Acer

logo acer

 

Acer - budowanie sukcesu od podstaw

Stan Shih, założyciel firmy dbał od początku, by cały rozwój marki był oparty o filozofię „Dragon dream” – „Smoczy sen”. Stawiano przede wszystkim na inwestycje w stopniowe budowanie i spokojny rozwój, a nie na krótkoterminowe wyniki ekonomiczne. Marka dzięki przemyślanym decyzjom, dobrym urządzeniom i stawianiu na wysokiej jakości komponenty oraz obsługę klienta systematycznie umacniała swoją pozycję rynkową. Dziś praktycznie nie ma osób, które nie słyszały bądź nie korzystały z urządzeń Acer. To głównie zasługa staranności podczas tworzenia oferty rynkowej, która ma spełniać potrzeby różnych odbiorców od niskobudżetowych propozycji aż po wysokiej klasy sprzęt dla wymagających. Acer pozwala sobie na delikatną rewolucję w tych dziedzinach, w których już doskonale sobie radzi. Od czasu do czasu tworzy sprzęty niszowe, takie ciekawostki, które mimo, że nie zdobędą popularności, to udowodnią, że marka dba nawet o bardzo specyficzne grupy graczy i rozwój świata gamingowego.

 

Acer – historia firmy

Acer – obecnie piąty co do wielkości producent komputerów osobistych na świecie. Korporacja założona została w 1976 roku na Tajwanie pod nazwą Multitech. Na początku zatrudniała zaledwie 11 osób i dostarczała na rynek części elektroniczne w tym także mikroprocesory, by następnie rozwijać produkcję własnych komputerów osobistych. Od 1987 roku już jako Acer, firma stale budowała swoją reputację i pozycję na rynku. W roku 1995 Acer podzielił się na 11 jednostek. Nowatorski model biznesu pozwolił firmie rozwijać się na międzynarodową skalę i wprowadzać wiele innowacyjnych rozwiązań. W roku 2001 powstało Wistron Corporation, by oddzielić produkcję dla zewnętrznych firm. Po roku 2007 mając już stabilną pozycję na rynku, Acer rozpoczęło wykupywanie udziałów w firmach konkurencyjnych. Marki tej firmy  to: Acer, eMachines, Gateway, Packard Bell, Predator.

                                            

Acer - nie tylko komputery

Produkcja notebooków i komputerów wyniosła markę na szczyt popularności w branży IT. Jednak to nie jedyne urządzenia i akcesoria, które proponuje Acer. Oto kilka z nich: monitory, myszy, tablety, torby i zasilacze, akcesoria do komputerów i notebooków, baterie, komputery i wiele innych. Dzięki bogatej ofercie użytkownicy mogą skupić się na jednej marce i zakupić potrzebne urządzenia doskonale współgrające ze sobą. Firma dba o to, by pojawiały się nowe propozycje wygodne w użytkowaniu ale jednocześnie wyróżniające się wyszukanym designem i funkcjonalnością. Acer otrzymuje wiele nagród branżowych i wyróżnień od użytkowników, co tylko potwierdza, że cieszy się dobrą opinią. W Polsce Acer wygrał 60% przetargów na obsługę sal multimedialnych. Warto wspomnieć, że Acer był jednym ze sponsorów Ferrari podczas sezonu 2001.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium