz wyświetlacze LE, OLED i dyski twarde. Te i inne produkty marki Samsung, to przede wszystkim produkty technologicznie rozwinięte i nowoczesne. Bazują one na niebanalnych rozwiązaniach i cechujące się trwałością, funkcjonalnością oraz niezawodnością. Skierowane są zarówno dla użytkowników poszukujących najprostszych rozwiązań jak również tych, którzy wymagają profesjonalnej jakości.

Jeśli chodzi o powszechnie znane produkty Samsung warto także wspomnieć o całej serii AGD znanej i cenionej w wielu domach na całym świecie.

 

Innowacja i nowoczesność

Samsung jest najistotniejszym elementem południowokoreańskiej gospodarki przez co nazywana jest też Republiką Samsunga. Szacuje się, że czebol wytwarza aż 20% produktu krajowego brutto. Dzieje się tak z bardzo prostego powodu. Otóż koncern niemal 90% swojej produkcji realizuje sam, we własnych fabrykach. Aby móc tego dokonać potrzebuje mnóstwa pracowników. Jest jednym z czołowych pracodawców świata, zatrudniając około 500 000 pracowników.  

Samsung nie boi się wyzwań. Istnieje od 1938 roku i w ramach Grupy Samsung działa 80 różnych biznesów. Oto przykłady:

- W roku 1977 powstało budowlane przedsiębiorstwo Samsung Engineering & Construction. Dobrze wiedzieć, że to właśnie ono było głównym wykonawcą największego wieżowca świata – Burdż Chalifa w Dubaju.

- Firma Samsung Heavy Industries to jedna z trzech największych stoczni świata. Od 1974 roku budują masowce, kontenerowce, krążowniki, statki pasażerskie oraz urządzenia pokładowe.

- Od 1976 roku w w Korei Południowej działa park rozrywki Everland, którego właścicielem jest właśnie Samsung.

 

Od wielu lat koncern wspiera kluby sportowe swojego kraju: piłkarskie, baseballowy, siatkarskie oraz drużynę koszykówki. Jest sponsorem bardzo wielu wydarzeń na całym świecie, w tym profesjonalnej drużyny e-sportu.

Marka Samsung może poszczycić się niezwykłą innowacyjnością rozwiązań. Każda grupa klientów znajdzie dla siebie odpowiedni produkt, niezależnie od upodobań czy budżetu. Urządzenia tej marki cechują się wysoką jakością i zdobywają uznanie oraz pozytywne opinie konsumentów. Dążenie do perfekcji widać w każdym produkcie marki Samsung.

Od roku 2011 polski oddział, który ma swoją siedzibę w Warszawie jest najważniejszym centrum R&D Samsunga w Europie.

 

 

Monitory Samsung >>

Dyski SSD Samsung >>

Słuchawki Samsung >>

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium